Skocz do zawartości
ck_@rL

Zestaw Do Oceny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jako ze siedze w USA chce wykorzystac ten fakt i kupic tu troche czesci do kompa.

Prosze Was o jakies opinie i ewentualne propozycje.

Jestem zdecydowany na AMD takze "a moze Intel" nie wchodzi w gre.

Komp bedzie sluzyl do biurowo-internetowo- grania ;).

W domku czeka chlodzenie wodne takze nie martwie sie o chlodzenie (powinienem?).

Oczywiscie bede sie staral z niego wycisnoc co sie da.

 

AMD Athlon 64 3200+ Venice $190.00

 

DFI LANPARTY UT nF4 Ultra-D $129.50

 

Wydaje mi sie najlepsza w tej cenie. Ewentualnie moze troche poczekac na 7800GT(?).

MSI RX800XL $292.00

 

Zasilka musi byc mocna i najlepiej modular.Ale zastanawiam sie czy nie kupic np. OCZ ModStream 520W z jedna mocna linia.

Antec NeoPower ATX 480W $99.00

 

Wybralem ocz value vx bo chce wykorzystac troche wyzsze napiecie jakie mi dostarczy DFI, poza tym cena jest nizsza od TCCD.

OCZ 1GB (2 x 512MB) Model OCZ4001024ELDCGEVX-K $147.75

 

Dyski chce puscic w raid 0, do tego mam jeszcze stara Baracude ktora bedzie jako dysk wymienny.

2x HITACHI Deskstar 7K80 80GB 7200 RPM SATA II $107.50

 

Nagrywarka moze byc do zmiany, myslem o benq jeszcze ale jest drozszy.

NEC ND-3540A $44.00

 

Oraz dwa wentyle na chlodnice.

2x AeroCool TURBINE 2000 120mm $29.98

 

Suma = $1,039.73

maksymalnie chce przeznaczyc na komputer 1k$ +|- 50$.

wszytko to chcialem kupic na www.newegg.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=137731

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=50126&st=1590 <- przegladnij ostatni kilka stron, takich zestawow jak podales jest pelno i troche jeszcze ;/

 

a jesli chodzi o moja opinie to 2x 80gb to troche malo wg mnie, nie wiele drozej (pewnie jakies 10-15$ na dysk) powinienes kupic 160gb pozatym ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki i sorki za spam. Ale mam net z modemu podzielony na 3 kompy :mur: .

160gb kosztuje okolo 30$ drozej, a zalezy mi na dwoch.

Edytowane przez ck_@rL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecałbym raczej Seagate, coś do Deskstarów nie mam zaufania. A przynajmiej ciszę będziesz miał w kompie :P

2x 80 -> przemyśl to, bo 160 GB w tej cenie, to troszkę nieekonomiczne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecałbym raczej Seagate, coś do Deskstarów nie mam zaufania. A przynajmiej ciszę będziesz miał w kompie :P

1566605[/snapback]

Tutaj to popisałeś się swoją niewiedzą..... :mur: Dyski Segate są cichsze od dysków Hitachi??? - głupoty piszesz..... Miałeś w ogóle dyski Hitachi Deskstar??? -bo chyba nie. Co do awaryjności, to odkąd produkcję od IBM przejął Hitachi z dyskami jest wszystko w porządku. Napewno są dużo mniej awaryjne od dysków Segate. Mam 5 dysków Hitachi Deskstar od roku czasu i z żadnym nie mam kłopotów.

Co do 2x 80 - jeżeli zależy Ci na dwóch... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytalem to dyski hitachi wypadaja lepiej pod wieloma wzgledami od seagate`ow.

Zalezy mi na dwoch bo chce je polaczyc w macierz raid, a co do wielkosci to wydaje mi sie ze bedzie ok, bo ostatnie 3 lata przesiedzialem na 40gb baracudzie.

Czy ktos moze jeszcze cos powiedziec na temat zasilacza bo jest to moja bolaczka teraz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...