Skocz do zawartości
sector

Razer Copperhead

Rekomendowane odpowiedzi

nie widzialem takowych testow, google.pl Twym przyjacielem :)

a co do przejscia z db na copp'a to jak zalezy Ci zeby z sensa 1 przejsc na 0.75 w css to kupuj :P a tak na powaznie to nie wiem czy posiadaczowi db oplaci sie wyrzucanie tylu $ na zmiane... moze jak dluzej potestuje to dostrzege wieksze roznice

narazie mam dziwne wrazenie ze przy bardzo lekkim przesunieciu w bok kursor skacze kawalek... ;/ mam nadzieje ze to tylko chwilowe wrazenie gdyz calkowicie skreslalo by to ta myszke jako sprzet dla gracza

 

 

@18:09 nie no to juz jest totalne przegiecie... myszka ma ustawienia czestotliwosci (hz)i czulosci (dpi) przy 400 dpi jest wszystko ok - wymagany duzy sens, przy 800 tez ok, sens potrzebny mniejszy, ale przy 1600 zauwazylem bardzo denerwujaca wlasciwosc, myszka lapie jak gdyby laga, slizga sie, nie ma akceleracji wstecznej, po prostu przejscie z jednego miejsca na drugie idzie jak by po paraboli, przy ustawieniu 2000dpi jest to bardzo widoczne ;/

podlaczylem spowrotem diamondbacka i nic podobnego nie odczulem

jezeli nic z tym nie uda sie zrobic to ta myszka bedzie najwiekszym niewypalem razera z jakim sie spotkalem :( jezeli bede chail grac na 400 lub 800dpi to nie bede inwestowal prawie 300zl ;/

zal

 

@19:39 nic sie nie udalo zrobic ;/ tony konfiguracji sprawdzone (maly sens w windzie+duzy w razer conf. +wylaczenie akceleracji itp itd) przy 1600 i 2000 lag straszny :(

jak ktos nabedzie ta myszke to prosze o sprawdzenie w/w ustawien, bo juz nie wiem czy mam walnieta myszke czy "ten typ tak ma" :/

Edytowane przez kower

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wgrales ostatni firmware? Dzis czytalem jakas recke, gdzie w minusach byly podane dokladnie te same objawy i ze poprawia to w nowym firmware. Tyle czekania na ta mysz, a tu takie numery za 280zl :(

 

Poczytaj tu:

http://razer.tigga.org/phpBB2/viewforum.php?f=27

 

Jak zacznie ci dzialac normalnie zdecyduje sie na zakup :D

Edytowane przez eksel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

updateuje do 6.16a... jak nie pomoze to zalamka ;;/

 

 

@2:17

ma razer szczescie... efekt zniknal po wgraniu beta firmware http://studentwebs.winona.edu/awstokes7755/Version0616a.zip

dzieki eksel :] powodzenia przy zakupie (jak cos moge Ci zalatwic troche taniej =:>)

 

 

@3:48 nooo... teraz to miodzio sie gra ;] przekleilem slizgacze na te z icemata to cud miod i orzeszki :P zastanawiam sie tylko czy steelpad qck daje rade... (szkoda ze moj icemat przeszedl do histori :( ) ciekawe po ile bedzie nowy pad razera (mantis czy cos takiego)

btw. nareszcie moge z czystym sercem polecic copperheada ;]

Edytowane przez kower

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miales duzo szczescia :D Niestety nadal masa ludzi narzeka na zle dzialanie myszy nawet z 6.16a. U niektorych sypie sie teraz rowiniez przy 400dpi. Troche to smieszne, ze firma z taka renoma po tak dlugim czasie puszcza bubel z problemami jak w pierwszych optykach :/

 

kower, czekam na porownanie do DB skoro dziala juz prawidlowo :) CH znalazlem najtaniej za ~250zl, DB po ~180zl. Nie wiem czy warto dokladac 70zl i liczyc na szczescie z tym zlomem :/ Jednak za taka cene wymaga sie idealnego dzialania, nie loterii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na razie za wczesnie zeby cos dopisac, jak potestuje (pogram) to dam znac co i jak

narazie moge powiedziec ze jest cholernie czula, przy zmienionych slizgaczach lekkie drgniecie reki przeklada sie na kursor... trzeba skonczyc pic :P

jeszcze raz dzieki eksel :]

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miales duzo szczescia :D Niestety nadal masa ludzi narzeka na zle dzialanie myszy nawet z 6.16a. U niektorych sypie sie teraz rowiniez przy 400dpi. Troche to smieszne, ze firma z taka renoma po tak dlugim czasie puszcza bubel z problemami jak w pierwszych optykach :/

 

kower, czekam na porownanie do DB skoro dziala juz prawidlowo :) CH znalazlem najtaniej za ~250zll, DB po ~180zl. Nie wiem czy warto dokladac 70zl i liczyc na szczescie z tym zlomem :/ Jednak za taka cene wymaga sie idealnego dzialania, nie loterii.

1690671[/snapback]

A gdzie znalazłeś te myszki w takich cenach?

 

BTW z tym Cooperheadem to padaka jeśli są takie sterowniki niedopracowane :(.Szkoda wielka,ktoś wydaje kupę kasy na mysz a tu taki zonk.

Mam pytanko,czy ktoś z was forumowicze mam duuuże dłonie i używa Diamondbacka Plasmę? Bo chce sobie kupić ale mam duże łapska,a nigdzie nie ma tej myszy żeby ją sobie ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> do ręki i sprawdzić....

Edytowane przez motofan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć co to za dziurka pod tylnim ślizgaczem? Bo jakoś mam dziwne wrażenie, że mój ślizgacz się zapadł... i wogóle wydaje mi się, że ktoś sobie już na nim grał bo jest lekko porysowany :/ Niby wygląda jak nówka, ale... no właśnie ale...

 

PS

Ale czuła jest masakrycznie... zwłaszcza po przejściu z MS 1.1 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy nowy razer pokonuje logitecha g5 pod wzledem precyzji i wydajnosci, bo pod wzgledem energomi przegrywa. No to poczekam jeszcze na kilka testów, zobaczymy co czas pokaze :)

 

 

P.S. http://www.frazpc.pl/artykuly/400/Logitech...azer/Copperhead :huh: Nie sadze zeby razer byl gorszy od logitecha jesli chodzi o precyzje, ale moze nie mam racji. Moze tweak.pl zrobi test tych dwoch myszek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@patrol "dziurka" to miejsce gdzie jest srubka, a co do porysowanych slizgaczy to nie martw sie, myszka byla nie smigana, wszystkie tak wygladaja od nowosci

 

@tarol12 piszesz ze pod wzgledem energomi (ergonomii) copp przegrywa z g5... to jest tylko kwestia gustu i przyzwyczajenia, dlka mnie razery sa idealne (copp na poczatku troszke za duzy - teraz juz idealnie) choc mam raczej duza reke... mx'y i g to dla mnie za duze krowy za przeproszeniem, co do precyzji to wydaje mi sie ze stoja na rownych poziomie, ale poczekajmy do dokladniejszych testow ;]

w moim przypadku (jak narazie) razer4ever ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do porysowanych slizgaczy to nie martw sie, myszka byla nie smigana, wszystkie tak wygladaja od nowosci

Już się nie martwię... chodzi jak burza... ciężko mi jest się przyzwyczaić do takiej precyzji... dla mnie to nowość... z optyka który ma z 5 lat do laserówki.

 

PS

Są może jakieś dedykowane ślizgacze do tej myszki? Bo wycinać jakoś mi się nie chce. I co możecie polecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebie ten temacik troche ..... czy ktoś jeszcze ma tą myche?

Jak sie sprawuje? Warta tej kasy?

Imho pod wzgledem oplacanosci cena/jakosc nastaja dobre czasy dla nizszych modeli, jeszcze niedawno topowych. Tzn 1600dpi w serii diamentowych plecow bedzie mozna dostac spokojnie za 140-150zl, podbnie dzieje sie z mx518 (1600dpi ze stajni logitecha). Bo napewno roznica technologiczna w przypadku copperheada i g5 jest w stosunku do starszych myszy (mx510), ale czy w porownaniu z jeszcze niedawni "topowmi hitami" rynku w postaci serii diamondback jest az taka miazdzaca roznica (jak 100zl w cenie).? B) Sam sie zastanawiam, czy kupic tanio to co jeszcze niedawno byo najlepsze, czy najlepsze a przymknac oko na ta setke. Tak czy inaczej w gre w chodzi tylko czerwona opcja coppherheada jesli chodzi o mnie - wiec czekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może na ebayu kupisz razera? czerwony jest dostępny

 

tem location: 	Urbana, IllinoisUnited States

To ze jest w usa to wiem, ale nie mam takiej presji ze musze miec ja dzis, przynajmniej nie takiej zeby to sproawdzac zza oceanu. Poczekamy, zobaczymy co przyniesie jutro. Interesujace jest czy warto brac ta mysz w porownaniu do serii diamondback, tzn w czym copperhead jest zauwazlnie lepszy. Bo nie sadze aby ktos byl w stanie wyczuc roznice w dpi. Ksztalt bardzo podobny, ilosc przyciskow itd. To jest pytanie na dzis :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Post pod postem, ale to zupelnie inny temat. Na tej aukcji koles pisal ze razer jest 'nikompatybilny' z icematem.

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=72442876

 

Zapytalem go o co chodzi, to dal mi dosc wyczerpujaca odpowiedz, ze na standardowym firmware razer kompletnie nie dzialal na icemacie, a po updacie zaczal ale nadal slabiutko, bo gubil sie mocno przy szybkich ruchach na malym sensie. Co ciekawe znalazl jeszcze inna osobe z tym problemem na podkladce icemat. Co wiecej wymienili mu na G5 w sklepie i zachowywala sie podobnie (zle). Wynikaloby z tego ze to wina technologii laserowej. Slyszal ktos o takim problemie?

Jesli to prawda to conajmniej dziwne... jak czyta sie recki to niby ma dzialac na WSZYSTKIM, a icemat przeciez jest jedna z najlepszych i najpopularnijeszych podkladek. Tylko na niej (ew steelpad S) mozna uzyskac w polaczeniu z teflonem najmniejsze tarcie - jednym slowem taka kombinacja ma wielu zwolennikow. Stare ie 3 hula po icematach, podobnie jak masa innych 'lepszych' optykow a taki wymiatacz jak copperhead nie? :blink: (g5/g7 tez). Dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wytłumaczyć jak zrobić update firmware? Jeżeli wogóle się da na mojej myszce... bo mam problemy z wykrywaniem jej... tzn. mysz jako tako działa, ale oprogramowanie już nie... statystycznie co drugie uruchomienie komputera to kursor "leży", nie rusza się... wówczas tylko ponowne uruchomienie komputera skutkuje.Program do Coperhead'a raz się odpala a raz nie (a mam go w autostarcie). Sterowniki ściągałem najnowsze ze stronki.. to samo z firmware. Jak próbuje odpalić ręcznie Advanced Control to wyskakuje mi "No mouse detected". Zaczynam żałować tego wyboru... za szybko napisałem pozytywne zdanie o niej. Jest szansa, że w mmv mi zwrócą kase za nią?

 

PS

Wszystkie porty USB mam sprawne... bo mam jeszcze inne trzy urządzenia na nich... i myszke testowałem na wszystkich. Na dokładke czasem potrafi się gubić... działa np. tylko w pionie... albo strasznie się tnie (coś w stylu nieczyszczonej 5-letniej myszki kulkowej) a podładka to QcK, więc raczej to nie ma nic wspólnego z nią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@patrol reklamuj

@aerial copp śmiga na icemacie 2nd black

jedno mnie wk****a... jak tylko te gumy antypoślizgowe z boku stykną się z wodą zaczynają się cholernie ścierać (rolować?) normalnie jak by warstwy schodziły...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@aerial copp śmiga na icemacie 2nd black

jedno mnie wk****a... jak tylko te gumy antypoślizgowe z boku stykną się z wodą zaczynają się cholernie ścierać (rolować?) normalnie jak by warstwy schodziły...

To wtedy nic nie kumam. Trzeba poczekac na wiecej opinii, bo narazie malo popularna ta mysz. patrzac po allegro to g5 jest rozchwytywane (ciezarki robia swoje :lol2: ).

 

EDIT

 

Czytalem pare godzin fora razera i rozne inne infa w sieci i okazuje sie ze laserowe myszy MAJA problem ze spora iloscia powierzchni w tym z icematami. Problem polega na zgubieniu sie myszy przy bardzo szybkim ruchu na niskim sensie i to niezaleznie od narazie dostepnych firmaware.

 

http://razerblueprints.net/index.php?optio...48&topic=4467.0

 

Polecam w ogole blueprint jesli ktos chce sie czegos o razerach dowiedziec - bardzo ciekawy serwis.

Co ciekawe po takim przygotowaniu marketingowym i rozeznaniu rynku wypuszczac technologie ktora nie radzi sobie z dosc spora iloscia padow? (to samo tyczy sie G5 G7 i MX1000). Wg mnie to spora porazka... i nie sadze aby to wyeliminowali w sterach (logitech w ogole nic z tym nie moze zrobic). Jesli nawet razer cos poprawi to i tak mysz nie bedzie dzialac na 100% mozliwosci, ustepujac diamondbackom. Lektura puki co odwiodla mnie od myszy laserowych, nie chce zmieniac pada na jakas plastikowa szmate bo moja cudowna mysz za 250zl na icemacie nie dziala...

A potwierdzajac ze cos jest na rzeczy to nowy steelpad 5L specjalny do laserowych myszek.

https://www.steelpad.com/Default.asp?

:mur:

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Copperheada kupilem od razu eXactmat i biega ok. Jedno co mnie interesuje to temat dodatkowego menu w przypadku gdy wlacze

macro dla buttona.Wszystkie funkcje na dole SPECIAL KEYS nie sa aktywne. O co tu biega? Jak dzwonilem w tej sprawie do MMV tez mieli nie aktywne. O co tu biega. Czy to wina driverow czy ja cos robie nie tak .Nic nie rozumiem. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...