Skocz do zawartości
romek

AMD Sempron 64 - Kompendium

Rekomendowane odpowiedzi

byc moze, ale wiesz ja i tak skladajac ten sprzet sie zadluzylem, wiec dla mnie 30zl to byla duza roznica

 

wracajac do pytania, ma ktos pomysl jak puscic procka na szynie wyzszej niz 330? komp wstaje, ale wiesza sie przed ladowaniem systemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Ciekawe kiedy zaczną robić uniwersalne płyty pod proce AMD i Intela  :mur:

1646465[/snapback]

już dawno zaczeli :lol:

http://twojepc.pl/news10577.html

 

 

Ogólnie to jak cos jest do wszystkiego i kosztuje jeszcze 240zl to napewno nie jest to dobre. No chyba ze do normalnego uzytkowania, bo watpie zeby była ona przydatna do OC.

 

Asrock to low-end.

A tu sie akurat mylisz :-P

TA dwusocketowa też jest niczego sobie...

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=63154393

A Ta płyta jest świetna i gdyby nie była wydana pod logiem AsRocka to byłaby na pewno ostrą konkrencją dla DFI :-P

Brakuje jej tylko droższych (epszych jakościowo) komponentów i bardziej dopracowanego BiOSU. Ogólnie cały chipset Uli wzięty w odpowiednie ręce (np. DFI) bylby przebojem, również cenowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byc moze, ale wiesz ja i tak skladajac ten sprzet sie zadluzylem, wiec dla mnie 30zl to byla duza roznica

 

wracajac do pytania, ma ktos pomysl jak puscic procka na szynie wyzszej niz 330? komp wstaje, ale wiesza sie przed ladowaniem systemu

1649333[/snapback]

tak wiemy, nie puscisz go bo pewnie płyta sie konczy, albo konczy sie prąd dla procka [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Te semprony 2600 64 bit co się tak ładnie kręcą to maja jakaś konkretna serie? POzatym widze ze większość z was uzywa K8ns albo DFI. CO do Gigabyta to bezproblemu uzyskuje fsb 325? Jakiś konkretny model bo odmian jest masa i niewiem ktora wybrać.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj wyzsze napiecie dla szyny htt i daj wentyl na nf4 zeby go schłodzic

1649567[/snapback]

ehh nic nie pomoglo :( 327MHz to max co moze z siebie dac...

 

na dniach bede mial nowe pamieci, i bede probowal z memclock 133, moze to cos da :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

tez mam własnie ten problem, bo biore gg k8ne i własnie albo 2500(nie chce go za abrdzo) albo 2800, ale ten znwu jest 80zł drozszy, a widziałem gdzies na neci 2600 oem za 205zł, to tyle ile boxowy 2500 w proline, a tam sie musze zaopatrywac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na jakiejs stronie widzialem porownanie 2500+ i 2800+ i ten pierwszy poszedl na prawie 2500-2600MHz, podczas gdy ten drugi jakies 100-150MHz mniej i ten 2500+ byl z tej samej rewizji co moj (E6), wiec slaby wynik to u mnie chyba wina plyty, lub pamieci (kingston 333 :()

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozliwe, ale bardzo dziwne... na 325 wszystko jest full stabilne (torture przez 5h), a zaledwie 5MHz wiecej i bios wisi :(

 

no ale nic nie poddam sie jeszcze, czekam na pamiątki ;)

1650632[/snapback]

Jeśli masz podejrzenia co do tego czy pamieci sa stabilne to zjedź z dzielnikiem i sprawdź, a jesli myslisz ze to proc to spróbuj dac mu wyzsze napiecie (szczerze mówiąc to wątpie żeby to proc nie chcial...) Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam kilka pytan co do opisanego tu sprzetu. Mam zamiar zakupic mobo Gigabyte K8NS, Semprona 64 2600+, a do chlodzenia Freezer'a 64. A teraz moje pytania:

 

1. Czy 2600+ wystarczy do w miare rozsadnego krecenia(2400-2500Mhz)? Widze ze wiele osob ma takie procki, ale tez zauwazylem mocniejsze, wiec mam dylemat. A poza tym nie za wiele kasy...

 

2. Czy Sempron 64 jest oznaczony TYLKO symbolem BX(w serii), czy tez jeszcze innym? Gdzies dojrzalem, ze proc z oznaczeniem BO to tez 64-bitowy.

 

3. Gdzie sprawdzac wersje ("rev.") plytki? Z tego co patrzylem u kumpla( on ma k8nsc, s.939), to jest to w ksiazeczce od plyty... Dla pewnosci chcialem spytac gdzie na plycie jest taka informacja.

To chyba tyle. Jesli gdzies czegos nie doczytalem, to sorki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Maxtor:

1. 2600+ ma mnożnik 8, więc będziesz potrzebował HTT w granicach 300-320MHz dla takiego OC... na płytach na nForce3 jest to osiągalne, jak widzisz w tym temacie (choć nie na wszystkich).

 

2. Nie wiem, ale jeszcze nie widziałem innych 64bit, niż BX.

 

3. W książeczce do płyty jest na 99% rewizja tej książeczki, a nie płyty.

Rev. płyty producent umieszcza najczęściej na jej brzegu w okolicy ostatnich złączy PCI patrząc od strony AGP. Czasami też w okolicy "wydrukowanego" modelu płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Czy Sempron 64 jest oznaczony TYLKO symbolem BX(w serii), czy tez jeszcze innym? Gdzies dojrzalem, ze proc z oznaczeniem BO to tez 64-bitowy.

hmm nie jestem pewien jak to było ale chyba jakoś tak.

 

D0 = 32 bit

BO = 64 bit - E3

BX = 64 bit niby poprawiony kontroler pamięci + SSE3 - E6

 

jak się myle to niech ktoś mnie poprawi... :P

 

Gigabyte K8NS ma jest w przynajmniej 2 rev ma nowszy rev ma 2 fazowe zasilanie a czy ta płyty tylo lepiej wyposażona też ma 2 różne rev ?

 

Potrzebuje 2 sieciowki + możliwość podłączenia 5 napędów...

 

Więc zostaje mi Gigabyte GA-K8NSNXP Gigabyte GA-K8NSNS PRO ?

 

Niby "XP" jest najbardziej wypasiony teoretycznie ulepszone zasilanie powinno poprawiać o/c ale gdzieś się spotkałem ze DPS tylko pogarsza o/c więc jaka płyta która ma 4 kanały ATA ?

 

 

 

Ktoś próbował 3x512 ? [planuje 3x512 Kingmax Hardcore 500]

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 anpedów na pewno nie na gołej k8ns chyba zę dysk bęzie s-ata wtedy msz wolne 4 miejsca w pata.

 

Rev 2 też ma 3 fazy jedynie brak cewki wstepnego filtrowania i paru kondziorków-liczby mofsetów nie zmienili.Obcieli za to max napięcie do proca do 1.55v i to jest jedyny zauważalny - w porównaniu do rev 1.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie zmieniania sprzętu, i ten topic pomógł mi w wyborze procka, ale

zostaje jeszcze jedna kwestia- mobo!

Wymieniane są tutaj tylko trzy płyty DFI, Gigabyte lub MSI, czy reszta marek na S754

np.Epox EP-8KDA3I, ABIT NF8-V2, będzie równie dobrze pracowała z Sempronem (w końcu to Abit, sądząc po numeracji jest to następca osławionego NF7). Lub może chodzi tutaj wyłącznie o oszczędność pieniędzy, choć DFI do tanich nie należy. :unsure:

 

EDIT.

Znalazłem odpowiedź co do tego Abita, lepiej się z nim nie zachodzić.

Edytowane przez Pasik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie zastanawaim nad sempronikiem 2800 i plyta MSI K8N Neo FSR NForce3. CO mozecei o tym powiedziec jezeli chodzi o OC biorac pod uwage ze mam zasilke COBA 300W (144W na +12V), pamiatki 1x256MB(PC-266) i 384MB{256+128}(PC-133)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie zastanawaim nad sempronikiem 2800 i plyta MSI K8N Neo FSR NForce3. CO mozecei o tym powiedziec jezeli chodzi o OC biorac pod uwage ze mam zasilke COBA 300W (144W na +12V), pamiatki 1x256MB(PC-266) i 384MB{256+128}(PC-133)

1652151[/snapback]

Płyta dobra do oc stabilna,ale nie wiem czy ją jeszcze dostaniesz,patrzyłem po ofertach i nigdzie jej nie widać,w wątku o tej płycie pisałem o jej następczyni rev2.0 wyglada na okrojoną w stosunku do pierwowzoru :wink:

 

Edit:

Gdybyś dostał tą płytę to poleciłbym zakup sempa3000+(ok40zł drożej od2800+):zalety w porównaniu do 2800+; mnoznik 9 z możliwością obniżania (c&q) co 0,5,liniowa reg Vcore(w przyp s2800+tej by nie było) + procentowa :wink:

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego sempronika 3000 to nei b bym musial do swiat czekac:D..a wtedy kompy drogie. teraz prosze powiedz mi jak sie go kreci..co trzeba zrobic...bo jestem w tym ciemny i czy przy podwiekszaniu FSB nie zwiekszam predkosci pamiatek, itp??(tego sempronika 2800..bo juz sie na niego zdecydowalem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego sempronika 3000 to nei b bym musial do swiat czekac:D..a wtedy kompy drogie. teraz prosze powiedz mi jak sie go kreci..co trzeba zrobic...bo jestem w tym ciemny i czy przy podwiekszaniu FSB nie zwiekszam predkosci pamiatek, itp??(tego sempronika 2800..bo juz sie na niego zdecydowalem)

1652356[/snapback]

Tutaj masz podstawy oc na A64(S64) zapoznaj się z nimi.

Jeżeli się zdecydowałeś na Semp 2800+(nie posiada c&q) to rozważ zakup płyt w kolejności:

1.DFI-LP UT nf3 najlepsza płyta do oc

2.GA-K8NS rev1.1-w tej rewizji liniowa reg Vcore dobra do oc

3.MSI K8N Neo Fsr-dobra do oc lecz z tym prockiem nie będzie liniowej reg Vcore

4.EpoX 8KDA3I-dobra do oc wysokie nap Vcore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakas osoba co ma tego gigabyte`a?? bo ja im nie ufam..to wlasnie na niej moj proc amd athlon 1800+ nie chcial sie krecic...a plyta po 1.5 roku sie spalila

 

 

P.S choc nie wiem oc daje to liniiowe regulowanie vcore..o i tak wezme ta MSI

 

W sumie to nie kapie za bardzo teg z ta pamiecia:(.....nawet nie wiem gdzie w biosie sie zmienia czestotliwosc FSB,a ten caly stosunek to nie wiem do czego i czy go trza wyliczyc..czy ustawic..albo co tam z nim zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...