Skocz do zawartości
romek

AMD Sempron 64 - Kompendium

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby jeszcze tylko dfi mieli na stanie w 4speedzie bo inaczej pozamiatane ;)

 

pozdro.

hmmmm no jak tak zamowiłem dfi infinity s939(nie było na stanie), była za 400zł. Zamówiłem we wtorek i w piątek była u mnie. Była to pierwsza płyta dfi infinity s939 w apollo jaką sprzedali. Tylko jest jeden zonk i duży minus odemnie dla apollo-mi płyte sprzedali za 400 zeta, a pozostałe z 1 dostawy wycenili za 360zeta.......bardzo nie wporządku zagranie w strone klienta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już myślałem zę tu z 3ghz na tym screenie a tu standard.... pooglądałem już sobie to okienko przy spi wieć mnie to nie kręci...

wole brunetki z walorami :lol:

Wyluzuj zią :) dopiero zapoznaje się z płytą.... jeszcze tu wrócę :].

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wybaczcie pytanie laikowi ale tak czytam o tych AMD64 i Sempron i widze, ze aby podkrecic, to jedynie fsb tak? Taki AMD64 ma domyslnie 200Mhz wiec (pomijajac kwestie mnozników itp.) trzeba podnosic to fsb. A jak z RAM? Jak daje FSB na 220 to RAM tez leci od razu 220? Jesli tak jest, to na zwykłych DDR400 nie ma co liczyć na podkrecanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak czytałeś o A64, że nie zauważyłeś tak istotnej rzeczy jak asynchro :| Możesz dać FSB 320 a pamięć na 133 i wszystko normalnie będzie chodzić. Wszystko za sprawą dzielników pamięci...

Edytowane przez Severus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wybaczcie pytanie laikowi ale tak czytam o tych AMD64 i Sempron i widze, ze aby podkrecic, to jedynie fsb tak? Taki AMD64 ma domyslnie 200Mhz wiec (pomijajac kwestie mnozników itp.) trzeba podnosic to fsb. A jak z RAM? Jak daje FSB na 220 to RAM tez leci od razu 220? Jesli tak jest, to na zwykłych DDR400 nie ma co liczyć na podkrecanie?

z reguly pamieci moga pracowac neico szybciej niz 400mhz w ddr....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Panowie, wybaczcie pytanie laikowi ale tak czytam o tych AMD64 i Sempron i widze, ze aby podkrecic, to jedynie fsb tak? Taki AMD64 ma domyslnie 200Mhz wiec (pomijajac kwestie mnozników itp.) trzeba podnosic to fsb. A jak z RAM? Jak daje FSB na 220 to RAM tez leci od razu 220? Jesli tak jest, to na zwykłych DDR400 nie ma co liczyć na podkrecanie?

najpierw przeczytaj to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:banana:

update mojego o/c:

z nudow postanowilem dzis sprawdzic ile wyciagnie moj sempron 2500 na def. Vcore... przed chwila skonczylem testowac i.. normalnie... zonka strzelilem jak policzyl spi 16m na 7x349 8O

Dołączona grafika

 

co ciekawe, wynik okazal sie o ponad 3,5s lepszy od tego, ktory uzyskalem na htt 351 i napieciu 1.5V... co wiecej, na 351 spi liczylem na swiezym, zoptymalizowanym systemie a dzisiejszy rekord juz na troche zagraconym <_<

 

na 1.4V prawie udalo sie jeszcze zrobic 16m na htt 350, ale zwiesil sie na ostatnim etapie - to juz najprawdopodobniej koniec mozliwosci plyty glownej, na wyzszych napieciach cpu i ramu tez sie zdarzaly zwiechy.

do konca policzyl 1m, ale udalo mi sie zrobic tylko zdjecie, screena juz nie dalem rady zrobic ;)

Dołączona grafika

 

 

strach sie bac co by wyczynial ten procek na dfi :twisted:

Edytowane przez tomos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]strach sie bac co by wyczynial ten procek na dfi :twisted:

Nie wiadomo co by się działo bo DFI jest kapryśna co do proców i z reguły na A64 ludzzie uzyskiwali wyższe HTT ;)

 

To, że liczy Ci spi to nic nie znaczy potestuj Sp2004. mam tak samo i za nic nie przejdzie na takim Vcore co przechodzi Spi ;)

No i wiadomo, żę na def. Vcore sempy ładnie lecą ale później to już im trzeba ładnie przyvoltować ;]

 

Do 2,5GHz (w pełni stabilnego - testowane 2h sp2004) potrzebuje już 1,45V ;)

Edytowane przez Dejot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że liczy Ci spi to nic nie znaczy potestuj Sp2004. mam tak samo i za nic nie przejdzie na takim Vcore co przechodzi Spi ;)

domyslam sie, ze nie byloby to w pelni stabilne ustawienie, ale wydaje mi sie, ze ew. zwiechy/bledy pojawialyby sie przez mobo. nawet na 1.5V przy htt 350 zdarzaly mi sie freezy itp...

zaraz zapuszcze sp2004 i zobacze jak dlugo pociagnie :)

 

edit:

to normalne w sp2004, ze wyswietla 2290MHz (7x327 - ustawienie z biosu) mimo, ze w clockgenie ustawilem htt 348? w cpu-z jest 2438MHz..

 

Pageup: 75% o/c na def. napieciu = kiepsko? chyba nie ;)

Edytowane przez tomos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:banana:

update mojego o/c:

z nudow postanowilem dzis sprawdzic ile wyciagnie moj sempron 2500 na def. Vcore... przed chwila skonczylem testowac i.. normalnie... zonka strzelilem jak policzyl spi 16m na 7x349 8O

SCREEN

 

 

co ciekawe, wynik okazal sie o ponad 3,5s lepszy od tego, ktory uzyskalem na htt 351 i napieciu 1.5V... co wiecej, na 351 spi liczylem na swiezym, zoptymalizowanym systemie a dzisiejszy rekord juz na troche zagraconym <_<

 

na 1.4V prawie udalo sie jeszcze zrobic 16m na htt 350, ale zwiesil sie na ostatnim etapie - to juz najprawdopodobniej koniec mozliwosci plyty glownej, na wyzszych napieciach cpu i ramu tez sie zdarzaly zwiechy.

do konca policzyl 1m, ale udalo mi sie zrobic tylko zdjecie, screena juz nie dalem rady zrobic ;)

SCREEN

 

strach sie bac co by wyczynial ten procek na dfi :twisted:

hmm ja maja na 2 dni komputer kolegi z plyta ASUSA na NF4x zrobilem mu z 2500+ 7x350MHz tez na def. vCore (plyta nie umozliwia zmiany). wytrzymal 5h Prime 3dmarki granie nie granie ogolnie wypas :). Ale pamietam ze jak sie pochwaliłem na forum to wszyscy uznali ze to kiepsko ;) Edytowane przez Pageup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edit:

to normalne w sp2004, ze wyswietla 2290MHz (7x327 - ustawienie z biosu) mimo, ze w clockgenie ustawilem htt 348? w cpu-z jest 2438MHz..

 

Pageup: 75% o/c na def. napieciu = kiepsko? chyba nie ;)

tja sp tak ma :) ni kiepsko ni dobrze bo chyba prawie każdy 2500+ tak robi ;) Edytowane przez Dejot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tja sp tak ma :) ni kiepsko ni dobrze bo chyba prawie każdy 2500+ tak robi ;)

mijaja 2h w sp i nadal chodzi ;)

nie wiem czy prawie kazdy tak robi, ale sa np 2800+ ktore do 2,5GHz potrzebuja 1.5V ;)

 

jutro bede jeszcze probowal obnizyc napiecie ponizej defaultowego przy htt 348-349. jesli ta niestabilnosc > 350 to wina plyty, to mozliwe, ze procek nie potrzebuje tylu V :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sebx - widze, ze masz takiego samego semprona jak ja i widze, ze masz tak samo go podkreconego - na jakim vcore?

moj robi tyle na 1.55 :/

Vcore 1.4 V - nic nie podnoszone ale prawdopodobnie po podwyższeniu Vcore poszedł by na max . HTT jakie daje bios 1.50 czyli 274 MHz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ludzie mający Semprony 2800+ przy jakiej czestotliwości zachciało im się jesc V core?? Na starym zasilaczu szedł mi na standartowym V core do prawie 2400Mhz a teraz gdy kupiłem Fortrona 350W nie moge go podkręcić do 2200Mhz nie zwiększając mu napięcia do 1.4V o co tu chodzi?? Aha mam Semprona na rdzeniu (okaville) czyli Winchester D0 nie ma SSE3 ale ma 64bit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mijaja 2h w sp i nadal chodzi ;)

nie wiem czy prawie kazdy tak robi, ale sa np 2800+ ktore do 2,5GHz potrzebuja 1.5V ;)

 

jutro bede jeszcze probowal obnizyc napiecie ponizej defaultowego przy htt 348-349. jesli ta niestabilnosc > 350 to wina plyty, to mozliwe, ze procek nie potrzebuje tylu V :)

no mój tak ma np..tylko co z tego? wcale nie musi być tak,ze jak proc np na 1.4 robi 2.6 to potem idzie na 1.7 do 3ghz...

 

 

Zrobiłem na swoim 2.8 ghzna 1.7, dokładnie tyle ile gość na wydawało by sie barziej niskonapięciowym...

 

Tak więc widać, prawdziwe procesory poznaje sie nie po tym jak zaczynaja, ale jak kończą sie @ B)

 

Swoją droga zadrosecze miazdze tego jego 2.9. O 3 ghz nawet nie maże, bo na k8ns to niewykonalne na procu z mnoznikiem 8x..

 

Swoją drogą ciekawe, co trzyma max htt danej płyty? czemu np dfi leci 380 a k8ns z trudem czasem pod 360...

Wiemzę mozę inna jakość podzespołów itp..ale jak by tak sie dało coś podrasować i pomodować ..ja che htt 400 na k8ns :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem, ze w sempronach zazwyczaj jest tak, ze wysoko ida na def. a pozniej nagle potrzebuja duzo wiecej V.. ale chyba im wyzej pojdzie na def. tym lepiej ;) tzn. tym wieksza szansa, ze pojdzie takze wyzej na wiekszym vcore... chyba... ;)

poprostu zaskoczony bylem troche, bo poprzednio testowalem go na htt 350 przy 1.5V i pojawialy sie zwiechy. skoro pojawiaja sie takze na 1.4V to widocznie nie jest to wina procka, tylko plyty.

 

plyte trzyma pewnie brak mnoznika 2.5, ktory jest w dfi.

jesli to prawda, ze dfi sa wybredne co do sempronow to czekam na biosa do k8ns z mnoznikiem 2.5 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ludzie mający Semprony 2800+ przy jakiej czestotliwości zachciało im się jesc V core?? Na starym zasilaczu szedł mi na standartowym V core do prawie 2400Mhz a teraz gdy kupiłem Fortrona 350W nie moge go podkręcić do 2200Mhz nie zwiększając mu napięcia do 1.4V o co tu chodzi?? Aha mam Semprona na rdzeniu (okaville) czyli Winchester D0 nie ma SSE3 ale ma 64bit.

 

Moj sempron 2800+ na standardowym robi max 2536(HTT 317) Mhz a juz do zrobienia 2680 Mhz potrzebuje 1.629 (HTT 335 )dodam ze 2640 Mhz ( HTT 330 robił na 1.55)

Edytowane przez Kosiarz_1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mój tak ma np..tylko co z tego? wcale nie musi być tak,ze jak proc np na 1.4 robi 2.6 to potem idzie na 1.7 do 3ghz...

Zrobiłem na swoim 2.8 ghzna 1.7, dokładnie tyle ile gość na wydawało by sie barziej niskonapięciowym...

 

Tak więc widać, prawdziwe procesory poznaje sie nie po tym jak zaczynaja, ale jak kończą sie @ B)

 

Swoją droga zadrosecze miazdze tego jego 2.9. O 3 ghz nawet nie maże, bo na k8ns to niewykonalne na procu z mnoznikiem 8x..

 

Swoją drogą ciekawe, co trzyma max htt danej płyty? czemu np dfi leci 380 a k8ns z trudem czasem pod 360...

Wiemzę mozę inna jakość podzespołów itp..ale jak by tak sie dało coś podrasować i pomodować ..ja che htt 400 na k8ns :]

n-ty raz to pisze - DFI ma mnożnik 2,5, a na GB najniższay działający to 3x (gdyby był 2,5x to też by działał poprawnie na gb)

 

pozatym piszę się marzyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!!

mam strasznei [ciach!]ianą płytke, zbieram na nową, jest to asrock K8UPGRADE ULI 1689, i mój semp 3000+ lata tylko na 2,2GHZ, czy to jest normalne ze tak słabo sie 3000+ krecą czy moja płyta jest tak do [gluteus maximus]? u mie htt jest tylko 200,400,600,800,1000mhz oraz auto, nie ma mnoznika. Czy ktos ma moze taką płyte i powie mi jak wicisnać więcej?? usatysfakionowałoby mie jak by smignął na 2500mhz.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!!

mam strasznei [ciach!]ianą płytke, zbieram na nową, jest to asrock K8UPGRADE ULI 1689, i mój semp 3000+ lata tylko na 2,2GHZ, czy to jest normalne ze tak słabo sie 3000+ krecą czy moja płyta jest tak do [gluteus maximus]? u mie htt jest tylko 200,400,600,800,1000mhz oraz auto, nie ma mnoznika. Czy ktos ma moze taką płyte i powie mi jak wicisnać więcej?? usatysfakionowałoby mie jak by smignął na 2500mhz.

Pozdrawiam

nie masz blokday PCI/AGP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, jaki wziąć radiator:

 

XP-90 czy XP-90 Copper

 

Różnica 55zł, to trochę jest :) Warto dopłacać ? chcę 90mm, bo mam wiatrak już na niego. Z SI-97 na SA byłem zadowolony, dlatego chciałby thermalright'a. Chyba, że macie jakieś inne propozycje...

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba jestem u sedna... że pamiątki te cuda powodują bo na 1T wywalają prime'a, a na 2T przechodzi, przy tym samym VCore! Memtest przy 1T nie wywala błędów. Nawet ustawiłem specjalnie CL3 i 1T też wywala błędy... Z innymi pamiątkami może lepiej pójdzie :>

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...