Skocz do zawartości
Kaeres

MAFIA vs GTA3

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko nie mowcie, ze taki topic byl :P

 

Chce zrobic taki maly zestaw wad i zalet jednej gry przed druga. I ktora w Waszym mniemaniu jest gra lepsza.

 

Oczywiscie zaczne od siebie.

1. Grafika w grze Mafia lepsza. Textury ostrzejsze, ladniej modelowane postaci itp.

2. Samochody. Kto co lubi, akurat tutaj pasuja one do swojej "ery" ze tak powiem. Ale jezeli mowic o fizyce prowadzenia pojazdow to od firmy Illusion softworks moglyby sie uczyc inne firmy produkujace stricte samochodowki tudzez wyscigowe gry.

3. Postac glownego bohatera jest o wiele lepiej zaznaczona w MAFIA. Mozemy sie niemal wcielic w Tommego. W GTA3 mialem wrazenie, jakbym gral jakims cieniem czlowieka. Z drugiej strony podobalo mi sie to bo kolo byl nie do podjeb.... przez swoj stoicki spokuj i zero gadki. Zauwazyliscie, ze uzylem slowa "kolo" ?

Hmm, teraz sie dopiero kapnalem jak to napisalem. Wlasnie, taka jest roznica, tam glowny bohater nie jest mna, to po prostu ktos inny. Ja tylko nim kieruje. W MAFIA po prostu utozsamiam sie z Tommym. Tommy = kaeres :)

4. Fabula. No tutaj nie ma chyba zadnych watpliwosci kto wygrywa. Na podstawie MAFIA mozna zrobic zajebisty film. Moze nie tak dobry jak Godfather (Ojciec chrzestny) ale o wiele lepsza jest opowiesc niz w innych filmach o mafii z lat 30.

5. Muzyka. Akurat pasuje do gry MAFIA jak ulal. Lecz w grze GTA3 sa moje klimaty i bylo to o wiele lepsze. Czulo sie klimat luzu. No i te audycje radiowe. Cudowne. Plus jeszcze za to, ze mozna swoje mp3 powkladac jakie sie chce.

6. Jeszcze za plus GTA3 mozna uznac nieliniowosc. Tzn. mozna sobie wybierac misje jakie chcesz z mozliwych akurat w danym czasie. Lecz to sie sklania do pogmatwanej fabuly o czym juz wspominalem. Za to duzy plu dla GTA3 bo mozna sobie gre przejsc na kilka sposobow. Malutki plusik za liniowosc w MAFIA z tego wzgledu, ze piekna fabula bylaby bez niej niemozliwa.

 

To moje spostrzezenia. Pewnie jeszcze cos dopisze. Prosze Was o pozostawienie tutaj swoich opinii. Moze to byc porownanie do moich punktow - czyli zgodzenie sie lub nie z kazdym z osobna. To tylko taki pomysl. Jezeli chcecie to piszcie co Wam sie podoba ale na temat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak pierwszy raz odpaliłem GTA3 to myślałem że czegoś takiego nie zobacze przez jakiś czas byłem pod wrażenem ale jakiś czas później kumpel zapodał mi mafie i "zesztywniały mi kończyny" MAFIA jest THE BEST podoba mi się to że np: da sie lutnąć kolesia w wozie a także to że gdy przyp....... w przeszkode trace troche życia tego nie było w GTA to tylko przykłady jest tego więcej także katujcie chłopcy w MAFIE peace:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wolę GTA3. To, że mi GTA 3 pare razy lepiej chodzi ( Mafia nie lubi XP) to teraz tak gierkę przerobiłem, że cód miód i orzeszki :P Nowe samochodziki, samoloty, ludzie, budynki...kurna...mam nawet nową wyspę i Statuę wolności :) W Mafii tego nie macie. Postać wam się nie podoba? Ja w GTA3 biegam kolesiem ze szramą na twarzy, w czarnych okularkach i w skórze z odwróconym czerwonym pentagramem- ten twój ,,Kolo" z Mafii wymięka :D A zamiast bejsbola biega z siekierą :) Wogóle to modów do tej giery jest od groma- nwet zimę możesz sobie zrobić w mieście :) Mafia śmierdzi stęchlizną lat 30-tych :P

 

PS- porównajcie sobie najładniejszy wasztm zdaniem wóz z Mafii do Audi S8 czy VW Passata W8- ludzie potrafią odwalić kawał dobrej roboty. Widzieliscie wnętrze tych maszynek? Odwzorowanie najmniejszych detali wnętrza( podświetklane zegary, cyferblaty, Climatronik, aluminium na skrzyni biegów, nawiewy....... 8O 8O

 

Bajery w stylu odpalające poduchy powietrzne- zmieniona fizyka jazdy....to jest to!!! 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale to sa dodatki. Ja mowie o podstawowej grze. Ale oczywiscie Twoje zdanie tez sie liczy i o gustach sie nie rozmawia. Ja nie chcialem zjechac GTA3 z gory na dol. Moze prawie tak wyszlo. Gdyby gra nie wyszla przed MAFIA to nie wroze jej takiego sukcesu jaki osiagnela. A co do wymagan sprzetowych bo wlasnie o tym zapomnialem napisac. Gram w obie gry na takich samych ustawieniach karty graficznej w detonatorach. Filtrowanie anizotropowe x4 i AA quincunx. Rozdz. 1024x768x32 wszystko na max w obu grach. I powiem tak. Widze po MAFII jak GTA3 ma skopany engine. W GTA3 mam stale 30 fps (vsync) i czasami schodzi do 23-24 fps i wtedy jest takie cos jakby "przeciaganie obrazu". Nie ma zwyklego klatkowania tylko po prostu przy poziomie 24 fps zle sie gra. W MAFIA - faktycznie bardziej wymagajaca - nie mam takiego czegos. Mam 20-25 fps i gra sie plynniej niz w GTA przy 30 fps. Nawet zadnej latki jeszcze nie zainstalowalem do MAFIA. Pewnie tez sa lub beda mody bo gra i silnik maja wieksze mozliwosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak myslalem. Dopiero na nastepny dzien mi sie przypominaja rzeczy ktore chcialem napisac :)

 

W GTA3 sprobujcie z bejsbola lub spluwy walnac w samochod albo w jego szybe. Efekt ? Nic sie nie dzieje. Samochod jest jak nowka nadal. Fakt, ze jak sie jedzie to sa uszkodzenia. W MAFIA walnijcie sobie w szybe lub w karoserie samochodu. Szyba zbita, lakier porysowany pozniej pogiety - i to z jakimi szczegolami. Policja. Hmm, w GTA3 smieszylo mnie, ze nawet jak uderzylem w policje lub jechalem sobie na czerwonych swiatlach to mi nic nie robili - paranoja i samowolka. W MAFIA sprobujcie przejechac na czerwonym swietle. I to co spodobalo mi sie najbardziej w tym wszystkim to policja sciaga na tyle na ile ma szybki samochod a nie nagle z max predkosci 100km/h policyjny samochod aby Cie dogonic jedzie z 150km/h albo wiecej. Jak masz szybszy samochod to uciekniesz policji bez problemow. Gorzej oczywiscie jezeli masz wolniejszy woz - trzeba ich zgubic w inny sposob. I jest upomnienie w postaci mandatu a nie odrazu do paki.

 

Bronie. Ciekawe gdzie "kolo" z GTA3 chowa bazooke, snajpere, bejsbol, shotgun naraz ? To mi sie nie spodobalo. Czyli kolejny punkt za AI policji, bronie i prawdziwe wozy z 30 lat wedruje do MAFIA - to jest REALIZM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehe, akurat na temat tych dwoch gier nie wiem zupelnie nic poza ty, ze sa chyba rts-ami.

 

Akurat w tej sytuacji naprawde mozna te dwie gry porownywac i jakby ukazaly sie w odwrotnej kolejnosci to wiem jakby bylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem obie - najpierw GTA3 a potem Mafie i jendak ta ostatnia mi sie lepiej podobała. Zakończenie jak w filmie tam było :) No i ten kawałek Lordz of brooklyn na końcu jak lecą creditsy (hehe). Gta3 też mi sie podobało przez za******* muze i jeden woozek: Yardie Lobo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzieliście Vice City na ps2 bo ja tak no poprostu zajebi****

grałem cały weekend u mojego kuzynka jak pojawi sie na pc to dobiero będe grał .Jest o niebo lepsze od gta 3 .Polecam zreszta wystarczy popatrzeć na screeny lub na filmiki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczyłem i oczywiście zagrałem pierwszy :lol: raz w GTA 3 to opadła mi szczena, myslałem że nie da się zrobić nic lepszego, i... wyskoczyła Mafia.

Mafia jest zdecydowanie lepsza: grafa, klimat,fabuła.

Jednak znacznie bardziej zasobożerna od GTA.

Z kolei GTA 3 jest niesamowicie dynamiczna i luzacka.

Trudny wybór, ale stawiam na Mafie, co jednak nie znaczy że GTA jest słaba. Mafaia jest gierą nowszej generacji - tak bym to ujął

Jednak dla karzdego gieromaniaka są to pozycje OBOWIĄZKOWE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie mowcie, ze taki topic byl :P

.....

4. Fabula. No tutaj nie ma chyba zadnych watpliwosci kto wygrywa. Na podstawie MAFIA mozna zrobic zajebisty film. Moze nie tak dobry jak  Godfather (Ojciec chrzestny) ale o wiele lepsza jest opowiesc niz w innych filmach o mafii z lat 30.

...

Nie wiem, moze jestem w bledzie ale w MAFII dopatrzylem sie odwolan do conajmniej dwoch filmow: "Nietykalni" i "Chłopaki z ferajny".

A co do samych gierek: dla mnie MAFIA jest ciekawsza. GTA3 nie mialo takiej grywalnosci... Ale wszystko to rzecz gustu nad ktorym sie nie dyskutuje...

Pzdr

Misza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie to jakoś mafia płynniej chodzi pod XP

a mam tylko P3 733 256RAMU i GF2MX

grałem w mafię na "medium" i czasami klatkowała, ale dało się grać, zaś gta.....musiałem używać różnego rodzaju tweakerów żeby się dało komfortowo jeździć!

A ja wolę GTA3. To, że mi GTA 3 pare razy lepiej chodzi ( Mafia nie lubi XP) to teraz tak gierkę przerobiłem, że cód miód i orzeszki :P Nowe samochodziki, samoloty, ludzie, budynki...kurna...mam nawet nową wyspę i Statuę wolności :) W Mafii tego nie macie. Postać wam się nie podoba? Ja w GTA3 biegam kolesiem ze szramą na twarzy, w czarnych okularkach i w skórze z odwróconym czerwonym pentagramem- ten twój ,,Kolo" z Mafii wymięka :D A zamiast bejsbola biega z siekierą :) Wogóle to modów do tej giery jest od groma- nwet zimę możesz sobie zrobić w mieście :) Mafia śmierdzi stęchlizną lat 30-tych :P

 

PS- porównajcie sobie najładniejszy wasztm zdaniem wóz z Mafii do Audi S8 czy VW Passata W8- ludzie potrafią odwalić kawał dobrej roboty. Widzieliscie wnętrze tych maszynek? Odwzorowanie najmniejszych detali wnętrza( podświetklane zegary, cyferblaty, Climatronik, aluminium na skrzyni biegów, nawiewy....... 8O  8O 

 

Bajery w stylu odpalające poduchy powietrzne- zmieniona fizyka jazdy....to jest to!!! 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Freeride to nic ciekawego ale free ride extreme.... na początku gdy przeszedłem gierce to myślałem że niema różnicy między tymi dwoma ale jakoś zadanie mi wyskoczyło i odkryłem że tu morzna misje wykonywać :D no i nasępne tygodnie grania :)

 

A tak wogule to mafia mi sie bardziej podobała. W gta gdy grałem to grałem od niechcenia a w mafi to chciałem grać bo chciałem zobaczyć co się stanie puźniej i mnie wciągneła.

No więc oddałem głos na Mafie.

 

Przede wszystkiem realizm................................................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. grafika na podobnym poziomie, ale postacie w Mafii lepsze.

2. muzyka - w GTA lepsza

3. fabula - zdecydowanie Mafia

4.realizm - Mafia

 

W sumie Mafia jest gra o wiele lepsza. Poza tym jest o wiele trudniejsza od GTA, dodatkowo ma mniejsze wymagania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem obydwie gierki, na pierwszy ogień poszło GTA III, fajna gierka, ale za krótka i za łatwa, przejście zajeło mi około 7 godzin, w gta3 najbardziej podobała mi się muza w radiu "RISE Fm" - fajne techniczne kawałki, które bardzo dobrze umilały mi przechodzenie misji.

 

 

Mafia, ta gra mnie rozczarowała w dobrym znaczeniu tego słowa, początek gry, pierwsza misja, pomyślałem taka sobie gra, ale kolejne tak mnie wciągneły, że jak zaczełem grać to dopiero skończyłem jak zobaczyłem napisy końcowe, po prostu gra wymiata i jest dla mnie najlepszą grą w jaką grałem w tym roku, nie ma dla mnie żadnych wad wszystko na 10/10. GORĄCO POLECAM :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm jak dla mnie gta 3 jest bardziej grywalne i tyle

mafia oczywiscie ma lepsza grafe, ale jakos gta wydaje mi sie lepsze  8O

A przeszedłeś mafie do końca?

 

e dawno temu skonczylem w to grac, ale...

teraz jestem w 16 misji, wiec blisko do konca

i pomimo, ze mafia to niezla gra to nie ustrzegla sie bledow

przede wszystkim glupawi ludzie!!! strzelasz do nich, a oni nadal siedza w samochodzie i nic nie robia w GTA ruszali :] poza tym w gta jest lepsza swoboda tylko ta grafa jest gorsza w gta ;] ale wedlug mnie gta jest badziej grywalne i tyle co nie znmienia rzeczy, e warto pograc w obie gry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm...........

No wiec tak :

GTA III bardzo mi siue podobalo, nie powiem ze nie, ale ........

Dorwalem sie do Mafii , pierwsze misje (zwlaszcza pierwsza) rozczarowaly mnie, myslalem ze to bedzie odpowoiednik GTA III osadzony w innych czasach i do tego "mulasty" :o

Jednak przemoglem sie i popykalem dalej, no i ................

rozczarowanie :P ale pozytywne :D

IMHO (co zaznaczam) Mafia jest gra, o wiele ciekawsza od GTA, pomimo liniowosci.

Nie bede sie wielce rozpisywal, bo wiekszosc zostala juz opisana przez Kaeresa i innych, moge wiec przychylic sie tylko do wyzszosci Mafii nad GTA III

(i wali mnie co inni o tym mysla :lol: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...