Skocz do zawartości
oldskul

Zastraszająco Niska Jakość Płytek...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio kupiłem czyste płytki Vakossa i Emteca(z reguły kupuję Verbatimy Data Life+, Esperanzy i Titaniumy). Uważam, że te firmy schodzą na psy. Gdy próbowałem nagrać audio (nagrywarka w jak w podpisie) długo łapało emteca, cały czas się płytka kręciła, stawała i tak w kółko, wytrzymałem 4 minuty i walnąłem resa. Później ponownie chciałem nagrać audio, włożyłem mocno poddenerwowany 2 emteca i to samo. :mur: Kilka godzin później chciałem przegrać sobie gierke. Więc tym, razem wyjąłem Vakossa i też go tam nagrywarka nie mogła rozgryść. Dziwne, bardzo dziwne. Włożyłem potem płytkę Titaniuma i bez problemu załapało. W przypływie emocji ściągnąłem nowszego firmware do nagrywarki, zainstalowałem, ale dalej to samo było. Później poszedłem do kolegi z tymi felernymi płytkami i jego nagrywarka Samsung 48/24/48 też sobie nie poradziła. A wy mieliście jakieś przygody z płytkami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja nagrywara plextor px 716a miale problem z odczytaniem platinum, ale kumpla nagrywara na ktorej to bylo nagrywane (jakis liteon) tez nie bardzo mogla odczytac. tak ze platinumy tez nie sa najlepsze. ja nagrywam jak narazie na esperanzach i nie mialem z nimi problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie tylko TDK i VERBATIM. Czasami nagrywam tez na ESPERANZIE bo sie poprawiła. Podono jest teraz robiona przez TDK i posiada ich jakość. ESPERAZE 8x mozna nagrywac 12x tak jak TDK i VERBATIMy wiec calkiem mozliwe ze ma cos wspolnego z TDKiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do płyt CD-R to niekiedy (nawet bardzo często) nagrywam na najgorszym sianie typu Omega czy Titanum, ostatnio zacząłem mieć problemy z odczytem w wieży audio nagranych 3 miesiące temu (16x) na Titanumach.

 

Ale ogólnie nigdy nie miałem problemów z nagrywaniem na jakimś syfie, a nagrywarka jest już dość leciwa i sporo wypalonych płyt ma za sobą (ale nadal chodzi pięknie LG 40x12x40x).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja podziele sie swoimi spostrzeżeniami :-P

Mint - całkiem niezłe płytki.

Mediastore - tak samo.

Esperanza - no problem.

Hit - bez problemów.

Benq - na 20 płyt chyba z 5 źle sie nagrało.

LG - pomimo żadnych rysek/odpryśnięć nie wiadomo czemu nie działają po jakimś czasie.

 

Polecam wszystkim Mediastore :) Płytki całkiem całkiem.

Edytowane przez smasher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie tanich nosników nie ma poprostu sensu. Po kilku latach z tych tanich szitów nawet nie bedzie sie dalo odczytac danych chociaz plyta bedzie jak lustro.

Warto dorzucic te kilka groszy do TDK lub VERBATIMa i miec spokoj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tych omeg to AAF masz rację, kolega kupił 3 płytki i chciał, żebym mu nagrał jakaś muzę. Na płytce napisana była prędkość 2-52x a realnie Nero Express pokazywał max dla tej płytki 24x. Ale tak czy siak, z reguły nagrywam wszystko 16x, a więc rozsądnie i bezpiecznie. Nagrać chciałem przez dodaj, dodałem prawie 700 mb i... kupa też muliło płytką mieliło coś w końcu się nagrała ale nie zadziałała. Z drugą płytką było podobnie. Trzecia już zadziałała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nyny

Popieram, przejechalem sie na tym gownie jakim sa Esperanzy...

 

Ocecnie nagrywam na DVD Verbatim, TDK i jesli cos niezbyt

wazne to ida Platiniumy, choc te plytki juz sie spieprzyly kiedys

robil je Ricoch a teraz CMC wiec szjas..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie próbowałem odtworzyć kilka płyt audio nagranych 1,5 roku temu w odtwarzaczu CD, rezultaty:

 

Hit - 3 sztuki - wszystkie chodzą wzorowo

Ówczesny Akoss - 2 sztuki - odczyt bezproblemowy

Mint - 3 sztuki - 1 wykazała drobne zacinki przy kilku utworach

Esperanza - 1 sztuka - problemy z odczytem większości utworów

Datex Silver - bez problemów

 

Płyty nagrywane 16x w nagrywarce LG, więc twierdzenie, że każdy syfiasty nośnik nie będzie czytany po roku mija się nieco z prawdą, do jakości nagranych płyt dochodzi przecież także kwestia nagrywarki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio kupiłem czyste płytki Vakossa i Emteca(z reguły kupuję Verbatimy Data Life+, Esperanzy i Titaniumy). Uważam, że te firmy schodzą na psy.

1568984[/snapback]

Niestety tanich płyt DVD nie opłaca się kupować; czasem trafi się jakaś seria na dobrych nośnikach, najczęściej jednak nośnik wogóle nie ma manufacturer ID string albo nic on nikomu nie mówi. Emtec na tym tle wypada bezczelnie - robią płytki na optodisc, który o ile w przypadku DVD- jest jeszcze w miare, to w DVD+ jest więcej niż nieporozumieniem - to syf. Podobnie unikać należy płyt typu samsung, philips, lg.

 

Jak dla mnie tylko TDK i VERBATIM.]

1569659[/snapback]

I bardzo słusznie; TDK robi na swoich, bardzo przyzwoitych nośnikach (TDK, TTG, TTH) i obecnie dostępne w auchanach i mediamarktach płytki za 2.20 slim x8 nagrywają się x16 bez problemu (zarówno + jak i -), niestety trzeba uważać na podróbki. Verbatim używa zazwyczaj nośników mitsubishi chemicals (MMC), jakiś czas temu można było upolować jeszcze Verbatimki na nośnikach tayo yuden (TY), legendy już w branży nośników optycznych.

Nieźle stoją też sony, ale kosztują przeważnie tyle, co Verbatimy i TDK, więc...

Z tańszych a dobrych rozwiązań - Dysan, jeśli na nośniku prodisc, Platinum +R na nośniku ricoh, ale za imho niewiele więcej można lepszą płytkę kupić.

Bezwzględnie unikać należy marketowego badziewia typu vacoss, mediastore, apollo, hawk etc. Swego czasu na cdrspeed.pl można było kupić blanki infodisc w szpuli 50pcs, sztuka wychodziła po 0.90 Były to nośniki x4 niestety, ale test jakości odczytu zdawały co najmniej tak dobrze, jak TDK i Verbatimki.

 

Płyty nagrywane 16x w nagrywarce LG, więc twierdzenie, że każdy syfiasty nośnik nie będzie czytany po roku mija się nieco z prawdą, do jakości nagranych płyt dochodzi przecież także kwestia nagrywarki...

1572157[/snapback]

Włącz sobie w nero CD/DVD speed test jakości płyty i porównaj średnią ilość błędów C1 i C2 na tanich nośnikach i na lepszych. Poza tym odczyt audio i danych do dwie różne rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włącz sobie w nero CD/DVD speed test jakości płyty i porównaj średnią ilość błędów C1 i C2 na tanich nośnikach i na lepszych. Poza tym odczyt audio i danych do dwie różne rzeczy.

Zgoda, ale czegoż więcej chcież niż poprawny odczyt płyt po 1,5 roku? Mówię tutaj oczywiście o audio, "jeżeli nie widać różnicy to po co przepłacać?" :D

Różnica oczywiście będzie, ale w ilości błędów, no ale jeżeli odczytuje bez żadnych zacinek, trzasków to mnie to zupełnie zadowala...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie nagrywam na Titaniumach i Esperanzach...

A nagrywarke to ja już mam starą (jakiś NEC 40x chyba) i jest git... Natomiast nie chce czytać/nagrywać Hawków i Vakossów :)

Tak samo jest w przypadku Samsunga 8/4/32 z Celka tego w podpisie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety tanich płyt DVD nie opłaca się kupować

Ja miałem na myśli czyste Cd, jakbyś zobaczył w mojej sygnaturce, to NIE posiadam /jak na razie/ nagrywarki DVD. Ale z płytkami DVD też jest ta sama bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do płytek DVD to na razie zamierzam inwestować w lepsze nośniki, bo dopiero co kupiłem nagrywarkę i zamierzam ponagrywać trochę danych i nie byłbym zadowolony gdybym je utracił.

Wybrałem DVD+R TDK i myślę, że powinienem być zadowolony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Wybrałem DVD+R TDK i myślę, że powinienem być zadowolony...

1573142[/snapback]

Zapewniam że będziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dijkstra dla tdk rownierz rabia podwykonawcy moser baer i cmc te moserki podobno zaj... ;) pastele verbatima sa robione na tayo yuiden :)

1572404[/snapback]

cmc znam z memorexów a moser baer chyba z philipsa i w sumie niby działają ok, ale nie ma powszechnej zgody co do tego, że to dobre nośniki ;)

 

Ps. Właśnie kupiłem kolejną pakę TDK DVD-Rx8 i dalej się nagrywają x16 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do płyt CD -> w praktyce prawie wszystkie ujdą oprócz HAWK'ów

 

natomiast DVD to już zupełnie inna bajka [szczególnie, że mam PS2, który jest bardzo wybredny na płytki, w praktyce toleruje w pełni Verbatimy oraz TDK, Memorex'y też są niezłe, ale hawki to tragedia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostke moge podac:

 

Zaraz po kupnie nagrywarki, zgrywalem na plyty tanie, wszystkim

robilem test jakosci KProbe i zachowalem obrazki, ostatnio zrobilem

ponowny test kilku plytek:

I na plytkach Vobis PI uroslo dosyc znacznie, a na Platiniumach(Ricoch)

prawie wogule sie nie zmienilo, podobnie jak na TDK.

 

 

Jak beda chetni do obejrzenia to moze pokusze sie jeszcze raz o test :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cmc znam z memorexów a moser baer chyba z philipsa i w sumie niby działają ok, ale nie ma powszechnej zgody co do tego, że to dobre nośniki ;)

 

Ps. Właśnie kupiłem kolejną pakę TDK DVD-Rx8 i dalej się nagrywają x16 :)

1573205[/snapback]

no minusy tdk sa dobre bo sa by tdk kod ttg02 :) ale sa wybredne nie lazda spawara je dobrze wypali ;) szpindel 10szt kupilem w tesco ostatnio za 16zl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak backupowałem sobie ważniejsze dane i poszłem po płytki to mnie zamurowało: DVD+R za 1zł :blink: Jednak kupiłem PLATINUMy za ~1,90zł/szt. Jak dotąd dadzą się odczytać ;) Ale raz koledze dałem nagraną DVD+R: na naklejce na slimie pisało Mint czy cos w tym rodzaju, a jak sie na płyte popatrzyło to było widać że wierzch był malowany. I dodatkowo był wytłoczony "wzorek"(żadnych napisów). Po przypatrzeniu się dłuższym zza wzorka wyłonił się drugi, ten stary - pisało: DVD+R 4x hp. Hellwet-Packarda płyta :D Może jakąś złą serie sprzedali za grosze Mintowi ;]. A wracając do kumpla - u niego płyty nie czyta :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o płytki DVD+R to wypalam na TDK i Verbatimie i troche na copyme(na razie bez problemów) a cd-r różnie ale przeważnie na czym co pod ręką. Właściwie teraz to rzadko mi sie zdarza teraz używać cd-r; na DVD+R się bardziej opłaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...