Skocz do zawartości
romek

AMD Sempron 64 - Kompendium

Rekomendowane odpowiedzi

Hary i LordIvanHoe >> dobra robota :D, Miski a nie mogliscie za bootowac na 250 i sprobowac z Clockegena na takie same takty wejsc? (nie wiem czy da sie takie same ustawic, ale sprobwac warto :D)

Ziom, czy ty myślisz że ja na to nie wpadłem? :D

 

Niestety się nie udało :?

 

szczegóły..;)

Co?

 

A swoją drogą fajnie by było porównać Sempa 128kB L2,256kB L2 jeszcze z Venice S754 512kb L2. :) (może ktoś dostarczy do testów :lol2: ).

Nie widze przeciwwskazań, z chęcia przyjme wenicjusza na testy :P

 

Dla mnie jest to akutrat różnica istotna i nadrobienie (w SPi16m)...

Dla mnie też jest to duża róznica, wręcz gigantyczna, w sumie to bym zmienił proca gdyby mój się tak ładnie nie kęcił :D Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to właśnie brak dobrej wentylki w budzie? :)

 

Też jadę na 8x200@1.05V (słabsza sztuka z końca 05) i żadnych objawów niestabilności. Krążą ploty, że zmniejszają się możliwości o/c. Nie wiem tylko na jakiej podstawie? Takie rzeczy nie wynikają przecież z użytkowania, tylko z tego jak tam został wyprodukowany.

Czy to ma oznaczać, że jeśli bedę jachał przez dłuższy czas na obniżonym napięciu to za kilka miesięcy nie będę mógł podkręcić proca?

 

Może wypowie się ktoś kto zna sprawię od strony technicznej. Czy zmniejszenie napięcia może być cichym zabóją proca?

 

Moje minimum to 1.05v i test SP2004 ok 10h

Czy Może być tak, że za 3 tygodnie właśnie przez zmniejszenie napięcia procek padnie? Czy gdyby miał się posypać to od razu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 strony temu napisałeś, że nic się nie stanie, ale moze w takim razie podaj jakiś argument, który to potwierdzi i nie chodzi mi o coś w rodzaju mnie komp przechodzi 100h testów i jest ok.

Napisz skąd to wiesz i tyle. Podobno w każdej bajce jest odrobina prawdy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozwolę sobie zacytować: vdimm/2 - 0.325v = min bezpieczne vcore - w związku z czym nie można jechać w dół z napięciem poniżej pewnego progu zależnego od napięcia vdimm.

Pozdro

Co?? :D Skąd ty to wziełes?

Nie słyszałem żeby komu coś padło od za wysokiego v-dimm i za niskiego v-core.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doczytałeś do końca? To jest tylko teoria, nikt jeszce nie zabił ani nie slyszal o zejściu proca z powodu wysokiego vdimm i niskiego vcore. Więc to można włożyć miedzy wiele innych bajek jako że A64 istnieje juz jakis czas.

Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój proc jest zywym przykladem ze cos takiego jak zabicie procka roznica vdimm i vcore nie istnieje

 

pracuje juz tak przez bardzo dlugi czas

 

cpu 1.6ghz 0.95V

rail zrobiony na mobo i 3.3V

 

na poczatku robił przy dwoch kostkach 2783 i 253ram teraz tak samo więc to raczej nieprawda

 

bo dziwne byloby to jak np posiadacz lan party chce sprawdzic memki nie krecac wysoko porca i jedzie powiedzmy na tym 1.4V a memy ma wysokovoltowane np. 3.8-3.9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wg obliczeń jakiegoś kolesia bezpiecznie jest kiedy:

VDIMM/2-0,325=VCORE

Znaczy się wychodzi wynik minimalny.

Jeśli to prawda to w moim przypadku jest bardzo ok

2.6/2-0,325=0,975

Mój komp jest stabilny kiedy mam 1.050 i wyżej.

 

p.s.

Wiem, że napięcie najlepiej byłoby zmierzyć jakimś czujnikiem, ale że takiego nie mam to używam tego z płyty głównej. Na ile może być on niedokładny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smartguardian służy do mierzenia temp. i napięć z czujników płyty, co do tego "wzoru", to myślę że on się mija z prawdą bo jak wytłumaczyć skrajne przypadki jakie dał za przykłady _zzzkuba ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie że ten wzór jet teorią jak pisałem wcześniej, i ma mało wspólnego z rzeczywistością.

 

A czym ty mierzysz v na proca jak nie smartguardianem? Najlepsze co można używać na dfi to własnie to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już jest dobrze, tzn działa

W zasadzie wyniki nie różnią się od tych z everesta tylko są jakby częściej uaktualniane.

Czy przy podkręcaniu można i należy podnieść napięcie HTT?

Co daje podniesienie go wyżej niż 800mhz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jest to kwestia procesora czy czegoś innego, że muszę ustawiać dość wysokie napięcie przy podkręcaniu?

hary86 z twojego podpisu przeczytałem, że na low voltage set masz proca 2200mhz i 1.2xxv

Ja uzyskałem stabilność dopiero kiedy miałem ponad 1,3v

Od czego to zależy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jest to kwestia procesora czy czegoś innego, że muszę ustawiać dość wysokie napięcie przy podkręcaniu?

hary86 z twojego podpisu przeczytałem, że na low voltage set masz proca 2200mhz i 1.2xxv

Ja uzyskałem stabilność dopiero kiedy miałem ponad 1,3v

Od czego to zależy?

Od tego na jak dobry procesor trafisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem proca na 2120mhz i everest wyświetlił mi, że mam 3400+

jak robię 2400mhz to everest już ni podaje nazwy :)

Przy takim taktowaniu jaki to teoretycznie semp ? 3x00+?

 

Mam boxowe chłodzenie. Czy przy 2120 mhz temp 41-42* jest znośna czy powinna mnie martwić?

Dałem 1.3v na core i jeśli nie będzie zwisów to puszczę niżej :)

 

p.s.

 

Pamięć w biosie ustawiłem na 198 mhz, a everest wyśiwetla mi 192 Why?

Warto zaniżać wg waz częstotliwość pamięci dla 1T?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...