Skocz do zawartości
romek

AMD Sempron 64 - Kompendium

Rekomendowane odpowiedzi

a bez przetaktowywania ? dodatm że super pi 16M robiło sie ponad 30 min ...

Heheh ... nikt nie kupuje semprona by jechac na defaultowych taktach :P

One są do tego stworzone ;)

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to :P

 

ja swojego na codizen do neta i windy uzywam na 1.6Ghz z V 0.975V nizej nie byl stable :/

 

a tak max to 2780 na 1.825V z biosu wiec straszna padaka :cry:

 

moze jak torche pokombinuje to zarobie na jakiegos nowszego :P

 

@ grzesiu ty co tydzien masz jakies selety czy co tydzien bierzesz zeby cos wybrac? zdaza sie tak ze nic ciekawego w danym tyg. niebedzie ? czyli takie kiepy jak moj :D

Edytowane przez _zzzkuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a bez przetaktowywania ? dodatm że super pi 16M robiło sie ponad 30 min ...

załączony screen chyba nie wymaga komentarza...no może oprócz tego, że gdybym wyłączył wygaszacz ekranu to czas byłby zapewne jeszcze ciut lepszy :D ogolnie celeron to padaka!

 

dodam tylko ze 3000+ zrobiłby oczywiście niższy czas :]

post-4066-1145283264_thumb.jpg

Edytowane przez Pageup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

@pageup dlaczego taki słąby winik??

Ja bez krecenia na moim sempie 3000+ mam 18,38minut, screena narazie nie mam, mam tylko screena jak jest podkrecony, jest w siqu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2700 stukneło :) na 1,52v w biosie a miernikiem 1,5v :) czyli nienajgorzej :D

Poka screena.

Zmierz miernikiem obciażając S'n'M (tym testem z gwiazdka)

 

@Świder

SmallFFT's to tak raczej kiepsko testuje stabilnosc proca, raczej blend'a sie uzywa.

Wiem z własnego doświadczenia na platformie K7 i K8, zawsze blend lepiej wykrywal niestabilnosc proca.

Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poka screena.

Zmierz miernikiem obciażając S'n'M (tym testem z gwiazdka)

 

@Świder

SmallFFT's to tak raczej kiepsko testuje stabilnosc proca, raczej blend'a sie uzywa.

Wiem z własnego doświadczenia na platformie K7 i K8, zawsze blend lepiej wykrywal niestabilnosc proca.

musze teraz??? bo nie zrobilem screena :( a mierzyłem wlasnie na tym tescie. moze jakos jutro trzasne screena.

 

a moim zdaniem small lepiej błędy wykrywa! kiedys 4h przeszedł blenda a small wywalił mi po 15 sek heheh. ale i tak najlepszy jest test FPU w S'n'M!

Edytowane przez Pageup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chceieć takiego proca-mój to 2.7 robi na 1.7 :?

chyba trzeba będzie sie niedługo rozejrzeć za 3 procem na s754...

ale co by nie bylo musialem laczeni 4 przebrac (w tym jednego spaliłem robiac zwarcie na mosfecie ;) ). A dzisiejsza walka o 2800 skonczyla sie jedna wielka kupa nawet przy 1,7v realnie 1,68v :( mysle ze zima colling by pomogla ale niestety mamy juz wiosne :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co by nie bylo musialem laczeni 4 przebrac (w tym jednego spaliłem robiac zwarcie na mosfecie ;) ). A dzisiejsza walka o 2800 skonczyla sie jedna wielka kupa nawet przy 1,7v realnie 1,68v :( mysle ze zima colling by pomogla ale niestety mamy juz wiosne :/

Jak już się tak chwalicie.... ;)

 

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Jakby proc nie osiągał takich ogromnych temperatur (53c podczas smal FFT's na 2.7ghz) to bez problemow bym miał 2.8ghz na 1.55v w sp2004. Model z wyjątkowo krzywą czapką, ale z tez bardzo dobrym o/c.

 

ps-> te wyniki robilem na otwartym/uchylonym oknie, gdzie za oknem bylo okolo 10c.

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już się tak chwalicie.... ;)

 

 

Jakby proc nie osiągał takich ogromnych temperatur (53c podczas smal FFT's na 2.7ghz) to bez problemow bym miał 2.8ghz na 1.55v w sp2004. Model z wyjątkowo krzywą czapką, ale z tez bardzo dobrym o/c.

 

ps-> te wyniki robilem na otwartym/uchylonym oknie, gdzie za oknem bylo okolo 10c.

Ty tam wogole jestes poza rankingiem bo masz za duzy wybor :P

a tak serio to ladnie ladnie :)

ale...

rozbiez go z tej czapki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ci sie to udało na takim niskim V i jak udało ci sie zrobić tak niską temp .?

Po prostu sobie procka wyselekcjonowałem ;) Niska temp = otwarte okno i otwarta buda.

 

PS-> nie patrz czasem na vcore z cpu-z, zle odczytuje z mojej mobo, patrz na vcore z usdm.

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chceieć takiego proca-mój to 2.7 robi na 1.7 :?

chyba trzeba będzie sie niedługo rozejrzeć za 3 procem na s754...

ja chce takiego proca :( mój nie zrobi pi1M na 2.7 1.7v :P

kurde aż wstyd w ogóle tutaj pisać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moim zdaniem small lepiej błędy wykrywa! kiedys 4h przeszedł blenda a small wywalił mi po 15 sek heheh.

Ja pare razy mialem smallFFT's stabilne 20h a wywalal blend po 5 minutach. Odwrotnie nigdy mi sie nie zdazylo, i napewno nie byla to wina mem, sprawdzalem taka opcje, a takze na przyklad kontrolera pamieci bo na nf2 nie ma go w procu a lekkie poniesienie V stabilizowalo blend'a. Ja small fft's nie ufam zupelnie, dla mnie blend + s'n'm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w wychlodzonym pokoju, wiec faktycznie na codzien tyle nie zrobi :-] Tempki duuuzo daja, mi zjechannie z temp otoczenia o 20 stopni dalo luzno 200MHz.

Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w wychlodzonym pokoju, wiec faktycznie na codzien tyle nie zrobi :-] Tempki duuuzo daja, mi zjechannie z temp otoczenia o 20 stopni dalo luzno 200MHz.

No temp to głowny problem, bo jak wspomnialem 2.7ghz i 1.55v = 53c, co na freezerze 64pro i bardzo dobrze wentylowanej obudowie swiadczy o krzywym berecie ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2900mhz i 1,85v (realnie 1,83v) i wiem ze zabezpieczenie przeciw przeciazeniowe w moim modecomie działa :lol: dzis wieczorem dam screeny z 2700 i pewno z 2800 :)

powiem tak: szalony :D

 

ale i dobrze przynajmniej widac ze sempki mozna fajnie krecic............czasami przy zajebistych zapięciach :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lukas_gab

No temp to głowny problem, bo jak wspomnialem 2.7ghz i 1.55v = 53c, co na freezerze 64pro i bardzo dobrze wentylowanej obudowie swiadczy o krzywym berecie ;/

 

ja mam 52 w idlle na moim celu więc sie nie przejmuj .... Gdzie jest najtanszy internetowy sklep z Sempronami 64 lub realny w okolicach leszna ?? A i czy prawda że różnica pomiędzy 2800+ a 3100+ jest tylko inne ustawienia taktowania i to sa takie same proce i można je równodobrze kręcić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sobie czytam to fajne wam sie sempki trafiaja, moj zeby sp2004 byl stable tak ok 1h to na 2600mhz potrzebuje az 1.625V :/

 

PS: a wy na jaki prioryty ustawiacie bo widze ze na 1 na większosci screenów

- na 10 lepiej obciąza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 52 w idlle na moim celu więc sie nie przejmuj .... Gdzie jest najtanszy internetowy sklep z Sempronami 64 lub realny w okolicach leszna ?? A i czy prawda że różnica pomiędzy 2800+ a 3100+ jest tylko inne ustawienia taktowania i to sa takie same proce i można je równodobrze kręcić ??

 

Tyle ze celerony i pentiumy to mogą się tak grzać bo to jest ich normalna temp pracy (prescott), a dla sempronow i athlonow 64 to powyzej 50c jest juz bardzo duzo. Róznica pomiedzy 2800+ a 3100+ to tylko taktowanie, mozliwosci oc są identyczne. Tyle ze bardziej opłaca się kupic 2800+ i dołozyc roznice w cenie do lepszej mobo(wieksze HTT).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...