Skocz do zawartości
Galago De Codi

Sluzba Zdrowia

Rekomendowane odpowiedzi

Juz mogę wam powiedziec. Juz nie zapesze. Mój ojciec (ten sam ktory pracuje od 15 roku zycia) ... będzie zył...

dzięki niemieckiej sluzbie zdrowia.

TO co dla polskiego szpitala było grypą, okazało się obustronnym zapaleniem płuc.

Ojceic miał w niemczech sondowanie płc i wyciąganie ropy..

gdyby był leczony w polsce... juz byłbym połowiczną sierotą...

No chyba ze ten antybioptyk przepisany na PIĘC dni w polsce pomogłby... LOL.

 

Ale nie o tym wam napiszę. POwiem wam jak wyglada szpital w niemczech...

Ojceic miał do wyboru 3 komplety sniadaniowe, 2 zestawy obiadowe, i 3 rodzaje kolacji !!!

W kazdej łazience jest wysokocisnieniowe , wysokotemperaturowe urządzeni myjące kaczki , itd.. wszystko w chromie.

Nie dostał serii antybiotyków, tylko pobrano wymaz i dostal te jakie beda działac na dany szczep bakterii... ( w posce dostajemy wszystko, zawsze sie tak trafi nie :)...

 

Był podłączony pod pełny monitoring. cos takiego jak u nas na OIOM..

 

Bolała go głowa... i tutaj trzymajcie się krzeseł ... !!!! to mu zrobili tomograf...

w polsce czeka się po 2 lata !!! a on biedny chcial tylko tabletkę od bólu głowy...

 

Za to polska to taki kraj w ktorym ustala się PRZEPISAMI SEJMU wysokosc marzy dla usług medycznych i leków.. nas stac bysmy pakowali prawie 30% ceny leków do koncernów farmaceutycznych...

 

Jak idziecie do lekarza... poczekajcie chwilę po wypisaniu przez lekarza wam recepty (grypa, angina itd...) i zastanówcie się dlaczego wszyscy kolejni pacjenci maja ten sam lek na recepcie... jak nie wiecie to spytajcie przedstawiciela farmaceutycznego... albo lekarza, moze podzieli się nagrodą za ilosc wypisanych leków... na to idzą nasze zusy... wszyscy mogliby krocej pracowac, nie tylko górnicy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhh

ile by tu można pisać

hit zostawie na później, ale opiszę wstęp - jak mój dziadek który ma problemy ze zdrowiem szedł do szpitala

dostał skierowanie na dzień przypadający w piątek, spakował się ładnie, przygotował psychicznie, bo męczył się z tym kilka dni wcześniej, po czym gdy zajechał na miejsce powiedzano mu, że nie będą go na weekend brali bo i tak mu nic nie zrobią przez ten czas i wrócił do domu

ma nas, jest auto, nie ma większego problemu, ale co mają zrobić ludzie którzy nie są w tak komfortowej sytuacji?

no parodia babka, parodia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem jak to wyglada, bo moja rodzicielka jest mgr farmacji. Zebyscie wiedzieli ile ona sie musi nameczyc zeby przetlumaczyc pacjentowi ze dany lek wcale nie jest najlepszy (a tym bardziej najtanszy) i ze stwierdzenie "...bo pan doktor tak powiedzial..." to nie "wyrok".

Nie mam zamiaru umniejszac tutaj roli lekarzy, ale wszyscy dobrze wiedza ze "moda" na pisanie na receptach danego leku wcale nie zalezy od jago wlasciwosci leczniczych...

A juz najbardziej mnie wku***a zachowanie niektorych: bierze w lape (w postaci prezentow/"szkolen na Bahamah"/kaski na konto) a potem nawet tych "przedstawicieli handlowych" olewa... I wiem co mowie, bo przychodza pozniej do apteki i pytaja sie "Czy i ile leku X sprzedala Pani w ostatnim miesiacu ?", po czym sa zaskakiwani odpowiedzia "0 lub 2-3 sztuki" ;]

 

Dobra, nie bede wam juz nudzil nt. sytuacji polskiej farmacji, bo nie o tym ten topic mial byc ;]

 

Nie ulega natomiast watpliwosci fakt, ze w Polsce strach chorowac...bo jeszcze nas beda chcieli leczyc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest nędza, to się nie dziwcie- służba zdrowia to reanimowany trup. Docenią lekarzy ( czyt. nie 1100 zł netto po 30 latach pracy), to i obsługa ludzi będzie lepsza. Dotyczy to każdej branży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tata pracuje jako spawacz w niemczech, na legalu. Dzięki bogu... :mur:

Czy dodac jeszcze ze automatycznie zrobili mu wszystkie inne badania.. od cholestrerolu po chormony....

Zeby u nas dostac zwykły kortyzol wynik, to trzeba isc do ogolnego, a potem do endokrynologa... u endokrynologa czekamy 6 miesiecy...

...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a my do ku*wy nedzy placimy ogromne pieniadze na to zaj*bane ubezpieczenie zdrowotne.. i co mamy?! ch*j!! do je*anego alergologa sie dostac przez 3 miesiace nie moglem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a my do ku*wy nedzy placimy ogromne pieniadze na to zaj*bane ubezpieczenie zdrowotne.. i co mamy?! ch*j!! do je*anego alergologa sie dostac przez 3 miesiace nie moglem!

1571344[/snapback]

skąd ja to znam.... w na początku lipca dostalem termin... na koniec wrzesnia Oo

paranoja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idz do prywatnego i skoncz jęczeć.

1571487[/snapback]

:mur: :mur: :mur:

a zwykli są od czego?oO i to skladeczki/podatki na co placimy? :mur:

wyjdz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...jak mój dziadek który ma problemy ze zdrowiem szedł do szpitala dostał skierowanie na dzień przypadający w piątek, spakował się ładnie, przygotował psychicznie, bo męczył się z tym kilka dni wcześniej, po czym gdy zajechał na miejsce powiedzano mu, że nie będą go na weekend brali bo i tak mu nic nie zrobią przez ten czas i wrócił do domu

1570986[/snapback]

Twojego dziadka przynajmniej przyjęli.

Jakiś rok temu moja panna musiała iść do szpitala, miała skierowanie od lekarza specjalisty, ale nie została przyjęta bo: wyczerpano limity przyjęć :mur: . Tak się wkur... że ich tam chciałem rozp...

Nawet nie chce mi się o tym pisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idz do prywatnego i skoncz jęczeć.

1571487[/snapback]

Ta, zaplac prywatnemu, a pozniej jeszcze ubezpieczenie zdrowotne.

 

W polsce sluzba zdrowia jest 10 lat za niemcami. W szpitalu bylem tylko raz, na wyrostek i malo co mnie nie zabili, bo sie pomylono co do mojej wagi dawkujac narkoze. A pozniej to juz rozpacz i bieda w szpitalu...

Na cos innego niz grypa/angina chorowalem kilka razy w zyciu, i za kazdym razem, zeby w rozsadnym czasie zostac zbadany musialem placic, albo isc prywatnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówiąc juz o pomocy dentystycznej. . . czy wogole jeszcze istnieje dentysta na "kosę chorych" ??

Płacimy dos wysokie stawki zusowi jak na UE. Mamy jedną z najgorszych sluzb zdrowia.

Płacimy dos wysokie stawki zuowi jak na UE. A mamy nie az tak stare społeczenstwo... w niemczech wykres wiekowy populacji jest o wiele gorzej wyglądający...

GDZIE IDZIE TA KASA???

Nie trzeba byc ekonomistą by domyslec się ze wycieka przez nabrzmiałego kleszcza naszej chorej biurokracji...

 

Przykra sprawa. Moja siostra choruje na raka. Musialem pisac podania by dali jej lek ktory uratuje jej zycie... 4 RAZY ODMOWILI - 6 miesiecy walczylismy.... gdy pozlismy do TV - lek był w ciągu tygodnia...

Wszystko na temat... polityka...

oni nas wszystkich w [gluteus maximus] mają.. bo i tak ich jakies super chiper szpitale leczą...

a my bydło.. płacmy nadal podatki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówiąc juz o pomocy dentystycznej. . . czy wogole jeszcze istnieje dentysta na "kosę chorych" ??

Istnieje - leczy tylko jedynki i dwójki. Pozostałe bezpłatnie może tylko wyrwać.

Jak najbardziej poważnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kuwa... za pare lat bedziemy mieli pkolenia królików bugsów w kraju... całkiem powaznie...

ja piernicze... teraz to juz przegieli.. wiedzialem ze trzeb czekac rok  kolejce.. ale ze tylko siekacze i dwójki.. to jest żałosne...

1571604[/snapback]

ROTFL - ten tekst mnie rozwalil :lol: .

Co do tematu, to nie znaczy, ze jesli ktos placi "skladke na ubezpieczenie zdrowotne" to idzie to na sluzbe zdrowia :lol: (po drodze sa jeszcze posrednicy w postaci NFZ itp. itd. :D ). Wszystkim, ktorym zdarzy sie zachorowac w tych ciezkich czasach nalezy zyczyc powodzenia! :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Łodzi mamy niezłą jazdę ze służbą zdrowia, szpitalom fundusze NFZ starczyły do maja!!! efekt jest taki że część oddziałów jest zamknięta, część ogranicza przyjęcia, a kadra siedzi na bezpłatnych urlopach, aż strach pomyśleć ilu ludzi z tego powodu umarło (zapewne oficjalnie nie do udowodnienia).

Powód? Bardzo prosty NFZ rozdzieliło kasę (ponoć 60% rzeczywistych kosztów) po równo, wg. ilości zarejestrowanych, a jako że w Łodzi infrastruktura szpitalna jest bardzo dobrze rozwinięta (czyt. droga), do tego mamy starzejące się (czyt. chorowite) społeczeństwo, to i kasy najwcześniej zabrakło.

 

W reszcie kraju jest ponoć niewiele lepiej, kasy zabraknie koło sierpnia :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinno być że każde województwo same sobie ustala podatki, budrzet na konkretne cele, cała kasa idzie do tego województwa a nie do skarbu państwa

 

 

myśle też o opcji aby można było zrezygnować z płacenia składek na NFZ i się leczyć kompletnie prywatnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym ze panstwo - rząd to (glutes debilisimus) ...

Najpier wustalają wysokie marze na leki i usługi medyczne,

wspierają pranie kasy dla komcernów farmaceutycznych.

A potem jeszcze wymagają by szpital przyjął kazdego pacjenta

ktory sie zglosi - bo to obowiązek szpitala...

Tylko zapominają dawac na to kasę.

 

NFZ to twór POLITYCZNY. Oni mają tak manipulować szpitalami by wyglądało ze niby wszystko jest normalnie. Przykłąd leków za 1zł.. po reorganizacji listy, te leki które kosztowały 1zł, kosztują nadal.. te co jeszcze taniej.... kosztują 1zł ...

 

Zeby nie było.. moj ojciec byl w zwyklym miejscowym szpitalu, nie jekiejs klinice...

Ja to mam gdzies. zrobiliby dobrowolne ubezp. i byłby spokoj.. ale nie... drodzy mili... czy zwolnilibyscie 1/2 swojej rodziny... bo przeciez kto proacuje w tych wszystkich arministracyjnych bublach???

moje osobiste zdanie.. niemcy powinni zając się polakami nie zydami.. polacy są za głupi by zyc w panstwie demokratycznym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur:  :mur:  :mur:

a zwykli są od czego?oO i to skladeczki/podatki na co placimy?  :mur:

wyjdz

1571494[/snapback]

Zwykli , jacy zwykli?O czym ty mowisz?Wszyscy lekarze w polsce maja prywatne gabinety, bo psie pieniadze ktore dostaja w szpitalu nie starczaja im na godne zycie, do tego nadmiar godzin , dyzury ,warunki jak 50 lat temu i takie mendy jak ty drace morde dopelniaja obraz nedzy i rozpaczy.Cmok

Edytowane przez ftd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykli , jacy zwykli?O czym ty mowisz?Wszyscy lekarze w polsce maja prywatne gabinety, bo psie pieniadze ktore dostaja w szpitalu nie starczaja im na godne zycie, do tego nadmiar godzin , dyzury ,warunki jak 50 lat temu i takie mendy jak ty drace morde dopelniaja obraz nedzy i rozpaczy.Cmok

1571933[/snapback]

:lol: :lol: :lol:

wez sie zastanow co piszesz dziecko (: pokazujesz ze masz 12latek i [ciach!]o wiesz o życiu wiec po prostu nie pisz wiecej ;] place wymagam... to chyba logiczne Oo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas sie klucimy. Po co. To nie wina lekarzy ze jest jak jest. Jaka jest prawna podstawa do tego by pozwac do sądu lekarza, który wypisuje lek z srodkiem aktywnym danego producenta? - ZADNA

Jaka jest podstaw prawna by lekarz niewykonywał w szpitalu prywatnych pacjentów - ZADNA

Jaka jest by szpitale, apteki nie pobierały takich marży?? - ZADNA.

Lekarz bierze w łapę bo mu dają. Za psie grosze tez bym nie ryzykował ratowania ludzkiego zycia. Nie popieram zarobków rzędu 4000-5000 -ale z 2500 (zamiast 1600 np.) spokojnie mogly taki zarabiac. Zwłaszcza ze medycyna jest jak informatyka - uczymy się całe zycie.

Jest paru cwaniaczków w rządzie ktorzy mają moze i na wlasnosc pare hurtowni farmacutycznych, jest bardzo silne lobby medyczne w rządzie. Im lezy nasze zycie...

Sziptale sa niewypłacalne. Ciekawe. Zwłascza ze np w wielkopolsce z/ca dyrektora kadr byłego wojewodzkiego szpitala zarabia ok 4500 netto !!!!

Czy to jest fair??

 

POtem jest jak jest w kraju.. ze niedouczony biedny lekarzyna nie rozroznia chorób. TO się wszystko łączy. Gdy lekarz nie ma motywacji, gdy oszczędza się na badaniach PRZED obajwami choroby a nie w CZASIE CHOROBY (tutaj uwaga - nowe słowo dla lekarza - PROFILAKTYKA) to zaoszczędziłoby się o wiele więcej kasy!!!

Ale skąd mają lekarze wiedziec o nowych metodach leczenia, o nowych lekach.. jak NFZ szczędzi nawet na głupim rozmazie... jak na studiach nie ma warunków nawet by się dobrze nauczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol:  :lol:  :lol:

wez sie zastanow co piszesz dziecko (: pokazujesz ze masz 12latek i [ciach!]o wiesz o życiu wiec po prostu nie pisz wiecej ;] place wymagam... to chyba logiczne Oo

1572009[/snapback]

No ale jakie masz argumenty?Oceniles mnie na 12 lat,no prawie trafiles,z tym ze mam 20,mysle ze o sluzbie zdrowia w polsce wiem wiecej niz ty,czemu?Ano,sklada sie ze pochodze z lekarskiej rodziny,ojciec jes chirurgiem,matka dentystka,itd itp,wiem jak to wyglada,wiem ile ludzie czekaja zeby sie do mojego ojca dopchac,jak truja mu non stop dupe telefonami,myslisz ze to mile,ja mysle ze jednak nie,placisz wymagasz(a raczej twoi rodzice placa gimnazjalisto)?Ta zasada dziala moze jak idziesz do budki z piwem haha,wtedy tak rzeczywiscie jest,na 120 tysieczne miasto w ktorym mieszkam jest 5 chirurgow,reszta juz dawno wyjechala za granice,inni zostali z roznych powodow,wiec nie dziw sie jasnie panie z [gluteus maximus] ze musisz czekac 2 miesiace bo boli cie nozka.

Dyskusja nie ma sensu bo przeciez to forum komputerowe i wiekszosc (no moze znajda sie jednostki ) poza komputerem,internetem i gadu gadu nie ma o niczym wiecej pojecia,tyle z mojej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typowy relikt komunizmu - nalezy sie. I wszyscy placimy ciezka kase, za "bezplatna" sluzbe zdrowia. Dlaczego, po prostu nie rozgonic tego w pizdu i nie zlikwidowac skladki zdrowotnej. To Twoje zdrowie i Tobie powinno zalezec. Po to sa ubezpieczenia chociazby. I wtedy wydaje dokladnie tyle ile chce i mam jakosc uslug za jaka sobie zaplace. A teraz wyglada tak, ze mam to samo, plus jeszcze loze spore pieniadze, za beznadziejna Panstwoa sluzbe zdrowia (do ktorej trudno miec pretensje, skoro jest zarzadzana jak jest zarzadzana). Ze nie wspomne, ze to "panstwowa" sluzba zdrowia, wiec polowa pracownikow to ziec corki syna brata pana ministra. I sie dziwimy, ze mamy takich "zawodowych" lekazy. W wiekszosci to sa matoly bez pojecia, ktorzy nie sa lekarzami z powolania, tylko nie mieli co ze soba zrobic po liceum to sobie poszli na medycyne, bo byla taka moda. Tak samo jest teraz z informatyka (wiem, bo widze co sie wokol mnie dzieje). Tylko, ze informatykow rozlicza wolny rynek a nie znajomosci, dlatego ta galaz sie tak rozwija. Natomiast na rynku medycznym, gdzie kontrola i jakosc uslug powinna byc szczegolnie istotna (w koncu chodzi o nasze zdrowie i zycie) dzieje sie jak sie dzieje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejki są do jednego z 5 chirurgów na 12000 miasto, bo NFZ tak ustalił. Przychodni nie stac na następną przychodnię, i następne "zmarnowane" punkty refundacyjne.

To ze lekarze uciakają na zachód to normalne. I nie ma co ich winic. KAzdy ma prawo szukac leszego pracodawcy i nie jest wina laekarza ze szuka. Ma prawo - chyba ze jak za komuny - nakazujemy Obywatelowi X pracę w zakładzie Y.

Cały czas patrzycie za nisko... lekarz, pielęgniarka, aptekarz... oni sąniewinni. Polityka i urzedasy - to są darmozjady. Lekarzowi przynajmniej jest za co płacic.

 

Gdy moja siostra umierała, a NFZ odmawial, lekarz nie czekal na łapówkę... pomagała nam jak mogła ta Pani. to biurokraci prawie nie zabili mojej siostry.

POtem dostali na 30 osobową grupę chorych leków dla 20 osób... i co MIELI SOBIE ZROBIC KURNA LOSOWANIE???

 

ftd - a ty typowo.. nikt nie zna się , tylko GG i internet... typowa gadka lekarzy. To jest zawód jak zawód. nie rób z lekarza cudotwórcy. Są procedury które wymyslają rady lekarskie i po prostu stosujemy się do procedur. Gdy masz jakiekolwiek problemy z lekiem, dawkowaniem klikasz w kamsofcie i ci wszystko wypisze... nie poadaj w samouwielbienie. kazdy lepszejszy weterynarz ze specjalizacją od małych zwierzat będzie posiadał o wiele wiecej wiedzy... nie ma jednego gatunku do leczenia.. a kilka... i jakos sobie radzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Galago De Codi - apteki nie pobieraja marzy jak im sie tylko podoba, bo jest to odgornie regulowane przez ustawe i przepisy. I ceny lekow nie zaleza od ich "widzimisie" tylko od tego jakie clo/oplaty wprowadza rzad.

Wyjatkiem sa apteki nalezace do zagranicznych koncernow farmaceutycznych, ktore sprzedaly sie obcemu kapitalowi i on dyktuje ceny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa Lekarze i lekarze. W Lodzi w jednym ze szpitali umarlo kilka noworodkow. Przyczyna jak zwykle: rodzice zarazili. Pamietam jak gdzies w Polsce zarazili 12 AIDS, po czym oskarzyli ja o zle prowadzenie sie :blink:

Co do kosztow to nie jest to tylko wina NFZ (mam o nim jednoznacznie zla opinie) ale tez i tych ktorzy tymi szpitalami zarzadzaja. W krotkim czasie odwiedzilem w Lodzi 2 szpitale. W jednym wymieniono czesc okien w drugim wymieniono biurka. No ale ile szpitali w Polsce remontuje swoje buudynki? I do tego jeszcze czesto sa za to karane.

 

Co do lekow to znajoma opowiadala mojej mamie o swojej wizycie u lekarza. Najpierw wypisal jej recepty za jakies 70 zloty. Jak powiedziala, ze jest biedna i ja nie stac na drogie leki to lekarz chwile pomyslal i wypisal recepty za niecale 10 zl. A ilu by nie wypisalo? Na ale tak niestety jest na calym swiecie.

 

Jak dla mnie powod zlej sytuacji w sluzbie zdrowia jest prosty. Ubezpieczenia i lecznictwo sa na 2 i 4 miejscu co do dochodow (proponuje sprawdzic jakie pieniadze na ten cel przeplywaja przez budzet), wiec sie wszyscy pod to podpinaja i nie dopuszcza "prywaciarzy". A rozwiazanie jest proste. Zrobic reforme jak z 2 filarem (na 100% beda one dokladniej sprawdzac ludzi na rentach; teraz dla wielu to jest zapomoga). Dla bezrobotnych rencistow itp ktorych nikt nie chce bylaby loteria. No i sprywatyzowac szpitale. Wtedy im bedzie zalezec na pacjencie. Czesc szpitali zbankrutuje ale na ich miejscu na pewno powstana nowe. Stety niestety wzorem krajow UE trzeba wprowadzic czesciowa odplatnosc :cry: (najlepiej na takich samych zasadach jak w Szwecji). Teraz to mamy chora sytuacje gdzie ktos lezy tydzien w szpitalu i czeka na badania, albo na operacje gdzie kazdy dzien jest wazny (jak moja znajoma chora na raka). W tak bogatym kraju jak USA to srednio ludzie 1 dzien leza w szpitalu. No ale co sie dziwic jak NFZ placi szpitalom od dniowki bez wzgledu na to jakie badania/zabiegi robi sie pacjentom. I koniec z rejonalizacja. Placeniem za 100 czy 200 zabiegow kiedy bylo 56 albo 456. W Niemczech jest tak dobrze bo tam placa za kazdy zabieg. Zrobili tomograf i dostana za to kase. Tak powinno byc i u nas. Wtedy nikt nie bedzie trzymal pacienta przez 10 dni jak wystarczaja 2.

 

Najbardziej denerwuje sie jak wola pacjenta wyslac na rente niz go wyleczyc. Spotkalem czlowieka ktory urodzil sie z nogami ze stopami do tylu. Operacja sie niestety nie udala (robi sie ja bardzo wczesnie). Teraz jest on pelnoletni. Mozna mu te nogi wymienic na sztuczne i przymocowac do nich miesnie tak, ze bedzie on mogl on normalnie zyc. Oczywiscie uslyszal nie (no chyba, ze znajdzie kogos kto za to zaplaci). Czas niestety ucieka i pewnie wyladuje on na rencie. A tak by normalnie zyl, pracowal i placil podatki. NFZ oczywiscie ma to gdzies.

 

Ja place na samo leczenie wiecej niz wynosi prywatna stawka (ponad 200zl na miesiac) i praktycznie nic za to nie mam. Jak patrze na to jak trwonione sa moje pieniadze to moje poglady ekonomiczne ida coraz bardziej na prawo. Nie rozumiem juz ludzi ktorzy mowia, ze pieniadze powinno dzielic panstwo bo inaczej sluzba zdrowia bedzie niepubliczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istnieje - leczy tylko jedynki i dwójki. Pozostałe bezpłatnie może tylko wyrwać.

Jak najbardziej poważnie.

1571577[/snapback]

Jeżeli chodzi o zwykłe leczenie tzn. opracowanie ubytku + wypełnienie, to można wyleczyć sobie wszystkie zęby.

 

Jeżeli chodzi o leczenie kanałowe (dokładniejsze=lepsze), to można leczyć jedynki, dwójki i trójki.

 

Informacja 100% pewna, bo skonsultowana ze Stomatologiem B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po prostu trzeba mieć zdrowie do chorowania...

 

ps. najlepsze jest to, że idziemy do lekarza np. z alergią a on nam odrazu wypisuje 3 inne leki 'na wzmocnienie' a później wyjeżdża za te recepty na 2 tyg. do tunezji... kumpla ojciec chociażby tak robi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...