Skocz do zawartości
sebi0104

Dysk I Stukanie..........

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko odnosnie dysku,mam podpiete dwa dyski na mastera wd800jb a na slave wd40bb i pytanie odnosnie tego drugiego w momencie gdy zamykam system wylancza sie windows juz prawie sie wszytsko zamyka jakies 2 sek./1sek. przed zatrzymaniem wiatrakow z dysku slychac wyrazne uderzenie taki stukot po czym chwle pozniej komp staja.czy to normalne czy mozecos sie kaszani z tym dyskiem nigdy przedtem tego nie bylo jak mialem dysk:( co to moze byc??Prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem tak kiedys. wdc mi padal 3x wiec mam troche wiedzy na ten temat :)

z moim tez tak bylo, podczas kopiowania itp, slyszalem jakby stukanie potem system sie wiedzal. imo to byla glowica ale pewniesci nie mam do dzisiaj bo nikt tego nie potwierdzil.

 

od dzasu takiego stukanie u mnie przynajmniej minely 2/3 tygodnie do puki dysk nie padl calkowicie i nie odpalal sie. wiedz radze przeprowadzic wszystkie mozliwe testy i sprawdzic czy podczas kopiowania i innych czynnosci nie bedzie tak stukal jesli bedzie to zrob kopie zapasowa danych i oddaj na gwarancje hdd.

 

 

EDIT: jesli staje w sensie wiesza sie to nie przejmuj sie tym co napisalem :) jesli staje w sensie zawiesza sie to wtedy moj txt warto przeczytac :)

 

pzdr

Edytowane przez sector

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem tak kiedys. wdc mi padal 3x wiec mam troche wiedzy na ten temat :)

z moim tez tak bylo, podczas kopiowania itp, slyszalem jakby stukanie potem system sie wiedzal. imo to byla glowica ale pewniesci nie mam do dzisiaj bo nikt tego nie potwierdzil.

 

od dzasu takiego stukanie u mnie przynajmniej minely 2/3 tygodnie do puki dysk nie padl calkowicie i nie odpalal sie. wiedz radze przeprowadzic wszystkie mozliwe testy i sprawdzic czy podczas kopiowania i innych czynnosci nie bedzie tak stukal jesli bedzie to zrob kopie zapasowa danych i oddaj na gwarancje hdd.

EDIT: jesli staje w sensie wiesza sie to nie przejmuj sie tym co napisalem :) jesli staje w sensie zawiesza sie to wtedy moj txt warto przeczytac :)

 

pzdr

1575955[/snapback]

 

Podczas pracy na nim wszytsko jet ok tylko w momencie wylanczania sie kompa na jakas sekunde przed zatrzymaniem wentyli slychac udezenie z tego dysku,zanim sie wszytsko zatrzyma,podczas pracy nie zauwazylem ani nie uslyszalem by stukal w zasadzie jet on na slave jako dodatkowy dysk i prawie go nie uzywam <smieci tam trzymam:P>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...