Skocz do zawartości
romek

AMD Sempron 64 - Kompendium

Rekomendowane odpowiedzi

nie oszczędzacie tych procków hehe :P pewnie jakby jakis inzynier AMD przeglądał te screeny z 1.8v to by się za głowę złapał :D. LukeXE - a jak z SPi?

S_Pi liczy przy 2950Mhz bodajże max, 1MB policzyl w 32,750s jak wygrzebę screen to dam :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez chciałem w pewnym momencie zamienic to co mam na 939 sempron + epox 8npa3j, ale stwierdziłem ze kolejna kość 512mb sie bardziej przyda, w dodatku gdy bedzie to winbond, wtedy wycisne z sempa i nf4-4x ostatnie soki :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Ja tak dla ciekawostki, komp wystawiony na parapet

 

Dołączona grafika

 

AiBench policzyl przy 3017Mhz, wyżej nie sprawdzalem, bo tak zimno bylo ze bylem w kurtce i rękawiczkach :D

woooow

 

szacunek

 

zima cooling ROX !! :lol:

 

 

kupował już ktoś z tego bitcomputer ? jak poprawili opis ?? Nie zauwazyłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć All !!

 

 

Mam pytanie, ponieważ jestem pełen obaw, że mój rdzeń SEMPRON 2600+ pracuje na 3 V !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Czy to możliwe?!! Czy może CPU_Z się myli? :?

 

LINK: http://img212.imageshack.us/my.php?image=cpu19209je.jpg

 

 

A kolejna rzecz, to czemu nie mogę swojego Sempa podkręcić wyżej niż to co widać? Każde taktowanie powyżej 240 MHz powoduje monit: Overclocking failed.

Czy może zapominam poza zmianą częstotliwości HT o czymś jeszcze?

 

Mnożnik najwyższy na mojej płycie to x8, co daje w połączeniu 240Mhz = 1920 MHz. Może trzeba coś zmienić w ustawieniach pamięci, bo tam wszystko jest ustawione w BIOS na AUTO?

 

 

Aha, i może jeszcze jedno, co znaczy przydomek przy nazwie procka FX-154 ?

 

Z góry dzięuję za odpowiedź!

 

pozdrowionka :wink:

 

GG 1740812

Edytowane przez Surround

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Cześć All !!

Mam pytanie, ponieważ jestem pełen obaw, że mój rdzeń SEMPRON 2600+ pracuje na 3 V !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Czy to możliwe?!! Czy może CPU_Z się myli? :?

 

LINK: http://img212.imageshack.us/my.php?image=cpu19209je.jpg

A kolejna rzecz, to czemu nie mogę swojego Sempa podkręcić wyżej niż to co widać? Każde taktowanie powyżej 240 MHz powoduje monit: Overclocking failed.

Czy może zapominam poza zmianą częstotliwości HT o czymś jeszcze?

 

Mnożnik najwyższy na mojej płycie to x8, co daje w połączeniu 240Mhz = 1920 MHz. Może trzeba coś zmienić w ustawieniach pamięci, bo tam wszystko jest ustawione w BIOS na AUTO?

Aha, i może jeszcze jedno, co znaczy przydomek przy nazwie procka FX-154 ?

 

Z góry dzięuję za odpowiedź!

 

pozdrowionka :wink:

 

GG 1740812

Ustaw htt na x3, i zaktualizuj cpu-z, najnowsza wersja to chyba 1.31. Pamięci daj na 166.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i sie skonczyly

 

edit: chyba jakis blad byl bo dalej sa...

Hee...hee... kupujcie szybko bo zaraz wykupią żeby handlować na Allegro albo Proline podniesie cene - do tej pory najtaniej były po 330 zł (ale OEM + 3 części)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Hee...hee... kupujcie szybko bo zaraz wykupią żeby handlować na Allegro albo Proline podniesie cene - do tej pory najtaniej były po 330 zł (ale OEM + 3 części)

 

a to ciekawe bo ja kupiłem 320zł z apollo :-P

a najtaniej to były po 300zł ale tylko w zestawach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze i ja sie czyms pochwale sempron s.939 3000+ na 2.6 GHz 1.55V na asrocku 939 dual sata2

wynik w pi taki sobie ale w tle chodzilo jeszcze pare progsow w tym antywir post-115193-1136628885_thumb.jpg

Jak to zrobiles :F? Pamieci chyba na 133, 3x htt, no ale jak zmieniles napiecie na 1,55v , bo u mnie max jest 1,45 ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak dla ciekawostki, komp wystawiony na parapet

 

Dołączona grafika

 

AiBench policzyl przy 3017Mhz, wyżej nie sprawdzalem, bo tak zimno bylo ze bylem w kurtce i rękawiczkach :D

OCM świrze :-P

 

Po co robisz te kaskady lepiej kompa za okno wystaw :D

 

jedni przychodzą do grona 64-bitowców a ja się pożegnam niedługo z sempem i dfi ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2800 box z proline na pokładzie...

 

 

niestety nędza panie nędza..... leci teraz 2.7 ghz już na 1.65v :cry:

 

 

jedyna pociecha to na boxie 40 stopni :blink:

 

 

stary maił więcej na 2.4 ghz 1.52v też box....

 

Czyżbym miał równiejszą czapke teraz? bo w pokoju ciepło to nie to....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2800 box z proline na pokładzie...

niestety nędza panie nędza..... leci teraz 2.7 ghz już na 1.65v :cry:

jedyna pociecha to na boxie 40 stopni :blink:

stary maił więcej na 2.4 ghz 1.52v też box....

 

Czyżbym miał równiejszą czapke teraz? bo w pokoju ciepło to nie to....

tom - u mnie w pierwszych dniach na 1,65v mój sempek leciał na 2,6Ghz

 

póxnij na 2,65v, póxniej sie wkurzyłem, zostawiłem go na noc na 2Ghz @ 1,65v prime i smark 2000, to zrobiła menda 2,85Ghz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acha czyli sie wyrabia :lol: jak nie powiem co u baby :wink:

 

2756 nie zrobi..... może 2749...

 

 

oby sie wyrobił stary też z 2440 na 2466 po wybrzewaniu poleciał ale za to zaczał nietrawić napięcia powyzęj 1.55v...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2800 box z proline na pokładzie...

niestety nędza panie nędza..... leci teraz 2.7 ghz już na 1.65v :cry:

jedyna pociecha to na boxie 40 stopni :blink:

stary maił więcej na 2.4 ghz 1.52v też box....

 

Czyżbym miał równiejszą czapke teraz? bo w pokoju ciepło to nie to....

 

normalka ...powiem nawet ze calkiem niezle, nie ma co narzekac jak przy takim napieciu i taktowaniu smiga ci stabilnie w prime blend test jakies 2 godzinki to wynik powiem ze jest nawet rewelacyjny

u mnie przy 1,65 chodzi stabilnie na jakis 2750-2800 MHz i mysle ze ten wynik jest spoko

sprobuje jeszcze troche wygrzac proca jak kolega z postu poprzeniego...moze cosik wiecej wyciske na tym napieciu po wygrzaniu

 

o liczeniu pi nie pisze bo to wiadome ze przy prime stabilnym mozna jakies 100MHz dodac i pi spokjnie wyliczy

:blink: :blink: :blink: wiec liczenie Pi wcale nie jest zadnym wskaznikiem stabilnosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja właśnie testy spi 16m robie....

 

na razie to mnie ciagnie.... myśle zę 2.6-2.65 to sensowny max stable...

 

jak by jeszcze po wygrzaniu fikał 2.6 ghz 1.55v to bym był nawet happy....

 

 

 

mam załamke :mur: memki mi leżą i kwiczą.. na starym sempie na 246 dało sie je puścić ,fakt z alphami zabawa ale szły... teraz robie co moge a te nawet 240 nie dią ok 235 wywalają sie.... co jest!

1 kość to kontroler sie nie powinienn wywalać.... No chyba,że 64 bit ma na tyle zmodyfikowany kontroler,zę zupełnie inne alphy trawi... albo kingmaxów nie lubi..

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak w rtukule na egieldzie kazdy proc ma inny kontroler i roznie na kazdym kontrolerze te same memki sie moga krecic...u mnie tez tak bylo...na starym sempie te pamieci co mam do poprawnej pracy na 250MHz potrzebowaly(1,55V na procu), gdy sam proc dla tej czestotliwosci chodzil nawet na 1,3v(2250)...ten procek ma troche lepszt kontroler...do 250MHz na pamieciach wystarczy mu 1,35v :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra ale mi nie chodzi o napięcia.... memki na tym idą na innych alphach! fakt,zę na razie nieco ostrzejszych i 240 chyba przejdzie.... Ogólnie proc dziwny jak mu nie psi to zwis a nie error jak na starym....

Do tego jakiś zimny drań... 41 stopni w spi na 2.75 i 1.7v.. stary miał więcej na 2.4 i 1.55v ...oba na boxie....

Tempy są baaardzo dzine i niskie... Acha mój mostek na k8ns dalej ledwo ciepły nawet na tych napięciach i prędkosciach-ja mam chyba dziwne mobo. Innym zalany parzą na k8ns...

 

Jak tylko opanuje podobne takty ramków i proc nieco sie wyroki to chyba bęe w miare zadowolony....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shit... jaka lipa. wczoraj jeszcze nie wiedzialem na 100% czy bede mial hajs na dzis i nie zamowilem. a dzis juz po 329 + trzeba kupic plytke... jaka lipa... gdzie jeszcze mozna tanio dostac sempka939... ehhh... pech?

Kurde i wykrakałem ... niestety ... :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...