Skocz do zawartości
romek

AMD Sempron 64 - Kompendium

Rekomendowane odpowiedzi

nie ma co wagi przywiazywac wagi do napiec podawanych przez mobo bo napiecie wcale sie nie musi zmieniac a mobo bedzie pokazywac glupoty ;] szczegolnie w stresie ;]

 

ps tez bym chcial taka sztuke :D

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rotfl jakie napięcie 0.032V :lol:

błąd EPoX'ów - w USDM (ten programik co jest na screenie) pokazuje prawidłowo.

 

ps tez bym chcial taka sztuke :D

Hehe, ja równiez chciałbym tego procka na własność, ale mam go tylko na weekend, w poniedziałek wraca do sklepowego magazynu ;] Teraz widze ze te nowe sempki sie ładnie kręcą, wiec zamiast athlonow ktore ogolnie okazaly sie padlinami (sig), bede brał semprony :D Dla zabawy mozna pokręcić ;] Aha, jak ktoś chętny na tego semprona - pisać. Pewnosć ze ladnie się kręci, a zdzierać nie będe... ;]

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

mowimy oczywiscie o sempronie 3000+ na socket. 939 :)....

 

no teraz go testuje i mam

2615 na 1.55V, czyli w sumie to samo co mialem na poprzednim tyle ze mniejszy V.

Mój robi 2530 przy 1.44V (sig i link) a standardowo to jeszcze potestuje ;]

 

Ja będe brał nastepnego sempa na testy.

Ostatni robił 2,7 na 1,39v

 

Jak ktoś jest na niego chętny to PM ;)

Ile, czy na 939 (nie pamiętam ostatnich postów :( )

 

Mam juz proca w domu - 3000+ CBBWE 0601 czy coś takiego, jak narazie 2610Mhz @ 1.475v. Teraz co weekend bede brał 2-3procki na testy :> aha, procek strasznie sie grzeje, 47c @ AC Freezer pro @ 1.475v w SPi, chyba krzywa czapka.

Skąd je bierzesz na testy, ja też chce :lol2:

 

Niestety ta płyta nie posiada regulacji napięcia procesora.

Pobaw sie biosami i zajrzyj do tematu o płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd je bierzesz na testy, ja też chce :lol2:

Z "zaprzyjaznionego" sklepu ;] Teraz co tydzien będe brał 2-3 procki, tak dla sportu :P także będą relacje z kręcenia co weekend ;]

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

2700MHz @ 1.55v @ powietrze 10c.

 

Jak ktoś chętny, to pisać, procka mam do niedzieli wieczór, w poniedzialek jedzie do magazynu spowrotem ;] i pewnie trafi do jakiejs lamki co bedzie chodzil na 1800Mhz @ default :lol2: aha cena... 399PLN.

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kupiłem Semproma 3000+ 939 na płycie Gigabyte GA-K8N51GMF-9 i mam taki problem że jak próbuje podkręcić procka to max udało mi się na (230*9 temp 30C) a potem wystakują mi błędy, mam pamięci Twinmos 2*512, na standardowych ustawieniach działa bez problemu. Bardzo prosze o porade, wyczytałem że może pomóc mniana biosu na f9 ale nie zanazłem go konkretnia dla mojej płyty. Wiem ze ta płyta to nie jest kól do podkręcania ale wydaje mi się że powinno się dać troche więcej wycisnąć z tego procka. Bardzo prosze o rade icon_cry.gif Aktualna wersja mojego biosa to F2

 

Zaaktualizowałem bios do wersji F3 lecz to nic niedało nadal jak ustawie w Cpu Frequency na 230 to wywala mi błędy, Ht speed ma m ustawione na auto jak zmieniłem na niższe to nic niedało. zmieniałem także timingi na pamięciach skutek ten sam. W Easy Tune 5 też mam taki sam wynik

Edytowane przez Thunder86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś podac namiary gdzie znaleźć: "jak kręcic krok po kroku Semprona 64"? Nie myślcie że jestem idiotą, ale nigdzie nie mogę tego..... :mur: , a sam raczej początkującym użytkownikiem jestem. Z góry wielkie dzięki!!!! :-P

To widocznei cos słabo szukałes jakbys przeczytał ten temat od poczatku to bys sie na TEGO linka natknął z 20 razy :mur: :mur:

Edytowane przez Kosiarz_1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy temperatura 65*C przy 1,5v jest bardzo niebezpieczna?

Testuje własnie kompa który ma 1 wiatrak 120 w sobie @ 800RPM :E

Tak [; mówi Ci coś Tcasemax 69c :>? Niebezpiecznie jest przekraczać 55c, a co dopiero 65 :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

65c (?) masz kompa na piecu w kotłowni czy co... ja swojego sempa przy 1,55v nagrzalem max do 38c. Kiedys czytalem cos o zle przylegajacych kapturkach,byc moze to i tu ma miejsce.

Max 38*C przy stock coolerku na 1,55v? <_< Serio?

 

Ja mam proca bez czapki, zalmka 7000a-cu, as5 i przy 2780MHz@1,55v jak odpale s'n'm to do 52 potrafi dojechac przy otwartej budzie w temp pokojowej...

 

Jak odpalam jakas gierke to do 39 srednio sie grzeje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie.. mam pasywne chłodzenie na procku - w kompie jest JEDEN wiatrak 120mm kręcący się z prędkościął 700 - 800RPM :E

 

2,55Ghz 1,51v - od wczoraj w nocy leci prime i dzisiaj rano taka temp była :P

 

Jak podkręce wiatrak na max (dalej sztuk1) to mam na procku 47*C :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

włączyłem wiatrak na cpu - 32*C :D

-32 to prawie jak dobre FC :P

 

Ja na boxowym coolerze od winnego miałem 35 stopni, cooler musiałęm oddać z prockiem, więc kupiłęm przejściowo pentagramam freezone NX A80 AL, i teraz mam w stresie 42 stopnie :blink: na dodatek wieje na niego delta 120mm na full :D

wychodzi z tego że ten stock cooler z miedzianą podstawką i bardzo cienkimi żebrekami jest całkiem OK

Edytowane przez dszywala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-32 to prawie jak dobre FC :P

 

Ja na boxowym coolerze od winnego miałem 35 stopni, cooler musiałęm oddać z prockiem, więc kupiłęm przejściowo pentagramam freezone NX A80 AL, i teraz mam w stresie 42 stopnie :blink: na dodatek wieje na niego delta 120mm na full :D

wychodzi z tego że ten stock cooler z miedzianą podstawką i bardzo cienkimi żebrekami jest całkiem OK

z miedzianą podstawka? takiej wersji jeszcze nie widziałem :|

 

P.S

30*C z tylnym wiatrakiem

chlodzenie ninja :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z miedzianą podstawka? takiej wersji jeszcze nie widziałem :|

 

P.S

30*C z tylnym wiatrakiem

chlodzenie ninja :E

i tak coś biednie się ta nindża sprawuje ;) ja to myślałem, że na Sempie bęzie ~30*C a tu takie zonki :lol:

 

Jak victor wpadnie wkońcu do mnie z nindżą to może byśmy zjechali poniżej 12 minut w spi :D

 

 

może Wy go nakłonicie żeby nie poszedł do szkoły i zamiast tego przyszedł do mnie :D

Edytowane przez Dejot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max 38*C przy stock coolerku na 1,55v? <_< Serio?

 

Ja mam proca bez czapki, zalmka 7000a-cu, as5 i przy 2780MHz@1,55v jak odpale s'n'm to do 52 potrafi dojechac przy otwartej budzie w temp pokojowej...

 

Jak odpalam jakas gierke to do 39 srednio sie grzeje.

oczywiscie buda otwarta i w pokoju mam max 15c :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety teraz sempy jakieś lipne są :/

Mój 2,7 przy 1,7V :(

No ja już sobie dałem spokój z testowaniem mojego (Sempron 3000+ s.754). Granica 2400MHz jest dla niego magiczną barierą nie do przebycia. Dwa dni testów: zmniejszanie mnożnika HT na x2.5, obniżanie na maksa częstotliwości RAMu, podnoszenie napięć na pamięciach do 2,8V a na procku do 1,55V, podbijanie napięcia na chipsecie o 0,1V... nic, po prostu nic nie jest w stanie go ruszyć. Temperaturę ma OK, 42 stopnie w mocnym stresie - no za cholerę nie przejdzie wyżej. 3DMark2003 i jak złoto wywala się na którymś z CPU-test. Chyba po prostu ten model tak ma :) Tylko jak widzę że Sempy 2800+ się lepiej kręcą, to mnie krew zalewa :P Dodam jeszcze że 2350MHz to i owszem - stabilnie chodzi nawet na domyślnym napięciu 1,4V i pamięci na 2,6V. WITKI OPADAJĄ !! :lol2:

 

Teraz standardowo sobie startuje z biosu 9x230 (UWAGA NA MSI K8N Neo3 !! - Sempron 3000+ nie wstanie z biosu z HTT wyżej niż 230 ). Potem Clockgenem mogę go wyczochrać na 261x9 (tych kilku nędznych MHz między 2350 a 2400 już nie chce mi się testować).

 

Dodam, że kostki RAMu są OK, bo dają rady na 220MHz wg Memtesta i GoldMemory ( 3-3-3-8 )

Edytowane przez kunio2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja już sobie dałem spokój z testowaniem mojego (Sempron 3000+ s.754). Granica 2400MHz jest dla niego magiczną barierą nie do przebycia. Dwa dni testów: zmniejszanie mnożnika HT na x2.5, obniżanie na maksa częstotliwości RAMu, podnoszenie napięć na pamięciach do 2,8V a na procku do 1,55V, podbijanie napięcia na chipsecie o 0,1V... nic, po prostu nic nie jest w stanie go ruszyć. Temperaturę ma OK, 42 stopnie w mocnym stresie - no za cholerę nie przejdzie wyżej. 3DMark2003 i jak złoto wywala się na którymś z CPU-test. Chyba po prostu ten model tak ma :) Tylko jak widzę że Sempy 2800+ się lepiej kręcą, to mnie krew zalewa :P Dodam jeszcze że 2350MHz to i owszem - stabilnie chodzi nawet na domyślnym napięciu 1,4V i pamięci na 2,6V. WITKI OPADAJĄ !! :lol2:

 

Teraz standardowo sobie startuje z biosu 9x230 (UWAGA NA MSI K8N Neo3 !! - Sempron 3000+ nie wstanie z biosu z HTT wyżej niż 230 ). Potem Clockgenem mogę go wyczochrać na 261x9 (tych kilku nędznych MHz między 2350 a 2400 już nie chce mi się testować).

 

Dodam, że kostki RAMu są OK, bo dają rady na 220MHz wg Memtesta i GoldMemory ( 3-3-3-8 )

Podstawowe pytanie - zmieniałes alphy? jeżeli nie to juz masz odpowiedz...A co do sempów 3000+...

Dołączona grafika

 

CBBWE 0601 2700mhz @ 1.55v

 

Zresztą mozliwe ze płyta po prostu słaba do kręcenia i tyle :P

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...