Skocz do zawartości
batku

Modem/router Zyxel + Dlink Router ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam 1portowy modem/router DSL Zyxel Prestige 650R oraz Router 4portowy Dlinka DI-624. Chcialbym zapytac czy jest mozliwe polaczenie ich dwuch w taki sposob aby wyjscie modemu/routera (LAN) bylo podpiete do wejscia routera (WAN). Probowalem na wiele sposobow i nie chce to zadzialac.

 

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość artur.c

przestaw zyxel w tryb bridge (wylacz dhcp, firewall jesli mozesz), uzyj numerow IP z innej poli np. modem 192.168.1.1, router 192.168.0.1, nastepnie sprobuj skorzystac w dlinku z opcji dynamic ip, lub static ip... powodzenia!

 

no i napisz jakich opcji probowales...

Edytowane przez artur.c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

probowalem jam napisales ale dalej nic z tego pozatym jak na modemie/routerze wlacze "bridge" to od razu trace polaczenie z ISP wiec musze tam wybrac "Routing". A co z funkcja NAT na modenie? Mysle ze powinna byc wylaczona?

Probowalem juz wszystkich mozliwych ustawien ale za kazym razem gdy zaloguje sie na router dlinka w Statusie na zakladce WAN nie pokazuje nic a powinien pokazac adres IP maske i gateway, gdy dam renew DHCP wyskakuje po chwili timeout.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość artur.c

nat musisz wylaczyc, podobnie routing! modem musi pracowac w trybie bridge tylko wtedy podlaczysz go do portu wan w routerze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok wiec jest tak:

 

Modem:

Wlaczony na - bridge

Encapsulation - PPPoA

DHCP - wylaczone

NAT - wylaczone

Router:

Wyczytalem gdzies ze WAN powinno byc ustawione na PPoE - probowalem

tez na dynamic IP i nic

DHCP - wylaczone

Wewnetrzne IP ustawione z tego samego zakresu co modem.

 

Wciaz w Statusie na karcie WAN nie pokazuje nic tak jakby nic do niego do portu WAN nie dochodzilo.

Czy jest jeszcze cos co mozna sprobowac?

 

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość artur.c

ip powinno byc z innego zakresu, chocby tak jak napisalem wyzej, router z pppoe nie ruszy, gdyz w modemie juz wpisales login i haslo, musisz probwac ze static lub dynamic ip

Edytowane przez artur.c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec tym razem zrobilem dokladnie wszystko tak jak mowiles... niestety skutek ten sam.

Probowalem tez w modemie wlaczys eucapsulation - RFC1483 zamiast PPoA wtedy nie pyta o username i password a router ustawilem na PPoE i wpisalem username i password ale i tym razem nic z tego nie wyszlo.

Za kazdym razem router nie widzi tego modemu na wejsciu WAN, w statusie nie ma nic a co dziwne dioda WAN na routerze mruga tak samo jak i dioda LAN na modemie. Dziwne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość artur.c

pomysly sie koncza... jakim kablem polaczyles modem z routerem, przeplot czy bez przeplotu? sprawdz ping do modemu...

podlacz sie bezposrednio do modemu skonfigurowanego pod katem routera (tryb bridge) i upewnij sie ze masz polaczenie z internetem...

Edytowane przez artur.c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probowalem oboma rodzajami kabli teraz podpiety jestem zwyklym.

zaowazylem jedna rzecz: jesli na modemie wlacze DHCP to na routerze w Statusie WAN pokazuje mi przyznane adresy ip przez DHCP modemu IP 192.168.1.10 Maska 255.255.255.0.

Probowalem rowniez tak jak mowisz podlaczylem sie do modemu skonfigurowanego pod katem routera (bridge) i co...? nie ma internetu! Modem ustanawia polaczenie tylko w opcji "Routing".

Nie wiem na ile ma to znaczenie ale lacze ktore mam jest w Angli bo tu mieszkam i jest to ADSL 8Mbit.

 

Acha... Modem nie odpowiada na pingi ale poprzedni ktory mialem i dzialal tez nie odpowiadal.

Edytowane przez batku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość artur.c

chcialbym sie tylko upewnic czy w trybie bridge wpisales w ustawieniach polaczenia sieciowego (win xp) tcp/ip numer ip statycznie, dziwi mnie fakt braku internetu przy ustawieniu tego trybu, wedlug mnie nie powinno miec to zadnego znaczenia, w kazdym razie nie przy przechodzeniu z routingu, co innego odwrotnie...

pamietaj ze pozostale ustawienia bez wzgledu na tryb pracy bridge/routing powinny byc identyczne, encapsulation, vpi, vci itd.

 

ps. prawde mowiac juz nie wiem co moze pomoc, moze ktos inny...

Edytowane przez artur.c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...