Skocz do zawartości
romek

AMD Sempron 64 - Kompendium

Rekomendowane odpowiedzi

A podkręcenie o 50%?

Mam tego Semprona i udało mi się go wykręcić na 2400 MHZ przy napięciu 1.4v. W Idle jego temp jest ok 36*

 

p.s.

Przy takim zegarze do jakiego procka można go porównać?

Edytowane przez hot_lopez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wogóle ta płyta jest dostępna w Polsce chyba jakby była to by zrobili test [...]

1633124[/snapback]

Nie musi być dostępna w pl, żeby można było przeczytać recke, a w usa jest na rynku chyba od lipca ale o review echo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już zauważyłem że mogę podnieść napięcie, ale czy warto?

Jaką temp można uznać za dopuszczalną przy takim podkręceniu?(dodam że lecę na boxowym chłodzeniu)

Edytowane przez hot_lopez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem dziś Semprona 2800+ i miał być 64 bitowy, ale już nie jestem pewien czy rzeczywiście te 64 bity obsługuje, a nie mieli płyty głównej, którą chciałem (będzie dopiero w piątek) i nie mam jak sprawdzić procka. Jego oznaczenie to SDA2800AI03BA i wg wyjaśnienia oznaczeń z jednego z topików (taki skan procka z wyjaśnieniami chyba po włosku) wynika, że procek ten jest na Winchester`ze a nie na Palomino. O co tutaj chodzi? Czy końcówka oznaczenia nie musi być BX, źeby był 64-bitowy?

Edytowane przez Dru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzmy że to prawda  semprony mają zawyżone przeliczniki  taki 2400mhz to jak dla mnie to jest 3300+

1633543[/snapback]

 

http://www.tomshardware.fr/articlecpu.php?...=1005&NumPage=8

http://poradnik.pclab.pl/art16176-6.html

 

 

Według wyników to sempron 3400+ ma zbliżoną wydajność do a64 3000+

czyli ten sempron (4200+) ma zbliżoną wydajność do a64 3700+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weś mnie nie rozmieszaj  zbliżony do a64 3700+  , a64 3700+ 754 miałby zegar 2700mhz więc się zastanów  nie wypisuj głupot

1634292[/snapback]

 

ty mnie nie rozśmieszaj a64 3700+ 2700mhz :lol: :lol: :lol:

 

a te co kastraty :

http://w2.sirius.pl/towar_karta.php?TowarI...eId=60&PageId=0

http://arest.pl/index.php?inc=produkt&ID=3...tid=1&grupa=209

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty mnie nie rozśmieszaj a64 3700+ 2700mhz  :lol:  :lol:  :lol:

 

a te co kastraty :

1634458[/snapback]

chyba troche ślepy jesteś te procki mają 1mb cache ten przelicznik też zawyżony, ja podałem przelicznik do A64 z 512kb cache czyli 3700+ to 2700mhz, a ty podajesz że sempron 2400mhz z 256kb cache porównywalny do A64 3700+ po prostu człowieku albo sie nie znasz , albo nie jesteś obiektywny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrze na twoj wynik i moje 13.41 w 16M jest sporo lepsze a roznica  w taktowaniach juz nie jest taka duza, u mnie proc 2621 i pamieci 261 mhz,

Poprawilem nieco timingi ale nadal nie moge zejsc ponizej 15min... a roznica praktycznie "tylko" w 50mhz pamieci. System mam prawie nowy. Nie sadzilem ze w superpi pamieci tyle daja..

 

EDIT: Widze ze tomcat ktory ma 150mhz mniej na procku ale ram na 245mhz wykrecil wyzszy winik : /

 

Moje winbondy bh6 przy 2,7V dzialaja poprostu slabo, 217mhz ale nawet CL2 nie moge ustawic.

 

 

Dołączona grafika

 

Semp 2800+ z 27tygodnia.

2600mhz przy 325htt to max plyty. po ustawieniu 326htt natychmiast bledy w superpi 1M

Edytowane przez gaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze co ja mam powiedzieć

 

http://img297.imageshack.us/my.php?image=piiii1ww.jpg

 

tu trochę optymalizacji i 1t http://img55.imageshack.us/my.php?image=kurcze8ov.jpg no ale kurcze wynik padaczka czy win 2000 może być powodem?w innych testach swyntetycznych wypada tak jak powinien tylko to pi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po spi to sie wyłancza wszystko w tle. Kilkanascie sekubnf mozan też urwać wywaleniem więksdzości procesów oraz zmianą priorytetu spi na wysoki.

 

Wynik padaczka- ma mam 15m 09 na 2.44 wieć do boju. Acha pobaw sie clockgenem timingami oraz mnoznikami pamięci-mi np wiele dał 150 - przy 2.44 mam pamiątki na 244mhz. To daje zauważnalnego kopa w porównaniu np z pamieciami na 200mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja sie pochwale nowym nabytkiem :)

 

Właśnie żem dziś włożył nowiutkiego sempa64 2600+ no i zrobil s-pi16m na ustawieniach 8x325=2600 @ 1,5v :)

 

Niestety wiecej juz z niego nie pociągne bo powyżej 1,5v wali blue screenami i resetami :mad:

 

Wkrótce jakieś screeny wklejem :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tego kręcenia system mi już lekko zwolnił od tych ciągłych resetów :|

Puki co, nie mam za bardzo się czym pochwalić, bo 317x8 1.6V to nic szczególnego. Poza tym wkurzyło mnie to, że nie mogę moich pamięci ustawić sensownie, bo tylko na 100 ( wychodzi jakieś 158 Mhz, co prawda na dosyć ostrych ustawieniach, ale i tak to jest słabo:(). Zostawię sobie to wszystko na ok. 20-tego sierpnia, bo mi już niedobrze od tych optymalizacji.

Edytowane przez Slayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie kupiles takiego fajnego Sempa ?

1636251[/snapback]

Jak to gdzie :D W sklepie :D U mnie w mieście u znajomego, zasadniczo to ma sklep z telefonami ale zaopatruje sie tyz w hurtowni ze sprzetem komputerowym, no to mi zamowil przy okazji i dostalem bez marży (u mnie w Szczecinku to ceny hurtowe wynosą 238 :lol: ).

 

No dobra, to rzuce screeniki z wyniczkami... :D

 

Numerek 1 - 2540 div166 B)

Numerek 2 - 2600 div150 B)

 

pozdro

 

-----------------------------

edit:

numerek 2 nie wyszedł, zasłoniłem wynik, zmęczony troszke jestem <_<

Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli nawet jest on 64-bitowy to na pewno nie ma instrukcji SSE3, bo tak wyczytałem w jednym z wątków na forum AMD, bo to jest podobno najwcześniejszy wypust Sempronów 64-bit

Edytowane przez Dru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorrki za lameriadę lol :lol2: ale mam pytanie czy 128kb cacheu w porównaniu do 256kb robi jakąs różnice(oprócz tych 1-3%) w grach tzn czy pamięc podręczna procesora jest uzywana w grach i przez to, że komenda nie może być wykonana przez cache l2 i jest strata czasu może to prowadzić np do przycieć itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

sorrki za lameriadę lol :lol2: ale mam pytanie czy 128kb cacheu w porównaniu do 256kb robi jakąs różnice(oprócz tych 1-3%) w grach tzn czy pamięc podręczna procesora jest uzywana w grach i przez to, że komenda nie może być wykonana przez cache l2 i jest strata czasu może to prowadzić np do przycieć itp?

1637243[/snapback]

ARchitektura K8 nie ma dużych wymagań względem L2 ponieważ potok wykonawczy jest krótki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...