Skocz do zawartości
romek

AMD Sempron 64 - Kompendium

Rekomendowane odpowiedzi

czytaj ze zrozumieniem moj proc na tych plytach wstaje na 240 i wyzej pewnie też wiec to nie wina płyty.....

1701337[/snapback]

Zrób tak jak zapisałem, a zobaczysz, że pozostałe procki będą działać więcej, niż 220. Każdy proc jest inaczej przyjmowany przez tą płytę, cała ta płyta jest sprzeczna z logiką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden przy podnoszeniu taktowania clock geniem 215 w windzie sie wykrzacza drugi doszedł clock genem do 250 i zwis co i tak nie rokuje dobrze.

a ten co clock genem uzyskal 250 na mojej plycie na moin K8NE juz nie wstał

 

Zresztą nawet przy clock genem raz uzyskuje sie wysoką czestotliwość a za drugim razem wykrzacza sie juz znacznie niżej (tak jest nawet u mnie raz 350 bez problemu a za drugim 340 i zwis)

Edytowane przez Wolan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Easy Tune u mnei sie wiesza duzo wcześneij niz clockgen a nawet jak podnosze w nim drobnymi kroczkami częstotliwość.

pod drugiej tylko jeden proc w clock genie 250 osiągnoł drugi przy 215 sie wysypał tak samo jak w biosie.

 

A na swojej plycie nie próbowałem podkręcać zadnego z tych sempów pod windą.

Edytowane przez Wolan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poki miernikiem sie nei zmierzy pewnosci ze zasilacz powoduje zwiechy byc nei moze ;) rozwaz zakup takowego miernika w akims super markecie jak mozesz za jakies nieduze pieniadze przyda sie teraz i na przyszłoś również.

 

Co do zasilacza uwazam ze to nei koniecznie musi on go powodowac spojz na moj klasa podobny a wytrzymuje ez problemu podobny konfig.

 

Sprawdz pamieci Mem testem, i procesor troche odkreć moze ciut za bardzo go podkreciles ;) i na tym napieciu juz nei wyrabia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytalem posty o pracy sempa 64 bit z wieksza iloscia ramu niz 1 kostka. Musze dokupic ramu, aktualnie mam 1x512 vitesty smigajacej spokojnie jako ddr600, moge dokupic 1x512 vitesty albo 2x512 samsungow TCCC. Zakup kolejnej vitesty jest podyktowany tym, ze licze na w miare wysokie taktowanie pamieci przy 1T, jezeli szanse wysokiego htt sa nikle to moze lepije kupic 2x512 i miec 1.5 gb ramu w sumie?? Czytalem posty focusa i udawalo im sie wyciagnac 250mhz dla pamieci przy 1T uzywajaca astakow na TCCD wiec to to samo co vitesty, na tym sie opieram.

Edytowane przez johnson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytalem posty o pracy sempa 64 bit z wieksza iloscia ramu niz 1 kostka. Musze dokupic ramu, aktualnie mam 1x512 vitesty smigajacej spokojnie jako ddr600, moge dokupic 1x512 vitesty albo 2x512 samsungow TCCC. Zakup kolejnej vitesty jest podyktowany tym, ze licze na w miare wysokie taktowanie pamieci przy 1T, jezeli szanse  wysokiego htt sa nikle to moze lepije kupic 2x512 i miec 1.5 gb ramu w sumie?? Czytalem posty focusa i udawalo im sie wyciagnac 250mhz dla pamieci przy 1T uzywajaca astakow na TCCD wiec to to samo co vitesty, na tym sie opieram.

1703672[/snapback]

Generalnie udało się mi wyciągnąć i 280 MHz, ale na innej sztuce procka na tych samych ustawieniach było to 220 MHz - więc wszystko zależy od tego, jaki masz procesor. Innymi słowy loteria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myslałem że cały czas tak będzie fsb na 320 lub i więcej, ale chyba AMD połapało się co i jak i może nawet teraz coś pozmieniali żeby tak dużo nie wycisnąć. Znów się potwierdza. Czy to karty grafiki czy to procesory zawsze najlepiej kupować gdy jako nowośc wchodzą na rynek

 

Znajomy kupił dziś Sempa2600 totalna padaka do OC , Htx4 fsb 215 (mój 245 na spokojnie ) ,Htx3 fsb 260 (o moim nawet nie wspominam). Zostawiliśmy standart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myslałem że cały czas tak będzie fsb na 320 lub i więcej, ale chyba AMD połapało się co i jak i może nawet teraz coś pozmieniali żeby tak dużo nie wycisnąć. Znów się potwierdza. Czy to karty grafiki czy to procesory zawsze najlepiej kupować gdy jako nowośc wchodzą na rynek

 

Znajomy kupił dziś Sempa2600 totalna padaka do OC , Htx4 fsb 215 (mój 245 na spokojnie ) ,Htx3 fsb 260 (o moim nawet nie wspominam). Zostawiliśmy standart

1705841[/snapback]

Co Ty opowiadasz? Nie wierzę, że nawet 1700 Mhz nie osiągnął. Raczej to nie procesor a płyta go przytrzymała. Spróbujcie skorzystać z tego poradnika. Jaką ten kolega ma płytę?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem Semprona 2600+ s.754 nie 64 bitowego i na standardowym Vcore nie potrafił stabilnie pracować na HTT 275 (2200Mhz) :blink:

1706718[/snapback]

Tak, ale tam gość nie może przekroczyć nawet 1700 Mhz - to już jest bardzo nienormalne. Prawdopodobnie jest to na płycie Gigabyte K8NE, która często nie wstaje na 215 MHz i więcej - co ciekawe 266 działa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem na płycie wszystkie fsb od 200 do 350 i:

 

200-214 zawsze wstaje,

 

224, 232, 267, 302, 307, 316 wstaje, ale z uśpienia S3(STR) czasami nie wstaje,

 

Pozostałe wartości: wstaje nie zawsze lub nigdy nie wstaje

I jeszzce jak u wszystkich powyżej 326 nigdy ani razu nie wstał.

 

EDIT: 224, 232, 267, 302, 307, 316 też czasami nie wstaje, ale wystarczy raz zatwierdzić w biosie przed uruchomieniem.

 

I tak co procesor to inne akceptowalne fsb. Może wyjąć i włożyć spowrotem procesor i zacznie normalnie działać? Ja póki co nie mam w danej chwili pasty żeby coś takiego wypróbować.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak chodził wcześniej?

 

Sam mam 2600+ 64-bitowego i nie chce pracować na więcej niż 8x300HTT, jest jakiś sprytny sposób aby rozpoznać czy to z powodu za słabego zasilacza (HuntKey 3000BS - 300W) czy po prostu płyta już nie daje radę z wyższym HTT (GA-K8NS rev. 1.0) - nie mam możliwości pożyczyć mocniejszy zasilacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie efektem za słabego zasilacza były artefakty w choćby 3D Mark 05. Po prostu o prąd walczył procesor z kartą grafiki :) Poprzednio proc działał ok przy zbliżonej prędkości tak ok. 2470 MHz, ale po wymianie chłodzenia na pasywne dramatycznie spadło do 2.3 GHz , po czym komp działał na standardzie, bo XP zaczął wywalać błędy - wolałem nie ryzykować :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile można dać maksymalnie vcore na semprona64 2800+ ? Bo nie moge stabilnie dobić do 2,4GHz nie wiem czemu <_< Pamięci do o/c mam całkiem dobre, płytka może nie super ale htt300 to powinna wytrzymac ale nie moge tego procka puścić na te htt300 uruchamia sie ale ramki zaczynają wariować tzn. wywalają błędy w gold memory i w różnych benchamrkach. Zwiększyłem napięcie na ram na 2.85V i to samo....ma ktoś jakieś pomysły ?

 

A i co myślicie o mojej zasiłce ? Czy nie jest za słaba ? Niby jak mierze miernikiem to napięcia są b.dobre

Edytowane przez Orzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kumpel ma podobna sytuacje ale na sempie 2500 i K8NE, zasilka ta sama.

Doszedłem do wniosku ze kontroler pamieci na procku cos juz nie wyrabia jezeli procesor ma za wysokie taktowanie wiem ze to dziwnie brzmi ale tak se to obowjawia. proc u kumpla chdzi na szynie 295 przy dzielniki 2/1.33 a wiec pamieci maja niecale 200MHz i tak trzea im podniesc napiecie aby chodziły stabilnie. Pamiatki to goodramy PC3200 Cl2.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać, nie jestem odosobniony. Poza tym zauważyłem, że komp lubi czasem zrobić restart, tak samemu z siebie :| Czyżby pamięci się sypały? Żeby stabilnie działały muszą dostawać +0.2V, ale to wina kontrolera- przy niskim HTT działały i kręciły się bez problemu :? Na razie dałem +0.1V na chipset, jak znowu zanotuję restart będe musiał powolutku odkręcać proca :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...