Skocz do zawartości
romek

AMD Sempron 64 - Kompendium

Rekomendowane odpowiedzi

hej wczoraj wrucilem z kompem ze szkoły i odpalam w domu ale nie działa ( ciemny obraz płyta nic nie piszczy wiatraki sie kręca) wiec wsadzilem sempa 2800+ i wstała bez problemu. Potem wsadzilem mojego procka w jakies gigabyte i działa wiec mysle ze juz wsyztko ok wsadzilem mojego do dfi a tu znowu nie działa. Zostawiłem płyte na noc z wyjęta bateria od biosu wsztko rozłorzone, dzis składam i to samo co wczoraj 2800+ dziala a mój nie działa jednak na gigabyte dalej działa mój procek. Sory ze tak namieszałem ale nie wiem jak to inaczej napisac. Wie ktos dlaczego ten mój procek (2600+) nie chce działac na dfi a na gigabyte działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i nie bylo cold bugow ?

 

bo mamy ochote z victorem89 na first di run ale czy jest sens skakac z di na sempa s754

toż ci mówiłem że zmieniam tego sempa....

1st di run będzie na intelku :) z sempami jest różnie - zalezy od danego modelu w jakim punkcie coldbug jest położony - w zimie tych pamiętnych prozów miałem w idle temp poniżej 0*C - nic wyjątkowego się nie działo ;)

ale twojego sempa i dfi również możeby pokatować B)

aha: co do di - na kresową pewnie się bzykne w piątek na skuterku i popytam co i jak.. z kontenerem nie będzie problemu, gdyż mam znajomego spawacza B)

a rury się znajdzie :P

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

jak to jest z tymi coldbugami??

W jakiej najnizszej temperaturze moze ten proc pracowac?? A jak jest z niska to co, komp sie wyłączy czy co??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od sztuki, jeden moze dzialac na -30 na przyklad i inny przy +5 już bedzie miał problemy...

kiedyś przeglądałem datasheet'a chyba sempronow, i pisalo ze max temperatura minusowa otoczenia przy której mogą pracować to -55c... :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe... wątpie żeby każdy na tyle dzialal...

dokładnie, niektóre modele mają już CB przy dodatnich tempach (mój nie :P)

a objawem jest to że

komp nie bootoje, gdy temp spadnie w windzie, freez, reset, blue - takie same objawy jak przy niestabilności (za duże takty w stosunku do za małago V)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w ten długi weekend majowy chyba zabiorę się za oskalpowanie procka + obglucenie sylikonem rezystorków i wymodzenie jakiegos shima z alu, mam zamiar dobić do 3GHz ale to dopiero po zadrutowaniu socketa na 1.7v. Czy trzeba jakos modowac Freezera 64pro aby lepiej dociskał do rdzenia po oskalpowaniu procka, czy moze nic nie trzeba zmieniać? Nie chcialbym zabić takiego dobrego procka :P Tylko ta temperautra....z idealnym przeciągiem w obudowie, z freezerem który dmucha w kierunku delty 120x120 @ 5v i dostaje powietrze od wentylatorow z przodu, na 1.5v mam 46c w sp2004.. :/

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w ten długi weekend majowy chyba zabiorę się za oskalpowanie procka + obglucenie sylikonem rezystorków i wymodzenie jakiegos shima z alu, mam zamiar dobić do 3GHz ale to dopiero po zadrutowaniu socketa na 1.7v.

Mój jak nie ma zimy to nawet 2,9GHz nie zrobi pi16 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój jak nie ma zimy to nawet 2,9GHz nie zrobi pi16 :D

Mój na 1.55v robi 2.8ghz, ale przy temp max 50c, jak wskoczy 51-52c to po kilku sek zwis. Ten badziewny IHS strasznie mnie ogranicza ;/ Zresztą nie wiadomo jak się skaluje z napięciem dalej ten procek, bo jak bedzie miał taką dziure jak poprzedni to nie bedzie ciekawie. Szkoda ze juz BH-6 nie mam, bo moze jakis rekordzik bym zrobił....W mojej okolicy chyba też zadnych tweakowiczów nie ma więc słabo z inną mobo/ramem :/

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

toż ci mówiłem że zmieniam tego sempa....

1st di run będzie na intelku :) z sempami jest różnie - zalezy od danego modelu w jakim punkcie coldbug jest położony - w zimie tych pamiętnych prozów miałem w idle temp poniżej 0*C - nic wyjątkowego się nie działo ;)

ale twojego sempa i dfi również możeby pokatować B)

aha: co do di - na kresową pewnie się bzykne w piątek na skuterku i popytam co i jak.. z kontenerem nie będzie problemu, gdyż mam znajomego spawacza B)

a rury się znajdzie :P

spawacza ?

spód ma być z miedzi a rura moze być mosiężna i to by sie zlutowało, ale spód koniecznie

 

BTW: ja też sie pisze na DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pacjent: Sempron 3000+ S939

Objawy: wysoka gorączka

Kuracja: doraźnie Spire KestrelKing V (rdzen miedziany)

 

Opisowo mowiac, na ww chłodzeniu + wiatrak wyciągający z tyłu obudowy + wiatrak nadmuciach!ący z przodu obudowy, procek (bez krecenia) w stresie dochodzi do 55-58 stopni. W idle, bez C'n'Q ma około 45 stopni.

Czytam sobie różne opinie i ludzie mocno kręcący np. AMD64 3000+ mają duzo niższe temperaturki niż moj Sempron. Wiec pytanie, czy te Semprony mają inną "specyfikacje cieplną" czy po prostu ten moj wiatrak jest g.... warty (a juz zmieniłem na nim standardowy cooler na szybszy, w stres ma 2800 RPM). Pasta MX-1 (pewnie zaraz posypią sie głosy, ze pasta do niczego ale miałem tez inne i temp. były podobne).

Czy założenie takiego Arctic Cooling Freezer 64 Pro coś by pomogło (bo różne opinie o nim czytałem)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałes czy cooler jest ciepły? Bo przy takiej temperaturze powinien być. Pasta dobra, bynajmniej lepsza od sylikonu ;) Semrpony grzeją się tak samo jak A64 bo to ten sam rdzeń. Moze czujnik na płycie jest uszkodzony bo temperatury bardzo wysokie nawet przy krzywej czapce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radiator jest letni, w zasadzie "na palec" cieżko wyczuc różnicę, więc podejrzewam, ze temperatury ma w granicach temperatury ciała.

Cooler zakładałem juz 2 razy, bo podejrzewałem, ze cos nie dociska.

A czujnik płyty gdzie mają umiejscowiony? Jest na to jaka reguła? W Socket A były czujnik w centrum gniazda Socket A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W K8 temperatura procka jest odczytywana z diody procesora, czyli teoretycznie odczyt powinien być wiarygodny, ale nie wiadomo co z czujnikiem który odczytuje to. Jezeli cooler faktycznie dobrze dociska i ma paste to temperatury powinny byc conajmniej 10c nizsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, to chyba zrobię eksperyment. Mam gdzies stary wiatrak Titan, cos koło 3500-4000RPM. Przykręce go w miejsce tego, ktory jest obecnie i zobaczymy. Teoretycznie powinien chłodzić lepiej. A jesli tak bedzie, to prawdopodobnie ten Spire (mimo rdzenia miedzianego) jest mało warty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...