Skocz do zawartości
seb-ol

Dziwny Problem Ze Skretka :/

Rekomendowane odpowiedzi

Juz od dwoch dni walcze ze "skretka" i nie moge dac rady, dlatego prosze Was o pomoc.

 

Dwa kompy, polaczone skretka.

komp A: ip: 192.168.0.1 , maska: 255.255.255.0 , DNSy: od providera netu

komp B: ip: 192.168.0.2 , maska: 255.255.255.0 , DNSy: jak na kompie A , Brama: 192.168.0.1

 

Na obu wgrany jest xp`ek,

Oprocz ustawien recznych uzywalem tez konfiguratora sieci - nic nie pomogl.

 

Problem wyglada tak, ze gdy pinguje te kompy na wzajem, to przechodzi ok 1/3 pingow. Reszta jest "uplynal limit czasu zadania".

 

Podejrzewalem ze skopany jest kabel lub karta sieciowa w ktoryms z tych komputerow... Ale mam jeszcze do dyspozycji trzeci komputer (komp C), na nim win98, oraz dwa kable:

- kabel "a" ma dlugosc 1,5 metra,

- oraz kabel "b" ma ok 8 metrow.

 

Polaczenia A-B, B-C i A-C na kablu "a" dzialaja bez problemow.

Na kablu "b" dziala polaczenie A-C oraz C-B, ale nie dziala polaczenie A-B na ktorym mi najbardziej zalezy.

 

Wybaczcie za te zawile opisy, i tak staralem sie opisac to najprosciej jak sie da.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam ta skretke "zagniatales"? Bo ja kiedys myslalem, ze wystarczy 8 kolorkow dowolnie obok siebie polozyc i zagniesc i z drugiej strony to samo. Okazalo sie ze nie koniecznie, bo np mi lan na 100mbit/s w ogole nie chcial chodzic a na wymuszonych 10mbit/s ruszal...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

File : Ten kabel byl juz dawno "zagnieciony" i dzialal i nadal dziala bez problemow miedzy kompami B i C. Ale mimo wszystko dzis wymienilem na nim wtyki na obu koncach i sam zagniotlem: miedzy B i C dziala nadal, dziala miedzy C i A, a nie dziala miedzy A i B :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za odpowiedzi !

 

Problem juz w sumie rozwiazany, chociaz nie bardzo rozumiem dlaczego. Pozyczylem od kumpla kabel (10 m) i wszystkie mozliwe konfiguracje komputerow na nim dzialaly.

Wiec pozostaje mi wymienic kabel.

 

Nierozumiem tylko dlaczego, kompy A i C, oraz B i C na tym niby wadliwym 8 metrowym kablu dzialaja....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...