Skocz do zawartości
romek

AMD Sempron 64 - Kompendium

Rekomendowane odpowiedzi

Już jestem po szybkim teście (czy pójdzie na 2,4GHz) - pamięć na 3-6-6-15 :blink: na proca 1,45V i zapuszczam 3Dmark2003. Pierwsze testy związane z grami jak zwykle OK, pierwszy CPU-test też OK ale drugi już wisi. Standard u mnie. Co do SuperPI i Prime2004 to procek je przechodził (SuperPI 16M, Prime2004 około 1,5 godz.). Zabójczy jest zawsze 3DMark. Do testów proca grafika pracuje bez podkręcania.

Edytowane przez kunio2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do mojego Semprona 3000+ to O/C wygląda następująco:

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Pamięci 2x 1GB G.SKILLe(tylko testowane).

....jednak test prime to nie wszystko- po 20 min grania w demo battelfielda2 zwiech kompa.(2x)

FSB zmniejszone o 1MHz czyli 299 i już jest oki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Kurcze wszyscy piszą o alfach i o alfach :lol2: Jestem pełen podziwu dla waszych pamięci, te ~250 u niektórych, a ja skromnie :lol2: Może jakoś w marcu pokatuje swojego bo teraz czasu nie mam za dużo ;] Chce zaatakować 2600-bardzo bardzo realne, i 2700-kto wie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chciałbym się poradzić. Ostatnio myślałem nad zmianę Semprona 2500+(2.1Ghz) na 3000+ Musiałbym dopłcić ok 100zł. Maksymalne stabilne HTT jakie moja płyta daje to 300, więc moj obecny prcesor chodzi tylko na 2.1Ghz.

Jak myślicie jest duża szansa, że uda mi się wyciągnąć 300x9 czyli 2.7Ghz na Sempronie 3.0+?

 

pozdrawiam i czekam na odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Witam,

 

Chciałbym się poradzić. Ostatnio myślałem nad zmianę Semprona 2500+(2.1Ghz) na 3000+ Musiałbym dopłcić ok 100zł. Maksymalne stabilne HTT jakie moja płyta daje to 300, więc moj obecny prcesor chodzi tylko na 2.1Ghz.

Jak myślicie jest duża szansa, że uda mi się wyciągnąć 300x9 czyli 2.7Ghz na Sempronie 3.0+?

 

pozdrawiam i czekam na odpowiedzi

spora :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory ze tak z innej beczki.

Interesuje mnie jedna recz mianowicie...

Jest taki procek jak Sempron 3000+Venice (atlon z obnizonym l2) i on ma standardowo 1800Mhz czy faktycznie doruwnuje on Pentiumowi IV z zegarem 3Ghz czy ten procek w nominale jest naprawde taki dobty bowiem nie chce go mocno podkrecac mysle ze max to 2Ghz

dzzieki

 

Edit

 

Jakis czas temu pytalem sie o plyte pod tego sempka??

Doradzili mi asrocka 939 sata2 podobno dobra i tania moze spytam tak?

MAm 700zl w tym chce kupic tego sempa i plyte?czy faktycznie ten asrock bedzie najlepszy??

Edytowane przez deuz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa, tyle ze zalezy na jakim napięciu :P

Maksymalne Vcore moja płyta daje 1.55V ;) Czyli brać tego semprona 3000+ ? Z tego co widzę to sporo ludzi puszcza S 2.8/3.0+ na 2.7ghz lub i więcej :D

Edytowane przez Maks!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory ze tak z innej beczki.

Interesuje mnie jedna recz mianowicie...

Jest taki procek jak Sempron 3000+Venice (atlon z obnizonym l2) i on ma standardowo 1800Mhz czy faktycznie doruwnuje on Pentiumowi IV z zegarem 3Ghz czy ten procek w nominale jest naprawde taki dobty bowiem nie chce go mocno podkrecac mysle ze max to 2Ghz

dzzieki

 

Edit

 

Jakis czas temu pytalem sie o plyte pod tego sempka??

Doradzili mi asrocka 939 sata2 podobno dobra i tania moze spytam tak?

MAm 700zl w tym chce kupic tego sempa i plyte?czy faktycznie ten asrock bedzie najlepszy??

te plusy przy sempach to sie bardziej do celeronów odnoszą więc to p4 będzie raczej mocniejsze choć w grach...

a co do asrocka to z wyczytanych tematów na forum bez zastanowienia się bym brał i do tego semp 939 troch oc i P4 zostanie w tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory ze tak z innej beczki.

Interesuje mnie jedna recz mianowicie...

Jest taki procek jak Sempron 3000+Venice (atlon z obnizonym l2) i on ma standardowo 1800Mhz czy faktycznie doruwnuje on Pentiumowi IV z zegarem 3Ghz czy ten procek w nominale jest naprawde taki dobty bowiem nie chce go mocno podkrecac mysle ze max to 2Ghz

dzzieki

 

Edit

 

Jakis czas temu pytalem sie o plyte pod tego sempka??

Doradzili mi asrocka 939 sata2 podobno dobra i tania moze spytam tak?

MAm 700zl w tym chce kupic tego sempa i plyte?czy faktycznie ten asrock bedzie najlepszy??

 

zależy do czego będziesz używał procka, bo jęśli do gier to Sempron 3000+ s939 lepszy od PIV 3GHz, z tym że odpowiednio kręcony - 1800@2400MHz[min].

Co do płyty to osobiście polecam DFI Infinity-319.00 w apollo.pl.(sempa też mają za 385.00).

Mam ten zestaw i sobie go chwale.

Osiągi kilka postów wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam muszę szybko podjąć wybór jaką płyte główną ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> do semprona 2800+ 64bity. Ponieważ nie mam dużo czasu a wręcz mało, a temat ma 71stron nie mam kiedy tego przejrzeć. Zaproponowano mi w sklepie ECS-a NF3. Czy jest to dobra płyta bo się za bardzo nie znam. :oops: Jak nie to jaką najlepiej ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span>? Odrazu mówię że nie mam za dużo kasy i najlepiej gdyby ta płyta posiadała co najmniej 3 gniazda na pamięć, ale oczywiście nie musi. :D Z góry dziękuję za odp. :)

Edytowane przez kisiel91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam muszę szybko podjąć wybór jaką płyte główną ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> do semprona 2800+ 64bity. Ponieważ nie mam dużo czasu a wręcz mało, a temat ma 71stron nie mam kiedy tego przejrzeć. Zaproponowano mi w sklepie ECS-a NF3. Czy jest to dobra płyta bo się za bardzo nie znam. :oops: Jak nie to jaką najlepiej ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span>? Odrazu mówię że nie mam za dużo kasy i najlepiej gdyby ta płyta posiadała co najmniej 3 gniazda na pamięć, ale oczywiście nie musi. :D Z góry dziękuję za odp. :)

zapraszam do działu co kupić

A w sklepie to Ci niezły szajs polecili :lol:

 

Bierz Gigabyte K8NS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory ze tak z innej beczki.

Interesuje mnie jedna recz mianowicie...

Jest taki procek jak Sempron 3000+Venice (atlon z obnizonym l2) i on ma standardowo 1800Mhz czy faktycznie doruwnuje on Pentiumowi IV z zegarem 3Ghz czy ten procek w nominale jest naprawde taki dobty bowiem nie chce go mocno podkrecac mysle ze max to 2Ghz

dzzieki

I tu mam ciekawą uwagę... Jako że akurat dziś mam okazję porównać prędkość działania kompa w pracy i mojego domowego (sygnaturka). Testuję na bazie SQL pewną operację no i szok po porównaniu tych dwóch kompów. U mnie w domu cała procedura (złożony SQL) idzie w 5min, w pracy 7min :blink: W pracy mam Pentium4 2,8GHz + 2GB RAM i dysk SATA. Ja na moim Sempronie teraz jadę 2,3GHz, mam 768MB ramu i dyski ATA. Ale jaja. W robocie jakiś Gigabyte jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście dziwne....intel jest lepszy w takie właśnie klocki a tu takie coś :blink:

 

W programach np do projektowania (np ANSYS, gdzie jest potrzebna bardzo duża moc obliczeniowa) to intel zjada AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Testowałem przy 1.52V 283 fsb i w spi błędy, ramy puszczone na 166, obstawiam że ram nie wyrabia, może ktoś wytłumaczy coś o alphach jeszcze. Co, jak i czym zmieniać.

Edytowane przez Grzechu_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

... intel zjada AMD.

:blink:

dowody prosze

 

przewodnik po alphach masz w drugim poście o DFI LP NF4

Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

Postaram się załatwić jak bede miał dostęp do kompów z PIV na uczelni-porównanie obliczeń wytrzymałościowych pewnego elementu w programie ANSYS.

 

Gadałem z kumplem, który potrzebuje PCta to przeliczania tam czegoś w pracy. Miał A643200+ i przesiadł sie na PIV3GHzHT i szybkość obliczeń średnio 30% szybciej. :blink: , ale dodał że na AMD gry lepiej chodziły.

Więc chyba nie jest to z palca wyssane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy do czego będziesz używał procka, bo jęśli do gier to Sempron 3000+ s939 lepszy od PIV 3GHz, z tym że odpowiednio kręcony - 1800@2400MHz[min].

Co do płyty to osobiście polecam DFI Infinity-319.00 w apollo.pl.(sempa też mają za 385.00).

Mam ten zestaw i sobie go chwale.

Osiągi kilka postów wyżej.

 

te sempy w apollo.pl nie są Venice tylko Palermo.Gdzie mozna dostac semprona Venice??????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te sempy w apollo.pl nie są Venice tylko Palermo.Gdzie mozna dostac semprona Venice??????????

Niech mnie ktoś jeszcze poprawi ale czy Sempy na 939 na jądzrze Venice nie nazywaja sie venice:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów :)

 

Przez ponad pół roku doskwierał mi strasznie brak oc.. wiec postanowiłem dosiąśc 754 :mrgreen:

 

Procek... no właśnie.. kupiłem od osoby z forum... http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=183757&hl=sempa

Semp miał chodzić tak jak na tym screenie:

Dołączona grafika

 

 

:wub:

 

Ale niestety tak nie chodzi... kupiłem komplet czyli cepa + mobo na którym jest ponoć ten wynik ze screena... no i tu sie zaczynaja problemy :( Sempa za żadne skarby nie chce działać tak u mnie...

 

Bawiłem się dividerami (wszystkie), napieciami ofcoz do 3.7 na ramy, 1.7 na nb oraz 1.65 na cepa, alphy loozowałem mocno, próbowałem z jedną kością, wgrałem najnowszy (brak modowanych) bios do mojej DFI nF4x infinity, ale niestety wszytko na nic...

Proce 300x9 potrzebuje jak dobrze pamietam 1.55V i nie ma tutaj mowy o stabilności w sp2004...

 

Po rozmowie ze sprzedającym (który teraz już sie nie odzywa) dowiedziałem się, zę testował na topowerze 420W 24pin oraz elixirach na kostkach nanya na div100...

 

Ja posiadam enera 433 z moocnym amperazem... dobrobiłem 4pin.. nic nie dało, div na 100 także jak wczesniej pisałem, ale takze nic... nie ważne jakie alphy co ustawie, to zawsze win sie wywala jak chce choćby 290x9 @ 1.4V... jak dam wiecej V na cepa to działa jako tako...

 

Chłodzenie narazie boxowe, ale przeszlifowany rdzen... temp do 30* max dochodzi... (podejżewam zryty czujnik)...

 

I pytanie... czy ktoś orientuje sie co jest nie tak... myślałem, że cep cos sie buntuje, kontroler z ramami... ale jak widać nawet na div100 cl2.5 i reszcie bardzo luznych timingów proc nie chodzi jak powinien...

 

Wiec czy to wina cepa, ramów.. alph ? ma ktoś jakieś pomysły, czy po prostu zostałem oszukany ? :(

 

Jedyne co jeszcze będe robił to sprawdze na innych kostkach...

 

PS. Tyle co mi sie udało wyciągnąc :/

Dołączona grafika

Edytowane przez Świder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...