Skocz do zawartości
romek

AMD Sempron 64 - Kompendium

Rekomendowane odpowiedzi

Victor89 tak zrobił 2830Mhz :D

99tomcat składałem kompa koleżance i semp był pierwszy z półki, mówie sobie włoże go do siebie i zobacze jak z oc no i kurde jestem w szoku narazie 2740Mhz 1.475V z biosu, a do jej kompa włożyłem procka od Victorka :-P taki mały przekręt he

SABUR napięcia są dobrze odczytywane przez Cpuz

 

Jade dalej ale wygląda na to że na moim GB K8NS kończy się HTT 345 i zwis

nie - u mnie jest podobnie jak za ostro jade clockgenem :D

ja robie to tak że od 340mhz jade sobie po jednym kliknięciu i licze spi 256k... i tak aż dotre do granicy płyty

KLIK - jeszcze na starym sempie

 

p.s

pozatym ten nowy procek ma chyba berecik krzywy - potrafi mi dojechać do 55*C w stresie, gdy poprzedni grzał się do max 48*C

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde mobo mi się skończy przy HTT 345, kumpel DFI LP już sprzedał więc nie ma gdzie testować. Musze kupić LP albo do testów wypożyczyć bo Sempik ma ładny potencjał :-P

 

A może jakiś biosik jest co przekrocze HTT 345??

Edytowane przez Sajrus-World

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde mobo mi się skończy przy HTT 345, kumpel DFI LP już sprzedał więc nie ma gdzie testować. Musze kupić LP albo do testów wypożyczyć bo Sempik ma ładny potencjał :-P

 

A może jakiś biosik jest co przekrocze HTT 345??

rób jak mówie - biosik nic nie pomoże ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie podciągnij go więcej chyba że nie masz wentyla do ninji :), a ramki co to za kupa przy takim taktowaniu i 2T??

Jakies tam delty 120 sa :D .

 

Niemam zamiaru sprawdzac ile zrobi z nawiewem, jakos mnie nie ciagnie - komp ma byc cichy :D

 

Jako ciekawostke dodam, ze ma ok 45'C w biosie, w stresie wole nie wiedziec :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rób jak mówie - biosik nic nie pomoże ;)

Robiłem tak dojechałem do stabilnej granicy 343,4Mhz a później jechałem co 1Mhz i na HTT 345 sie kończy.

 

99tomcat na chipsecie jest standartowy radiator i leży na nim CoolerMaster 80mm który kręci się 2400rpm temp dochodzi do max 29C więc nie jest źle

Edytowane przez Sajrus-World

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio sprawdzilem na jakim V chodzi moj na def mhz

Dołączona grafika

 

 

narazie tylko tyle jutro zobacze ile max pojedzie na 1.05v (na mniejszym niewstaje) i max jego na 1.7V(wiecej jak 1.55 w biosie jeszcze niedawalem)

a na 1.55 robi tyle

Dołączona grafika

 

 

ehh te 3mhz......

Edytowane przez bamboocha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wy osiągacie tak niskie volty na procku, poniżej 1V????

jakies Vmod czy co??

Poniżej 1V tylko zobacz jakie kolega ma taktowania standartowe.

hhhee no tak jak powiedział Hary jeżeli niewiesz gdzie ustawić to bios :-P

Edytowane przez Sajrus-World

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lipne mobo tzn co tylko DFI jest dobre czy są jakies modyfikacje czy coś, u mnie na epoxie mam def-0.1V czyli 1.3V a czy da się to jakoś obniżyć modem??

 

Jak pyta nie wstaje na 1.6V a wstaje na 1.5V na tych samych taktach to jest to wina proca czy może plyty?

Edytowane przez Keel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lipne mobo tzn co tylko DFI jest dobre czy są jakies modyfikacje czy coś, u mnie na epoxie mam def-0.1V czyli 1.3V a czy da się to jakoś obniżyć modem??

 

Jak pyta nie wstaje na 1.6V a wstaje na 1.5V na tych samych taktach to jest to wina proca czy może plyty?

Jak płyta ma regulacje do 1.6V to pewnie musi działać na takim napięciu więc może to być wina procka ale nie jest to dokońca powiedzienie

Edytowane przez Sajrus-World

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak płyta ma regulacje do 1.6V to pewnie musi działać na takim napięciu więc może to być wina procka ale nie jest to dokońca powiedzienie

te epoxy mają chyba do 1,55v regulacje

 

@Sajrus-World ile Twój semp robi na def??

Edytowane przez SABUR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ponad tygodniowej nieobecnosci (brak neta) wracam :P Przez ten czas testowałem sobie nowego procka ( a dokładniej przez weekend) i mobo (Abita NV8, który swoją drogą okazał się straszną kupą). Nie będe wiele pisał, po prostu powklejam screeny z nowego procka...myślę ze są ciekawe :D Aha, wszystko było robione w zamkniętej dośc dobrze wentylowanej obudowie, freezer 64pro, i reszta gratów z podpisu. Temp. w pokoju 24c.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

2700MHz robi na 1.42v, 2800MHz na ~1.45v ...prawda że fajny :D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale żeś proca trafił :D Masakra.. ciekawe ile by zrobił przy nizszych temp i jakieś 1,8-1,85V-Core :D

Dowiemy się jak kupie DFI, na co się zanosi...albo zadrutuje EPoXa...(gorzej z HTT, powyzej 375 płyta wariuje coś :P )

 

aha...możliwe ze podobne procki będą niedługo w dziale Giełda...;)

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Perełka, jak by dać na niego wc albo fc to może rekord by był ;) Szkoda że mój tak nie lata :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Perełka, jak by dać na niego wc albo fc to może rekord by był ;) Szkoda że mój tak nie lata :(

Na FC to pewnie nie bardzo, bo jak wiadomo CB. WC owszem, ale nie bede się bawił w budowanie WC bo mam za mało funduszy. Lepiej kupic ninje i do tego wmontowac moją Delte 1.6a :P Niestety w mojej okolicy nie ma nikogo z ppc, a osoba ktora ma DFI (zresztą i tak na 939), wypasione ramki i Athlona X2 ma poustawiane wszystko na def, a graty ma dla "szpanu" :lol2:

 

Aha, napięcia które widzicie na screenach wyzej są realnymi wartościami, mierzyłem miernikiem napiecie cpu i gdy program pokazywał np. równe 1.400 miernik pokazywał od 1.399 do 1.401 ;] Przy wyzszych napięciach było tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tylko wpadnie tu tomcat to bedzie sie pewnie pytal czy bedziesz go sprzedawal ;)

 

swoja droga to pierwszy lepszy procek czy jakis selekcjonowany z kilku???

Edytowane przez SABUR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tylko wpadnie tu tomcat to bedzie sie pewnie pytal czy bedziesz go sprzedawal ;)

 

swoja droga to pierwszy lepszy procek czy jakis selekcjonowany z kilku???

Wziełem z tej samej serii z jakiej był trochę gorszy poprzednik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ponad tygodniowej nieobecnosci (brak neta) wracam :P Przez ten czas testowałem sobie nowego procka ( a dokładniej przez weekend) i mobo (Abita NV8, który swoją drogą okazał się straszną kupą). Nie będe wiele pisał,

hmm a skąd to zdanie (jakże odmienne od mojego), co Ci w niej nie grało?

a swoją drogą perełka :D

ps sprzedajesz? :>

 

EDIT: dobra już wiem :P

Edytowane przez Pageup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm a skąd to zdanie (jakże odmienne od mojego), co Ci w niej nie grało?

a swoją drogą perełka :D

ps sprzedajesz? :>

 

EDIT: dobra już wiem :P

 

Czy sprzedaje jeszcze nie wiem, zobaczymy co proc pokaze na DFI. Jezeli bym sprzedawał, to pewnie na allegro licytacja, bo po tym jak jakis debil oferował mi 200zł za NOWEGO BOXOWEGO 2800+ który robił 2600MHz na 1.44, 2700MHz na 1.5v nie mam ochoty wykłócać się na forum o cene. (taa, bo wszyscy by chcieli kupic za taką sama cene po jakiej sprzedaja sklepy internetowe...nierealne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...