Skocz do zawartości
romek

AMD Sempron 64 - Kompendium

Rekomendowane odpowiedzi

Na takich ustawieniach jak w podpisie komp jest stabilny w spi, jak już w coś gram (gta3 ostatnio :P) to po dłuższej chwili (mniej więcej godzina) mam reset, wirusy wykluczam bo skanowałem kompa i wywyaliłem je. Temperatura w biosie to 40* a w evereście 35*, chyba everest przekłamuje :> Nie wiecie co to może być??

moze zamiast spi, testuj w sp2k4, zapodaj na dwie godziny stress CPU, a pozniej RAM ja w ten sposob doszedlem do swoich ustawien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówił mi że czuć spalenizną, a płyta nowa.

 

Ale na 100% płyta uszkodzona, po proc był u mnie testowany i chodzi bez zadnych problemów(semp Dreac'a i mój 34tydzień produkcji-taki mały zbieg okoliczności).

 

Wszystkie komponenty były sprawdzane więc to musi być płyta.

 

pozdrawiam

 

ps po prostu miał pecha.

Edytowane przez VICTORious

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój na płyvie z podpisu idzie na 270 x 9 oraz 300 x 8, jednak na tych pierwszych lepiej działa. Temperatura po 3 godzinach grania to 44 C na AC freezer 64 PRO

u mnie bardzo podobnie, na 9x275 temp kolo 44C po dluzszym graniu, co osobiscie bardzo mnie ciszy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

 

Nadal drąże temat jaką płytkę pod Sempa na 939:

Infinity probleny z dzwiękówkami

Gigabyte słabe OC

Asus słabe zasilanie

 

Dowiedziałęm się od osoby znającej się dobrze na sprzęcie, że jeszcze ciekawą mobo do kręcenia jest Epox 9NPA+

 

Co o tym myślicie?

 

Kręcił ktoś na niej Sempa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem swojego A64 NewCastle @2520MHz, bo myślałem, że zostane "obdarowany" jakimś ładnym Opteron-em... Nie wyszło...

Jestem zmuszony zainwestować w jakiegoś alternatywnego proca i teraz nie wiem co brać: Sempron @2800MHz (~430zł), wrócić do zwykłego Athlona64 (box ~600zł) i liczyć na szczęście z OC, a może lepiej zapłacić ~750zł za selekta A64 @2800MHz?

Jaka jest różnica w wydajności - głównie gry :lol2: - na Sempronie i Athlonie64 z tymi samymi zegarami?

Jakieś linki do testów mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Odkręciłem proca i pomimo tego reseta w gta3 zaliczyłem, no nie wiem co może być przyczyną, zasilacz imo odpada, ma dobiero dwa dni. Przegrzania nie przewiduje, co to może być??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie, moze dosc dziwne

chodzi o to, ze zastanawia mnie jakie oznaczenie mialby semp. 2.475ghz no powiedzmy 2.5ghz, pytam bo ostatnio kolega byl ciekaw na ile idzie moj 3000+, jak mu powiedzialem to sie spytal ile to w przeliczniku :)

2600 - 1600

x - 2500

 

x - 4100:)

 

PROSIŁBYM O KONTAKT na priv CZŁOWIEKA:), KTÓRY MA PAMIECI GEIL 512 2.5 +++ K8NS i SEMPA64 (NAJLEPIEJ 2600)

Edytowane przez blank2424

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Może za ostre timingi dla ramów...

Odpada, standardowe były.

 

Witam!

Mam zamiar kupic semprona 64 na s939, ktos moze ma ten procesor, jak to się kreci??

Pozdrawiam

Loteria, mój idzie tak jak widzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to znaczy ze jeden pujdzie na 2800 a drógi na 2GHZ i nie więcej. Satysfakcjonowało by mie gdyby poszedł na te 2500 tak jak twój Grzechu_1990. A jaka płytka ze zintegrowaną kartą graficzną i gniazdem pci-e sie nadaje do kręcenia, tak chociaz do tego 2500mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

to znaczy ze jeden pujdzie na 2800 a drógi na 2GHZ i nie więcej.

Dokładnie. Możesz wziąć asrock dual sataII i przełożyć swoją grafe i z czasem kupić nową na pci-e. Na niej da sie dość wysoko kręcić, to chyba zaraz po DFI i Epoxie bardzo dobra płyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boxster

Przeczytaj sobie to i ocen sam http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=334-3 moim skromnym zdaniem roznica w wydajnosci nie jest warta roznicy w cenie

Dzięki! O coś takiego mi właśnie chodziło.

Widzę kilka ciekawych aukcji na Allegro, 430zł za Semprona @2700MHz to chyba nie za dużo?

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ni dosc, ze gigabyte to jeszcze integra :/ ja bym sie nie pchal.

Chce zintegrowaną grafe nobo mam teraaz na AGP, chce ją sprzedać to bede miec kase na płytke z prockem, inaczej stac mie tylko na s754, a jak sprzedam grafe to kupie s939 i pochodze z dwa miesiące na zintegrowanej a potem kupie cos na pci-e

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Chce zintegrowaną grafe nobo mam teraaz na AGP, chce ją sprzedać to bede miec kase na płytke z prockem, inaczej stac mie tylko na s754, a jak sprzedam grafe to kupie s939 i pochodze z dwa miesiące na zintegrowanej a potem kupie cos na pci-e

Nie chcij ;) Bierz tego asroca (około 220zł) i semprona 3000+ na 939 (około 350-400zł) Za taką kase masz dobrą płyte do kręcenia, i dobrego proca co nie wiele zostaje w tyle za A64. Edytowane przez Grzechu_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce zintegrowaną grafe nobo mam teraaz na AGP, chce ją sprzedać to bede miec kase na płytke z prockem, inaczej stac mie tylko na s754, a jak sprzedam grafe to kupie s939 i pochodze z dwa miesiące na zintegrowanej a potem kupie cos na pci-e

Hehe zobacz moja sygnaturke ja kupilem proca mobo i chodzenie i.... zabraklo funduszy na grafe teraz czekam az ktos kupi moje stare mobo i kupie jakiegos x550... A w s754 nie oplaca sie za bardzo teraz pchac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe zobacz moja sygnaturke ja kupilem proca mobo i chodzenie i.... zabraklo funduszy na grafe teraz czekam az ktos kupi moje stare mobo i kupie jakiegos x550... A w s754 nie oplaca sie za bardzo teraz pchac.

A możesz mi wytłumaczyć dlaczego??? S 754 tak jak s 939 jest tak samo nie przyszłościowy (lub jak ktoś chce przyszłościowy), bo za kilka miesięcy AMD wprowadza AM2, z obsługą DDR2, po prostu s 754 z założenia to platforma budżetowa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde, dowiedziałem sie ze ten gigabyte nie ma regulacji napiecia cpu w biosie :(

zwała, niekupie go z tego powodu

Człowieku ludzie Ci mówią kup AsRocka, a Ty swoje. Krew mnie zalewa gdy ludzie patrzą na płytę z góry źle z powodu utartej opinii. Ta płyta jest naprawdę dobra i do tego tania, gdyby tak nie było nikomu by nawet przez głowę nie przeszło Ci jej proponować, zauważ dobrze, że jesteś na bodaj największym forum OC w Polsce i ludzie się tu trochę znają co niektórzy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz mi wytłumaczyć dlaczego??? S 754 tak jak s 939 jest tak samo nie przyszłościowy (lub jak ktoś chce przyszłościowy), bo za kilka miesięcy AMD wprowadza AM2, z obsługą DDR2, po prostu s 754 z założenia to platforma budżetowa...

Wiec mozna by poiwedziec ze kazdy pc nie jest przyszlosciowy bo co chwile wychodzi cos nowego. Gdyby patrzec tak na to to nikt by nie kupowal pc. Wg mnie nie oplaca sie kupowac procka i mobo na s754 dlatego ze za niewiele wieksza sume kupi sie mobo i proca na s939 co jest wydajniejsze od s754. :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec mozna by poiwedziec ze kazdy pc nie jest przyszlosciowy bo co chwile wychodzi cos nowego. Gdyby patrzec tak na to to nikt by nie kupowal pc. Wg mnie nie oplaca sie kupowac procka i mobo na s754 dlatego ze za niewiele wieksza sume kupi sie mobo i proca na s939 co jest wydajniejsze od s754. :blink:

Wydajniejsze? O 5-7% - wydaje mi się niezbyt dużo...

Poza tym policz koszty: najtańsza płyta z prockiem na s 939 jest o ponad 100 zł droższa i nie wiem czy to jest tak niewiele biorąc pod uwagę te kilka procent wydajności wzwyż, no chyba, że ktoś jest maniakiem super pi, 3dmarków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...