Skocz do zawartości
romek

AMD Sempron 64 - Kompendium

Rekomendowane odpowiedzi

cholera - beznadziejny ten mój sempron :(

Przyznam się że oczekiwałem więcej od niego :/

 

2,7Ghz 1,56v i błąd w spi 16M :/

Dołączona grafika

 

Jednocześnie pragnę zauważyć że jest dużo lepszy od mojego poprzednika ;)

o takich taktach w takich warunkach na 1,68v mogłem zapomnieć :D

 

ee nie jest taki najgorszy :P

 

moj w okolicach 2700Mhz sie zaczyna kończyc

 

dawaj z nim do mnie to go przysmarzymy voltami :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jai ty dzielnik byś chciał? Infinity z tych znaczących nie ma tylko 180...

no własnie o niego mi chodzi....wtedy procek by poszedl troche wyżej ale i tak jest dobrze i narazie nic nie bede zmieniał. Myślałem że najnowszy bios go wprowadzi, lecz niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygrzałem troche bestyjke :P

na 1,55v (bios) zrobił mi spi 1M na 2708mhz :D (ale miał naprawde ciepło - buda zamknięta, arctic silencer z titanem silver grease na procku)...

 

nie jest taki tragiczny w sumie :)

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to wygrzewanko wyglądało bo u mnie zapewne by nie zaszkodziło :P

~1,65v na cpu, chłodzenie na max (max 50*C w stresie)

i sp2004 small FTT priorytet 10 przez 20 godzin ;)

później jeszcze sesja 20 minutowa 1,71v i tyle ;)

15mhz więcej przy 0,05v mniej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygrzałem troche bestyjke :P

na 1,55v (bios) zrobił mi spi 1M na 2708mhz :D (ale miał naprawde ciepło - buda zamknięta, arctic silencer z titanem silver grease na procku)...

 

nie jest taki tragiczny w sumie :)

cieplo czyli?? moj max na 1.55 robi 8x324 - 3mhz do 2.6ghz :mur:

niedlugo go potestuje ile robi max. 9x300 wszedl na def v wiec moze byc ciekawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to wygrzewanko wyglądało bo u mnie zapewne by nie zaszkodziło :P

Proca mozna powygrzewac jesli jest on świeży ze sklepu, a masz zamiar szybko jakies ładne wyniki oc osiągnąć.... bo takiego co ma juz miecha nie ma snesu (przecież i tak juz sie zdążył wygrzać)

 

cieplo czyli?? moj max na 1.55 robi 8x324 - 3mhz do 2.6ghz mur.gif

niedlugo go potestuje ile robi max. 9x300 wszedl na def v wiec moze byc ciekawie

Ja nie wiem chłopaki co sie z tymi procami tak bawicie. Ja sie nie pierniczyłem tylko od razu max Vcore i jazda, żeby sobie oszczedzic niepotrzebne resety kompa tylko przez niedovoltowanego proca. Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciepło? 45*C :]

na 1,525v wywalił się na 2693 Mhz

przed poniedziałkiem pewnie pomęcze go na konkretniejszej mobo niż moja, z konkretniejszymi napięciami ;)

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proca mozna powygrzewac jesli jest on świeży ze sklepu, a masz zamiar szybko jakies ładne wyniki oc osiągnąć.... bo takiego co ma juz miecha nie ma snesu (przecież i tak juz sie zdążył wygrzać)

Ja nie wiem chłopaki co sie z tymi procami tak bawicie. Ja sie nie pierniczyłem tylko od razu max Vcore i jazda, żeby sobie oszczedzic niepotrzebne resety kompa tylko przez niedovoltowanego proca.

heh no np mój jest taki dziwny ze zaleznie od czestotliwosci lubi okreslone volty! np przy 2,6GHz lubi tylko i wyłączonie 1,44V. Mniej się wiesza, więcej też się wiesza!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh no np mój jest taki dziwny ze zaleznie od czestotliwosci lubi okreslone volty! np przy 2,6GHz lubi tylko i wyłączonie 1,44V. Mniej się wiesza, więcej też się wiesza!

nie rozumiem ;D

mój na 2,7Ghz też nie toleruje 1,4v ale na 1,55v chodzi ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sie w takie rzeczy nie bawie :P

Jak miałem K8NSdo kręcenia ustawiałem od razu 1.7V na jakie płyta pozwalała, htt na 300, a reszta z windy clockgenem.

Teraz jak mam Infinity to do krecenia daje też max Vcore, lecz tutaj 1.85V oraz 330HTT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na codzień lecisz na 1,85V? :lol:

Jasne :lol2: ... tylko do oc ;)

 

Do codziennej pracy, czyli net, winamp, i inne progsy nie widze sensu podkrecanai proca do 2, 2.4, czy 2.5Ghz. Tego w wordzie i tak nie poczujesz, strony w necie sie szybciej nie otworzą ;)

Dlatego an codzien jadne na default i ciesze sie niskimi temperaturami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne :lol2: ... tylko do oc ;)

 

Do codziennej pracy, czyli net, winamp, i inne progsy nie widze sensu podkrecanai proca do 2, 2.4, czy 2.5Ghz. Tego w wordzie i tak nie poczujesz, strony w necie sie szybciej nie otworzą ;)

Dlatego an codzien jadne na default i ciesze sie niskimi temperaturami.

tylko ze nie wszystkim chce sie kompy wylaczac zeby sobie takty zmienic ;] u mnie komp chodzi zazwyczaj nonstop 3-5dni htt mozna sobie zmienic z poziomu wina z napieciami chyba jest problem bo takiego programu nie widzialem :| zreszta chyba musial by byc taki kombajn do tego zeby pod bindami zmienial takty ;]

 

z tym wygrzewaniem to bym raczej uwazal ze wzgledu na jakosc "pasty" po ihs'em ;) no chyba ze go ktos nie ma wiec do dziela :)

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doniesienia z placu boju - otworzyłem obudowe :D

2,733Ghz 1,57v przeszedł 2x spi 1M

2,744Ghz 1,57v wywalił się przy zapisie screena :/

 

k8ns się znowu budzi ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.google.com/translate?u=http%3A%...n&hl=en&ie=UTF8

nowy semp na AM2. Zysk w grach nawet spory (pomimo ze ma mniej MHz niż porównywany 3000+ na s.754) więc tak źle nie jest :)

IMO bez sensu porównanie, lepiej by porównali semp AM2 do semp 939, bo to raczej dual więcej daje niż samo DDR2, i wtedy pewnie różnic by praktycznie nie było na takich samych taktach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO bez sensu porównanie, lepiej by porównali semp AM2 do semp 939, bo to raczej dual więcej daje niż samo DDR2, i wtedy pewnie różnic by praktycznie nie było na takich samych taktach.

ale też pamięci użyto to tylko 667MHz timini 4 4 4 10

a dla sempa s 754 to 400 2,5 3 3 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD widzę stosuje chwyty marketingowe na każdym kroku :/ Przecie semp 3000+ (am2), to jak byk 2800 (754) tylko ze zmienioną podstawką. Widać wolą robić w balona zmieniając nazwę.

 

@hary86

Na AM2 nie ma DC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na am2 jest DC.

 

Różnica w wydajnosci... syntetyki na korzysc 754, a am2 ma pare klateczek w grach więcej... :lol:

 

I ktos słusznie zauważył... stare sempy z nową podstawką, gdyby w 0.65 robili... to by sie można było zainteresowac... wieksze OC na mniejszym napięciu :) a takto... :lol:

 

PS. Jeszcze nie zapomnijmy, ze semp 3k na am2 ma 1.6GHz, a na 754 ma 1.8GHz, a wg mnie za róznice w fps w grach są odpowiedzialne szybsze ramki... bo dual to jak wiadomo tylko w syntetykach duzo daje :)

Edytowane przez Świder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na am2 jest DC.

 

Różnica w wydajnosci... syntetyki na korzysc 754, a am2 ma pare klateczek w grach więcej... :lol:

 

I ktos słusznie zauważył... stare sempy z nową podstawką, gdyby w 0.65 robili... to by sie można było zainteresowac... wieksze OC na mniejszym napięciu :) a takto... :lol:

 

PS. Jeszcze nie zapomnijmy, ze semp 3k na am2 ma 1.6GHz, a na 754 ma 1.8GHz, a wg mnie za róznice w fps w grach są odpowiedzialne szybsze ramki... bo dual to jak wiadomo tylko w syntetykach duzo daje :)

Zobaczymy jak będzie z OC...niby coś tam poprawili w produkcji a pierwsze wyniki dla FX-62 są bardzo obiecujące!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...