Skocz do zawartości
romek

AMD Sempron 64 - Kompendium

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe dane są pod tym linkiem : http://fab51.com/cpu/guide/opn-s939-e.html

 

Czy wiedzieliście ,że Semprony 3000+ S939 mogą mieć jądro w kilku rewizjach ???

 

Ja mam DH-E6 ale mogą też być DH-E3 i DH-E0 - ale tych innych chyba nikt nie spotkał w sprzedaży ???

 

W innym miejscu na pod linkowanej stronce znalazłem takie info :

 

"

AMD added 64bit function to Sempron in July, 2005.

 

We know 64bit function to be effective in DH-E3 and DH-E6 at least 0518 weeks after. The difference with Athlon 64 might be only a size of L2 chche. Moreover, 'AMD64 Sticker' is pasted in the retail package of AMD. "

 

Teoretycznie Sempron 3000+ S939 na jądrze rewizji DH-E0 nie miałby 64-bitów , ciekawe czy takie produkowano ???

Edytowane przez sebx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej mam pytanko bo juz nie wiem co mam myśleć. Moj kumpel mówi ze temperatura procesora wzrasta z wraz z wiekszaniem Mhz. I inni koledzy tez tak mówia a ja ciagle myslałem ze temp procesora wzrasta dopiero wtedy gdy podnosi się mu napięcie.I mówią ze im wiecej procesor ma Mhz to więcej pradu ciągnie a ja im mówi ze więcej pradu ciagnie dopiero wtedy gdy sie mu napięcie podniesie. Wiec napiszcie mi tu swoje zdanie i pokarze tym niedowiarka jak jest naprawdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej mam pytanko bo juz nie wiem co mam myśleć. Moj kumpel mówi ze temperatura procesora wzrasta z wraz z wiekszaniem Mhz. I inni koledzy tez tak mówia a ja ciagle myslałem ze temp procesora wzrasta dopiero wtedy gdy podnosi się mu napięcie.I mówią ze im wiecej procesor ma Mhz to więcej pradu ciągnie a ja im mówi ze więcej pradu ciagnie dopiero wtedy gdy sie mu napięcie podniesie. Wiec napiszcie mi tu swoje zdanie i pokarze tym niedowiarka jak jest naprawdę.

Procesor o większym taktowaniu wydziela więcej ciepła, gdyż bramki logiczne szybciej się przełączają.

Gdy podbijamy napięcie również wzrasta ilość wydzielanego ciepła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O STARY!!!!

mów jakie napięcie jakie temp icon_smile3.gif

spowiadać się tu natychmiast! icon_smile3.gif

na razie nie meczylem proca chodziło mi tylko o screen - 100% OC

 

napiecie +0,45 w BIOSIe

tempereatura proca nie wiem dokładnie - minusowa

 

rozumiem że bez ihs icon_biggrin3.gif

IHS jest na procu

 

o kufa stary masakra! daj jakies wyniki dla superPi i wogole ile V jak stabilnie na jakim chłodzeniu. ogolnie nieźle icon_biggrin3.gif

w przyszłym tygodniu podam jakieś wyniki Spi i coś tam jeszcze

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

na razie nie meczylem proca chodziło mi tylko o screen - 100% OC

 

napiecie +0,45 w BIOSIe

tempereatura proca nie wiem dokładnie - minusowa

IHS jest na procu

w przyszłym tygodniu podam jakieś wyniki Spi i coś tam jeszcze

 

Pozdro

ale zima cooling czy coś innego ?

 

SPi to poleci moze na 2900, no 3k to byłby nie lada wyczyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FC

Spi to poleci coś ok 3100MHz (jesli plyta się nie wywali) - na pentagramie 80cu spi 16M na ok 2850MHz

masz szczęście - niektóre semprony mają coldbuga już przy 2/3*C

Nieczęsto takie sempy się zdażają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no no, niezle...kurcze mam mobo które robi wysokie HTT, tyle ze napiecie narazie to +0.15v :( ehh...a no i wyniku gratuluje, ciekawe jak w Pi.

Może chcesz sprzedać swojego sempa ? :) albo zamienić :]

 

btw. na @2.5ghz 310x8 takie mam czasy w superpi.

 

Dołączona grafika

 

W miarę ? bo nie orientuje się z wynikami przy tym zegarze :).

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc czy ktos zamawial Semprona 3000+s939 w sklepie bitcomputer i moze mi powiedziec czy one sa 64bit bo pisalem meila do sklepu ale cos nie odpisuja

niestety są to procesory 16 bitowe na rdzeniu "Amigos" 80 micronów. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

a tak na poważnie wszystkie procesory na socket 939 są 64 bitowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Updejt.

 

Kupiłem :) I DFI i sempa 2800+ ( dzięki Mak za podwiezienie :) ).

 

 

pozdro.

Nie ma sprawy ;)

 

No a jutro/pojutrze ja kupuję sprzęt :) Ale na S939 i zastanawiam się czy brać Semprona64 czy A64? Jest duża różnica w wydajności pomiędzy nimi? Narazie będe miał Asrocka DualSata i do tego właśnie albo sempa albo a64, tylko że różnica jest 250zł w cenie między tymi procami, stąd też bardzo ciężka dla mnie decyzja, może coś doradzicie? Ktoś się orientuje jak się kręcą sempki na s939? Niestety nie jestem w stanie przeczytać całego tematu bo mam od zajoba roboty :( Jakby ktoś pomógł byłbym bardzo wdzięczny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale jak teraz wygląda sprawa O/C sempronów? :) Bo artykuł ma już troszkę czasu ;)

Hmmm... zależy od szczęścia , mój na przykład do ok. ~2350 Mhz jest ok i niechce więcej woltów ale już wyżej chyba do stabilnej pracy wymagałby podwyższenia napięcia ... chyba gorszych egzemplarzy jak 2200 MHz napięcie standard to nie ma ... . Generalnie taki Sempronik to dobra inwestycja na razie starczy a potem dozbiera się kasy na jakiegoś dwu rdzeniowca :-) . Te 250 zł albo lepiej zatrzymać w kieszeni albo wydać na lepszy RAM ...

Edytowane przez sebx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... zależy od szczęścia , mój na przykład do ok. ~2350 Mhz jest ok i niechce więcej woltów ale już wyżej chyba do stabilnej pracy wymagałby podwyższenia napięcia ... chyba gorszych egzemplarzy jak 2200 MHz napięcie standard to nie ma ... . Generalnie taki Sempronik to dobra inwestycja na razie starczy a potem dozbiera się kasy na jakiegoś dwu rdzeniowca :-) . Te 250 zł albo lepiej zatrzymać w kieszeni albo wydać na lepszy RAM ...

Co do ramu to nie mam zastrzeżeń ;) Ale na dwa jajka odkładał będe ;) Dobra dzięki za rady, biorę sempa, bo w temacie o venice też mi napisali że się biednie dzisiejsze kręcą, a jednak spora różnica... Tylko teraz skoro już semp to czy jest sens brać na s939?? Czy może wziąć coś na s754? Procek koło 80zł tańszy na s754 :) (mówię o sempie 3000 bo tylko taki wchodzi w grę). Z tym że pod s939 mam już upatrzonego tego ASRocka DualSata, a jaka jest dobra płyta pod s754, oprócz DFI na nf3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mój semp s939 chodzi stabilnie na 2520MHz na 1,450V, a przy 1,550 to na 2700MHz chodzi, tylko mam problemy z niestabilną pracą pamięci.

Popatrz na możliwości semprona s939 od Niemca(tylko że on ma dfi lan p.).

Z tego wynika że jednak dobre egzemplarze sie zdarzają.(chciaż mój 1 semp s939 to chodził na 1,550V max 2493MHz (9x277). 1MHz wyżej htt i już był niestabilny. Ale 1,550V jest bezpieczne( o ile nie przegrzewa sie proc).

 

A co do porównania A643000+ i semprona 3000+ oba taktowane na 2600MHz:

W FEAR w teście różnica to 2fps----czy warto dać więcej za A64??.......... B)

 

Niemiec:

 

a próbowałeś go wyżej kręcić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mój semp s939 chodzi stabilnie na 2520MHz na 1,450V, a przy 1,550 to na 2700MHz chodzi, tylko mam problemy z niestabilną pracą pamięci.

Popatrz na możliwości semprona s939 od Niemca(tylko że on ma dfi lan p.).

Z tego wynika że jednak dobre egzemplarze sie zdarzają.(chciaż mój 1 semp s939 to chodził na 1,550V max 2493MHz (9x277). 1MHz wyżej htt i już był niestabilny. Ale 1,550V jest bezpieczne( o ile nie przegrzewa sie proc).

 

A co do porównania A643000+ i semprona 3000+ oba taktowane na 2600MHz:

W FEAR w teście różnica to 2fps----czy warto dać więcej za A64??.......... B)

 

Niemiec:

 

a próbowałeś go wyżej kręcić?

 

Ja mam WC więc temp będą niskie :) To biorę tego sempa 939 3000 i do tego ASRocka narazie :) Później się zobaczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Dzisiaj musze zlozyc zamowienie na kompa i nadal niewiem jaki procesor kupic (jaki sempron) moze mi ktos napisac ktory z modeli jest najlepszy (wydajnosc/cena) bo juz sie gubie...3000,3100,3300(s754) ?? prosze o szybka odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... mówię o sempie 3000 bo tylko taki wchodzi w grę ....

Imho nie ma różnicy miedzy 2600+ 2800+ a 3000+ Wszystkie te proce sie podobnie kręcą a wydajność jest identyczna. Różnica w pojemności pamieci podręcznej jakoś nie gra zbyt duzej roli, tak że nie zauważysz różnicy. Jedynie na co zwrócisz uwage to pojemność twojego portfela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...