Skocz do zawartości
romek

AMD Sempron 64 - Kompendium

Rekomendowane odpowiedzi

mody odpadaja:(

czyli generalnie rozumiem ze msi nie lepiej niz gb?

mhm to w sumie na jedno wychodzi co kupie:/

a kupowanie dfi odpada bo za drogo?

a powiedzcie mi jak z ramem? konkretnie do tych twinmosów chce dolozyc jeszcze 512 tez twinmosa. nie bedzie problemów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema,

 

Co myślicie o takim wynalazku: <LINK>

Płyta posiada i Socket 754, i 939 więc w razie późniejszej przesiadki z Semprona 64 na Athlona byłaby bardzo przydatna... Niewiem tylko czy opłaca się takie coś kupować? Da się w o ogóle na płycie ASROCKA podkręcać procesor, choćby o te 200 mhz ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O takim wynalazku można pomyśleć tylko jedno...

 

Coś co jest do wszystkiego jest do niczego!  <_<

 

Ciekawe kiedy zaczną robić uniwersalne płyty pod proce AMD i Intela  :mur:

1646465[/snapback]

mnie sie wydawało ze juz zrobili

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

potrafi mi ktos wytlumaczyc dlaczego wszystkie programy pokazuje mi szyne 290, skoro w biosie ustawilem 310 ?? nawet przy ustawionym 300 pokazywalo 290 :|

 

 

edit: dzis wlaczam kompa i smiga na 300 :) tj. 1400@2102. po powrocie z uczelni zobacze co z tego wyniknie

Edytowane przez Powerslave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś musiałem otworzyć obudowę o czekało mnie miłe zaskoczenie, mianowicie od tak włączyłem everesta który pokazał mi temp procka 31-32* a warto zaznaczyć ze procesor jest podkręcony. i Tu pojawił się dla mnie problem. Jeśli zamknę budę to temp mam 36-37 w idle i ok 39 w stress.

Da się bez jakiś zbytnich kombinacji zrobić tak żeby przy zamkniętej obudowie było te 32*? Dodam że nie mam zamontowanego wiatraka w wewnątrz obudowy na tylneś ścianie. Czy te wiatraki dużo dają? Jeśli tak to polećcie mi proszę jakiś w miarę tani, ale przede wszystkim cichy. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczam, że nie czytałem całego wątku, ale myślę, że to co teraz napisze nie było wcześniej przez nikogo przedstawione no i jest bardzo ciekawe :)

 

Chdozi o to: http://egielda.com.pl/forum/viewtopic.php?p=10994#10994

 

Mianowicie zaobserwowałem bardzo duże rozrzuty możliwości o/c kontrolerów pamięci zawartych w nowych Sempronach. O ile wynikowa częstotliwość procesora na okreslonym napięciu jest raczej porównywalna między poszczególnymi egzemplarzami, o tyle w przypadku kontrolera nie.

 

Nie potrafię tego wytłumaczyć inaczej niż - rozrzut jakościowy Sempronów. Dlatego też wielu z Was pamięci kończą się dość szybko przy podkręcaniu, pomimo iż posiadacie dobre pamięci.

 

Tak w ogóle to kończę dość ciekawy artykuył porównujący D0 do E6, rozważania na temat Command Rate (1T / 2T) oraz porównania ilości pamięci cache w procesorach AMD 64 na s754. :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja chciałem zapytać jaki cooler do Semprona 2500+ 64bit (1400@1927) w cenie do 70zł będzie najlepszy i najcichszy ?? Zastanawiam sie nad Freezerem 64 ale jeszcze spytam was dla pewności :)

Pozdrawiam Sims0n

1647585[/snapback]

jak najbrdziej polecam, a jak puścisz go przez rezystorek tak do 1300-1500 obr na minute to bedzie naprawde cicho....sam tak mam(no prawie tak, bo mam zrobiony termoregulatorek obrotow-wlasna konstrukcja i przy przegladaniu stron sluchaniu winamp-a jest mega cichutko :))

 

no ale u ciebie wystarczy tylko rezystor, bo przy takim zegarze nawet przy takich obrotach proc sie nie zagrzeje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja chciałem zapytać jaki cooler do Semprona 2500+ 64bit (1400@1927) w cenie do 70zł będzie najlepszy i najcichszy ?? Zastanawiam sie nad Freezerem 64 ale jeszcze spytam was dla pewności :)

Pozdrawiam Sims0n

1647585[/snapback]

ja mam boxowy cooler, temp w idle, przy zdjetej obudowie 25-27 stopni, przy temp powietrza 25 stopni, a wiec idealnie, przy zalozonej obudowie okolo 30; temp stress odpowiednio 33, 35 stopni (oczywiscie podaje temp @)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dzisiaj pewnie kupie tego freezera 64 i Arctica za 7,90 na tył budy :) ... A rezystorów poszukam bo gdzies tam brat je miał bo skonczył technikum elektroniczne :] Pozdrawiam i dzięki za rade

A teraz temperaturki : 23 przy przęglodaniu neta 33 po 4,5 godzinach w prime.

 

Aha jeszcze jedno pytanie mozna tego Freezera wyszlifować ? Czy zostawic go w takim stanie jakim go dostane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mianowicie zaobserwowałem bardzo duże rozrzuty możliwości o/c kontrolerów pamięci zawartych w nowych Sempronach. O ile wynikowa częstotliwość procesora na okreslonym napięciu jest raczej porównywalna między poszczególnymi egzemplarzami, o tyle w przypadku kontrolera nie.

1647724[/snapback]

No to ja chyba miałem wielkie szczescie jesli chodzi o kontroler. Bez problemu robi 254,4MHz tylko niestety pamieci sie juz skonczyly. Są 100% stabilne na 253MHz, testowane 9h Gold Memory, 11h blend i 2h Lobby mark01se. Oczywiście to wszystko przy 1T i napieciu na proca 1,45 :D Podejrzewam, że 260MHz też pociągnie - to sie sprawdzi jeszcze w tym tygodniu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja chyba miałem wielkie szczescie jesli chodzi o kontroler. Bez problemu robi 1647830[/snapback]

Hmmmm - jednak Ty masz dwie kości, ale zdaje się jednostronne, a z tym nigdy nie było większych problemów. :)

 

2 pamięci jednostronne zasadniczo zachowują się praktycznie identycznie jak jedna dwustronna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm - jednak Ty masz dwie kości, ale zdaje się jednostronne, a z tym nigdy nie było większych problemów. :)

 

2 pamięci jednostronne zasadniczo zachowują się praktycznie identycznie jak jedna dwustronna :)

1647868[/snapback]

No fakt, dwie jednostronne mam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FOCUS a jak wygląda sprawa z 3x512 mb dwustronne wszystkie  ? i oc ? myśle o 3x kingmax hardcore docelowo t cos 250 1t miałoby smigać mam gb k8ns?

1648125[/snapback]

To będzie raczej bardzo cięzka sprawa i wątpię by udało się wyjść poza 200 MHz. a 1T ne przejmuj się z prostego powodu - nie daje to prawie nic. Wiem, ze wszyscy się teraz oburzą i w ogóle, ale zobaczycie artykuł to uwierzycie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat ja wierze- mój stary sempik kreci sie nespecjalnie ale zwykłe kingmaxy lećą na 245 przy 2.5 4 4 11 zarówno na 1t jak i 2t. Włączenie 2t nie daje mi dokładnie nic !

 

Zobacze jeszcze czy napięice większe niż 1.55 da coś ramkom, bo procesor już wyżej nie lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat ja wierze- mój stary sempik kreci sie nespecjalnie ale zwykłe kingmaxy lećą na 245 przy 2.5 4 4 11 zarówno na 1t jak i 2t. Włączenie 2t nie daje mi dokładnie nic !

 

Zobacze jeszcze czy napięice większe niż 1.55 da coś ramkom, bo procesor już wyżej nie lata.

1648185[/snapback]

Napięcie na procku daje kopa dla pamięci, ale one też muszą mieć pewien zapas.

 

Heh Sempron 3000+ D0 też ma bardzo dobry kontroler pamięci - właśnie lecę na 280 MHz :D z dwiema 512 MB dwustronnymi.

 

Jakby ktoś chciał to wszystkie te procesory mogę sprzedać - bo one są ze sklepu i jeszcze wszystkie je mam przy sobie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem na szybko pamięci takt 208 kijowe timingi(bo leciałem na dzielniku 166 i nie chciało mi się przestawiać) 1 t zapis 1196 2t 1087 no róznica sporaaaaaaaaaaaaaa

1648233[/snapback]

Test zapisu do pamięci oraz SuperPi od 4 miliony wzwyż to jedynie dwa testy, gdzie różnica między 1T a 2T jest widoczna. Zresztą już w piątek zobaczycie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko do Was:)

czy orientuje sie ktos jakie FSB udzwignie ta płyta?

1645465[/snapback]

1.Mam tą płytę(MSI K8N neo fsr) jest bardzo dobra,ale polecał bym ją do Semp64 3000+(i w góre z c&q) i A64 ponieważ jest wtedy regulacja liniowa Vcore,co jest ważne.

2.Max htt=306MHz stabilne na A64 ;niektórzy na sempach wyciągają 315-320

3.Do sempów od2500+do2800+; tak jak powiedział psychodeliczny może lepszym wyborem będzie GA-K8NS-ale w rewizji 1.1 gdyż posiada ona liniową regulację Vcore(bez względu na c&q) w przeciwieństwie do rewizji 2 która takowej regulacji nie posiada. :wink:

 

Edit

W sumie przesunęła mi się cała strona i odpowiedziałem na pytanie z przed dwóch dni,no ale może się przyda :wink:

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde a moja GA-K8NE nie chce dzialac na FSB 330 :( zawiesza sie po pokazaniu nazwy procka i ostrzezeniu ze FSB jest podniesione... max dzialajace to ~325

 

HT ustawione na 3x, maxmem clock 100MHz (mam kaprawe 333, wiec nie daje wyzej)

 

 

jakies pomysly co z tym zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...