Skocz do zawartości
romek

AMD Sempron 64 - Kompendium

Rekomendowane odpowiedzi

Ponowie pytanie, bo widze że pozostało bez echa :?

 

Co myślicie o Epoxie 9NPA+ pod sempa na 939?

 

Czy ktoś to ma? I jak się semp na tym kręci?

Edytowane przez Efyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

@guzig

efyr to nie my ze se lubimy pomajsterkowac z asrockiem jak zobaczy napiecie na proca 1.45 to mu kopara z lekka opadnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o tym Asrocku, ale mam do tej marki bardzo niemiłe uczucia po przejściach u kumpla z jednym z jej modeli.

 

Wiem ze wiele mogło się zmienić, ale naprawde mam do niej wielki uraz.

 

A co do Epoxa 9NPA+ poleciła mi go osoba naprawde znająca się na sprzęcie, ktoś kto pisze recki sprzętu, na których się opiera większośc osób na tym forum. Dlatego chciałbym zebrać o niej więcej informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do Epoxa 9NPA+ poleciła mi go osoba naprawde znająca się na sprzęcie, ktoś kto pisze recki sprzętu, na których się opiera większośc osób na tym forum. Dlatego chciałbym zebrać o niej więcej informacji.

[OT] skoro na tych recenzjach opiera sie wiekszosc osob na tym forum, to pewnie opinie beda podobne do tej z recenzji ;) [/OT]

 

z tematu o sempronie zrobil sie temat o plytach pod semprona.. takie pytania powinny byc chyba w innym topicu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

a ja dalej nie uyskałem odpowiedzi czy mam kupić s939 czy s754 ?? ?? ??

Przy s754 bym został na mojej grafie co mam w podpisie, a na 939 bym musiał pojechac na zintegrowanej

Tak to Panu tylko w erze dopasuję. Tak odpowiedział jeden użytkownik forum drugiemu... Bierz socket 939, płyte główną ASROCK DUAL SATAII, Sempron 3000+, reszte po przekładasz i z upływem czasu zmienisz grafe, albo zrobisz z niej AM2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asrock nie ma zintegrowanej grafi wiec doszedłem do wniosku ze mie nie stac jest na s939, liczyłem ze sprzedam moją grafe i bede miec kase, ale skoro musi grafa zostac to musze s754 sie zadowolić. Mam tanio do kupienia nowego 2500+ za niecałe 250zł, cena w sklepie to ok 280zł , zastanawiam sie czy go nie wziać. Mam jeszcze tytanie czy te na s754 mają hyper transport??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam nowy problem Co do tego DFI to plyta ma zjarane Cewki bo od nich smrud. Teraz poszedlem po plyte MSI NEO 4 Ultra i po odpaleniu jej widze czarny ekran wszystko chodzi ale nic na monitorze nie wyswietla Procek Ramy Grafike sprawdzalem u kumpli dzialaja zasilacz tez dziala wiec zglupialem co moze byc zepsute moze ktos mial podobny problem. Jesscze jedno po wlaczeniu listwy komp sam sie wlancza nie dziwne to?? i widze ciemnosc:(

 

Prosze o odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bobster

asrock nie ma zintegrowanej grafi wiec doszedłem do wniosku ze mie nie stac jest na s939

ten asrock ma agp x8 i pci-ex wiec wsadzisz swoja stara karte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mkwd40: przechodzisz sam siebie... wiesz po co ludzie pisza FAQ? stary pytasz sie co dwa posty jak male dziecko, a to, a tamto, moze to, a moze tamto. po to masz forum zeby czytac INNE TEMATY Z INTERESUJACYMI CIE rzeczami... a nie gadac jak na chacie ;/ bez komentarza.

 

ps: kupilem juz sempronka 3000+ s.939 i asusa a8n-sli. w przyszlym tygodniu zobaczymy co potrafia te semprony z apollo.. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, posiadam to co w podpisie kręcone jeśli tylko mam potrzebę na 2,4Ghz. Dużą różnicę odczuje jeśli zmienie na S64@2,4Ghz??

Jestem ciekaw czy jest cens wydawać $$ na zmianę platformy. Powiem, że nie gram w gry a jak już to w stare tytuły, które nie potrzebują duzo mhz i nie koduje filmów. W sumie to odp jest raczej oczywista ale widzę zę robi się moda na te procki na tweaku ;)

jesli doszłoby do czego to pewnie zmieniłbym na s64 2,8+ i jakąs tania płyte.

Edytowane przez SABUR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podawajcie jak możecie serie swoich sempronów s939 (pełne oznaczenia). Ja zaglądne potem i też podam

SDA3000DI02BW

LBBWE 0534CPMW

Z747017H52546

 

czekam na freezera i ram, w przyszlym tygodniu bede wiedziec jak sie kreci ;) ... mam nadzieje ze nie bedzie tragicznie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem warto ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> 2600+. Ma co prawda mniej cache niż model 2800+ lecz różnica między nimi jest praktycznie nieodczuwalna. Poza tym 2600+ ma 1,6GHz na pokładzie, o 200MHz więcej niż 2500+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

którego spemprona z tych trzech najbardziej opłaca sie brac?

2500+ 259zł

2600+ 289zł

2800+ 298zł

 

Napaliłem sie na 2500+ ale czy wicisne z niego 2500mhz na napieciu ok 1,5V?

Do tego 2500+ będziesz potrzebował płyty, która osiąga wysokie HTT jak chcesz mieć 2,5 ghz, a sens brania DFI i 2500+ jest niewielki, lepiej wziąć 2600+ lub 2800+.

I tak nawiasem mówiąc wróżkami nie jesteśmy, żeby Ci powiedzieć na 100% czy będziesz miał te swoje 2,5 ghz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wielką prośbe.

Mój semp 3000+ s939 dobrze chodził na twinmosach 2x512 na @2520MHz (pamięci 229) na cl 2,5. (stabiny w 100%)

Jak to samo (cl 3) uzyskać na pamieciach 2x512 kingstone?

prosze o podanie timingów osób które takie pamięci posiadają. Proc chodzi na @2520MHz ale z dzielnikiem 150 :( , na 166 juz jest niestabilny....

płyta DFI Infinity

 

z góry dzieki za pomoc

Edytowane przez VICTORious

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a propo tego ASRocka k8 dual sata2 to w testach czasami przewyzszal mozliwosciami dfi lanparty ut nf3 tak samo bylo z oc na tej plycie!!!!!ja osobiscie ja polecam. i nie ma co sie zrazac do firmy ASRock bo to nic innego jak troche gorszy asus na tych samych czesciach!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...