Skocz do zawartości
hinco

Nieudana Próba Wgrania Biosu

Rekomendowane odpowiedzi

chciałem wgrac do mojego r 9550 bios od 9600 pro z zaniżonymi zegarami

zrobiłem kopie zapasową, i wgrałem nowego biosa, reset i nic :(

ekran czarny

nie mam karty PCI i nie wiem czy sie bez niej obejdzie, ale mam pomysł żeby odpali kompa na mojej starej sprawnej karcie, odpalic dosa, wpisac co trzeba i... podmienic karty :lol: potem nacisnąc enter i zaczekac... 8O

jush tak próbowałem ale nie wiem czy dobrze powpisywałem nazwy biosów, teraz sciagne biosa do zwykłeko 9550 gigabyta i pobawie sie tak...

 

pytanie tylko czy nie spali sie coś ?, narazie nie mam takich objawów :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pękaj ;)

to nie mój komp (choc narazie nie mam swojego w pełni ;/ )

no ale jak wszystko jest jak było a słycha było chrobotanie flopa jak sie niby flashował to nie wiem... pobawie sie tak jeszcze :D

 

Liczy sie harcore <_<

 

żartowałem ;)

 

 

a moze i nie...

Edytowane przez hinco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po takich pomysłach komputerowców nie dziwie sie, że niektórzy nie chcą iść na operacje do szpitali...

Nie da rady - musisz miec PCI. Kup na Allegro za 50 zl. A nastepnym razem używaj DOBRYCH dyskietek. BO to może być wina złego flopa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po takich pomysłach komputerowców nie dziwie sie, że niektórzy nie chcą iść na operacje do szpitali...

Nie da rady - musisz miec PCI. Kup na Allegro za 50 zl. A nastepnym razem używaj DOBRYCH dyskietek. BO to może być wina złego flopa...

1572069[/snapback]

 

50zl ? chcailes chyba napisac 5zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj jest za gorąca na pójście po dobrą dyskietke ( bo chyba flop sam w sobie jest ok :?:)

50 zyli na grafe na PCI nie wydam

z przesyłka góra 10 :D :P

 

P.S. można jakośwybada czy flop jest wporządku? :| :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flop jest OK jak nie brzdzęka. I po sprawdzeniu SCANDISKIEM nie wywala errorow.

 

A co do grafy na PCI. Kurde - nie wiedziałem, że za 5 zł można grafikę na Allegro kupić ;] Człowiek sie całę życie uczy ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem nowym użytkownikiem i mam gf 6200 ale niestety nie wiem dla czego znikł mi obraz po wgraniu biosu :? . bios się wgrał pięknie ale jak dałem restart to nic czarny obraz nie wiem co robić proszę was o dokładne wyjaśnienie z kartą pci. Jak to zrobić proszę was o pomoc o dokładne objaśnienie bo na necie nie mogłem nic znaleźć proszę was. :mur: :mur: :mur: nie wiem co zrobic POMOCY :mur: :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam to mialem podobny problem ze swoja karta tez padl mi bios. Zrobilem tak:

-dyskietka startowa od win98, na niej flashrpm i nowy bios zapisany jako np bios i nic wiecej (bez rozszerzenia)

-wlozylem karte ta padnieta wrzucielm dyskietke restart PC i potem czekalem az do konca az flop przestaje gruchotac i nie pali sie dioda wpisalme taka komende (dokladnie taka) flashrom -p -f -ssd 0 (nazwa biosu) Powinno zadzialac

 

ps poszukaj na forum bo to bylo i nawet ladnie napisane powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja znalazłem to ale

Przezorny zawsze ubezpieczony

Na wypadek, gdybyśmy zbytnio podkręcili zegary karty

i nie chciała ona prawidłowo funkcjonować, możemy przygotować dyskietkę startową, na której znajdą się oryginalny BIOS i program do flashowania. Na dyskietce tworzymy plik o nazwie autoexec.bat, w którym, np. korzystając z programu atiflash, wpiszemy następujące polecenie: atiflash -p 0 stary.rom r (ATI) lub nvflash.exe -f stary.rom -u -p (nVidia).

Jeśli komputer nie da się uruchomić, będziemy potrzebowali dowolnej karty graficznej PCI. Montujemy ją w komputerze i to do niej podłączamy monitor. Teraz wykonujemy procedurę aktualizacji BIOS-u dokładnie tak, jak podaliśmy wcześniej. Jeśli program aktualizujący zapyta o kartę, której BIOS chcemy zaktualizować, wybieramy reanimowaną kartę i dalej postępujemy tak, jak podczas normalnej aktualizacji.

 

 

nie wiem jak storzyc ten plik z zapisem to znaczy plik wiem jak stworzyc ale jak dac ten zapis do niego?? I DAEJ W KROPCE :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem nowym użytkownikiem i mam gf 6200 ale niestety nie wiem dla czego znikł mi obraz po wgraniu biosu :? . bios się wgrał pięknie ale jak dałem restart to nic czarny obraz nie wiem co robić proszę was o dokładne wyjaśnienie z kartą pci. Jak to zrobić proszę was o pomoc o dokładne objaśnienie bo na necie nie mogłem nic znaleźć proszę was. :mur: :mur: :mur: nie wiem co zrobic POMOCY :mur: :mur: :mur:

Jaka masz 6200 i z jakiej wgrywales bios ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e tamnie takie problemy sie rozwiazywało ja kiedyś wgrywałem bios do swojej 6800gt i przez przypadek wykasowałem bios na karcie także nie było nic, chwilę goraco mi sie zrobiło, ale do pudełeczka a tam s3virage na pci, 20minut na tym forum http://www.mvktech.net/ i grafa działała, generalnie idzie to zrobić bez pci ale wtedy trzeba mieć wyedytowny plik autostart z dosa tak aby bios wgrał sie automatycznie, no i oczywiście trzeba pożyczyć jakąś grafę żeby ustawić w biosie botowanie z dyskietki, prawdę mówiac to zawsze jak coś robie z biosem grafy to mam taka dyskietkę przygotowaną, w razie gdyby coś poszło nie tak, szkoda że z płytą główną nie jest tak łatwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...