Skocz do zawartości
romek

AMD Sempron 64 - Kompendium

Rekomendowane odpowiedzi

Oco ci dokładnie chodzi jakimi programmami testowac Na drugi raz napisz o co ci konkretnie chodzi

 

no bo napisalem jak mam ustawione w biosie, ale nie wiem czy jest poprawnie czy nie zawysoko czestotliwosc ramu czy cos..

 

wlaczylem sobie prime95 i wlaczalem rozne opcje typu torture test i patrzylem sie czy nie zawiesza sie..

 

te timingi pamieci mam ustawione standardowo, moze przy tym ze podkrecilem je obnizyc? albo jeszcze podkrecic? :) powiedzcie jak najlepiej ustawic

 

tu zrobilem bedchmarka w prime:

post-136119-1142347908_thumb.jpg

 

 

__

 

w dodatku czytalem ze ten semron co mamy to nie da sie zmieniac w nim napiecia a z tego co widze u ciebie "Procesor SEMPRON 64 2800+ Jak narazie 1600@2680 cpu voltage 1.55V( box cooler :((()" to zmieniles napiecie, jak? bo ja mam 1,4V choc w programie od plyty pisze 1,5500 ale w biosie 1,4 i tam nie mam opcji do zmiany..

Edytowane przez Jooseeph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem Sempa w tamta sobote z Apollo (285zl 2 lata gwar )

 

2800+ BOX

0605 tydz

 

 

2620 i 1,4v jade juz 40 min prima ... zobaczymy co bedzie dalej

Nie podoba i sie tylko Mobo bo dziwne z nim jazdy sa ;/ - np temp procka non stoper mi 30-32 stopnie pokazuje przy 1,4 i 2620

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na jakim FSB mielicie ?!

Ja mam sempa 3000+ Venice i ogolnie cos nie moge go powyzej ~2450 skrecic :( ( ale to wina zasilki, bo pradu brakuje na wszystkich odczytach) Tyle ze wstal raz mi nawet na FSB 400, tylko raz :/

 

@Strongmen a jakie masz ustawienia w biosie na tym dfi ?

Edytowane przez Polish...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem Sempa w tamta sobote z Apollo (285zl 2 lata gwar )

 

2800+ BOX

0605 tydz

2620 i 1,4v jade juz 40 min prima ... zobaczymy co bedzie dalej

Nie podoba i sie tylko Mobo bo dziwne z nim jazdy sa ;/ - np temp procka non stoper mi 30-32 stopnie pokazuje przy 1,4 i 2620

tempy na DFI Infinity możesz sobie o kant oka obić :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bo napisalem jak mam ustawione w biosie, ale nie wiem czy jest poprawnie czy nie zawysoko czestotliwosc ramu czy cos..

 

wlaczylem sobie prime95 i wlaczalem rozne opcje typu torture test i patrzylem sie czy nie zawiesza sie..

 

te timingi pamieci mam ustawione standardowo, moze przy tym ze podkrecilem je obnizyc? albo jeszcze podkrecic? :) powiedzcie jak najlepiej ustawic

 

tu zrobilem bedchmarka w prime:

post-136119-1142347908_thumb.jpg

__

 

w dodatku czytalem ze ten semron co mamy to nie da sie zmieniac w nim napiecia a z tego co widze u ciebie "Procesor SEMPRON 64 2800+ Jak narazie 1600@2680 cpu voltage 1.55V( box cooler :((()" to zmieniles napiecie, jak? bo ja mam 1,4V choc w programie od plyty pisze 1,5500 ale w biosie 1,4 i tam nie mam opcji do zmiany..

człowieku ile milionów razy mamy Ci powtarza, że NIE ZMIESZ NAPIECIA NA TEJ PŁYCIE MAJĄC PROCESOR PONIŻEJ 3000+ CZYLI BEZ C&Q!!!!!!!!!!!

Jeśli chcesz testowac stabilność to ściągnij streesPrime95 włącz smallFFT i tak trzymaj min 2-3h.

Jeśli chcesz sprawdzić czy ramy są stabilne ściągnij SuperPi i wlacz probke 32m i czekaj az przejdzie.

Wtedy możesz powiedziec ze masz wzgklednie stabilne choc to jeszcze nie daje pewności.

Pamieci probuj testuj ustawiac inaczej...im mniejsze timingi tym lepiej.

Ustawiasz timing nizej i wlaczasz superPi. przelazi to jedziesz w dol, nie przelazi jedziesz w gore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Pageup" przeciez nie pytam sie jak zmienic napiecie.. tylko napisalem pytanie do tej osoby ze w opisie ma inny niz standardowe napiecie.. wiec chcialem sie spytac czy to mozliwe bo z tgo co mi kazdy mowi to nie!.. dobra juz nie wazne nie bede zadawal pytan na temat napiecia:/ ehhh zapytalem tylko jak ustawic timingi, :( czyli im mniejsze timingi tym lepiej chodzi..

np 2-2-2-7, okpotestuje :/

 

nie denerwuj sie tak Pageup :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Pageup" przeciez nie pytam sie jak zmienic napiecie.. tylko napisalem pytanie do tej osoby ze w opisie ma inny niz standardowe napiecie.. wiec chcialem sie spytac czy to mozliwe bo z tgo co mi kazdy mowi to nie!.. dobra juz nie wazne nie bede zadawal pytan na temat napiecia:/ ehhh zapytalem tylko jak ustawic timingi, :( czyli im mniejsze timingi tym lepiej chodzi..

np 2-2-2-7, okpotestuje :/

 

nie denerwuj sie tak Pageup :(

zmiana napiecia jest cechą płyty a nie proca. Akurat Twoja płyta umożliwia od takiego modelu zmiane napiecia i nic z tym nie zrobisz. Może w jakims nowym biosie coś z tym zmienią.

 

Jeśli chodzi o pamięci ZAZWYCZAJ jest tak ze im nizsze timingi tym gorzej się kręci. Ale nie zawsze- patrz Winbondy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Pageup"

 

pamieci dzialaja na 2-2-2-5 i sa ustawione na 100mhz bo na 133 sie nie odpala pc :P przy podkreconym cpu i wyniki sa lepsze przy 1M na super_pi, tu screen:

post-136119-1142356794_thumb.jpg

 

"Ale nie zawsze- patrz Winbondy" a dokladniej na co? bo nie rozumie tego slowa :P chodzi o jakis program? bo w google mi znalazlo jakis intel winbody.. jesli program to pod amd nie widzialem prucz tego byly jakies inne strony nie zwiazane z tym :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Pageup"

 

pamieci dzialaja na 2-2-2-5 i sa ustawione na 100mhz bo na 133 sie nie odpala pc :P przy podkreconym cpu i wyniki sa lepsze przy 1M na super_pi, tu screen:

SCREEN

 

"Ale nie zawsze- patrz Winbondy" a dokladniej na co? bo nie rozumie tego slowa :P chodzi o jakis program? bo w google mi znalazlo jakis intel winbody.. jesli program to pod amd nie widzialem prucz tego byly jakies inne strony nie zwiazane z tym :P

szukaj na forum...Winbond to producent pamięci. Ładnie się kręcą, mają super timingi i potrzebują duuużooo Voltów i kręcą się lepiej na niskich timingach niż na wysokich.

1m nie świadczy o stabilności ale to już coś.

Faktyczne taktowanie ramu masz 150MHz. Zrób probke 32m i zobacz czy przejdzie.

 

Wogóle to polecam abyś przeczytał ten temat od deski do deski wraz z odnośnikami.

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=108869

Edytowane przez Pageup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łoj jakie ogromne trfc :lol:

Daj na 16 chociaż ;)

Memki daj na wyższy dzielnik tak zeby te 200Mhz chociaż miały ;) nawet przy 3-3-3-8 ;)

 

EDIT widze, zę masz memki 333 więc trochę lipa...ale trfc daj na 16 no i leć z procem wyżej ;]

Edytowane przez Dejot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i zmien 2t timing na disabled. duzo daje w zapisie. winnes to miec nawet do zmiany w biosie. no i zmien trfc tak jak pisze dejot. Możesz też probowac ustawic timingi na 3 3 3 9 i sprawdź czy komp ruszy z nizszym dzielnikiem na pamieciach czyli pamieci w biosie na 133. albo zostaw tak jak jest i probuj z procem leciec wyzej, ramy nie powinny Cie ograniczac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok "Dejot" i "Pageup" ustawilem jak kazaliscie i na 3-3-3-8 133mhz wycislem 2,53GB potem wrocilem do poprzedniego 2,4 i 2-2-2-5 ale mam problem teraz mianowicie:

lol daje na trfc 16 potem set i wraca na 24, potem daje na 2T timing disabled potem set i wraca? cos nie tak? dziwne..:/ wszystkie opcje zmienily sie same, i nic nei moge zmienic

 

a ramiki 333 bo ze starego PC, narazie wymienilem grafike, procka i plyte.. jeszcze ramiki 1gb i bedzie git..

 

jaki lepszy konfig: 3-3-3-8 133mhz 2,53GB czy 2-2-2-5 100mhz 2,4gb mi sie wydaje ze ten 2?

 

edit: o wlaczylem cpu-z i wszystkie opcje moge zmieniac.. tak ma byc czy tylko u mnie.. przepraszam za mentlik hii :P

Edytowane przez Jooseeph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlacz SuperPi 1m i testuj. tylko na powylaczanych gg tlenach winampach itp. i sprawdz ktore ustawienie lepsze...choc moim zdaniem to 1 czyli 2,58ghz. a to co zmieniasz w A64tweakerze to dziala do I restartu kompa. Myśle ze opcje 1t i 2t winnes miec w biosie. ustaw 1t. a z tym cpu-z to nie wiem o co Ci chodzi...

...dobra już wiem. też tak mam.

Edytowane przez Pageup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki lepszy konfig: 3-3-3-8 133mhz 2,53GB czy 2-2-2-5 100mhz 2,4gb mi sie wydaje ze ten 2?

 

edit: o wlaczylem cpu-z i wszystkie opcje moge zmieniac.. tak ma byc czy tylko u mnie.. przepraszam za mentlik hii :P

daj 133 i 2,5-3-3-7 (ew.2,5-4-3-7) i tak bedzie najlepiej ;)

z tym cpu-z i a64tweaker to ma tak kazdy więc się nie martw :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hee mialem lekkie porblemy..:( musialem formata robic.. dobrze ze mam obraz dysku C i wczytalem u kumpla

 

te ustawienia w A64Tweaker dalem na zapisz i uruchamiaj przy starcie.. chyba ramy sie wysypaly i po zalogowaniu uslyszalem taki szmer zaklucen i zawieszal sie..:( od jakiej opcji to jest?

 

--

Myśle ze opcje 1t i 2t winnes miec w biosie. ustaw 1t

tak mam i ustawilem na t1 2,5-3-3-7

 

nie wiem od czego..ale teraz co jakies 15m mi sie PC sam restartuje..:/ tak jak by cos z HDD stawal w miejscu talez i reset..

Edytowane przez Jooseeph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to przez ramy ta zwisa..myslalem ze hdd, jutro dokladnie potestuje jeszcze... zasilanie mam tracer 400

 

a co wiecej mhz na pamieci jest lepsze niz mniejsze timingi?

Edytowane przez Jooseeph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary to przestań probowac i wlaczaj na standartowe 1600 i lec po zasilacz albo zamawiaj na allegro! Bo za pare dni nam napiszesz ze poczules dym z kompa i tyle go było ;) mozliwe ze jak go wymienisz to poprawią Ci sie tez wyniki OC!

http://www.allegro.pl/item90685590_zasilac...2_lata_gw_.html np ten albo od biedy ten:

http://www.allegro.pl/item92312711_super_z...r_gwar_f_v.html

bo tego Twojego czegos to wogole zasilaczem nazwac nie mozna!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to jakies lipne zasilanie? w TPC powiedzieli ze do mojego sprzetu da rade heee a za duzo siana nie mialem wiec wydalem 80zl na nie.. a tu widze ze dajesz tansze a niby lepsze :> :).. kurcze:( ja mam dokladnie taki: http://www.allegro.pl/item90415117_nowy_za...econo_fvat.html

 

chociaz temp. procka mam maxymalnie 43 i to po wysilku standard 36-38C

Edytowane przez Jooseeph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano padles ofiarą sklepu komputerowego. Te zasilacze ciągną dużo bardziej wymagające konfiguracje, a co najwazniejsze jak je przeciazysz (choc z Twoim sprzetem bez szans) to nie palisz kompa tylko poprostu się wylacza. A z Tracerem to nigdy nic nie wiadomo. Kumpel spalił dysk mają Tracera 450w przy duronie 1200 i radeonie 9550. zasilacz nagle zdechł i dysk też...reszte oszczędził.

Tu masz topic o tych zasilaczach:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=154591

A tu o spalonych zasilaczach(fortronach) :)

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=80911

miłej lektury ;)

 

A tu masz co w tym temacie wyskakuje po wpisaniu słowa "Tracer"

http://forum.purepc.pl/index.php?act=Searc...hlite=%2Btracer

śpij spokojnie ;)

Edytowane przez Pageup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Te zasilacze ciągną dużo bardziej wymagające konfiguracje, a co najwazniejsze jak je przeciazysz (choc z Twoim sprzetem bez szans) to nie palisz kompa tylko poprostu się wylacza."

 

to znaczy ze mam za mocne zasilanie? czy mowisz o tych do ktorych dales linka? bo troche zamotany jestem jeszcze jutro przeczytam bo juz pozno zdeka

 

hee.. moze ja spale go zasilanie :D tylko powiedzcie jak :> zaniose do seriwisu i bede sie ubiegal o wymiane na inny albo siano - kupilem go w logosie - bo kupowalem tam jeszcze plyte :P akurat na zasilaniu sie nie znalem i lyklem to

Edytowane przez Jooseeph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Te zasilacze ciągną dużo bardziej wymagające konfiguracje, a co najwazniejsze jak je przeciazysz (choc z Twoim sprzetem bez szans) to nie palisz kompa tylko poprostu się wylacza."

 

to znaczy ze mam za mocne zasilanie? czy mowisz o tych do ktorych dales linka? bo troche zamotany jestem jeszcze jutro przeczytam bo juz pozno zdeka

Nie to napewno nie była mowa o Twoim zasilaczu :lol: Bo z Twoją zasiłką jest dokładnie na odwrót :lol:

i radziłbym się jej jak najszybciej pozbyc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe czyli to ze temp jest dobra.. to nie znaczy ze cos mi sie nie spali? i lepiej zebym powrocil do standardowych opcji .. ?

 

 

z tego co czytam o tracer co mi dales linka Pageup to ostre hity haha

 

kiedys kupilem gigabajta i podzialal 15m po czym wybuchl ( a to wszystko dlatego ze wyslalem tate do serwisu ) jakies 2 lata temu hehe

Edytowane przez Jooseeph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Te zasilacze ciągną dużo bardziej wymagające konfiguracje, a co najwazniejsze jak je przeciazysz (choc z Twoim sprzetem bez szans) to nie palisz kompa tylko poprostu się wylacza."

 

to znaczy ze mam za mocne zasilanie? czy mowisz o tych do ktorych dales linka? bo troche zamotany jestem jeszcze jutro przeczytam bo juz pozno zdeka

 

hee.. moze ja spale go zasilanie :D tylko powiedzcie jak :> zaniose do seriwisu i bede sie ubiegal o wymiane na inny albo siano - kupilem go w logosie - bo kupowalem tam jeszcze plyte :P akurat na zasilaniu sie nie znalem i lyklem to

nie ma czegos takiego jak "za mocny zasilacz". Ilość W to jest jaką teoretycznie maxymalną moc może dać zasilacz komputerowi. I tu kwestia na ile jest prawdziwe te 400W. Idź do tego sklepu a noż widelec Ci wymienią na coś markowego (może modecom 350W albo chociaż 300W).

A te co Ci dalem to dają realnie 350W, ba a nawet potrafią wiecej :)

A jesli tego spalisz co masz i spalisz czesci to co najwyzej Ci wymienia na gwarancji na nowy taki sam zasilacz...

Jak Ci sie nie uda odzyskac siana bądź wymienić na inny (tu tylko dobra wola sprzedawcy) to sprzedaj na allegro i kup to co Ci podalem linka :)

A temperatury na procu masz ok.

Mówie zebys wrocil do standartowych opcji bo jak procesor karta graficzna etc są podkrecone to ciągną wiecej pradu i zasilacz moze nie wyrobic. I wtedy np cos mu tam strzeli i płyta w miejscu gdzie powinna dostawac od zasilacza 5v dostanie 20v i bedzie smrod ;)

Wiec co masz zrobic:

ustawic procesor na 1,6ghz, ramy na 333, karte graficzna odkrecic do standartowych ustawien.

nastepnie isc do sklepu gdzie kupowales zasilke i zrobic maslane oczy czy Ci wymienia.

Jak nie to sprzedajesz to co masz na allegro i kupujesz to co Ci podalem.

Podlaczasz nowego slicznego fortronika lub cos innego dobrego i krecisz ile potrafisz :)

no i spisz spokojnie.

 

EDIT

oto moja mała walka z sempronem :)

temperatura pokojowa, buda otwarta, freezer 64PRO na full obroty, pasta silikonowa biała "H" ;)

Napięcie ustawione na 1,52V realnie mierzone miernikiem 1,5V

Dołączona grafika

 

 

wiecej Voltów mu nic nie daje a od 1,6V oc spada...myśle, że to przez źle założoną czape. Jak ją zdejme to powinien pokazać pazurki :) no i dam porządną paste i zima cooling :D

max jaki udało mi sie ustawic (ofkorz zero stabilności) to 2,9ghz na 1,55V (może mniej też by tyle było).

EDIT2 co mogę jeszcze ustawić w A64 tweaker żeby coś mu jeszcze podciągnąć? pamięci jeszcze mają trochę zapasu :)

Edytowane przez Pageup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hee nie wydaje mi sie ze po 2-3tygodniowym uzywaniu zasilania wymienia mi na inny chyba ze cos sie zepsuje..:(

 

ostro wykreciles procka ! :| hee tez tak chce... lipa ze mam pamieci 333 :/ wtedy bym wiecej wyciagnol i te zasilanie jak mowicie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasna cholerka jakie te nowe sempki maja potencjal :blink: :blink:

 

gdybym miał mobo odpowiednie to pozyczylbym od rodzinki newke 3 dniowego sempka 2,6+ ;)

 

one sa lepsze niz legendarne 1,7+ i 1,8+ za czasu swej swietnosci, poprostu nie potrzebuja dobrego i jakiegos super drogiego chlodzenia do osiagniecia super wyniczkow!!

 

ehh szkoda ze nie mam teraz $$ na mobo nowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT2 co mogę jeszcze ustawić w A64 tweaker żeby coś mu jeszcze podciągnąć? pamięci jeszcze mają trochę zapasu :)

TRC-7

TRTW- 2

Skew Mode - Faster

No i zamiast 4-4-9 dać 3-3-7 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...