Skocz do zawartości
romek

AMD Sempron 64 - Kompendium

Rekomendowane odpowiedzi

Ja u siebie skończyłem boje :P 1.575V 335x8, prime2004 chodził ze 3h. A dzisiaj wróciłem do domciu :) więc dopiero za tydzień powojuje o więcej, muszę pomyśleć nad chłodzeniem czipsetu i cpu.

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie skończyłem boje :P 1.575V 335x8, prime2004 chodził ze 3h. A dzisiaj wróciłem do domciu :) więc dopiero za tydzień powojuje o więcej, muszę pomyśleć nad chłodzeniem czipsetu i cpu.

 

pozdro.

fajny procuś, jeżeli to ten 3000+ o którym wcześniej wspomniałeś ;)

 

No i wykręc jakiś fajny wyniczek w spi póki jeszcze fajnie lata :D :P

Edytowane przez Dejot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny procuś, jeżeli to ten 3000+ o którym wcześniej wspomniałeś ;)

 

No i wykręc jakiś fajny wyniczek w spi póki jeszcze fajnie lata :D :P

2800+ :) Nie wykręce bo wróciłem do rodzinki, dopiero za tydzień :] ale o ile dobrze pamiętam to 16m było coś 13 z groszami minut.

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2800+ :) Nie wykręce bo wróciłem do rodzinki, dopiero za tydzień :] ale o ile dobrze pamiętam to 16m było coś 13 z groszami minut.

 

pozdro.

ee to już nie jest tak fajnie :P chociaż moja padaka robi 2,7 przy 1,7V z kawałkiem :lol:

ostatnio tak go przykatowałem napiciem, że niedługo padnie :D bo teraz już zaczyna BSODY czasami walić na def ustwieniach coś w biosie wywaliło o złych ustawieniach proca kiedy było def. :lol:

 

edit wcześniej nie przeczytalem że mnożnik 8 i dlatego się pytałem czy to 3k :lol:

Edytowane przez Dejot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ee to już nie jest tak fajnie :P chociaż moja padaka robi 2,7 przy 1,7V z kawałkiem :lol:

ostatnio tak go przykatowałem napiciem, że niedługo padnie :D bo teraz już zaczyna BSODY czasami walić na def ustwieniach coś w biosie wywaliło o złych ustawieniach proca kiedy było def. :lol:

 

edit wcześniej nie przeczytalem że mnożnik 8 i dlatego się pytałem czy to 3k :lol:

No właśnie miałem to zasugerować :) Czemu nie jest tak fajnie ? :P może na 1.6 lub 1.65 zrobi 2720 a mi i tak 330/335 w zupełności styka :> Ja się cieszę. Żeby odczuć wzrost wydajności, czyli mhz cpu trzeba mieć dobre pamiątki, najlepiej g.skille i zapodać je na dzielniku 166 czyli ~270mhz 1T. A na taki hynixach czy innych to te mhz na cpu można sobie o kant (_)(_) roztrzaść :P Chyba, że ktoś lubi syntetyczne testy w evereście lub innym sofcie.

 

pozdro.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja trochę poopowiadam o moich bojach z MSI K8N Neo3 i Sempronie 3000+ na s.754. Po pierwsze ta płyta z tym procem ma faktycznie problemy ze wstaniem z HTT powyżej 230 z biosu. W zasadzie nie wstaje :) Trzeba potem Clockgenem czochrać. W ogóle to napięcie na procu cały czas trzymam 1,4 z biosu (ale jak to naprawdę jest to w dalszej części...), bo ponoć te 1,4 V to z palcem w nosie powinno starczyć na wykręcenie jakichś 2400MHz (tak gdzieś obiło mi się o oczy w sieci). No i teraz ciekawostki. W biosie HTT 230, na proc 1,4 V i zdarza się że np. co kilka dni po nocy pierwsze włączenie kompa kończy się czarnym ekranem - konieczny reset, wtedy wchodzi normalnie do systemu. Kolejna "fajna" sprawa to testowanie Memtestem RAMu. Jako że mam jedną zacną kość Hynixa 512, a drugą jakąś plugawą 256, to testowałem sobie max. pamięci (wyszło na koniec 223MHz 3-4-4-8 :mur: ) ale nie o to teraz chodzi. Po resecie kolejnego z testów przestał mi działać 'Del' i nie mogłem wejść do biosu! Przerobiłem to podczas tych testów ze trzy razy - za każdym kończyło się na zworce na płycie (kto wymyślił taką chorą lokalizację tej zwory, pod PCI - na starej ECS K7S5A było to lepiej pomyślane). W związku z tymi wszystkimi spostrzeżeniami ciekawi mnie, z jakiej okazji ta Neo3 znajduje się w rankingach Chipa na pierwszym miejscu Econo i Power !!! (http://rankingi.chip.pl/)

 

Teraz najważniejsze pytanie dotyczące napięć na procu (nie chcę go zabić). Z góry mówię, że w ogóle nie wierzę tym wszystkim odczytom z CoreCenter, SpeedFana czy nawet Everesta, bo pewnie korzystają z tego samego czujnika. Stara zasiłka (fajny HuntKey 3000...) poszedł w odstawkę, bo szokował mnie odczyt np. 12V na poziomie 10,5V.. Potem podpiąłem go pod miernik i okazało się że 12V to 12V a te czujniki na płycie pokazują [ciach!]ły. No ale załączam screena, na którym jest napięcie na procu - przecież to niemożliwe... takie skoki. Póki co boję się kręcić dalej, tym bardziej że jadąc powolutku w górę z HTT dotarłem szczęśliwie do 265x9, by po chwili system zwisł na 267x9. Żeby było śmieszniej po restarcie już próba na HTT 260x9 skończyła się zwiechą, a po kolejnym restarcie 255x9 to był bluescreen - no jednym słowem rosyjska ruletka. A proca boję się teraz puścić na wyższe napięcie, bo jednak te wykresy SpeedFana trochę straszą. Chłodzenie mam dobre, dodatkowo założony wyciągający z budy 80x80 z kontrolą temp. + z boku budy prosto na chipset (niebieski Zalman) kolejny 80x80 na stałe 1500obr/min. W sumie w stresie 43 stopienki i dopiero wtedy budzi się wiatrak na procu i dźwiga się trochę powyżej 1050 obr/min

 

Dołączona grafika

 

 

Mam bios 1.50, parametry kompa w sygnaturce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według SpeedFana ja też mam skoki napięcia duże na obecnym tymczasowym zasilaczu (Logic 350W), raz miałem nawet min. 1.38, a max 1.46! Czyli różnica 0.8V! Tyle, że ja chyba wierzę tym odczytom, bo na Chieftecu miałem różnice rzędu 0.2V...

 

Co do Twojego problemu, to jesteś pewny, że zmniejszyłeś HT i nie jest x4? Ja na swoim MSI na przykład żeby dać HTT większe niż 250 muszę zmniejszyć HT z 3 na 2.5, bo inaczej system nie wstaje (wyświetla się jakiś napisa "Detection array..." i staje... Co ciekawe tez mogę Clockgenem w windowsie podciągać i nic się nie dzieje.

 

A teraz ja chcę przedstawić mój problem. Wszyscy chwalą się tak tymi wynikami w SuperPi, to dlaczego ja mam PONAD 17 MINUT w 16M?! Rozumiem, że nie jest to jakieś hardcore, procek na 2.2Ghz, pamięć na 200mhz i 2.5 CL, ale myślałem, że będzie z 15 minut max... Bądźcie tak dobrzy i popatrzcie na screena, może mam jakieś timingi źle ustawione albo coś:

 

http://server3.pictiger.com/img/130358/pic...verclocking.jpg

Edytowane przez _q_b_a_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz ja chcę przedstawić mój problem. Wszyscy chwalą się tak tymi wynikami w SuperPi, to dlaczego ja mam PONAD 17 MINUT w 16M?! Rozumiem, że nie jest to jakieś hardcore, procek na 2.2Ghz, pamięć na 200mhz i 2.5 CL, ale myślałem, że będzie z 15 minut max... Bądźcie tak dobrzy i popatrzcie na screena, może mam jakieś timingi źle ustawione albo coś:

 

http://server3.pictiger.com/img/130358/pic...verclocking.jpg

Jak na takie takty to wynik w sumie normlany... myślales o max 15min ? jak ja na 2,45GHz memki 245MHz 2-2-2-5 miałem 14m39s, pozatym masz straszne alphy i trzeba ztuningować sys.

 

i jak już Ci mówiłem HT jest x2 a HTT 200.. bo kaleczysz :P :lol:

Edytowane przez Dejot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde mi pomieszałes już :) Byłem pewny, że już teraz dobrze piszę, specjalnie uważałem :D

Edit: poprawiłem, powinno byc jasno i prosto - HT i FSB i nie było by problemów :)

Edytowane przez _q_b_a_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dlaczego ja mam PONAD 17 MINUT w 16M?! Rozumiem, że nie jest to jakieś hardcore, procek na 2.2Ghz, pamięć na 200mhz i 2.5 CL,

na 15min mozesz liczyc majac proca na okolo 2.4GHz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Powtarzam poraz n-ty, żeby korzystać z dodatkowych mhz na CPU potrzebne są równie dobre memki :)

nie koniecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie koniecznie

Popieram :) Wystarczy odpowiedni dzielniczek.

Oczywiście, że wynik z memkami na 200Mhz nie bedzie jakis super wygórowany ale nic nie stoi na przeszkodzie aby proca krecić dalej i cieszyć sie lepszymi wynikami w spi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram :) Wystarczy odpowiedni dzielniczek.

Oczywiście, że wynik z memkami na 200Mhz nie bedzie jakis super wygórowany ale nic nie stoi na przeszkodzie aby proca krecić dalej i cieszyć sie lepszymi wynikami w spi.

No właśne o to mi chodzi.. że w syntetycznych programach wyniki sobie można robić ale w grach tego nie widać. Dzielniczek można sobie ustawić ale jak się ma mocne pamięci :)

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiadomo, że im lepsze pamięci tym lepiej, ale przecież nawet nie podkręcająć pamięci to podkręcenie procka też dużo da, prawda :wink:

Zrobiłem taki test w grze Live for Speed (jest specjalny benchmark). Tam dużo zależy od procesora, bo jest liczone dużo fizyki itp. Wyszło doś takiego: podkręcenie procesora o 22% dało 29% przyrostu wydajności (chodzi o minimalną liczbę FPS). Więc nie chrzańcie mi tu, że nic to nie daje.

 

Mam jeszcze takie pytanie. Teraz boję się kombinować z różnymi ustawieniami i czekam na nowy zasilacz, ale czy bardziej mi się opłaca takie ustawienia:

 

Ram 215 2.5CL

Procesor 2370

 

Czy takie:

 

Ram 178 2.5CL

Procesor ~ 2500

 

Czy może dałoby się jakiś kompromis wymusić, znaczy zmniejszyć timingi pamięci przy drugim przypadku albo coś? Wiem, że nie jesteście wróżkami, ale chodzi mi tak orientacyjnie, bo zasilacz będę miał pewnie dopiero za jakiś 3 tygodnie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiadomo, że im lepsze pamięci tym lepiej, ale przecież nawet nie podkręcająć pamięci to podkręcenie procka też dużo da, prawda :wink:

Zrobiłem taki test w grze Live for Speed (jest specjalny benchmark). Tam dużo zależy od procesora, bo jest liczone dużo fizyki itp. Wyszło doś takiego: podkręcenie procesora o 22% dało 29% przyrostu wydajności (chodzi o minimalną liczbę FPS). Więc nie chrzańcie mi tu, że nic to nie daje.

lol. Ja nie mówię, że nic nie daje... tylko aby był efekt potrzebne są pamięci. Np przy danym dzielniku skok zegara z 2.4ghz na 2.6ghz nie dał mi przyrostu fps w takim np GTL gdzie też fiza liczona i to znacznie więcej niż w LFS.

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczysz sam sobie - "Ja nie mówię, że nic nie daje" i "aby był efekt potrzebne są pamięci".

Trochę dziwnie to obok siebie wygląda :wink:

Tak nawiasem mówiąc, to w LFSie jest liczone więcej fizyki niż w GTLu (to akurat jest faktem, nic nie mówię o realizmie, bo wiadomo, że znowu rozpoczęła by się dyskusja OT). Poza tym w GTLu jest dobra grafika DX9.0, więc na pewno potrzebuje mocnej karty, dlatego procek może w Twoim przypadku osiągnąć maximum i na większych częstotliwościach się w tej grze nudzi :wink:

PS to możecie odpisać na mojego poprzedniego posta dotyczącego tych konfiguracji? Bo w sumie to nie wiem, czy inwestować w dobre chłodzenie obudowy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczysz sam sobie - "Ja nie mówię, że nic nie daje" i "aby był efekt potrzebne są pamięci".

Trochę dziwnie to obok siebie wygląda :wink:

Tak nawiasem mówiąc, to w LFSie jest liczone więcej fizyki niż w GTLu (to akurat jest faktem, nic nie mówię o realizmie, bo wiadomo, że znowu rozpoczęła by się dyskusja OT). Poza tym w GTLu jest dobra grafika DX9.0, więc na pewno potrzebuje mocnej karty, dlatego procek może w Twoim przypadku osiągnąć maximum i na większych częstotliwościach się w tej grze nudzi :wink:

PS to możecie odpisać na mojego poprzedniego posta dotyczącego tych konfiguracji? Bo w sumie to nie wiem, czy inwestować w dobre chłodzenie obudowy...

Wydaje mi się że jasno to powiedziałem btw. tam nic sobie nie przeczy :blink: nie będziemy się kłócić :P a widzę, że chcesz za wszelką cenę udowodnić, że nie mam racji... Przez "efekt" to ja rozmumiem skok wydajności w grach a nie evereście. Daj sobie dzielnik 166 i 310 FSB, a później 150 dzielnik i fsb 320 i zobacz, w którym przypadku masz większą wydajność w grach. Nawet w przypadku 300fsb i dzielniku 166 powinna być większa. Oczywiście jak pamięci są w stanie do tych załóżmy 270 wytrzymać to widzę sens w wyższych częstotliwościach CPU, wtedy przy dzielniku 166 i FSB >= 320mhz zobaczysz różnicę.

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam o to nasze wyniki po dzisiejszym dniu :lol:

 

http://dejot.livenet.pl/images/S64/12_39.JPG

A moze bys tak napisał na jakim konfigu to robione .... jaka płyta co to za ramki itp

 

EDIT: w sumie wyniczek taki sobie .... w moim zasiegu. :P Postaram sie wasz przegonić. Hehehe

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre wyniki, jakie macie pamieci ram ? (miazga82 10 sekund :D)

Edytowane przez _oC_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze bys tak napisał na jakim konfigu to robione .... jaka płyta co to za ramki itp

 

EDIT: w sumie wyniczek taki sobie .... w moim zasiegu. :P Postaram sie wasz przegonić. Hehehe

DFI LP UT nF3 250Gb, 2x256MB winbond UTT CH-5 i semp 2800+ :] no nie wiem palnujemu już dorawać dobre chłodzenie, jechać dalej i v-sense moda, żeby wiecrj V na ramy dać bo dzisiaj nie wyszło... Edytowane przez Dejot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...