Skocz do zawartości
e!Gr00bY

Wyciszenie obudowy - jak, czym i skąd?

Rekomendowane odpowiedzi

heh, pocialem karimate i wlozylem ja do kompa :) ale jakos nie zauwazylem roznicy...

No no tak tak ... tylko czy po pocieciu i wlozeniu jej reszte szpar zatkales czyms? lub zakleiles? - jesli nie to tak jakbys posmarowal skorke chleba maslem a srodka juz nie :lol:

spoko, posmarowalem maslem caly chleb :) Pozatykalem karimata wszelkie mozliwe szczeliny, do wentyli przyczepilem tekturowe rurki, zeby nie bylo zaklucen cyrkulacji i je rowniez okleilem karimata... i jednak szumi nadal :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co wy na to, zeby zrobic obudowe dzialajaca na takiej samej zasadzie jak termos? Tzn nie chodzi mi o to , zeby zrobic z tego piec :P, ale o zrobienie obudowy z podwojnymi sciankami, a miedzy nimi umiescic proznie. Zdaje sobie sprawe, ze proznia niestety nie bylaby doskonala :/ i trzeba by zostawic kilka dziur na przewiew w srodku. I zeby mnie ktos zle nie zrozumial - w srodku nie ma byc prozni, tylko miedzy sciankami obudowy. Z tego co wiem, dzwieki sie w prozni nie rozchodza, wiec rozwiazanie byloby idealne - szum zostawalby w srodku :D Na wykonanie pomysl mam nastepujacy. Wykorzystac plexiglass, kazda scianka to dwie plyty oddalone od siebie o powiedzmy 1 cm, a w srodku proznia. W sciance przedniej i tylnej dodatkowe otwory na wentyle (i wlasnie tu jest problem, bo te wentyle nie beda oddzielone proznia :/).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co wy na to, zeby zrobic obudowe dzialajaca na takiej samej zasadzie jak termos? Tzn nie chodzi mi o to , zeby zrobic z tego piec :P, ale o zrobienie obudowy z podwojnymi sciankami, a miedzy nimi umiescic proznie. Zdaje sobie sprawe, ze proznia niestety nie bylaby doskonala :/ i trzeba by zostawic kilka dziur na przewiew w srodku. I zeby mnie ktos zle nie zrozumial - w srodku nie ma byc prozni, tylko miedzy sciankami obudowy. Z tego co wiem, dzwieki sie w prozni nie rozchodza, wiec rozwiazanie byloby idealne - szum zostawalby w srodku :D Na wykonanie pomysl mam nastepujacy. Wykorzystac plexiglass, kazda scianka to dwie plyty oddalone od siebie o powiedzmy 1 cm, a w srodku proznia. W sciance przedniej i tylnej dodatkowe otwory na wentyle (i wlasnie tu jest problem, bo te wentyle nie beda oddzielone proznia :/).

Ojojoj. Próżnia. Mocna przesada. Wydaje mi się, że uzyskać próżnię w domowych warunkach jest raczej ciężko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gr00bY Mazur"]

A co wy na to, zeby zrobic obudowe dzialajaca na takiej samej zasadzie jak termos? Tzn nie chodzi mi o to , zeby zrobic z tego piec :P, ale o zrobienie obudowy z podwojnymi sciankami, a miedzy nimi umiescic proznie. Zdaje sobie sprawe, ze proznia niestety nie bylaby doskonala :/ i trzeba by zostawic kilka dziur na przewiew w srodku. I zeby mnie ktos zle nie zrozumial - w srodku nie ma byc prozni, tylko miedzy sciankami obudowy. Z tego co wiem, dzwieki sie w prozni nie rozchodza, wiec rozwiazanie byloby idealne - szum zostawalby w srodku :D Na wykonanie pomysl mam nastepujacy. Wykorzystac plexiglass, kazda scianka to dwie plyty oddalone od siebie o powiedzmy 1 cm, a w srodku proznia. W sciance przedniej i tylnej dodatkowe otwory na wentyle (i wlasnie tu jest problem, bo te wentyle nie beda oddzielone proznia :/).

Ojojoj. Próżnia. Mocna przesada. Wydaje mi się, że uzyskać próżnię w domowych warunkach jest raczej ciężko.

Nie ogladasz telewizji ;) wystarczy ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> jakis specjalny korek, nastepnie odkurzacz i wypompowac powietrze - proznia gotowa. Z jedzeniem i skladaniem ubran dziala, to moze i z kompem zadziala :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gr00bY Mazur"]

A co wy na to, zeby zrobic obudowe dzialajaca na takiej samej zasadzie jak termos? Tzn nie chodzi mi o to , zeby zrobic z tego piec :P, ale o zrobienie obudowy z podwojnymi sciankami, a miedzy nimi umiescic proznie. Zdaje sobie sprawe, ze proznia niestety nie bylaby doskonala :/ i trzeba by zostawic kilka dziur na przewiew w srodku. I zeby mnie ktos zle nie zrozumial - w srodku nie ma byc prozni, tylko miedzy sciankami obudowy. Z tego co wiem, dzwieki sie w prozni nie rozchodza, wiec rozwiazanie byloby idealne - szum zostawalby w srodku :D Na wykonanie pomysl mam nastepujacy. Wykorzystac plexiglass, kazda scianka to dwie plyty oddalone od siebie o powiedzmy 1 cm, a w srodku proznia. W sciance przedniej i tylnej dodatkowe otwory na wentyle (i wlasnie tu jest problem, bo te wentyle nie beda oddzielone proznia :/).

Ojojoj. Próżnia. Mocna przesada. Wydaje mi się, że uzyskać próżnię w domowych warunkach jest raczej ciężko.

Nie ogladasz telewizji ;) wystarczy ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> jakis specjalny korek, nastepnie odkurzacz i wypompowac powietrze - proznia gotowa. Z jedzeniem i skladaniem ubran dziala, to moze i z kompem zadziala :D

 

Buahahaha. Próżnia. Jasne. Odkurzacz jako urządzenie do robienia próżni. :D :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gr00bY Mazur"]

A co wy na to, zeby zrobic obudowe dzialajaca na takiej samej zasadzie jak termos? Tzn nie chodzi mi o to , zeby zrobic z tego piec :P, ale o zrobienie obudowy z podwojnymi sciankami, a miedzy nimi umiescic proznie. Zdaje sobie sprawe, ze proznia niestety nie bylaby doskonala :/ i trzeba by zostawic kilka dziur na przewiew w srodku. I zeby mnie ktos zle nie zrozumial - w srodku nie ma byc prozni, tylko miedzy sciankami obudowy. Z tego co wiem, dzwieki sie w prozni nie rozchodza, wiec rozwiazanie byloby idealne - szum zostawalby w srodku :D Na wykonanie pomysl mam nastepujacy. Wykorzystac plexiglass, kazda scianka to dwie plyty oddalone od siebie o powiedzmy 1 cm, a w srodku proznia. W sciance przedniej i tylnej dodatkowe otwory na wentyle (i wlasnie tu jest problem, bo te wentyle nie beda oddzielone proznia :/).

Ojojoj. Próżnia. Mocna przesada. Wydaje mi się, że uzyskać próżnię w domowych warunkach jest raczej ciężko.

Nie ogladasz telewizji ;) wystarczy ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> jakis specjalny korek, nastepnie odkurzacz i wypompowac powietrze - proznia gotowa. Z jedzeniem i skladaniem ubran dziala, to moze i z kompem zadziala :D

Widze ze tu coraz bardzej extremane rozwiaznia proponujecie, nie wystarczy juz specjalistyczna mata wyciszajaca nie aj borze karimata za kilka złotych

 

Nie wiem czy sie da to zrobic ale ja tez mam pomysl?

Załozeniem jego jest jak najdalej postawic obudowe np w innym pokoju

tylko teraz dwie sprawy na które zie znam odpowiedzi

1) czy robia dość długie kable ide [np 5M], bo kompu by sie chało latec do pokoju obok zeby zapuscic CD

2) z tego co sie orebtuje na długich kablech do minitora jest gorszy obraz [kiedy dalem mój monitor na przedłuzce i obraz byl trszke gorszy]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reed my to rewolucyjne pomysly szerzymy, a ty nam tlumisz dobra aure ;) dlatego postanowilem napisac jakiegos pomysla - na zywca, wiec tak:

- aha zrobmy z tego projekt zbiorowy, ktos ma pomysl jak to przeksztalcic, lepsze rozmieszczenie lub cos w tym stylu - niech pisze. Mozecie wierzyc lub nie ale postaram sie obudowe wystrugac w drewnie jak juz sie szkola skonczy. Tak wiec dajcie pomysly(jak ktos wypali z WC to niech rzuci kasa na nie ;))

 

Obudowe sobie strugamy w drewnie, patrzac od przodu tylko lewa scianka bedzie sciagana, tyl, przod, gora, bok prawy i dol sa na stale razem - bedzie mniej dziur do zatykania. Lewa strona sciagana i zamykana na jakies takie.. zaciski, nie dokrecana w zaden sposob ale bardzo dobrze dopasowana i dociskana specjalnym mechanizmem. Z tylu chyba nie bedize wyjscia - trzeba zostawic specjalna dziure w formie prostokatu na we/wy - dopasowanie do kazdego we/wy drewna byloby zbyt trudne.

 

Wymiary:

wysokosc: 55 cm/45 cm (WC/AC)

szerokosc: 220 cm (tutaj taka uwaga, moja puleczka wew. ma 250 cm szerokosci, jesli bedzie wiatrak z boku i malo bedzie mial wolnego miejsca - wplynie to na jego wydajnosc ?)

glebokosc: 50-55cm (raczej te dluzsze, zeby tasmy nie byly poskladane i nie przeszkadzaly)

 

AC:

 

komin :twisted: : u gory dwa rownolegle do siebie polozone wiatraczki 120mm albo 92 (sunon 120mm 34dB puszczony na 7V bedzie glosny ?) + dodatkowy wiatraczek 92/120 polozony nie poziomo ale pionowo, troche dalej w tyle i wyzej To wszystko bedzie w zrobionym z drewna kominie wygladajacym od boku jak 1/4 kola. Mysle ze zrozumiecie o co mi chodzi. tylko nie wiem w ktora strone skierowac wydmuch, w strone przodu cyz tylu obudowy - jak bedzie sie lepiej upiekszac... Jesli do tylu, to mamy mase drewna do pomalowania czy innego uzytku. Jesli do przodu to mozna zrobic wiatrak swiecacy z ladnym grillem...

 

inne wiatraki:

- z przodu na samym dole ponizej dyskow wiatrak 80mm wdmu<span style="color:red;">[ciach!]</span>acy. dokladnie w tym samym polozeniu ale powyzej niego jeszcze jeden i jeszcze jeden - beda tworzyc prosokat o wymiarach 80 szerokosci i 240 wysokosci - latwe do zrozumienia. Te dwa wyzsze beda mialy za zadanie chlodzic dyski. Ew. mozna zamiast jeden na drugim, zeby byly obok siebie... Tak czy inaczej ten wiatrak ktory jest na samym spodzie bedzie musial byc odizolowany od "gory" specjalnym kominem, tak zeby powietrze wchodzilo dalej do obudowy a nie wirowalo wokol kabli.

- z boku na wysokosci karty graf. Zaleznie od tego czy ona wydmu<span style="color:red;">[ciach!]</span>e powietrze w bok czy do spodu(bo GF4 dmucha w bok) to bedzie ten wiatrak wdmuchiwal lub wyciagal powietrze. Wiatraczek 80mm

- na wysokosci procesora wiatrak wdmu<span style="color:red;">[ciach!]</span>acy 92 mm

- pod zasilaczem wiatrak 80mm wydmu<span style="color:red;">[ciach!]</span>acy.

 

Dodatkowe informacje:

Wszystko wytlumione mata bitumiczna albo gabka akustyczna

Blachy do napedow czy na plyte glowna wezmie sie z jakis codegenow

Trzeba cos wymyslic z dizurami na karty graf. dzwiekowe itp.

Trzeba kogos kto ma znajomego w tartaku i skombinuje odpowiedni kloc

Na procku jakis Zalman albo inny cichy i wydajny cooler

Wszystkie wiatraki moga miec najwiekszy poziom halasu 25 dB (jesli ma przy 12V ma 35 dB, ale pojdzie na 5V to moze byc)

Niech ktos inny kontynuuje pomysl dla WC (wyzsza obudowa, caly system WC zainstalowany w osobnej komorze powyzej plyt glownej (zrobi sie tylko przejscia dla rurek)

 

 

Czekam na komentarze bo napewno o czyms zapomnialem/ cos przegapilem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dla Was rewolucyjny pomysł ;-)

Komp wędruje do kibla/innego pokoju - najlepiej w miarę blisko - za ścianę. W wersji dla ubogich/nie posiadających przestrzeni w mieszkaniu komp do szafy wylot powietrza z kompa dziurą w murzem, wlot specjalnie wygłuszonym kanałem. Do tego bezprzewodowa klawiatura i mysz, CD-ROM na USB2.0

I po kłopocie ;-)

 

Miałem kiedyś serwer z dwoma straszliwie wyjącymi dyskami HP SCSI 1GB po włożeniu kompa do szafy (obitej wykładziną dywanową) różnica w głośności była szokująca. Fakt, że komp grzał się mocno, ale jeszcze w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde. [gluteus maximus]..... Szkoda, że ten aparat ma tak słabą ostrość przy zdjęciach z bliska....

 

Dołączona grafika

 

To jest mój procesor - Intel P4 2.0A (INTEL CONFIDENTAL). Chciałem się pochwalić, że mam konfidenta u siebie w kompie, ale nie za bardzo widać to na tym zdjęciu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Nono, nie poznaje kolegi: cicha woda..."

Powiem tylko tyle: robota zrobiona fachowo solidnie. Mam tylko pytanie: Jak tam subiektywne odczucie hałasu, czy mocno spadły wysokie tony?

Pytam o wysokie, bo moim zdaniem szum niskotonowy nie jest dokuczliwy a przy tym przypomina że coś tam w środku oblicza kolejne klatki do Rail Arena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Nono, nie poznaje kolegi: cicha woda..."

Powiem tylko tyle: robota zrobiona fachowo solidnie. Mam tylko pytanie: Jak tam subiektywne odczucie hałasu, czy mocno spadły wysokie tony?

Pytam o wysokie, bo moim zdaniem szum niskotonowy nie jest dokuczliwy a przy tym przypomina że coś tam w środku oblicza kolejne klatki do Rail Arena.

Dzięki... Właśnie tu jest ten cały problem z karimatą. Hałas spadł trochę, ale liczę, że jak wygłuszę obudowę matami będzie lepiej. Ogólnie teraz już mogę sobie siedzieć w nocy przy komputerze i nie budzić reszty domowników. Pozatym da radę zasnąć przy tym komputerze teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłęm maty wygłuszające w komputroniku za 27 zł za trzy sztuki o wymirach dwie 37x37 i jedna 37x17. Zbudowane są z korka i gąbki na samoprzylepnej taśmie. Zdięcie i opis TU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłęm maty wygłuszające w komputroniku za 27 zł za trzy sztuki o wymirach dwie 37x37 i jedna 37x17. Zbudowane są z korka i gąbki na samoprzylepnej taśmie. Zdięcie i opis TU

Ciekawe.... Kurde - to teraz wogule jest problem skąd brać te maty. z 4maxa, z akkusa czy z komputronika.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...