Skocz do zawartości
__Juras__

Amd Duron 1800mhz/266mhz Applebred

Rekomendowane odpowiedzi

mam gowniany radiator Spire HawkStream CFA80B4 opis z allegro na którym był pasek termoprzewodzący...... Założyłem na procka i przy pracy 1800Mhz po pol godzinki w windzie temperatura wynosi 59-65 'C !!!!!!! Co mam robić ? Czy ten cooler jest za slaby na tego durona ? czy zdrapac ten bialy shit i zalozyc na arctic silver 5 ? Czy moze zmienic cooler ? prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nałożenie Arctic Silver troche pomoże, ale nie za bardzo. Spowoduje to obnżenie temp, ale max o kilka stopni. Co do nowego chłodzenia polecam tani (ok 40 zł) Spire WhisperRock IV. Sam mam go na Sempronie 2400 + @ 2800 + i działa dość wydajnie oraz cicho. Durona 1.8 GHz uciągnie na pewno. Miałem ten wentylator co ty i na Athlonie 1700+ Palomino 60 'C to rzadko schodziło z czujników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale czy te proce tak sie grzeja ? co moge zrobic,zeby obnizyc temp procka,zeby mozna go bylo narazie uzywac hcicby do netu (zeby nie poszedl z dymem) ? zmniejszyc fsb ? myslalem ze ten spire uciagnie tego proca :( szkoda :( narazie ide nalozyc arctic silver.... zobaczymy.... pozdrawiam i dziekuje za odp :) fajnie ze mozna na kogos liczyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie nie powinny sie tak grzać (Duron 1.8 GHz wydziela 57 W, a Palomino 1700+ 64 W). Spróbuj pokombinować z pastą. Ja uzywam srebrej pasty Titana, i jak nałozyłem za mało to miałem nawet 70 'C na Sempronie 2400+ @ 2800+ na WhisperRock IV, wiec nie jest pawda że mało pasty to dobrze u mnie jak nawaliłem "kupe" dobiero dobrze chłodzi. Teraz mam max 56 'C na płycie Gigabyte która lubi zawyzać odczyty. Co do FSB to możesz obnizyć, ale bedzie chodził o wiele wolniej. Spróbuj ustawić 100 MHz zamiast 133 MHz.

 

PS. Jaką masz płyte głowną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie gigabyte ga7-va na kt400a :( takze slyszalem o zawyzonych odczytach..... pokombinuje z pasta i sie odezwe .... jeszcze raz dzieki :) widze ze tylko ty sie interesujesz i chwala Ci za to :) pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz wszystko dobrze :) :) po zdjęciu coolera okazało się,że ta firmowa naklejka nachodziła na 60 % rdzenia :( zmyłem ją acetonem z coolera i procka i po nałożeniu arctic silver 5 (na karte kredytowa) procek w iddle ma ponizej 40 ' C :D a dokladnie to 38 po godzinie w windzie sluchajac muzy :) To styka :) Dziekuje za wypowiedzi :) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o zlym nalozeniu nalepy jeszcze nie slyszalem ,bo zawsze jest na srodku

a czy ty napewno nie nalozyles coolera na odwrot? (podciciem na procka ,a nie na socket? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no elasnie ze nie :) nalepka była przytwierdzona oryginalnie do tego coolera ale krzywo :( ściągnąłem folie i założyłem.... widocznie mialem jakiegos niedorobionego..... pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a o ile gigabyte-y lubią zawyżać te temperaturki bo na Thermaltake TR2-M3 3400+ i przed nałożeniem pasty miałem 60 stopni a po nałożeniu arctic silver 5 teperatura spadła do około 50 ale to i tak za dużo raczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...