Skocz do zawartości
Gregu

Głupi Problem Z Hyniksami

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Postanowiłem się uszczęśliwić, i dokupiłem 512 ram hyniksa(do 2 co juz wczesniej posiadałem)

 

Dotychczasowy ram hulał na 2.5-3-4-11 do 242Mhz, a ostatnio na 233, 2.5-3-3-11. 2.85V.Wyznacznikiem stabilności był dla mnie SuperPi - jak wyliczył, na 245 nawet, było ok.

Serie BT D8J i B8J.

 

Po dołożeniu ramu D8J, sypnał mi sie firewall - pierwsza oznaka tego że coś jest nie tak, no i nie ładował mi się Virtual Deamon.

 

Pożonglowałem slotami i było ok. W windzie.

W gierach(testowałem tylko 2) aao w miarę standardowo chodziła.

Natomiast GuildWars co jakiś czas black/blue screen, pisk w słuchawki, bądź reset.

SuperPi - przed zmianą slotów były freezy.

Po zdażyło mi się zobaczyć dawno niewidziany komunikat - no exact in round...

Na czestotliwości 241 i 233. Co prawda raz, zmniejszyłem więc taktowanie i było ok, 16M przeszło. Na 232Mhz.

 

Wczoraj zapuściłem GoldMemory.

 

I tu jestem głupi - nieważne która kość jest wsadzona, sypie błędami

Jak ta nowa - po 33%, przy 122 i więcej teście wychwytuje mi 2 minimum błędy.

Stare - w tej samej okolicy, tyle ze 4 i więcej.

Ale jak wsadze już 2 kości - błędów jest po 120 i więcej w okolicy 33%-34%

Jak są trzy to kompletna masakra - nie chciało mi się czekac do konca, utkneło na 122 teście, liczba błędów przekroczyła 2000...

 

Co jest grane??

Czy każda z kosci jest walnięta??

I najważniejsze - czy oddać kostkę zakupioną w poniedziałek, powiem ze błędy niekompatybilności(w ciagu 3 dni mozna zwrocic), by wrócic do starych ustawien, gdzie tak często giery mi nie wywalały(własciwie wcale, zwłaszcza GW)

 

Czy może wina biosu i jakiś ustawien (trats, cpc off)

 

PS. zapomniałem dodac, że na standardowym taktowaniu 200Mhz, tez sypie błędami:(

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może jednak pamięci, ewentualnie baaardzo wybredna płyta

 

w sumie miałem podobnie i myślę że miałem pecha jednak do pamięci

na początku 2 x 256 MB kingmax były ok. (0 błędow w GoldMemory) później wymiana na 2 x 512 MB i cyrk, kingmax - błędy, twinmos - błędy, kingston na winbondach - 1 ok, druga błędy, geil - błędy, zmiana sklepu - kingstony cl 3 na kościach infineon (akurat tylko takie były z markowych) i w końcu zero błędów

 

testy na ustawieniach by SPD: memtest86, goldmemory, prime95, z reguły błędy pokazywał tylko goldmemory

 

a tak przy okazji te kingstony na infineonach kupiłem w sklepie w lipcu 2005 a CPU-Z wyświetla info z datą produkcji 50 tydzień 2000 roku, dziwne ale co mi tam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...