Skocz do zawartości
Mernest

Palomino Nie Takie Złe ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam procesor Amd Athlon Xp 1600+ na rdzeniu palomino, z opinii które widziałem na różnych forach można wywnioskować że nadaje się tylko do wyrzucenia, lecz jak sam się przekonałem nie jest aż tak źle :) może nie jest to super O/C ale jak na : standardowe chłodzenie, brak jakichkolwiek v-modów (oprócz *1 zasilacz moda 1*) to myśle że jest nieźle :-P

 

Procesor standardowo chodzi na :

Taktowanie = 1400 Mhz

Mnożnik = 10,5

FSB = 133

 

A oto co mi się udało wycisnąć z niego :

Taktowanie = 1670 Mhz

Mnożnik = 10

FSB = 167

 

A oto testy :

 

FSB = 133

Mnożnik = 11

Taktowanie = 1475 Mhz (1700+)

 

CPU Arithmetic Benchmark = 6095 Mpis 2316 Mflops

CPU Multi Media Benchmark = 13788 it/s 14709 it/s

Everest Odczyt z Pamięci = 1674 MB/s

Everest Zapis do Pamięci = 534 MB/s

 

FSB = 166

Mnożnik = 9

Taktowanie = 1500 Mhz (normalnie nie ma takiego ale to jest między 1700+ a 1800+)

 

CPU Arithmetic Benchmark = 6185 Mips 2350 Mflops

CPU Multi Media Benchmark = 14022 it/s 14904 it/s

Everest Odczyt z Pamięci = 2167 MB/s

Everest Zapis do Pamięci = 663 MB/s

 

FSB = 167

Mnożnik = 10

Taktowanie = 1670 Mhz (2000+)

 

CPU Arithmetic Benchmark = 6896 Mips 2624 Mflops

CPU Multi Media Benchmark = 15710 it/s 16650 it/s

Everest Odczyt z Pamięci = 2217 MB/s

Everest Zapis do Pamięci = 678 MB/s

 

Niestety podczas *2 L1 moda 2* coś musiałem zchranić bo nie mam dostępu do wszystkich mnożników (klej mi się rozlał i musiłem skroba nożem :-| ) ale udało mi się ustawić tak jak sobie wymarzyłem i działa w pełni stabilnie, wiem że to nie jest super wynik ale myśle że jak na palomino jest super a zwłaszcza że nie użyłem żadnych v-modów i procesor chodzi (tylko) na napięciu 1,85V co nie jest aż tak dużym napięciem i w dodatku nie jest chłodzony wodą ani żadnym kosmicznym azotem lub czymś w tym stylu, tylko zwykłym Pentagramem 100 alcu+. Wzrost wydajności jest widoczny gołym okiem :) a najbardziej mnie zadziwiło że mój chipset wyciągnoł takie FSB (AMD 760) (odpalił się nawet z 185 ale nie odpalałem systemu bo zapewne by się nie odpalił).

 

Jak macie jakieś pytania to piszcie tutaj tylko pamiętajcie najpierw 3 razy pomyślcie zanim coś napiszecie i nie piszcie głupot ani głupich pytań.

 

*1 Zasilacz został przykręcony na obudowie z powodu dużych rozmiarów chłodzenia na cpu oraz poto jak procesor by się nagrzewał to żeby zasilacz z nim się nie grzał i na odwrót.

*2 Połączenie mostków L1 na procesorze poto aby odblokować mnożnik.

 

Pozdro Mernest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytania:

1. Po co napisałeś ten temat? Jak chciałeś się pochwalić to jest topic The best of AMD i tam należało to napisać.

2. Popraw mnie jeśłi się mylę, ale czy AMD760 ma dzielnik 5 (albo blokadę), bo mnie się zdaje że nie, w związku z tym pytanie, zbierasz już na nowy dysk?

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytania:

1. Po co napisałeś ten temat? Jak chciałeś się pochwalić to jest topic The best of AMD i tam należało to napisać.

2. Popraw mnie jeśłi się mylę, ale czy AMD760 ma dzielnik 5 (albo blokadę), bo mnie się zdaje że nie, w związku z tym pytanie, zbierasz już na nowy dysk?

Pozdrawiam!

1568160[/snapback]

1. sorki :-| (niech jakiś moderator przeniesie to plz).

2. spoko narazie chodzi good i chciałem only looknąć ile da się wyciągnąć z tego złoma (stabilnie) bo wiele osób uważało że palomino i FSB 166 to rzecz niemożliwa :rolleyes:

Edytowane przez Mernest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po I daj jakies screeny

po II przejedź go prime

po III sam wynik athlona moze nie jest cos suuuuper ale nieźle. Raczej bym był bardziej zadowolony z osiągów chipsetu!

po IV zbieraj na nowy dysk :P (albo wymien płyte-wyjdzie taniej i kozystniej!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.

[ciach!]http://img95.imageshack.us/img95/7237/clipboard010gr.jpg[ciach!]

Dołączona grafika

2. Godzinka bez błędów starczy jak dla mnie (cpu wyrobobił możliwe że na dłuższą mete by chip nie wyrobił)

3. Wiem tesh się dziwie że jeden z pierwszych chipów tyle wyrobił :blink:

4. Tak wymienie płyte może niedługo ale narazie to mam troche długi i musz spałacić :P

Edytowane przez Sikor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś ten obrazek nie pasuje do tego tematu ;P. nawet nieżle ale ja na swoim palomino osiągnełem 1650 stabilmie jak skała bez podnoszenia napięcia tyle żę to było 1700+. Wysarczyło zmienić magistralę na 150 i wszystko hula. I pomyśleć że pozwolił mi na to ECS...........:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo wiele osób uważało że palomino i FSB 166 to rzecz niemożliwa

1568173[/snapback]

Palomino i 166 niemożliwe... :D Człowieku, ja kiedyś z Durona 850 wyciągnełem fsb:166, chodzil 166x6, na DFI 100% stabilnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, z wysokimi FSB nigdy nie ma problemu jeśli się ma odblokowany mnożnik, wypasioną płytę i dobre memki :D Taipan zrobił na Palomino 1700+ 6x279MHz :)

Edytowane przez Stiff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój duron miał odblokowany (ołówaczkiem :D) mnożnik ale powyżej 170 wogóle nie ruszał. Palomino nawt odblokowany niekoniecznie musi pójść 200, to technologia 0,18 i moze to go zatrzymac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...