Skocz do zawartości
romek

AMD Sempron 64 - Kompendium

Rekomendowane odpowiedzi

TRC-7

TRTW- 2

Skew Mode - Faster

No i zamiast 4-4-9 dać 3-3-7 :P

przy tych mhz pamieci juz nie ciagna tych timingow...tzn 1m przelazi ale 16m wywali sie.

sabur to jeszcze nie koniec ;) poczekaj az zdejme IHS :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, niezłe te nowe procki...

 

Ja swojego oskalpowałem... co dało mi stabilne troche niższe napięcie... 280x9 @ 1.4V robiłem, teraz 280x9 @ 1.375V ;) Podobnie z 300x9 tylko, że jak robiłem na 1.6 to teraz 1.55 :)

 

Jendak coś mi nie gra... procek nie zabardzo skaluje sie z napięciem... jedyne co narazie podejrzewam to brak backplate'a, którego chyba sobie sprawie w bliższym czasie... może polepszy sie jeszcze docisk :)

 

Narazie tylko tyle : Dołączona grafika

 

na wodzie + brak ihsa + komp na balkonie gdzie 3* dzisiaj było... tak średnio zadowolony jestem bo wg mnie powinno być lepiej... sprawdzałem na niższym divie bo ramy sie kończą ale to samo... 335 i 1mb nawet nie zrobi... zaraz reset :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No prosze Świder szaleje ;-)

 

Ja dorwałem dwa fajne semprony, sprawdziłem na szybko robią 2,6-2,7ghz przy niezłych napięciach :}

 

Skończe robić chillera to jeszcze je pomęcze :}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No prosze Świder szaleje ;-)

 

Ja dorwałem dwa fajne semprony, sprawdziłem na szybko robią 2,6-2,7ghz przy niezłych napięciach :}

 

Skończe robić chillera to jeszcze je pomęcze :}

a cos wiecej na temat tych prockow ?

jak leca jaki tydzien produkcji ?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, niezłe te nowe procki...

 

Ja swojego oskalpowałem... co dało mi stabilne troche niższe napięcie... 280x9 @ 1.4V robiłem, teraz 280x9 @ 1.375V ;) Podobnie z 300x9 tylko, że jak robiłem na 1.6 to teraz 1.55 :)

 

Jendak coś mi nie gra... procek nie zabardzo skaluje sie z napięciem... jedyne co narazie podejrzewam to brak backplate'a, którego chyba sobie sprawie w bliższym czasie... może polepszy sie jeszcze docisk :)

 

Narazie tylko tyle : ....

 

na wodzie + brak ihsa + komp na balkonie gdzie 3* dzisiaj było... tak średnio zadowolony jestem bo wg mnie powinno być lepiej... sprawdzałem na niższym divie bo ramy sie kończą ale to samo... 335 i 1mb nawet nie zrobi... zaraz reset :/

świder cos nie teges ten wynik do taktow ;-) powinno byc z 10s. mniej conajmniej. dobrze wyczysciles i podrasowales winde ? chyba ze to tylko wynik tak dla sprawdzenia max proca :-P

 

zeby nie bylo ze jestem goloslowny - LINK :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... no to miło, że można zjechać ponad 10s na tym samym wyniku... ;)

 

Mam dwa windowsy na dysku.. jeden zwykły, drugi do OC, który ma wyłączone wszytkie usługi (tryb diagnostyczny) i 9 procesów (nie licząc task'a)... sys to win xp+sp2... + pare opcji w rejestrze co kiedyś znalazłem... No i kurde H* widze z tego... skoro czas marny :[

 

A wynik był robiony na czas także... z tym, że dll i dynamic idle cycle counter na disable...

 

PS. Prosił bym Cie mavric o jakieś porady co do windowsa... bo widze, że win masz taki jak trzeba :P

 

Z góry dzięki :)

Edytowane przez Świder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świder wynik jak masz jak nabardziej wporządku :)

Tylko mavric ma 2800+ z 256kb caszu i dla tego taki wyniczek ;) te +128kb kaszu daje nawet ~20s ;)

 

http://xthost.info/cichas/spi/pi1142.png - prównaj sobie ten wynikz marvica i jakie takty są :)

Edytowane przez Dejot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanko..

czy porownywal ktos wydajnosc swojego kompa na win2000 i winxp? ktory wypada lepiej (o ile jest jakas roznica)?

win2000 jest chyba mniej zasobozerny - zdaje sie, ze powinien chodzic szybciej, mam racje? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roznica 12s na korzysc harego, roznica w taktach - prawie 200MHz na rzecz harego przy tym samym div, wniosek 200MHz =~ 12s, za tem wynik świdra powinien byc w okolicy 12min 6s :) (obecny czas świdra to 12min 18s wiec te 10s jest jeszcze do urwania :D )

 

co do mojej windy to jest odziwo winda na ktorej pracuje na codzien - XP prof + SP1, z tla wywalone wszystkie uslugi (zostaje kolo 11) i tylko uzycie pamieci przestawione na bufor systemu, wiec moze za ostro pojechales z ta swoja winda :D

 

ps. wylaczasz explorera na czas testu :>

Edytowane przez mavric

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roznica 12s na korzysc harego, roznica w taktach - prawie 200MHz na rzecz harego przy tym samym div, wniosek 200MHz =~ 12s, za tem wynik świdra powinien byc w okolicy 12min 6s :)

 

co do mojej windy to jest odziwo winda na ktorej pracuje na codzien - XP prof + SP1, z tla wywalone wszystkie uslugi (zostaje kolo 11) i tylko uzycie pamieci przestawione na bufor systemu, wiec moze za ostro pojechales z ta swoja winda :D

tylko popatrz jeaki hary ma takty też na memkach 283MHz przy CL1,5 ;) Edytowane przez Dejot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

00'12'44.312 Sempron 2600+ @2864MHz (8.0x358) DFI Lanparty nF3-250Gb 260MHz 2-2-2-5 - hary

00'12'37.229 Sempron 2800+ @2800MHz (8.0x350) DFI Lanparty nF3-250Gb 254MHz 2-2-2-5 - ja

 

qrde ciezko prownac te wyniki ale sadze ze roznice cache da sie nadrobic 120-150MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kupiłem zestaw płyte z prockiem semprom 939 i Gigabyte GA-K8N51GMF-9 i mam pytanie. Na początku miałem temperatury ok.35st. w stresie ok 42st. od czasu kiedy dokupiłem karte graficzną, temperatura znacznie podskoczyła, 43st i w stersie 56, nawet grając w tą samą gre, dziwne jest to że jak dotkne radiator to jest ledwie ciepły. Obudowe mam cały czas otwartą. Temperatura karty to max 46st. Ściągnąłem najnowszego Everesta (chociaż nie wiem czy jest wiarygodny) , pokazuje temerature procesora 34-35st. Jak weszłem do biosu to było 41st. zostawiłem go na 2 min temperatura podskoczyła na 46st. Może to wina walniętego czujnika na płycie.

Prosze o porade :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kupiłem zestaw płyte z prockiem semprom 939 i Gigabyte GA-K8N51GMF-9 i mam pytanie. Na początku miałem temperatury ok.35st. w stresie ok 42st. od czasu kiedy dokupiłem karte graficzną, temperatura znacznie podskoczyła, 43st i w stersie 56, nawet grając w tą samą gre, dziwne jest to że jak dotkne radiator to jest ledwie ciepły. Obudowe mam cały czas otwartą. Temperatura karty to max 46st. Ściągnąłem najnowszego Everesta (chociaż nie wiem czy jest wiarygodny) , pokazuje temerature procesora 34-35st. Jak weszłem do biosu to było 41st. zostawiłem go na 2 min temperatura podskoczyła na 46st. Może to wina walniętego czujnika na płycie.

Prosze o porade :sad:

 

Moim zdaniem nie wiem jak inni ale najlepsza metoda jest palec jak poparzy to znaczy ze jest zle jak nie to git.

Sparawdz czy radiator masz na procu dobrze zamcowany. Czy pasty na proca nie dałes za duzo bo to tez szkodzi :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy temperatury pokazywane w Evereście moge uważać za wiarygodne. Bo według tego co pokazuje nawet by się to zgadzało 35st normalnie i 42-43 w stresie. Ta płyta z procesorem i wentylem to był zestaw w całości złożony, czy nie ma tam jakiegoś zabezpieczenia, które mogło by spowodować utrate gwarancji gdy ściągne radiator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mój proc jest dziwny hehe

na 2,6GHz

1,42V nie stabilny

1,44V stabilny

1,46V nie stabilny...

A co z temperaturą? Może krzywa czapka?...na wyższym napięciu powinien być stabilny, chociaz kto wie co w rdzeniu piszczy ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Co do temperatur w evereście, ja już im nie wierze, niby na chipsecie mam 35* (przekłamuje), a jak przyłoże palec do wiatraka (jak wyłącze kompa ;]) to jak dłużej przytrzymam palec to parzy (głupi wiatrak sie psuje <_< ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do temperatur w evereście, ja już im nie wierze, niby na chipsecie mam 35* (przekłamuje), a jak przyłoże palec do wiatraka (jak wyłącze kompa ;]) to jak dłużej przytrzymam palec to parzy (głupi wiatrak sie psuje <_< ).

A ile temperatur Ci pokazuje? Bo część płyt pokazuje dwie temp. w tym jedna proca, a druga nie jest temp chipsetu, tylko gdzieś na mobo jako otoczenie. Jak masz 3 temp, to wtedy jest szansa, że ta 3 to temp chipsetu.

 

Zresztą porównajcie odczyty Everesta z odczytami programów dołączonych do mobo czy się różnią, chociaż na niektórych mobo nawet odczyty z biosu sporo przekłamują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kupiłem zestaw płyte z prockiem semprom 939 i Gigabyte GA-K8N51GMF-9 i mam pytanie. Na początku miałem temperatury ok.35st. w stresie ok 42st. od czasu kiedy dokupiłem karte graficzną, temperatura znacznie podskoczyła (...)

To akurat nie jest zbyt dziwne, masz dobrze wentylowaną obudowę? Karta po prostu podgrzewa procesor, tym bardziej, jeśli znajduje się blisko niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

propozycja moja taka:

fajnie by bylo ustalic dobre serie do OC naszych sempronow

poprosze o podsylanie do mnie wiadomosci na PW ile leci twoj proc stabilnie na default o nastepujacej tresci:

/model/socket/seria/MHz/login tweekowy/

moze zaczne od siebie Dołączona grafika

 

/2800+/S754/0602/2500MHz/meeron/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

propozycja moja taka:

fajnie by bylo ustalic dobre serie do OC naszych sempronow

poprosze o podsylanie do mnie wiadomosci na PW ile leci twoj proc stabilnie na default o nastepujacej tresci:

/model/socket/seria/MHz/login tweekowy/

moze zaczne od siebie Dołączona grafika

 

/2800+/S754/0602/2500MHz/meeron/

Jest już coś takiego - zobacz ranking U/V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...