Skocz do zawartości
ath

Bitwa O Warszawe - Powstanie W 44'

Rekomendowane odpowiedzi

[url="http://historia.pgi.pl/wawa.html"">

...dalej[/url]

Dziwie sie, ze do tej pory nie bylo jeszcze tematu o powstaniu, patriotyzm zanika w naszym kraju. ;]

Dla zainteresowanych tematem: na discovery wlasnie rozpoczyna sie dokument zatytulowany tak jak moj topic (pozwolilem zapozyczyc sobie nazwe ;]) a nastepna czesc startuje o 20:00.

 

...dodam jeszcze tylko to, ze zycie poswiecilo tam wielu naszych rowiesnikow po to abysmy my mogli zyc w wolnej, wyzwolonej Polsce. RESPECT dla nich.

 

niech zawyja syreny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam w zeszlym roku bylem na obchodach powstania w Wawie i jako jeden z pierwszych wraz z ciotka kupilismy o godz 17 ksiazke Normana Davisa, powstanie 44. oczywiscie ksiazke przeczytalem :) i polecam kazdemu, duzo jest wiadomowsci odnosnie naszej wspolnej historii, takich o ktorych na lekcji historii facet milczal..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo młodzież ma w nosie historie )nie mówie o wszystkich) wolą robić inne rzeczy niż poczytać coś z historii swojego kraju , a potem idiotów udają mamy przykład w sejmie. IMHo Davis jak jege napisął książkę która ma jakiś sens. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo młodzież ma w nosie historie )nie mówie o wszystkich) wolą robić inne rzeczy niż poczytać coś z historii swojego kraju , a potem idiotów udają mamy przykład w sejmie. IMHo Davis jak jege napisął książkę która ma jakiś sens. <_<

1576084[/snapback]

Masz racje, chyba malo kogo to juz obchodzi... przykre.

 

Slyszeliscie dzisiaj wypowiedz prezydenta Bialorusi na temat Polski ???

Akurat wybral sobie dzien... #$%@ jeden.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokument ciekawy , nawet bardzo i cieszyc sie mozna ze prywatne stacje jak discovery o tym przypominaja B)

 

 

 

 

 

update SORY ZA OT

Faktu ze jest idiota nieda sie zatuszowac , a jak komus niepasuje ze tak o nim mysle to wielkie sorki ze urazilem , ale dobija mnie jak oni staraja sie łapac brzytwy zeby nie utonąc :blink:

Edytowane przez Sand

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to nie ma patriotów ! jestem oburzony ;)

spojrz na moj avatar :)

jestem młodzież i jestem patriota, znam historie Polski bardzo dobrze a najbardziej tą z okresu IIWŚ

walić stereotypy

może wiekszość mlodziezy taka jest ale nie wszyscy

własnie dlatego do konca życia bede miał uraz do USA, Anglii, Francji, Rosji

Niech żyje Polska i Powstanie '44 !

 

ot:

a Kwachu tak putinowi wlazi w dupe ze sie żygać chce - przy kazdej okazji, a teraz jak pobili dzieci ruskich polityków to całkiem tragedia

a co robili z nami przez pół wieku to nic, a katyń to nic

rozumiem świńska rzecz ale jak to sie ma do wszystkich polaków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to nie ma patriotów ! jestem oburzony ;)

spojrz na moj avatar :)

jestem młodzież i jestem patriota, znam historie Polski bardzo dobrze a najbardziej tą z okresu IIWŚ

walić stereotypy

może wiekszość mlodziezy taka jest ale nie wszyscy

własnie dlatego do konca życia bede miał uraz do USA, Anglii, Francji, Rosji

Niech żyje Polska i Powstanie '44 !

 

ot:

a Kwachu tak putinowi wlazi w dupe ze sie żygać chce - przy kazdej okazji, a teraz jak pobili dzieci ruskich polityków to całkiem tragedia

a co robili z nami przez pół wieku to nic, a katyń to nic

rozumiem świńska rzecz ale jak to sie ma do wszystkich polaków

1576450[/snapback]

Napisałem przezcieżże nie cała młodzież

 

Co do Kwacha nie ch się pałuje

 

"POLAKIEM jestem i nic co ludzkie nie jest mi obce" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobili jakis niewinnych dzieciaków z rosji za prawdopodobne mieszanie sie putina w sprawy białorusi , bo ta wywaliła prezesów związku polaków na białorusi.

ALe mieli prawo.. za katyń, za rozbiory... mogli jeszcze im dolożyć za bitwe pod grunwaldem.. a co za niemców tez mogli dostac...

LOL.. patryjotyzm... spłycanie i szufladkowanie ról człowieka w zyciu. Gdyby niemiec nie myslał w kategoriach partyjotyzmu - nie byłoby II wojny swiatowej.

Powiem wam szczerze ze mi to lezy - kogo jestem czarnuchem.. moze wolałbym tyrac po 10 godzin dziennie za marne ochłpy u niemca niz u polaka :mur:

Moze chciałbym niemiecką sluzbę zdrowia w polsce... moze...

Osobiscie uwazam ze ludzie w powstaniu zgineli na marne. Tyle młodych istnien pozarła machina politycznej propagandy i patryjotyzmu. Po co??

Jak wygląda polska dziś? Niesuwerenna, jak zawsze bez przyjaciół... lol..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie uwazam ze ludzie w powstaniu zgineli na marne. Tyle młodych istnien pozarła machina politycznej propagandy i patryjotyzmu. Po co??

Jak wygląda polska dziś? Niesuwerenna, jak zawsze bez przyjaciół... lol..

Moz gdyby nie oni Polska na zawsze zginela by z mapy Europy, z twojej wypowiedzi wywnioskowalem, ze wali cie los twojej ojczyzny i nie mial bys nic przeciwko temu, zeby podczas IIWS niemcy lykneli sobie Polske, bo moze teraz by ci sie lepiej zylo...

 

Pracujac za granica nie oznacza, ze nie jestes patriota... mylisz pojacia.

To, ze kos pracuje u obcokrajowca tez nie jest objawem braku patriotyzmu.

 

Patriotyzm - postawa charakteryzująca się poczuciem szacunku, umiłowania i oddania względem własnej ojczyzny. Charakteryzuje się też przedkładaniem celów ważnych dla ojczyzny nad osobistymi, a w skrajnych przypadkach gotowością do poświęcenia własnego zdrowia lub życia.

 

 

 

Wczoraj w nocy na tvp2 byl dobry dokument, moze ktos ogladal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tworzyć drugi temat myśle że @ath się nie obrazi. :wink:

 

Otóż nie wiem czy wiecie ale dzisiaj jest 60 rocznica śmierci Leopolda Okulickiego ps " Niedźwiadek"

 

Dlaczego to ważne, dlatego że należy mu oddać hołd.

 

Więcej

 

Leopold_Okulicki

 

Proces_szesnastu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw się o niej uczymy i jesteśmy z niej dumni a potem jeden dureń z drugim w sejmie pokażą jacy oni to nie są i powstają dwa tematy po 14 stron. :lol:

 

Ja powtarzałem już dawno, nie jestem patriotą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny warszawski temat?

Mało to nas wyżyłowali po wojnie, a teraz "biedne" dzieciaki tego pokolenia kupują sobie xboxy czy telewizory lcd na gwiazdkę w wątku o prezentach pod choinkę ;)

A kończąc, większość Warszawki to buraczanka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patriotyzm jest ok pod warunkiem ze nie idzie w polonofilizm, ogólnie sztuką jest bycie patriotą i zwykłym człowiekiem łącząc wzniosłe idee z życiem codziennym, jedyny apel do ludzi młodego pokolenia nie pozwólmy na to by miano patriotyzmu zmonopolizowali bardziej konserwatywni czy endeccy politycy, można być patriotą liberałem jedno drugiemu nie przeczy co w PL chyba nie jest zbyt dobrze rozumiane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patriotyzm jest ok pod warunkiem ze nie idzie w polonofilizm, ogólnie sztuką jest bycie patriotą i zwykłym człowiekiem łącząc wzniosłe idee z życiem codziennym, jedyny apel do ludzi młodego pokolenia nie pozwólmy na to by miano patriotyzmu zmonopolizowali bardziej konserwatywni czy endeccy politycy, można być patriotą liberałem jedno drugiemu nie przeczy co w PL chyba nie jest zbyt dobrze rozumiane

Powiedz to politykom prawdziwym patriotom :mur: , wiadomo że są jednostki co wiedzą. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz to politykom prawdziwym patriotom :mur: , wiadomo że są jednostki co wiedzą. :)

Problem polega na tym że zbyt mocno wpatrujemy sie w polityków, to czego oni dokonują, pamiętać należy jedną rzecz każde społeczeństwo ma takich polityków na jakich zasługuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...