Skocz do zawartości
romek

AMD Sempron 64 - Kompendium

Rekomendowane odpowiedzi

jak wywala sie w grach a jak obicazales cpu to moze to byc niestabilny ram na przyklad :P

 

zawsze puszczaj blend (cpu i ram) i katuj go SP2004 blend prioryty 10 ja tak robie i mnie jeszcze nic nie oszukało :P

Wlasnie nie, bo podniesienie v cpu pomaga i nie ma niestabilnosci, zasilacz trzyma dobrze napiecia.

Teraz ustawilem na 1,35v i ide testowac na grach. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czemu ale moja dfi sie jakos dziwnie zachowuje po przekroczeniu 1.75V vcore system sie nie bootuje tylko uruchamia sie non stop ponownie w tym momencie "boot from hard disk"

nie wiem co jest grane mosfety zimne zasilacz na +12V ma 11.85V (miernik) i nawet zima cooling nie pomogla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak jak mowi grzesiu, jak bym wiedzial ze nie zmienie napiecia na swojej plycie to bym jej nie kupil jesli sie chce krecic to naprawde z tego co widze DFI to dobry wybor

Zawsze mozesz zrobić napięciowego drut-moda na napięcia od 1.425 do 1.55v :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czemu ale moja dfi sie jakos dziwnie zachowuje po przekroczeniu 1.75V vcore system sie nie bootuje tylko uruchamia sie non stop ponownie w tym momencie "boot from hard disk"

nie wiem co jest grane mosfety zimne zasilacz na +12V ma 11.85V (miernik) i nawet zima cooling nie pomogla

Obstawiam procka ;) Mojemu Venice powyżej 1,7v to ani prośby ani groźby nie pomagają - restart w tym samym momencie co u Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie nie, bo podniesienie v cpu pomaga i nie ma niestabilnosci, zasilacz trzyma dobrze napiecia.

Teraz ustawilem na 1,35v i ide testowac na grach. ;]

w takim razie kontroler pamięci :]

 

 

EDIT:

no to pobawiłem się moim procem...1,55v...miernikiem mierzone wychodzi 1,52v, 2800MHz otwarte okno temp proca 36 stopni i po 1h stressprime sie wysypał :( na 1,55v realnie dzis juz nie mam sily :/

 

Mały posiłek dla oczu ;) zrobione na szybko dla czasu w superPi dlatego napięcie takie wysokie (miernikiem 1,61v) http://freeride.j.com.pl/tweak/a.jpg

A swoją drogą wyzej już zasiłka nie wyrabia :( napięcie na 12v poniż 11,6v co się odbija na tym, że płyta już nie jest w stanie utrzymać wysokiego vcore ale jest ono stabilne...wiec na tym zasilaczu na więcej juz raczej nie ma szans :/

p.s. jak się zmniejsza obrazki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie kontroler pamięci :]

EDIT:

no to pobawiłem się moim procem...1,55v...miernikiem mierzone wychodzi 1,52v, 2800MHz otwarte okno temp proca 36 stopni i po 1h stressprime sie wysypał :( na 1,55v realnie dzis juz nie mam sily :/

 

Mały posiłek dla oczu ;) zrobione na szybko dla czasu w superPi dlatego napięcie takie wysokie (miernikiem 1,61v) http://freeride.j.com.pl/tweak/a.jpg

A swoją drogą wyzej już zasiłka nie wyrabia :( napięcie na 12v poniż 11,6v co się odbija na tym, że płyta już nie jest w stanie utrzymać wysokiego vcore ale jest ono stabilne...wiec na tym zasilaczu na więcej juz raczej nie ma szans :/

p.s. jak się zmniejsza obrazki?

Moja płyta za to zawyza troche vcore, i realnie mam ~1.57v..kurcze capmod by się przydał.

post-3788-1145426438_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu masz kalkulator

 

mozesz obliczyc ile pradu żre cpu po o/c

 

2089986[/snapback]

Tutaj mozna obliczyc pobór prądu przez podkrecony proc http://extreme.outervision.com/psucalculator.jsp
hehe 2800MHz 1,65v 150w :D :lol: teoretycznie moj zasilacz chyba nie potrafi dac tyle na 12v a są jeszcze dyski...

 

generalnie sempy biorą mało pradu jesli nie są katowane...ale jak się im dowali :D

Edytowane przez Pageup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak wylaczal to bylo zle, pewnie przeciazenie lekkie. ;]

Fortrony maja na 5v + 3.3v 180w, wiec dodajac jeszcze inne bebechy mogles przekroczyc granice.

Moj zasilaczyk daje 150w, jak ustawialem na 2700 1.6v to tez sie zaczynalo cos pocic, obraz sie jakis kolorowy zrobil. :lol:

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj mozna obliczyc pobór prądu przez podkrecony proc http://extreme.outervision.com/psucalculator.jsp

 

troche ten kalkulator chyba zawyza ;)

 

moj obecny t-bred b @ 2400Mhz 1,7v wg kalkulatora z benchmarka zuzywa ok 84w a wg tego z linka az 104w!! :D

 

chyba troche za duzo bo bym nie utrzymal go moim chlodzeniem ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie male pytanko jak sie ma wydajnosc sempkow na jadrze palermo np 2600+ do A XP takiego jak w podpisie ??

 

wedlug jakiegos testu ( nie pamietam gdzie czytalem go ) xp potrzebuje srednio ok 150 do 200Mhz aby dotrzymac kroku sempkom, wyjatkiem sa gry i mulimedia, tam roznica jest wieksza..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie troche wątpliwy jest ten kalkulator ;)

 

2700 @ 1.525V i 110W niby w stressie... barton @ 2.7GHz 1.95V i do tego 0.13u normalnie bierze troche więcej ;)

 

A teraz po odkręceniu @ 560MHz 0.8V 7 wat niby pobiera :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie troche wątpliwy jest ten kalkulator ;)

 

2700 @ 1.525V i 110W niby w stressie... barton @ 2.7GHz 1.95V i do tego 0.13u normalnie bierze troche więcej ;)

 

A teraz po odkręceniu @ 560MHz 0.8V 7 wat niby pobiera :D

to bez radiatora bedzie latał :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu mam pewnien problem z nagrzewą i musiałem pompke wyłączyć :) Wiec woda stoi i sie grzeje... a komp akurata teraz non-stop chodzi bo sobie ściągam cos ;)

 

Wiec aby sie cpu nie pozbyc to na takich taktach jade... :P

 

A kurde woda sie nagrzewa ostro... :blurp:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...