Skocz do zawartości
romek

AMD Sempron 64 - Kompendium

Rekomendowane odpowiedzi

Troche kultury! Nie jesteś u siebie na wiosze!

 

Wynik ładny.

Jakiej kultury?? To ty sie wypowiadasz nie znajac tematu, a to jest brak kultury...

 

No chyba ze u ciebie na wiosze jest jakies inne pojecie kultury... <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe a moze mial okazje wybrac sobie taki dobry egzemplarz. no ja jeszcze na potestuje obecnego winchesterka a jak juz nie bedzie nic lepiej to bedzie przesiadka na jakiegos nowego sempa e6 :)

pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe a moze mial okazje wybrac sobie taki dobry egzemplarz. no ja jeszcze na potestuje obecnego winchesterka a jak juz nie bedzie nic lepiej to bedzie przesiadka na jakiegos nowego sempa e6 :)

pozdro!

Jakie tam wybrać... :D Pierwszy lepszy co dostalem tak biega...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej kultury?? To ty sie wypowiadasz nie znajac tematu, a to jest brak kultury...

 

No chyba ze u ciebie na wiosze jest jakies inne pojecie kultury... <_<

Wiesz co nie rozśmieszaj mnie ... robisz z siebie głupszego niż jesteś.

Troche szacunku dla starszych by sie poza tym przydało.

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, udało mi sie przeliczyc pi16 na przeszło 3,0GHz! :D

 

O prosze: C L I C K ! :)

 

Kto sie posciga?? :lol:

@Miazga82

A kto ci powiedział ze ja to softem mierzylem co?? Nie wiesz to sie nie odzywaj... <_<

 

To napiecie z miernika jest 1,76v, a soft mi pokazuje 1,71v.

Gratulacje.

 

HT 2.5 ??

 

Jest jakiś programik do zmiany HT z pod Windy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje.

 

HT 2.5 ??

 

Jest jakiś programik do zmiany HT z pod Windy ??

DFI LP Ut - ma mozliwosc HT x 2,5 - w biosie sprzetowo ;-)

 

btw - harry86 - jak masz mozliwosc napisz czy mozna cie dorwac na GG - bo pogadalbym z Toba o paru rzeczach - a odkad pojechales na studia nie ma z toba kontaktu ;/

 

Btw. dzis bede scinal Shima z procka ;-) zyletka juz kupiona ...

wymyslilem b.ciekawy PATENT o czym Pozniej ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak myslicie ile moze dac obnizenie temperatury do powiedzmy 10 stopni C na procu??ile megahercy

z tego co wiem nikt na forum nie bawil sie kreceniem na freonie czy tez na peltierze z woda wiec trudno przewidziec, ale moze jest ktos kto sie bawil venicem na freonie i ile MHz dal mu ten freonik :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak myslicie ile moze dac obnizenie temperatury do powiedzmy 10 stopni C na procu??ile megahercy

z tego co wiem nikt na forum nie bawil sie kreceniem na freonie czy tez na peltierze z woda wiec trudno przewidziec, ale moze jest ktos kto sie bawil venicem na freonie i ile MHz dal mu ten freonik :))

W kręcenie na freonie bawiło sie sporo osób, coś zle forum przeglądasz :> a obnizenie do temperatury na minusie, daje mozliwosc zapodania sporego napiecia = wieksze oc ale równiez im mniejsza temp tym lepiej sie kreci...(ps z tego co wiem, ktos chyba zakładał na A64 venice freon ale nie pamietam nicka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ta płyta ma takiego buga... HTT 327 jest OK dajesz 328 to jest 200 ;/

 

To jest strasznie wnerwiające... ustawiasz w biosie 327 a potem zawsze ColckGenem musisz podciągać :mur:

Nie do się tego jakoś inaczej zrobić? :mur: Tym ColckGenem musze za każdym razem podciągać :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pentagram 120 Cu i semprona 2800+ 64-bit

Przy 1.40 2400 Temperatura w spoczynku Ok 36 st, w stresie 42 max

1.50 2500 Temperatura w spoczynku ok 36 st, w stresie 44 max

 

Moje pytania max napięcie rdzenna (na tym chłodzeniu)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam pytanie miałem okazje za darmo wziosc niedawno sempa 2600+ po wielu przeczytanych postach i zakupie plyty k8ns postanowiłem troszke pokrecic mego procka. Przez wielu byłem ostrzegany nijako by ostrożnie podkrecac wiec jechałem generalnie co 5mhz i robiłem testy...zmieniłem ht podniosłem napiecie lekko ( nie wieszał sie ani nie wysypywał wiec moze zrobilem to zbyt pochopnie) i tak po długich i zmudnych testach doszedłem do fsb 300 i w sumie pracuje on na 2400mhz, pamieci na 400 a napięcie wynosi 1,44 :unsure:

I tak zaczałem sie dalej zastanawiac czy krecic..pytalem sie ktos mi powiedział ze najwyzej spalę procka lub cały komputer :blink: dlatego troche sie obawiam. Doradzcie czy coś warto wyciskać jeszcze. W sumie nie miał byc to komputer do oc ale skoro te procki sie tak kreca postanowiłem sprobowac.

 

plyta k8ns

pamieci 1x hyperx 400 oraz 1x hynix jakis tez na 400

zasilacz chieftec 360 ten z dwoma wiatrakami

 

Jak wycisnąc z niego cos wiecej by mi sie tu coś nie rozsypało ? aha i czy temperatura ktorą mam nie jest jakaś przekłamana...pokazuje mi na takim podkręceniu 25st

 

dzieki

Edytowane przez pawellec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Chlopcy i dziewczeta :D

 

postanowilem zadbac jeszcze bardziej o swojego Sempa i wyciagnac z niego ostatnie drzemiace sily ...

Jednak nie bylo by to mozliwe bez zbicia temp ...

 

a wiec do roboty ...

 

Dołączona grafika

"nie robcie tego sami w domu ;-)"

 

troche stresu .... hmm co my to mamy ?? ;-)

Dołączona grafika

 

Prawda ze zabojczy widok ?? :lol:

Dołączona grafika

 

No dobra pasuje to wyczyscic ten kawal gluta - wiec do dziela :-)

Dołączona grafika

 

Hmm teraz pasowalo by zabezpieczyc jakos RDZEN przed ukruszeniem -hmmm no to mam pomysla ;-)

Dołączona grafika

 

Gotowe :-) posmarowane i zalozone - czeka na Freezerka ;-)

Dołączona grafika

 

A tak wyglada w calosci wnetrze Budy ;-)

Dołączona grafika

 

no i na koniec - czy cos mi dal owy Zabieg ??

hmm - 1,8 v - 3000 mhz - 39 stopni PRIME95 ?? ee niemozliwe ??

Dołączona grafika

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo, nareszcie :)

 

Zdjęcie shima sporo daje, i proc ciekawiej wygląda ;)

 

Btw, masz moze jeszcze takie gumki pozycjonujące od starego axp ?

Edytowane przez LukeXE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daje b.sporo ;-) - moze ktos uzna ze to brednie - ale czujnik pokazuje mi przy 1,4 w idle DOKLADNIE Taka TEMP jak TEMP OTOCZENIA !! czyli 22-4 stopnie !

 

Co do tych gumek ochraniajacych rdzen to niestety sam musialem zyletka sciagac ze starego martwego juz durona ;-/

 

Panowie JAk Ojciec Rydzyk namawia staruszki do noszenia moherowych berecikow

tak za prawde ja wam powiadam !!

 

Żyletki w dlon :lol:

 

 

p.s

O gwarancje sie nie ma co martiwic !! bez problemu mozna shima ponownie zainstalowac tak ze nie bedzie sladu bo wczesniejszym zdejmowaniu ;-) - wazne tylko by rowno sciac gumke dookola procka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie to wyglada, ale trzeba ostroznie zakladac chlodzonko bo w koncu sa freezery czy ninja'e sa sporo ciezsze niz to czym chlodzilismy (i niektorzy jeszcze chldoza k7) wiec o ukruszenie ciut latwiej. Ale gratuluje wyniku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie to wyglada, ale trzeba ostroznie zakladac chlodzonko bo w koncu sa freezery czy ninja'e sa sporo ciezsze niz to czym chlodzilismy (i niektorzy jeszcze chldoza k7) wiec o ukruszenie ciut latwiej. Ale gratuluje wyniku :)

Niekoniecznie :> Freezer pro wazy 528g wiec nie tak duzo wcale, jak na socket a ludzie zakładali zalmany ktore wazyly prawie 750g i nic sie nie działo...wystarczy miec sprawne palce :>

 

PS-> grtz Strongmen, wynik świetny ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem zdiołem blachę i przy starcie jak wszystko ma po 26 stopni procek ma 33 1.52 v (w biosie) 2540 Mhz sempron 2800+

Rdzeń wyczyściłem spirytusem pentagrama tez nałożyłem pastę AC5 i taki efekt morze gumki pomogo? (rdzeń jest cały) :mur: pentagram jest strasznie nieruwny ale czy ma sens go ślifować?

morze płyta zle podaje DFI lanparty UT nf3 250gb? bios najnowszy? :mur: (pentagram 120 Cu +)

Edytowane przez Pietrucha18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem zdiołem blachę i przy starcie jak wszystko ma po 26 stopni procek ma 33 1.52 v (w biosie) 2540 Mhz sempron 2800+

Rdzeń wyczyściłem spirytusem pentagrama tez nałożyłem pastę AC5 i taki efekt morze gumki pomogo? (rdzeń jest cały) :mur: pentagram jest strasznie nieruwny ale czy ma sens go ślifować?

morze płyta zle podaje DFI lanparty UT nf3 250gb? bios najnowszy? :mur: (pentagram 120 Cu +)

ja po wpakowaniu nowego biosu do DFI lanparty UT nf3 250gb zauwazylem skok temperatur o dobre 7*C na procku!!

 

masz normalne temperatury przy takim oc i ac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, wyszlifuj podsyawę pentagrama, skoro jest nierówny powinno to dużo dać

masz przewiew w obudowie?

ile tej pasty nałożyłeś, pentagram gobrze dociśnięty? mocno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie wygrzewajcie swoje semprony!! Ja wczoraj grzałem w SP2004 przez 4-5h(juz nie pamietam dokładnie) i dziś dla testu pobawiłem sie taktowaniem procka, udało mi sie uzyskać 40MHz więcej, niż kilka dni wcześniej na tym samym napięciu!! Równiez przy taktowaniu 2550MHz nie musze dawać 1.55v a 1.5v!! sam jestem zdziwiony....ale to prawda [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...