Skocz do zawartości
romek

AMD Sempron 64 - Kompendium

Rekomendowane odpowiedzi

No to miałem fuksa że zamówiłem wczoraj ;]

Dokładnie chyba źle przeczytali instrukcjię jak mają te Semprony sprzedawać :lol:

 

Ale to ,że trzeba brać płytę konkretnego producenta to już raczej ich własny wymysł a nie wytyczne AMD . :mur:

Ja kupowałem swojego w PCProjekt i mogłe brać dowolną mobo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra ale mi nie chodzi o napięcia.... memki na tym idą na innych alphach! fakt,zę na razie nieco ostrzejszych i 240 chyba przejdzie.... Ogólnie proc dziwny jak mu nie psi to zwis a nie error jak na starym....

Do tego jakiś zimny drań... 41 stopni w spi na 2.75 i 1.7v.. stary miał więcej na 2.4 i 1.55v ...oba na boxie....

Tempy są baaardzo dzine i niskie... Acha mój mostek na k8ns dalej ledwo ciepły nawet na tych napięciach i prędkosciach-ja mam chyba dziwne mobo. Innym zalany parzą na k8ns...

 

Jak tylko opanuje podobne takty ramków i proc nieco sie wyroki to chyba bęe w miare zadowolony....

zdejnim jadiator z mostka i przemaruj go inną pastą... u mnie na standardowych ustawieniach jest bardzo gorący...

uważaj ty na niego bo mobo sobie uwalisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdejnim jadiator z mostka i przemaruj go inną pastą... u mnie na standardowych ustawieniach jest bardzo gorący...

uważaj ty na niego bo mobo sobie uwalisz ;)

Tomcat ma przciez zalmanna na mostku, wiec dał inną paste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shit... jaka lipa. wczoraj jeszcze nie wiedzialem na 100% czy bede mial hajs na dzis i nie zamowilem. a dzis juz po 329 + trzeba kupic plytke... jaka lipa... gdzie jeszcze mozna tanio dostac sempka939... ehhh... pech?

Czuje dokładnie to samo.... jak nie bardziej :mur: :mur: :mur: :mur: :angry:

 

Dokładnie chyba źle przeczytali instrukcjię jak mają te Semprony sprzedawać :lol:

 

Ale to ,że trzeba brać płytę konkretnego producenta to już raczej ich własny wymysł a nie wytyczne AMD . :mur:

Ja kupowałem swojego w PCProjekt i mogłe brać dowolną mobo .

Powiedzcie mi czy wczoraj też było o tym że musi być z płytą główną Gigabyte? Bo tego nie widziałem, a jak nie było to chyba się całkiem załamie :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czuje dokładnie to samo.... jak nie bardziej :mur: :mur: :mur: :mur: :angry:

Powiedzcie mi czy wczoraj też było o tym że musi być z płytą główną Gigabyte? Bo tego nie widziałem, a jak nie było to chyba się całkiem załamie :cry:

Wczoraj na Proline cena była 309 zł i nie było informacji ,że sprzedaż tylko z dwoma typami płyt Gigabyte .

Edytowane przez sebx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na Proline cena była 309 zł i nie było informacji ,że sprzedaż tylko z dwoma typami płyt Gigabyte .

Czyli jednak nie było :mur: :mur: :mur:

Że też wtedy nie zamówiłem, a czekałem, a zawsze tam zakupy robiłem.

 

Ale cóż chcą z nas zedrzeć znacznie więcej i opychają to razem z płytami, które pewnie nie chcą im schodzić. Jak gadałem z obsługą to powiedzieli:

taki wymog dystrybutora niestety

mamy zwiazane rece

Jasne.... :angry:

Ciekawe czemu inni mogą sprzedawać z innymi płytami, a jeszcze inni całkiem bez... :angry:

 

Ale tylko na tym stracą, bo ludzie kupią gdzie indziej.

A kupiłbym u nich jeszcze kilka rzeczy do nowego konfigu, ale teraz kupie pewnie tam gdzie procek aby zminimalizować koszty przesyłki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mysle ze to są wytyczne AMD. Dlaczego?

pomyślcie co polacy by kupowali gdyby mieli kupowac cos do OC zamiast Venica? no wlasnie semprona a na nim maja mniejszy zysk! W ten sposob chca je tylko sprzedawac zwyklym uzytkownikom ktorym plyta do OC nie jest potrzeba a tym wymagajacym beda dalej sprzedawac Venice itp wiec wiekszy zysk. Dlaczego to GIgabyte? moze jakas umowa miedzy dystrybutorami i gigabyte jakis tam grosz za to odpala...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam prosbe, abyscie podali mi kilka istotnych informacji dot sempa 3000+ 939. Wiem ze jest opcja szukaj ale to przeciez 50stron!:>

 

-jaka jest srednia temp na arctic freezer 64? a jaka jest wogole maksymalna dopuszczalna temp dla tego proca.

-jakiego napiecia sie nei powinno przekraczac?

-jakies faq (tylko nei to kompedium do a64 :) jak podkrecac tego procka (wczsniej mialem bartona i sprawa byla prostsza)

 

i wogole jak byscie mogli mi cos napisac o tych wszystkich oznaczeniach typu:

HT, 8:9, i inne oznaczenia...

 

wiem ze to sporo pracy, ale bylbym wdzieczny.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mysle ze to są wytyczne AMD. Dlaczego?

pomyślcie co polacy by kupowali gdyby mieli kupowac cos do OC zamiast Venica? no wlasnie semprona a na nim maja mniejszy zysk! W ten sposob chca je tylko sprzedawac zwyklym uzytkownikom ktorym plyta do OC nie jest potrzeba a tym wymagajacym beda dalej sprzedawac Venice itp wiec wiekszy zysk. Dlaczego to GIgabyte? moze jakas umowa miedzy dystrybutorami i gigabyte jakis tam grosz za to odpala...

Ale w innych sklepach sprzedają z innymi płytami głównymi, innych firm niż Gigabyte.

W jeszcze innych możesz se wybrać sam płyte główną, którą chcesz, ale musisz z płytą jakąś kupić

Są także i sklepy, gdzie kupisz bez płyty.

 

Więc gdzie tu umowa?

 

 

P.S. znalazłem na kilku stronach sklepów coś ciekawego. Mianowicie wszędzie semprony są w wersji OEM, czyli bez wiatraka i roczna gwarancja. Myślałem że tak chce producent, czyli AMD i na razie nie wpuszcza serii BOX. Możliwe że tak jest.

Ale znalazłem w kilku sklepach taką oto ciekawostke: Sempron 3000+ na 939 +wiatrak i do tego gwarancja na 2 lata.

Ciekawe czy ta gwarancja to producenta? Bo raczej mało dla mnie prawdopodobne aby sklep brał to na siebie. Niestety wtedy cena troche wyższa, ale może się opłaca dopłacić za wiatrak i rok więcej spokoju. Dla zainteresowanych przykładowy link: http://sklep.b-52.com.pl/opis.php?opisid=04930

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na wgk sa semprony, wprawdzie nie na kazdym stoisku, poprostu trzeba pytac, ale cena wszedzie taka sama =400zl

To mogą się cmoknąć , w sumie na giełdzie jest teraz drożej niż w wielu sklepach wysyłkowych (licząc nawet z transportem ) .

Na procku wg.ceny giełdowej +70 zł , na pamięciach +30 zł ,nie wiem ile na giełdzie kosztuje moja płyta ale chyba nie mniej niż 250 zł czyli minimum 100 zł więcej - paranoja !!! . Jedyne co jest plusem to to ,że ma się sprzęt od razu ...

Edytowane przez sebx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o tej dwuletniej gewarancji do Sempa na 939?

I do tego dorzucają wiatrak, cena ok 380 zł

 

Może się coś takiego opłaca? W końcu to rok więcej gwarancji.

Tylko mnie zastanawia na jakich zasadach ta gwarancja funkcjonuje?

Czy to gwarancja AMD czy sklepu :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. AMD to Sempronów S939 nie ma w sprzedaży dla użytkowników indywidualnych :-) . Nawet mi napisali ,że parametrów Sempronów S939 mi nie podadzą bo te dane są tajne !!!

 

-----Original Message-----

From: AMD Support [mailto:support@amd.pl]

Sent: Tuesday, January 03, 2006 11:57 AM

To: Sebastian Sobieraj

Subject: RE: Zapytanie na temat procesora AMD Sempron 3000+ socket939

 

 

Witam!

Dane te są tajne. Numery OPN różnią się pomiędzy Athlonem a Sempronem tym, że dla Athlona jest początek ADA a dla Semprona SDA reszta oznaczeń jest taka sama. W podanym dokumencie od strony 21 jest opisane oznaczenie dla Sempronów.

 

Z poważaniem

 

AMD Polska

 

 

 

Wsparcie Techniczne

 

 

E-mail: support@amd.pl

 

WWW: www.amd.pl

 

 

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

From: Sebastian Sobieraj

Sent: Tuesday, January 03, 2006 11:45 AM

To: AMD Support

Subject: RE: Zapytanie na temat procesora AMD Sempron 3000+ socket939

 

 

No dobrze ale ja kupuję zestaw tam będzie Sempron socket 939 OEM - czy jego specyfikacje nie odbiegaja od tych dla Athlona 64 ???

Oznaczenia OPN napewno będą inne , a chcę wiedzieć co mi sprzedano - czy te dane są tajne ???

-----Original Message-----

From: AMD Support [mailto:support@amd.pl]

Sent: Tuesday, January 03, 2006 11:35 AM

To: Sebastian Sobieraj

Subject: RE: Zapytanie na temat procesora AMD Sempron 3000+ socket939

 

 

Witam!

Semprony na socket 939 nie są dostepne w kanale dystrybucyjnym dla użytkownika końcowego dlatego AMD nie publikuje informacji na ten temat.

Informacje techniczne na temat tych procesorów znajdzie Pan w tym dokumencie.

AMD Athlon™ 64 Processor Power and Thermal Data Sheet który znajduje się pod adresem.

 

(http://www.amd.com/us-en/assets/content_type/white_papers_and_tech_docs/30430.pdf)

 

Z poważaniem

 

AMD Polska

 

 

 

Wsparcie Techniczne

 

 

E-mail: support@amd.pl

 

WWW: www.amd.pl

 

 

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

From: Sebastian Sobieraj

Sent: Tuesday, January 03, 2006 10:02 AM

To: support@amd.pl

Subject: Zapytanie na temat procesora AMD Sempron 3000+ socket939

 

 

Witam ,

 

Proszę o dokładne informacje techniczne na temat procesora AMD Sempron 3000+ socket939 tzn. oznaczenia OPN , dopuszczalne napięcia

 

temperatury , ilość pamięci cache .

 

Nie znalazłem na stronie WWW AMD informacji na temat tych procesorów informacji ????

 

S.S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Semprony na socket 939 nie są dostepne w kanale dystrybucyjnym dla użytkownika końcowego

LOL :lol:

To po co oni je produkują skoro "nie są dostępne dla użytkownika końcowego".

To dla kogo oni je robią..... :lol2: Produkują sobie dla sportu i trzymają w magazynach :blink:

Bo nawet jeśli by były dostępne w zestawach całych komputerów, to przecież trafią do tego nieszczęsnego "użytkownika końcowego"

Jeszcze troche i powiedzą że takich procesorów wcale nie ma..... :mur:

 

Coś mi się wydaje, że mają tam niezły burdel w tym AMD i pracownicy nie wiedzą nic, więc walą ścieme o tajności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka chłpaki!! Właśnie tak se czytam i sie zastanawiam. Myslicie ze to dobry pomysl wywalic mojego Venica - czytaj sprzedac- i wsadzic sempika 939 ?? Dużo strace w porownaniu do a64?? A byc moze i zyskam bo moj a64 robi 2,5 ghz i ani jednego wiecej przy 1,525V. Proszę o sugestie . Jako ze duzo gram w cs : source i tam proc musi miec powera inaczej jak wybuchnie cos za duzo to na barthonie 3200 lubilo sie zacinac nawet do 5 fps i zaraz 70 bylo . Na a64 tego nie ma wszystko plynie i mam pytanko czy jak wsadze sobie semprona czy podola on zadaniu ?? Moze tak ile mhz wiecej na sempie zeby byl rowny a64 2,5ghz ?? A moze 2,5 u sempa jest takie samo jak 2,5 ghz na a64??

P.S.: Popatrzcie na tych ludzi:), czy dla nich sie czas zatrzymał czy co :/ http://allegro.pl/show_item.php?item=80932787 to ja za a64 3000 zaplacilem mniej :).

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka chłpaki!! Właśnie tak se czytam i sie zastanawiam. Myslicie ze to dobry pomysl wywalic mojego Venica - czytaj sprzedac- i wsadzic sempika 939 ?? Dużo strace w porownaniu do a64?? A byc moze i zyskam bo moj a64 robi 2,5 ghz i ani jednego wiecej przy 1,525V. Proszę o sugestie . Jako ze duzo gram w cs : source i tam proc musi miec powera inaczej jak wybuchnie cos za duzo to na barthonie 3200 lubilo sie zacinac nawet do 5 fps i zaraz 70 bylo . Na a64 tego nie ma wszystko plynie i mam pytanko czy jak wsadze sobie semprona czy podola on zadaniu ?? Moze tak ile mhz wiecej na sempie zeby byl rowny a64 2,5ghz ?? A moze 2,5 u sempa jest takie samo jak 2,5 ghz na a64??

P.S.: Popatrzcie na tych ludzi:), czy dla nich sie czas zatrzymał czy co :/ http://allegro.pl/show_item.php?item=80932787

IMHO niezbyt to opłacalne by było :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wszystko Ci dobrze chodzi to po co zmieniac na inny. Roznicy w plynnosci gier pewnie bys nie zauwazyl. Do tego nie masz pewnosci czy sempa wykrecisz do 2,5GHz (chociaz przewaznie wszystkie tyle robia, ale moze dostaniesz jakas slabsza sztuke). Ja tam bym zostal przy tym co masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka zobaczcie na screena (załącznik) czy mój proc jest 64 bitowy czy nie ? Bo sie juz w tym pogubiłem. Pozdrawiam

niet

 

Gregor1230 Ciebie może nie ograniczac proc tylko płyta ;) dlatego więcej ie chce iść ;]

Edytowane przez Dejot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...