Skocz do zawartości
romek

AMD Sempron 64 - Kompendium

Rekomendowane odpowiedzi

Mój sempron na 1.55 poszedł na 2640Mhz pewwno posedł by wyzej tylko płyta juz mnie blokuje max na tym epoxie HTT=330 i dalej chocbym juz nie wiem ile dał voltów komp na HTT=335 wiesza sie w S&M ale co mnie dziwi na tym HTT SPI puszczone na 32M przechodzi bez problemu <_< <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat między Sempem 64 3000+ a Athlonem 64 3000+ i nie wiem którego wybrać, chetnie wziąłbym Sempa bo dużo tańszy ale nie wiem jak sie ma na nim sprawa gier.... zapewne będe go kręcił ale ważne są dla mnie tez gry.... jak to jest??

 

p.s jeden z tych procków będzie pracował na Epoxie 8KDAI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat między Sempem 64 3000+ a Athlonem 64 3000+ i nie wiem którego wybrać, chetnie wziąłbym Sempa bo dużo tańszy ale nie wiem jak sie ma na nim sprawa gier.... zapewne będe go kręcił ale ważne są dla mnie tez gry.... jak to jest??

 

p.s jeden z tych procków będzie pracował na Epoxie 8KDAI

W Doom3/Quake4 i innych grach na tych silnikach, róznica pomiedzy 128kb cache a 512cache jest widoczna(bo taka jest róznica miedzy semp 3000+ a antkiem 3000+, pomijając taktowania oczywiscie) a w innych grach to raczej granica 1-3fps...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh a ja własnie czekam na MSI K8N NEO I SEMPRONA 3000 ciekawe jak się bedzie kręcił. Ma ktoś moze cos podobnego ? Te sempy co standardowo 9*200 więc myśle ze może pójdzie na 9*300 :D Ale trzeba jakies chłodzenie kupić lepsze bo na boxowym go chyba nie bede mocno kręcił.Jakie chłodzenie polecacie do 60 zł. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te sempy co standardowo 9*200 więc myśle ze może pójdzie na 9*300 :D Ale trzeba jakies chłodzenie kupić lepsze bo na boxowym go chyba nie bede mocno kręcił.Jakie chłodzenie polecacie do 60 zł.

imho powinien pojsc nawet wyzej ;)

chlodzenie do 60zl hm.. doloz pare zl i kup arctic freezer 64 pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imho powinien pojsc nawet wyzej ;)

chlodzenie do 60zl hm.. doloz pare zl i kup arctic freezer 64 pro

No tak własnie teraz czytałem ze ten freezer to najlepszy w swojej klasie a w dodatku nie taki drogi. 69 zł na allegro. Chyba sie skusze. A tak w ogóle to te sempy 3000 na banka mają obsługe 64 bitów ? Bo gdzies czytałemze starsze np 2600 nie mają. Mają wyłączone instrukcje 64.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Źle czytaleś... A z tym czy pojdzie 9x300 to nie badz taki pewny... Nie wszystkie tyle sie bujaja!

dobrze czytał

stare Sempy nie miały 64bit

 

 

wszystkie nowe mają

 

sadze, ze to gigabyte moze stopowac. ten k8n-sli, ktorego ja mialem juz przy 250 zaciagal reczny.

to samo mam na AsRocku, ale przez pamieci :mur: 2,7V to dla nich dużo za mało :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: czy ktos orientuje sie gdzie w tej chwili mozna po w miare przystepnej cenie kupic Semprona64 3000 s939?

Na apollo.pl sie skonczyly, na allegro nie ma, a gdzie indziej juz ok 400zl kosztuja... ;/

ew. moze ktos z Warszawy zna namiary na jakis nie-internetowy sklep gdzie sa te procki dostepne?

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam prosbe do wtajemniczonych

 

chciałbym sobie podkrecic procka ale wiedze na ten temat mam mizerna

 

jakby ktos ( miły i sympatyczny ) napisał mi krok po kroku jak to mam zrobic aby było bezpieczne

 

to bym mu był bardzo wdzieczny

 

komp taki jak w opisie

 

z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Chłopaki wiecie jak rozpoznac semprona który obsługuje 64 bity ? Bez ingerencji żadnych programów. Tylko żeby go oglądnąć ?

końcówka "numeru seryjnego " BX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

taki sempron ma po prostu okryty rdzeń, 32 - bitowy ma rdzeń na wieszchu tak jak athlonki xp naprzykład i semprony te są na socket 754

coś ci sie pomieszało

 

na S754 są też semprony 32bit (wszystkie z blachą)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam prosbe do wtajemniczonych

 

chciałbym sobie podkrecic procka ale wiedze na ten temat mam mizerna

 

jakby ktos ( miły i sympatyczny ) napisał mi krok po kroku jak to mam zrobic aby było bezpieczne

 

to bym mu był bardzo wdzieczny

 

komp taki jak w opisie

 

z góry dziękuje

wiec jak pomoze mi ktos??;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec jak pomoze mi ktos??;]

 

Człowieku juz ci raz podawalem linki nie umiesz troche sie wysilic i poczytac ja zanim zalogowałem sie na tweaka pierwszy raz przez ok 6 miesiecy najpierw go czytałem a n ie zakladalem jakies głupie tematy tak jak ty i zadawałem jedno pytanie po 6 razy i opdowiadałem sobie sam na swoje posty :mur: :mur:

TU ci podaje ostatni raz linka a do tego jeszcze przylepiony temat o A64 w tym dziale :mur: :mur:

Edytowane przez Kosiarz_1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie: czy moze ktos sie orientuje gdzie, oprocz Apollo, mozna kupic Semprona pod 939?

Bede bardzo wdzieczny za wszelkie info na ten temat...

 

pozdrawiam

W apollo pokazują że jest dostępny cena 379zł,w esc.pl po399zł,w pcprojekt po 330zł ale w zestawach(min 3 częśi składowe jeżeli dowolne to warto by się dowiedzieć jakie np mysz ,klawiat,i głośniki( :lol: )?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...