Skocz do zawartości
e!Gr00bY

Wyciszenie obudowy - jak, czym i skąd?

Rekomendowane odpowiedzi

bardzo drogo... kto kupuje ? bo chetnie uslyszalbym opinie porownawcza mata bitumiczna, karimata, gabka akustyczna. Ta gabka moze byc dobra, ze wzgledu na swoja budowe...

 

Lisek moze zrobisz porownanie ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gr00bY Mazur"]Przydałby się jakiś porządny test z użyciem decybelomierza

Różnica w decybelach nie byłaby duża, ale całkowicie zmienia się "tonacja" dźwięku po wytłumieniu - staje się "głuchy" i jakby obcina wysokie składowe - świsty 6000obrotów na wentylatorku itp....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh raczej na testy nie mamy co na razie liczyc bo z tymi matami to bardzo duzo roboty - calego kompa czea okleic itd a co do temperaturki to wzrasta nieznacznie 1-3 C.

No, ale porządny serwis mółgby się za to zabrać. Zresztą np. z testami MOBO, też jest dużo roboty. Trochę czasu się je montuje, a potem testy, testy i jeszcze raz testy. A jak testujesz maty to raz sprawdzasz głośność i po kłopocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem takie gąbki akustyczne stosowane są w profesjonalnych systemach CarAudio  - no i ta taśma samoprzylepna  

- w sumie niezłe 8)

one maja tylko 1 wade... podnosza temperature wewnatrz obudowy. Te gabki sa "karbowane" czy jak to nazwac co utrudnia swobodny przeplyw powietrza in side the buda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze chlopaki ze od kilku dni debatujecie czym to by warto wyciszyc maszyne. Tez mialem taki zamiar ale postanowilem to rozwiazac w inny sposob: zasilacz do przodu pod CD (zeby nie grzal proca bo mam Midi tower), w jego miejsce 9cm wentyl na 5v(ktory wyciaga z obudowy) wymiana coolera na TTC-D5TB, w zasilaczu zrobilem otwor i zamtowalem wentyl 80x80 i oba na 6v (zasilacz tez wyciaga) , (wszystkie wentyle wyciagaja umnie z obudowy powietrze, oczywiscie wszystkie grile papa) cicho na maxa a tempa 7C w dol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam bylem zdziwiony jak i moi lokatorzy, wczesnij mialem SPIRE (modelu nie pamietam ale rewelaka to on nie byl) wiec i zapewne cooler tez zrobil swoje, teraz tempa wacha mi sie miedzy 38-42 proc i sys 30-33 gdzie wczesniej na procu dochodzila do 48 (wszystkie dane w temp pokojowej i przy wlaczonym non top UD-agnet, D750@900 +0.1V)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(wszystkie wentyle wyciagaja umnie z obudowy powietrze

Ten patent jest najlepszy :lol: :lol: :lol:

Ale przyznam komp jest b. cichy. Sam pomagałem przerobić zasilacz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wywierciłem dziurki na wiatraki w swojej obudowie. Teraz tylko wyciąc musze - jak mi się uda to jutro to załątwie na działce :-) No i jeszcze dorwę cyfrówkę i zdjęcia. BTW - nie ma ktoś z W-wy na dzień cyfrówki pożyczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno. Lepiej żeby więcej ciepłego powietrza było wyciąganego z obudowy czy więcej zimnego było wciąganego? Tzn. Będę miał 2 wiatraki którę są cichsze i mogę je puścić na 12V i dwa które są głośne dlatego idą na 5V. Te cichsze gdy są na 12V nieźle dmuchają więc zastanawiam się czy mają dawać "świeże" powietrze czy wydmuchiwać ciepłe? Jakieś rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko tak chcialem powiedziec, ze mam tylko jeden wiatraz z boku obudowy, a reszta standartowo + korek w calym kompie i mam 26 stopni w obudowie... jak jest ultra goraco to 29... ale zeby miec wiecej... jak wy to robicie? mam grzejacy sie jak nie wiem co zasilacz, karte graficzna bez wentylatorka, dwa dyski, jakies tam napedy.... co wy ogniska palicie w tych kompach? ;)

 

Rafał [CR]Gr00bY Mazur - dmuchac zimne powietrze to warto tylko na cieple czesci (czyli z boku na radiator, karty rozszerzen, dyski) a reszta powinna byc w miejscach, gdzie leci cieple powietrze i je wydmuchiwac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze chlopaki ze od kilku dni debatujecie czym to by warto wyciszyc maszyne. Tez mialem taki zamiar ale postanowilem to rozwiazac w inny sposob: zasilacz do przodu pod CD (zeby nie grzal proca bo mam Midi tower), w jego miejsce 9cm wentyl na 5v(ktory wyciaga z obudowy) wymiana coolera na TTC-D5TB, w zasilaczu zrobilem otwor i zamtowalem wentyl 80x80 i oba na 6v (zasilacz tez wyciaga) , (wszystkie wentyle wyciagaja umnie z obudowy powietrze, oczywiscie wszystkie grile papa) cicho na maxa a tempa 7C w dol

pomysł z zasilaczem bardzo mi sie podoba

co do mat na 4max to nie jest tragicznie

 

Gąbka akustyczna o rozmiarach 50 x 50 cm za 25zł

a na wykonczenie dokupie

Mata z pianki polietylenowej powlekanej folią metalizowaną za 7zł

 

i powinno byc lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeden wciąga zimne powietrze dołem, drugi zimne pcha na grafikę i na chipset płyty głównej, trzeci wyciąga pod zasilaczem, a czwarty wyciąga na górze obudowy między zasilaczem a cd-romem. Przed chwilą starsza wpadła z awanturą, że ją obudziłem. Kończyłem rozwiercać otwory :-))))))

 

I co do temperatur to mam zazwyczaj 30-34, a na procesorze tyle samo albo 1-2 stopień więcej. Nigdy zaś temp. na procku nie przekracza 34C, podczas gdy miałem przed godzinkę pętlę w 3DMarku zapuszczoną temp. systemu wyniosło 36C. Czyżby czujnik oszukiwał? Temperatura na procku niższa niż w systemie. Dziwne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomysł z zasilaczem bardzo mi sie podoba

co do mat na 4max to nie jest tragicznie

 

Gąbka akustyczna o rozmiarach 50 x 50 cm za 25zł

a na wykonczenie dokupie

Mata z pianki polietylenowej powlekanej folią metalizowaną za 7zł

 

i powinno byc lepiej

 

Chyba zbiorę kaske i kupię sobie jednak te maty. Bo myślę, że jednak ta karimata nie jest taka dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

loodzie ja juz dawno wyciszylem mojego serwerka (celeron 500) kalimata, a efekt byl taki ze zonka przyszla i myslala ze wszystkie kompy sa wylaczone :). kalimata tania i dobra. z temp to nie wiem bo nie ma czujnika pl gl. ale i tak celerony sie nie grzeja wiec sie nie przejmuje.

a tak przy okazji to nie kleilem tego do obudowy, przycialem poprostu na ciasne spasowanie i sie trzyma super.Pozdro dla Liska niszczyciela hehe (nie wiem o co ten caly halas, moze troche przes szpanerstwo Liska)oraz dla Was wszystkich :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś z Was wczoraj oglądał wiadomości chyba na Polsacie, w których pokazywali jakąś relacji z Targów czy czegoś podobnego, gdzie materiałem do produkcji różnych shitów była wiklina i brzoza. Otóż nowym produktem są maty wygłuszajace zrobione z.... no i tu właśnie niedosłyszałem WIKLINA czy BRZOZA ?? Może trzeba czegoś takiego spróbować??? A jak proekologicznie !!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafal, dlaczego uwazasz ze ta karimata bedzie do d***y ?

Sam myslalem o dolozeniu karimaty (teraz mam korek inside)

Jej faktura wyglada na dosc dobra do wygluszania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafal, dlaczego uwazasz ze ta karimata bedzie do d***y ?

Sam myslalem o dolozeniu karimaty (teraz mam korek inside)

Jej faktura wyglada na dosc dobra do wygluszania ?

Bo moja nie jest jak gąpka tylko trochę jakby folią pokryta. I myślę, że maty wygłuszające lepiej "chłoną" hałas niż karitama. Nie mam wątliwości, że karimata dobrze izoluje od dzwieku, tylko problemem jest do, że hałas może własnie "wylatywać" przez wiatraczki dlatego myślę, że ważne żeby materiał wygłuszający dobrze "chłonął" dzwięk. A maty wygłuszające są do tego stworzone..... Kurde - nie moge się doczekać tych otworków pod SUNON'y. Starszy miał mi dziś wyciąć, ale nie wiem czy zdąrzył. Sam nie wycinam bo mam łapę w gipsie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gr00bY Mazur"]

Rafal, dlaczego uwazasz ze ta karimata bedzie do d***y ?

Sam myslalem o dolozeniu karimaty (teraz mam korek inside)

Jej faktura wyglada na dosc dobra do wygluszania ?

Bo moja nie jest jak gąpka tylko trochę jakby folią pokryta. I myślę, że maty wygłuszające lepiej "chłoną" hałas niż karitama. Nie mam wątliwości, że karimata dobrze izoluje od dzwieku, tylko problemem jest do, że hałas może własnie "wylatywać" przez wiatraczki dlatego myślę, że ważne żeby materiał wygłuszający dobrze "chłonął" dzwięk. A maty wygłuszające są do tego stworzone..... Kurde - nie moge się doczekać tych otworków pod SUNON'y. Starszy miał mi dziś wyciąć, ale nie wiem czy zdąrzył. Sam nie wycinam bo mam łapę w gipsie.

Nie zapomnij zrobic fotek jak juz skonczysz :)

Ja tez moze pozycze cyfrowke, to zapodam pare moich zdjatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...