Skocz do zawartości
romek

AMD Sempron 64 - Kompendium

Rekomendowane odpowiedzi

witam! jutro będe miał możliwość wyboru 4 sempów 2800, musze wybrac najelpszy :P czy są jakieś jasno zdefiniowane najlepsze serie* tak jak było w przypadku A XP, czy totalna loteria??

 

 

*jeżeli tak to jakie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie

poki co Sempik leci na 2.4ghz (9x266) wszystko ladnie smiga ale dalem mu +10%V, temp. w sumie super bo max 33C ale jestem ciekaw jakby smigal (czy bedzie rownie stabilny) przy mniejszym +X% V, zaraz planuje testowac ale miloby bylo gdyby ktos doradzil czym najlepiej go potraktowac, bo komp wstaje i dziala w windowsie nawet bez podnoszenia napiecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie

poki co Sempik leci na 2.4ghz (9x266) wszystko ladnie smiga ale dalem mu +10%V, temp. w sumie super bo max 33C ale jestem ciekaw jakby smigal (czy bedzie rownie stabilny) przy mniejszym +X% V, zaraz planuje testowac ale miloby bylo gdyby ktos doradzil czym najlepiej go potraktowac, bo komp wstaje i dziala w windowsie nawet bez podnoszenia napiecia

 

Zapodaj mu liczenie 16M Pi, Sp2004, 3dmarki itp, pograj w jakieś gry...

 

A ja od wczoraj katuje mojego sempa, na default narazie lece 2200mhz, zaraz zobacze czy uda sie dalej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

wartało by mi sie sprzedać mojego semprona 2800, który biega na 2400mhz przy 1.55v, na sempa 3000 i dopłącic jakies 90zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam cynk od znajomego sprzedawcy ze ostatnie tygodnie 33 i 34 podobno znowu bardzo dobre.

Przetestowal z 10sztuk.Wiekszosc 2,4ghz na standartowym napieciu , - 2600mhz @ 1,5v, dochodza do 2,8mhz.

Potwierdzam, mam 34 tydzień i 2,4 na default, 2,6 1,55V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu te procki tak podskoczyly cenowo?? wzrost cen walut nie usprawiedliwia tagkiego skoku cenowego :|

nawet w tym CEI semp 939 kosztuje 380pln a w pcp byl po 320.

caly czas w poprzek przy zmianie platformy :/ nawet DFI infinity podskoczyly :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja za swojego sempa dawałem 319pln, wiec chyba w normie....mam pytanie do posiadaczy sempów 754 - jaką macie max Tcase?? u mnie wynosi to 69C. to dużo czy mało?? aha i jeszcze jedno - aktualnie pracuje na boxowym coolerze, czy temperatura 45C jest bezpieczna(stress)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja za swojego sempa dawałem 319pln, wiec chyba w normie....mam pytanie do posiadaczy sempów 754 - jaką macie max Tcase?? u mnie wynosi to 69C. to dużo czy mało?? aha i jeszcze jedno - aktualnie pracuje na boxowym coolerze, czy temperatura 45C jest bezpieczna(stress)??

Kupowałeś wersję BOX? Jeśli tak to cena rewelacja.

 

U mnie Tcase też 69C. Chyba większość sempronów taką ma.

 

Coś spora ta temperatura. Napisz jak taktowanego masz proca.

 

U mnie przy 2400@1.48V były 33C a po wyłączeniu wentyla w budzie 38-39C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałeś wersję BOX? Jeśli tak to cena rewelacja.

 

U mnie Tcase też 69C. Chyba większość sempronów taką ma.

 

Coś spora ta temperatura. Napisz jak taktowanego masz proca.

 

U mnie przy 2400@1.48V były 33C a po wyłączeniu wentyla w budzie 38-39C.

Tak kupowałem BOXa, proc taktowany 2200Mhz @ default. Tyle ze temperature w stresie raz mam 42C a raz 45C zalezy jak sie nagrzeje powietrze w pokoju :P no i w dodatku mam beznadziejną obudowe ATX codegena + zasiłka chiefteca = kable wszedzie gdzie mozliwe i to mi troche utrudnia o/c. W najbliższym czasie chce kupić AC Freezer 64 i wtedy powalcze o duzo wiecej mhz, narazie testuje mozliwosci płyty i proca :] Hmm oby okazało sie ze z tą temperaturą to lipa bo krzywa czapka... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja własnie testuje nowe pamięci (TwinMOS 512mb mtec), bo na elixirach nie miałem co walczyć wogóle bo to złom :] Jak juz mniej wiecej bede wiedzial jak proc leci, powalcze z Tobą w Pi :):):) aaa mam pytanko jeszcze - semp 64 jakie ma defaultowe napiecie?? 1.4v czy 1.44v ??

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja własnie testuje nowe pamięci (TwinMOS 512mb mtec), bo na elixirach nie miałem co walczyć wogóle bo to złom :] Jak juz mniej wiecej bede wiedzial jak proc leci, powalcze z Tobą w Pi :):):) aaa mam pytanko jeszcze - semp 64 jakie ma defaultowe napiecie?? 1.4v czy 1.44v ??

oj chyba nie powalczysz :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: wynik wywalony w kosmos :)

 

kcialbym miec tyle...gratuluje dobrego proca i pamiatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj chyba nie powalczysz :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: wynik wywalony w kosmos :)

 

kcialbym miec tyle...gratuluje dobrego proca i pamiatek

I tak mam zamiar poprawić jeszcze sekundke lub dwie w niedalekiej przyszłości... :D

 

Troche szkoda mi meczyć proca takimi woltami, ale coż zrobić jak tyle potrzebuje... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hary86

Wynik poprawiony gratulacje. :wink:

Musiałeść zejść z dzielnikiem na div166 widzę.Na ile max idą memki?;może na div180 uda się wycisnąć i będzie lepiej (np 8x340=2720 div180),no ale pewnie to sprawdziłeś :wink:

Widzę żę "ściana" sie deczko przesunęła i tak trzymać. :wink:

 

Edit:18:25

@hary86:dot dzielników

Racja to z przyzwyczajenia do mojego mnoźnika procka x9:

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hary86

Wynik poprawiony gratulacje. :wink:

Musiałeść zejść z dzielnikiem na div166 widzę.Na ile max idą memki?;może na div180 uda się wycisnąć i będzie lepiej (np 8x340=2720 div180),no ale pewnie to sprawdziłeś :wink:

Widzę żę "ściana" sie deczko przesunęła i tak trzymać. :wink:

Nie! Zszedłem z div166 na 150 :) Na mnozniku 8x div166 to jest przez 10 a div150 to przez 11 dzieli.

 

Memki idą max tak jak w moim poprzednim wyniku, 266MHz @ 3,58v, wiecej juz z nich nie pocisne bo 4v na linii 3,3 juz mi sie z deczka nie usmiecha :D

 

Najlepiej to jakbym miał takie bh co robia 275@3,6 - wtedy miałbym 2750 na procu i 275 na memkach... ehhhh... marzenia... :wink:

Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...