Skocz do zawartości
Andiw

500zł I Co Dalej?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie 500 zł i co dalej?? Nadszedł moment, gdy mój komp wyzionął ducha i teraz trzeba kupić cos nowego. Mam 500 zł (sam zarobiłem – mało, ale zawsze coś, przyczyna = brak czasu [czyt. dziewczyna] :D), które mogę wydać i musze za nią kupić proca, płyte główną i pamiątki :(. Myślałem nad kupnem Sampron’a 2200+,cena 210 zł, ale teraz nie bardzo wiem, jaka płyt kupić. Zależałoby mi na stabilności kompa, ale mały o/c zawsze był by mile widziany. Czekam na jakąś pomoc w wyborze. Do dyspozycji mam do 550 zł. Pozdrawiam :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

a co to do rzeczy ma jakiego ma, jak wyzianał ducha>?

ja bym kupił a1700 jiuhb cena ok 150zł, do tego abit nf7s, jakies 150zł na allegro, za 150zł kupisz jakies pamiatki, kingmax, kingston, itp na allegro oczywiscie 512, i zostaje 100 na jakiegos dobrego pentagrama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zestawik 1:

Gigabyte na Nforc'ie 2 za 199zł

Sempron 2600+ BOX 319zł

i ja bym ci radził jeszcze troszke dozbierać kase tak ze 100 zł na RAM i miałbyś w miare wydajny komp.

Twinmos 256 DDR 400MHz CL 2.5 za 112zł

czyli razem by wyszło 630zł

 

zestawik 2:

Asus A7V600-X KT600 za 179zł

no chyba że ten ABIT za 199zł

Sempron 2500+BOX za 285 zł

pamięć KingMax DDR 400 za 95zł

czyli razem 559zł albo 579

Ja bym brał na twoim miejscu zestawik nr 2 z płytą ABITa. :D

Edytowane przez disel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to do rzeczy ma jakiego ma, jak wyzianał ducha>?

ja bym kupił a1700 jiuhb cena ok 150zł, do tego abit nf7s, jakies 150zł na allegro, za 150zł kupisz jakies pamiatki, kingmax, kingston, itp na allegro oczywiscie 512, i zostaje 100 na jakiegos dobrego pentagrama

1572641[/snapback]

a potem poleci na marsa za 150zł :lol:

znajdz mi debry egz abita nf7 BEZ s za 150 ziko [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem na forum to tego Abita NF7-S2 ludzie nie polecają, ale może się myle :D. Myślałem o nim na samym początku, ale teraz to nie wiem. Myślę, że kupiłbym taki zestaw:

 

Abit NF7-S 254zł

AMD Sampron 2200+ 210zł

DDRAM 256Mb PC3200 400MHz TwinMos 105zł

 

Co o tym sądzicie?? Resztę rzeczy mam [dysk WD 80 Gb, nagrywarka liteon 52/32/52, i GF 2 Mx] Za jakiś miesiąc kupiłbym jakiegoś Radka 9250 ale potem będę o tym myślał. Pozdro :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

prosze nie lolowac :lol:

nawet na forum koles chiał za 130zł sprzedac, forum tweak

za tyle mozna czaasem na allegro wyrwac jak sie poszuka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ram to 512mb ,do 150pln da sie kupic

proc - sempron 2200+,2300+ do 230pln

plyta - abit kv7 - na allegro szukaj ,jeszcze kv7-v ,epox 8vtai,8kra2i do 170pln spokojnie znajdziesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

wiem, dlatego napisałem ze ta s2 jest po tyle

a wesja nf7s jest chyba po 250, wiec cena 150zł nie jest az taka super niska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nf7s używana idzie za 180 na allegro

Barton 2500+ używany 200 zł albo tego 1700+ za 150

Elixiry nówki 400mhz za 130 zł na allegro

Razem 510 albo z tańszym prockiem 460

 

lub

 

Nf7 bez s 150zł używany

1700 z dobrej serji 150

ramy elixiry 125

 

Na Socket A tylko Abit , Dfi , Epox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu na via ?

1573134[/snapback]

wystarczy jeden powod

teraz na sA dostepne sa tylko semprony - najtansze 2200+

zeby to jakos zakrecic to trzeba przerobic na mobila ,wiec na nf2 wogole nie rusza ,a na via chodzi miodzio

tak sie sklada ze Abit i Epox maja najlepsze plyty na VIA pod sA (jeszcze msi ujdzie w tloku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaczyna chciał kupić Semprona a ty mu A64 wciskasz ;]

 

Co rozumiesz pod pojęciem " ramu jakiegoś taniego" ? Bo ja jak słysze takie coś to mam na myśli RAMy "NO NAME" co po 3 miesiącach są powodem wielu błędów.. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ja jak słysze takie coś to mam na myśli RAMy "NO NAME" co po 3 miesiącach są powodem wielu błędów.. ;]

Moje Goodramy (NO NAME) nie dość że nei wywalają błedów to kręcą sie na 480 MHz przy 2.9V!! na 3-3-3-8 !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

" do tego abit nf7s, jakies 150zł na allegro"

 

gdzie tu napisales s2 ?

wiec pokaz kot sprzedaje NF-7 S za 130zl to az sam kupie

 

 

wogole s2 to jedno wielkie g....

nf7-s za 170-200 mozna juz kupic -

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w temacie 500 zł i co dalej?? Nadszedł moment, gdy mój komp wyzionął ducha i teraz trzeba kupić cos nowego. Mam 500 zł (sam zarobiłem – mało, ale zawsze coś, przyczyna = brak czasu [czyt. dziewczyna] :D), które mogę wydać i musze za nią kupić proca, płyte główną i pamiątki :(. Myślałem nad kupnem Sampron’a 2200+,cena 210 zł, ale teraz nie bardzo wiem, jaka płyt kupić. Zależałoby mi na stabilności kompa, ale mały o/c zawsze był by mile widziany. Czekam na jakąś pomoc w wyborze. Do dyspozycji mam do 550 zł. Pozdrawiam  :rolleyes:

1572550[/snapback]

Wszystko nowe i z gwarancją ze sklepu SKLEP

Płyta główna Asus A7V600-X za 189zł

Procesor AMD Sempron 2200+ BOX za 219zł -z FSB 9x166 =1500mhz podkręcasz na w/w płycie na 9x200=1800mhz

Pamięć DDR-SDRAM DIMM DDR400 512MB za 185zł .

Wszystko kosztuje 593zł, jest nowe i z gwarancją ,ale zawsze można kupić coś tańszego np.z drugiej ręki, lecz wskazany zestaw będzie naprawdę w miarę wydajny ,taki sam składałem znajomemu .Procesor po podkręceniu na 1800mhz ma max temp w stresie 42*C i to teraz w upały,napięcie na rdzeń 1,5V.Do tego kupił sobie ATI 9550 128MB GIGABYTE za 219 zł i wszystkie obecne gry mu działają ,może nie na full detalach ale obraz i wydajność naprawdę godne polecenia jak za tą cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mentlik w głowie :(. Sprawa ma się tak ze na razie mam tylko 550 zł, bo w domu jest remont i starsi mi na razie nic nie dadzą. Sprzęt oczywiście najlepiej żeby był ze sklepu z gwarancja :D:D . Chyba jednak kupie tego abita nf7-s v2 za 249zł i będzie wszystko ok. Do tego ram 512Mb i sampron 2200+. Potem kupi się jakąś mocniejsza zasiłke i karte graficzną i zestawik będzie ok. Musze się zdecydować do poniedziałku :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja radze jednmka ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> sempra na s.754, naprawde ich mozliwosc sa duzo wieszke niz socket A(przestarzaa technologia) wez sempra 2800+(nejlpoeszy z socket 754, ma wiecej niz inne L2, a czestotliwosc taktowania jak 3000+ :D )jego koszt to ok 300zl(box) do lekkiego oc wystarczy ci boxowy wyntyl, i smialo polecisz na nim prockiem na 3300+, mobo to MSI K8N Neo FSR NForce3 S.754 za 270zl i 130zl za goodramy 512(tyle widzialem na allegro nowki :D ) co daje razem 800zl, ale amsz kompa o mozliwosciach A64 tylko bez obslugi 64 bitowych aplikacji(a jak nie grasz w gry to te 64bity przez najblizszy rok bedzie ci na ch..j), a jak bedziexz chcial to pozniej mozesz se wstawic A64 w to gniazdo, wiec rozwaz dolozeie jeszce tych 250zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie TAK

Jakieś mobo pod S754 i najtańszy sempron ,wykręcisz go na maxa

Moje mobo z podpisu można chyba teraz kupić za 270zł ! ! !

Smpron 2800+ 275zł dobry cooler i go podkrecisz na 3600+ ! ! !

Przydało by sie również minimum 512 MB Ram ,

dziś komp z mniejszą pamięcią nadaje sie do gry w warcaby ;)

 

 

Kto dzis inwestuje w nirozwojową platforme Socket A ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...