Skocz do zawartości
IMMek

Seagate St3120026as - Dławi Się

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z dyskiem twardym SATA 120GB Seagate'a. Podczas działania systemu nagle słyszę metaliczne stuknięcie, a po jakiś 5 sekundach cały system się kompletnie zatrzymuje. Po kilku - kilkunastu sekundach komputer się odwiesza. Czasami takie coś zdarzy się raz, czasami raz za razem - nie da się wtedy nic praktycznie zrobić. Miałem już coś podobnego kilka miesięcy temu. Oddałem wtedy dysk do serwisu (który miał go wysłać do producenta) i po jakimś czasie do mnie wrócił, niby nowy egzemplarz (niestety nie byłem w stanie stwierdzić, czy rzeczywiście nowy, bo nie wpadłem wtedy na pomysł, żeby spisać jakieś numery). Wszystko chodziło dobrze, aż do tego czasu. Znowu tak samo - dławi się prostu. Coraz częsciej i mocniej. Choć czasami wszystko działa dobrze i przez 2 dni nie widać objawów. Nie wiem czy przypadkiem serwis/producent "przypadkiem" trafił na czas kiedy dysk działał dobrze, czy też coś innego spowodowało ponowne uszkodzenie nowego dysku, czy też, kurde, co? Kiedy wszystko działa dobrze, nie umiem sprowokować dysku do wadliwego działania w żaden sposób.

 

Moja płyta główna to A7V600. Procesor: Barton 2.5+.

Edytowane przez IMMek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...