Skocz do zawartości
sokar11

Chieftec Hpc-420-302 Df

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zastanawiam sie nad kupnem zasilacza co w temacie ale gdy poczytałem na kilku forach że te zasilacze wybuchają mój entuzjazm odnosnie nabycia go troche sie ulotnił. Jeszcze ze 3-4 miesiace temu czytałem same pochlebne opinie na temat tego zasilacza a teraz wszyscy odradzaja kupienia go. Co jest nie tak z tym zasilaczem?? Mój obecny zasilacz Feel 350 sprawuje sie nawet dobrze, napięcia trzyma naewt delikatnie zawyża,bardzo cichy ale brakuje mi więcej wtyczek Molex bo ma tylko 4

 

Mój sprzęt

AMD Athlon 64 2800+ (obecnie 2160MHz) PENTAGRAM Freezone QVC-100 CU Abit KV8 Pro 512 MB KingMax HardCore 500MHz WD800JB ST3120026A Gecube Radeon 9550 EXtreme Zasilacz narazie Modecom Feel 350 Monitor Philips 107P 50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad kupnem zasilacza co w temacie ale gdy poczytałem na kilku forach że te zasilacze wybuchają mój entuzjazm odnosnie nabycia go troche sie ulotnił. Jeszcze ze 3-4 miesiace temu czytałem same pochlebne opinie na temat tego zasilacza a teraz wszyscy odradzaja kupienia go. Co jest nie tak z tym zasilaczem??

Dzisiaj zamontowałem go i narazie nie wybuchł :D. Napięcia są w miarę stabilne, chociaż na 12V mam 12.6V (pod obciążeniem), ale to chyba urok mojego kompa ponieważ na poprzedniej zasiłce miałem dokładnie tyle samo. Jeżeli chodzi o poziom hałasu to królem ciszy on napewno nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą zasiłkę od jakiś 3 miesięcy. Kupiłem ją zanim poczytałem o niej na różnych forach. Jak na razie nie mam problemów żadnych ale mój konfig nie jest wymagający. Napięcia stabilne. Największy minus to hałas. Jak dla mnie to chodzi on jak czołg. Wydaje mi się że lepszy byłby model 410-212, przynajmniej ze względu na większą ciszę. Znajomy chwali sobie tą 410.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz jak zasilacz, dość przeciętny. Ostatnio wersje z aktywnym PFC miały problemy. W miarę tanio sprzedawany.

 

Chieftec chce podbić rynek ceną i dlatego zaczęły się problemy z zasiłkami. Jakieś 2 lata temu chief to była potega, która niesty po[gluteus maximus]da teraz i to na swoje życzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swojego Szefa kupiłem 2 lata temu i dobrze się sprawuje, chociaż napięcie +12V trochę zawyżone jest. Ale to raczej cecha tych zasilaczy. Gdybym miał kupować dzisiaj zasiłkę, to na pewno bym nie kupił Chiefteca, bo producent tnie cenę kosztem jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...