Skocz do zawartości
BuBu

Zen Micro Vs Ipod Mini Vs Iriver H10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkownikow po mojej długiej nieobecności na forum (może jeszcze mnie ktoś pamięta :P )

Ale dobra - przechodzimy do rzeczy - zastanawiam się nad zakupem JAkiegos mp3 playerka z większym dyskiem (teraz mam flasha 256 i to jest troche mało jak dla mnie)

generalnie nie jest mi potrzebmy słoń z 20 GB dyskiem ~5GB sądze że starczy w zupełności - przeciez nie chodzi mi o przeniesienie całej muzyki z kompa na playera )

Moje wymagania:

1)b.dobra jakość muzyki

2)trwałość (tak na uszkodzenia mechaniczne jak spadki na ziemie jak i wytrzymałość na zużynie przyciskow i innych)

3)wolałbym małego playerka

4)wymienne baterie

 

i wacham się między takimi o to urządzonkami:

iRiver H10

Creative Zen Micro

Apple iPod

 

Jestem w kropce :mur: bo generalnie wszystkie są dobre ale jednak ...Chciałbym poznać wasze opinie, wrażenia z użytkowania, ewentualne propozycję(z uzasadnieniem)w cenie ~200$ z przesyłką z eBayu ew. sklepu w USA (chyba że ktos znajdzie taniej w Polsce :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Nie wiem jak inne, ale mój ZEN Micro jest bardzo dobry.

* Posiada panel dotykowy, więc klawisze sie raczej nie zniszczą ;]

* Szybki transfer.

* Nie jest jakiś wybitnie duży.

* Ma ładny, dobry i DUŻY wyświetlacz.

* Jedyny mankament - pracuje 6-8 godzin i trzeba ładować. Ale to trwa tylko jakieś 2-3 godzinki.

 

No i możesz go używać jako normalnego dysku. Wrzucić wszystko co chcesz.

 

Ja - polecam ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiście mam ipoda mini jestem bardzo zadowolony trwały, ładny, szybko się rysuje ;) ale z tych co podałeś to bym brał irivera kolor lcd, dobra cena wygląd też niczego sobie :) ipoda to raczej nie bo słyszałem że nie dają w zestawie zasilacza więc byś musiał ładować przez usb pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra - na razie po jednym punkcie dla kazdego :]

 

za iRiverem przemawiają:

- kolorowy wyswietlacz- tylko po cholere on :/ -tylko bedzie gorzej widac w słoncu - no ale jet i mimo wielu wad jest ... ładniejszy :]

-słuchawki Sennheisera MX400 (w sumie mam 450 ale juz sie sypią :P )

-radio

-długi czas pracy na bateriach

-dobry mikrofon i mozliwa jakos nagrywania nawet 320kbit

 

na minus:

-ubogie wyposazenie

- trudno dostac pilota

 

na plus iPoda:

-podobno dobre słuchawki

-łatwo dostepny i tani pilot( do wyboru albo oryginalny albo nie)

 

na minus

-w porownaniu z konkurentami ma tylko 4 GB

-brak radia

-brak zasilacza (uciazliwe na wyjazdach)

-brak obsługiwanego formatu WMA

-drogie dodatki

 

na plus Micro zen

-bardzo bogate wyposazenie

-radio(ma problemy w budynkach - ale jest i nawet niezle gra na zewnatrz)

-łatwo dostepny pilot

 

na minus

-kiepski dyktafon i bardzo słaba jakosc nagrywania( mam Muvo i wiem ze jest zle w tej kwestii)

-gorszy niz u konkurentow sposob przenoszenia zwykłych danych

 

to tak z grubsza - nie podawałem cech wspolnych bo i po co :]

 

Wszelkie komentaze i propozycje mile widziane

Pozdrawiam

Edytowane przez BuBu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanow sie do czego bedzie ci taki plajerek potrzebny.... mi ipod plus przejsciowka do zgrywania fot z cyfraka wystarcza

1578539[/snapback]

wiesz - zasadniczo potrzebuje playera do słuchania muzyki - odkrywcze nie sądzisz :blink: :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz zacząłem sie zastanawiac nad palmtopem +karta 1GB (moze 2 jak zdolam ;] )

 

Jaka jest jakos muzyki z palmow (dokladniej chodzi mi o HP 4150, HP3117, Dell Axim X30 mid ) za plus palmow przemawia oczywiscie ich wszechstronnosc a wielkosc (przynajmniej hp'kow jest poryownywalna jak z odtwarzaczami mp3)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem bierz irivera

 

tylko nie łapię o co chodzi z tym że ma słabe wyposażenie... (?)

 

możesz też ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> ifp-ka z 1GB

 

POzdr.

1585557[/snapback]

no w porownaniu np. z zenem to w pudełku od iRivera nie ma nic :]

 

Czy ktos moze wypowiedziec sie na temat jakosci muzyki z iPoda oraz z Palmów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro do sluchania muzyki to nie wymieniaj w plusach mikrofonu, radia czy innych bajerow, plajer plus sluchawki do słuchania starczaja w zupełnosci!

1587779[/snapback]

a jak kupujesz komputer do pisania w wordzie i za te same pieniądze mozesz doistać komputer nie dość ze do pisania to jeszcze np. do grania, czy z dodatkowym oporgramowaniem to ktorego wezmiesz - oczywiście tego ktory więcej oferuje

 

widzialem ostatnio zena i ipoda - ipod jest sporo mniejszy - spokojnie sie zmiesci w kieszeni, a zen to juz tak srednio-jest stosunkowo gruby. co do irivera to nie wiem jak wyglada w rzeczywistosci a nie lubie kupowac "w ciemno" ;]

 

PS. czy ktos mający palmtopa moze sie wypowiedziec co do jakosci muzyki - slyszalem ze roznica miedzy pda ,a odtwarzaczami jest znikoma jesli w ogole istnieje (mowie o produktach firm sony,hp bo o innych nie slyszalem )

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy to wzornictwo iRivera nie jest najwyższych lotów :? Zewnętrznie najlepszy jest Ipod, dodatkowym plusem jest to że bateria w nim trzyma do 18 godzin, co jest niezlym wynikiem. Zen ma słabszy akumulator, iRiver też. Poza tym Ipod jest tylko troszke droższy niz Zen, a o wiele tańszy niż iRiver.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. czy ktos mający palmtopa moze sie wypowiedziec co do jakosci muzyki - slyszalem ze roznica miedzy pda ,a odtwarzaczami jest znikoma jesli w ogole istnieje (mowie o produktach firm sony,hp bo o innych nie slyszalem )

Posiadam PDA Pocket Loox 410 firmy Fujitsu Siemens i jeśli chodzi o jakość dźwięku to jest bardzo przeciętna. A mianowicie, jeśli spróbujemy podbić bas czy coś to dość szybko zaczyna charczeć pierwsza wada, kolejna - przy dużych głośnościach słychać takie zakłócenia dziwne i to dość głośne. Poza tym jest ok, ale jak dla mnie tamte rzeczy powodują że pda nie używam do muzyki. Mam za to Irivera IFP-895 i to jest coś :)

Jeśli chodzi o palmtopy z systemem Palm OS, to podobno grają one kiepsko, ale tak czytałem. Zajrzyj na pdaclub czy inną stronę tego typu, to poczytasz na ten temat wiele.

PS. O iPodach czytałem, że przereklamowane są.

Edytowane przez Luk@s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, mogę coś powiedzieć o Ipodzie bo właśnie go użytkuje.

 

WYGLĄD:

Bardzo podoba mi sie wzornictwo, obudowa jest z aluminium nie jest to tandenty plastik z ktorego zbudowany jest ZEN. Przyciski na Ipodzie sa idealnie rozmieszczone, nie "latają", co więcej lepszego sterowania nie widzialam. Click Wheel idealnie sprawdza sie w playerach mp3 gdzie przechowujemy sporą ilość plików. Ogólnie urządzenie wygląda na bardzo solidne.

 

ODTWARZANIE:

Jakość muzyki odtwarzanej jest świetna. Bez żadnych szumów. Poprostu balsam dla moich uszu! Napewno lepiej sobie radzi niż Muvo. Co do Zen'a i iRivier'a nie mam porównania bo nie słyszałam. Musze zaznaczyć że nie jestem audiofilem i stąd moje wrażenia są subiektywne. Słuchaweczki dołączone bardzo ładnie grają.

 

PLUSY:

-solidna konstrukcja; aluminiowa obudowa

-łatwe sterowanie: Click Wheel

-bdb jakość odtwarzania

-mocny akumulator (~18 h)

-dobre słuchaweczki

-mały rozmiar sprawia że Ipod'a można bez problemu wrzucić do kieszeni.

 

 

MINUSY:

-cena!

-słabe wyposażenie; w komplecie dostajemy tylko kabel, słuchawki i soft.

-brak ładowarki sieciowej! największy minus!

-drogie akcesoria

-wbudowana na stałe bateria.

 

 

 

Dodam jeszcze na koniec że różnica pomiędy Zenem a Ipod'em to tylko ~120zł, wg mnie lepiej kupić Ipod'a, który jest: solidniejszy od Zen'a, ma lepszą baterie, bardziej ergonomiczny i przyjazny w obsłudze. Jeśli nie zależy Tobie na [ciach!]łach typu nagrywanie, a stawiasz na słuchanie muzyki bierz Ipod'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...