Skocz do zawartości
romek

AMD Sempron 64 - Kompendium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :> kolejny proc na testy dotarł do mnie do domu, 2700MHz @ SP2004, 2800MHz @ SPi :> screeny pozniej... :> (wszystko na napieciu 1.55v)

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej !

Mam pytanie:

 

ASUS K8N4-E Deluxe + Sempron 3000 +512Mb PDP Patriot

 

W tej konfiguracji na napieciu 1.4v mam 9*270 jak wiecej dam to sie wiesza ,wiec podnosze napiecie np do 1.45 i moge dalej krecic...ALE jest problem,gdy zwieksze napiecie to nawet gry mam to samo 9*270 to wyniki w 3d marku 2001 gwaltownie spadaja :( na 1.4v mam prawie 18 tys a jak dam 1.45 spada mi do 14 tys :(:( moglby ktos mi pomoc ? Dzieki ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z takim pytaniem:

Mój semp pracuje podkręcony do 2400mhz

Czy samo podkręcenie może skrócić jego żywotność czy raczej jest to kwestia temp?

U mnie temp idle to ok 36*, a w stresie powiedzmu 41-43*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Hej !

Mam pytanie:

 

ASUS K8N4-E Deluxe + Sempron 3000 +512Mb PDP Patriot

 

W tej konfiguracji na napieciu 1.4v mam 9*270 jak wiecej dam to sie wiesza ,wiec podnosze napiecie np do 1.45 i moge dalej krecic...ALE jest problem,gdy zwieksze napiecie to nawet gry mam to samo 9*270 to wyniki w 3d marku 2001 gwaltownie spadaja :( na 1.4v mam prawie 18 tys a jak dam 1.45 spada mi do 14 tys :(:( moglby ktos mi pomoc ? Dzieki ...

A od kiedy to sie gra w 3d marki?? :mur: Policz sobie spi i daj jeszcze stress prime <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grzechu

Troche przesadzasz z tymi markami,moze nie sa bardzo dokladne ale 2001 pokazuje ogolna wydajnosc komputera i skoro po zmianie napiecia marki mi pokazuja o 4 tys punktow mniej tzn ze jednak cos nie tak jest...

 

Dalej prosze o pomoc w tej sprawie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kolejny weekend - kolejny procek. Tym razem ofiarą padł sempron 2800+ z tego roku. Oto wyniki wstępnego o/c.

 

:mrgreen: :mrgreen:

 

edit: może jest ktoś chętny na ten procek? jest używany całe 12 godzin :D więc nówka. BOX.

post-3788-1141486913_thumb.jpg

post-3788-1141486952_thumb.jpg

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh...znów musze się powtarzać :[ na screenie jest program USDM czyli programik dołaczany do płyty, on pokazuje prawdziwy VCORE, bo cpu-z nie odczytuje poprawnie z mojej płyty (niektore epoxy tak maja).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nikt nie jest w stanie mi juz pomoc ??

Moje pytanie pare postow wyzej :P

Z tego co widze to proc obsługuje cool&quiet .... a bywały takie przypadki jak twój. Czyli w przypadku przegrzania procek moze automatycznie obnizac taktowanie. Zapewnij mu pożądne chłodzenie ... chociażby do tego marka otwórz okno .. poczekaj az temperatura w pokoju spadnie, kręć i testuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja sorry za posty na labie-nie wiedziałem zę to ty :wink:

 

Witam. Kolejny weekend - kolejny procek. Tym razem ofiarą padł sempron 2800+ z tego roku. Oto wyniki wstępnego o/c.

 

:mrgreen: :mrgreen:

 

edit: może jest ktoś chętny na ten procek? jest używany całe 12 godzin :D więc nówka. BOX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja sorry za posty na labie-nie wiedziałem zę to ty :wink:

dobra looz...a proc zostaje u mnie jezeli go nikt nie kupi :D teraz sobie bede co tydzien zmieniał na innego 2800+ :lol2: ahh tak nie ma to jak mieć dojście do magazynu pełnego procków. A co do laba, imho te forum jest zalosne a ludzie piszacy w dziale sprzedam nabijaja sobie posty, jak nie chca kupic za 350 to nie i nara a nie pisza bzdurne posty...(zreszta czy ktos powiedzial ze nie moge opuścic ceny..)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@miazga

nie sadze ze to CnQ poniewaz go wylaczylem,temperatura tez niska jest,nie przekracza 40*,pozatym dlaczego ma sie przegrzewac juz na 1.45v ?? Sadze ze to co innego,ale nie wiem co :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys czytałem w necie, ze sempron 64, może być chłodzony pasywnie, postanowiłem sprawdzić.. i jest minimalna różnica temperatury, czy mogę tak cały czas pracować ? oczywiscie procesor nie jest podkręcony... Włączałem program super pi i wybrałem test na 32 Mb, temperatura podskoczyła z 24 stopni, na 38, co o tym sadzicie?

Edytowane przez ramdrive

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys czytałem w necie, ze sempron 64, może być chłodzony pasywnie, postanowiłem sprawdzić.. i jest minimalna różnica temperatury, czy mogę tak cały czas pracować ? oczywiscie procesor nie jest podkręcony... Włączałem program super pi i wybrałem test na 32 Mb, temperatura podskoczyła z 24 stopni, na 38, co o tym sadzicie?

heh spokojnie ;) ja jechałem przez cały czas na sempie @ 2250MHz chłodzonym passywnie...czasami wentyl się załaczał na 700-800obr jak temp. dochodziła do 35*C ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenia BOX ma jakiś regulator obrotów? głośne to to?

suszara :P

ale jak na płycie dam na 60% obrotów to było znośne. ale i tak tego nie używam ;) mam AC

prawie każda płyta ma regulacje obrotów

 

 

EDIT:

mam pytanko co do sempów mobilnych:)

które sa w technologii 90nm a które 130nm?

google roznie mowi:| Wygląda na to ze końcowka LA to 130nm a LB 90nm. Ale znalazłem tez info ze i jeden i drugi to 90nm. Obydwa to wersje 25W :) wogole jakiego OC się potym spodziewać? tzn cos ala zwykły czy moge liczyc na cos miłego :)

Edytowane przez Pageup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki papier polecacie do przeszlifowania radiatora?

Chodzi o to jakim po kolei.

Możesz zacząć od wodnego 1500 ale ja bym polecał od razu 2000, wszystko na mokro, a na koniec polerka pastą do polerowania karoserii samochodowej (lekkoscierna) albo pasta do zębów i szmatka, potem zwilżona wodą szmatka a na sam koniec nasaczona spirytusem

Nie szlifuj zbyt długo bo możesz doprowadzić do tego że zrobisz sobie nową nierówną powierzchnie, bedzie niby lustro a tak na prawdę bedziesz miał falę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pasta do zębów to z mikrogranulkami dle lepszego efektu :-P :lol2:

 

Wtedy bym miał dopiero kaniony na radiatorze :lol:

 

Dzięki grudzio za odpowiedź, to teraz musze upolować papier 2000 i do dzieła, do pasty polerskiej niestety raczej nie uda mi sie dostać :-|

Wieć pokominuje pastą do zębów, tak jak mówisz. Pasta jakaś najzwyklesza, beż żadnych dodatków?

 

Na szlifowaniu tak dokładnym się nie znam, wiec powiedzcie mi jeszcze jakimi ruchami najlepiej, w lini czy w kółko?

Tylko nie piszcie, że posuwisto-zwrotnymi :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pasty polerskiej to poszukaj na stacjach benzynowych, są tam specyfiki do usuwania rys i zmatowień co jest poprostu odmianą pasty do polerowania powierzchni lakierowych. Ja kupilem w tubce firmy AutoMax.

 

Polerowanie ruchami kolistymi (ósemkowymi) :) delikatnie i równo.

 

Poszukaj topików o szlifowaniu radiatorów bo były.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wogole jakiego OC się potym spodziewać? tzn cos ala zwykły czy moge liczyc na cos miłego :)

Imho "mobilne" z zablokowanym mnoznikiem to są wszystkie sempy. ;) Zwłaszcza poatrząc na pobór mocy takiego zwykłego sempa 2800+ przy dajmy na to Vcore 1V (to ok. 30W) .. bo przy takim normalnie pracuje.

A co tu od podkrecania chcieć wiecej .. proce latają po oc 100% i jest git.

 

Tak na marginesie dodam, że taki moj semp po podkreceniu do 2900 według kalkulatora mocy pobiera 166W :o

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli w sumie oprocz tego ze ma odblokowany mnoznik(dół?) to brak plusów:/

z tego co czytalem nie ma nawet 64bit...eee to sie nie bawie w to.

Edytowane przez Pageup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pasta do zębów to z mikrogranulkami dle lepszego efektu :-P :lol2:

 

Wtedy bym miał dopiero kaniony na radiatorze :lol:

 

Dzięki grudzio za odpowiedź, to teraz musze upolować papier 2000 i do dzieła, do pasty polerskiej niestety raczej nie uda mi sie dostać :-|

Wieć pokominuje pastą do zębów, tak jak mówisz. Pasta jakaś najzwyklesza, beż żadnych dodatków?

 

Na szlifowaniu tak dokładnym się nie znam, wiec powiedzcie mi jeszcze jakimi ruchami najlepiej, w lini czy w kółko?

Tylko nie piszcie, że posuwisto-zwrotnymi :razz:

Z tym papierem 2000 to troche przesadzilem, moze byc 1500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...