Skocz do zawartości
romek

AMD Sempron 64 - Kompendium

Rekomendowane odpowiedzi

póki co prze te całe upały jest tak ;)

 

1. 1.5V 2.6Ghz

 

musze powalczyc z temperaturami bo póki co jak mu daje SP2004 blend test to momentalnie robi sie 55* (proc bez IHS-a, pentagram 100cu, pasta jakis badziewny titan silver za 3zł :lol: )

 

nie dokrecalem pentagrama na chama bo ciut sie boje o jajko

 

edit : ostatnie obserwacje :lol: wskazały na to ze gdy proc ma 50* to radiator w pentagramie nie jest gorący, a i na 1.35V i 2.4Ghz temperatura w stresie skacze do 45stopni :mur: to chyba nie jest normalnie

 

pomiary wykonywałem NVtune

 

i nie wiem co tu obwinic zy pentagrama czy paste ze nie odbiera dobrze ciepla z cpu czy moze te upały ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiałbym upały, bo całkiem możliwe że w pokoju u Ciebie jest nawet z 30 stopni (u mnie je 28).

 

Aczkolwiek też miałem pentaka 100, ale alcu i raz miałem nawe 60 stopni (+- w maju) :shock: Wystraszyłem się i jadę teraz na boxie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najdziwniejsze jest to ze gdy proc ma 50* to pentagram jest taki "letni" jakby mial z 30*

 

nie ma IHS-a wiec powinno byc zimno

 

probowalem nie moge bardziej dokrecic bo mi te zlote sroby z backplate wyskakują :mur:

 

jak dorwe orginalny backplate, bo narazie mam ten od DFI i on ciut nie pasuje to moze uda mi sie skrecic bardziej

 

aha i czy winą moze byc tez ze ta pasta badziewna moze nie odbierac dobrze ciepla i stad te temperatury ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne - jak widać ciepło zostaje na jajku a nie jest transportowane na radiator

jak juz bedziesz mial wuceta złorzonego to wpadne do ciebie ;)

 

:lol:

 

bo widocznie cos jest nie tak z tym pentagramem albo z pastą :mur: dokrecilem na maxa i dalej juz sie nie da a temp spadla tylko o 2* :sad:

 

na boxa nie wroce bo nie mam IHS-a :/

 

freezer64pro tez odpada ale gdzies cos slyszalem ze modowalo sie zapinke i dalo rade go zalorzyc na gole jajko

 

zreszta jak patrze po sigach czasami to widze ze niektorzy maja ihs-off i freezer64

 

// PILNUJ SWOICH BŁEDÓW + DODAJ KROPKI I PRZECINKI

// Nastepnym razem beda %.

// fipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 21 11 1991

Mam pytanie do posiadaczy Sempronów, mam zamiar wymienic mojego celafona na sempa2800+ i k8ns rev 1.1 i mojego r9600pro i oczywiscie 1gb ramu i mam pytanie czy duzo zyskam w grach 3d markach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz bedziesz mial wuceta złorzonego to wpadne do ciebie ;)

 

:lol:

 

bo widocznie cos jest nie tak z tym pentagramem albo z pastą :mur: dokrecilem na maxa i dalej juz sie nie da a temp spadla tylko o 2* :sad:

 

na boxa nie wroce bo nie mam IHS-a :/

 

freezer64pro tez odpada ale gdzies cos slyszalem ze modowalo sie zapinke i dalo rade go zalorzyc na gole jajko

 

zreszta jak patrze po sigach czasami to widze ze niektorzy maja ihs-off i freezer64

Jak to sie nie da? co przerabiac? ja mam na gołym jaju a pod zapinke wsadzone 2 karty kredytowe. sporo uwagi i wszystko slicznie gra:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy Sempronów, mam zamiar wymienic mojego celafona na sempa2800+ i k8ns rev 1.1 i mojego r9600pro i oczywiscie 1gb ramu i mam pytanie czy duzo zyskam w grach 3d markach?

no moj przyklad:

na celeronku ustawionym 3.7ghz i radku 9550 nimoglem przekroczyc 13k pkt w 3dmarku 2k1 a na sempie bez oc 12k po oc i grafa tylko 400/520 13k200. a co do temeratur sie niewypowiadam - roznica kosmiczna

 

jak mozesz to zmieniaj. wprawdzie ja niezmienialem ale kupilem jako 2 komp :P ale tez sie oplacalo

Edytowane przez bamboocha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 21 11 1991

no moj przyklad:

na celeronku ustawionym 3.7ghz i radku 9550 nimoglem przekroczyc 13k pkt w 3dmarku 2k1 a na sempie bez oc 12k po oc i grafa tylko 400/520 13k200. a co do temeratur sie niewypowiadam - roznica kosmiczna

 

jak mozesz to zmieniaj. wprawdzie ja niezmienialem ale kupilem jako 2 komp :P ale tez sie oplacalo

aha dzieki to chyba bede zmieniał :lol: jak juz bede miał to sie podziele z wami wynikami o/c jeszcze mam jedno pytanko jakie sa sztuki w 2006 r?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

póki co prze te całe upały jest tak ;)

 

1. 1.5V 2.6Ghz

 

musze powalczyc z temperaturami bo póki co jak mu daje SP2004 blend test to momentalnie robi sie 55* (proc bez IHS-a, pentagram 100cu, pasta jakis badziewny titan silver za 3zł :lol: )

 

nie dokrecalem pentagrama na chama bo ciut sie boje o jajko

 

edit : ostatnie obserwacje :lol: wskazały na to ze gdy proc ma 50* to radiator w pentagramie nie jest gorący, a i na 1.35V i 2.4Ghz temperatura w stresie skacze do 45stopni :mur: to chyba nie jest normalnie

 

pomiary wykonywałem NVtune

 

i nie wiem co tu obwinic zy pentagrama czy paste ze nie odbiera dobrze ciepla z cpu czy moze te upały ;)

Weź zmień tą pastę na cokolwiek !

Tu masz dlaczego:

http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=335&...ctr_str_numer=4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 21 11 1991

Mam kolejne pytanie czy semp 2800@2.6ghz a semp 3000@2.6ghz ktory bedzie wydajniejszy? wydaje mi sie zze 2800+ bo ma wiecej cache.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz bedziesz mial wuceta złorzonego to wpadne do ciebie ;)

 

:lol:

 

bo widocznie cos jest nie tak z tym pentagramem albo z pastą :mur: dokrecilem na maxa i dalej juz sie nie da a temp spadla tylko o 2* :sad:

 

na boxa nie wroce bo nie mam IHS-a :/

 

freezer64pro tez odpada ale gdzies cos slyszalem ze modowalo sie zapinke i dalo rade go zalorzyc na gole jajko

 

zreszta jak patrze po sigach czasami to widze ze niektorzy maja ihs-off i freezer64

Procesor ktory ode mnie kupiles byl chlodzony NA freezer pro

Na golym Jajku bez zadnych podkladek i ceregieli

 

p.s

Probowales myka z "lodem" ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym ponownie zaprosić do testu sempronów które wykonywałem kiedys, został on poprawiony, testy zosatły wykonane na jednej platformie testowej oraz jednym systemie przez co stał się bardziej wiarygodny, zostało dodane także porównanie w 3dMark01SE oraz 3dMark03. :D

 

Test znajduję się tam gdzie wcześniej czyli TU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie porownania:

 

po 1.) mialem dostac cynk na GyGy zeby pochwalic, a nie dostalem.

po 2.) trzeba bylo dodac jakies gry (niekoniecznie Ogame.pl bo to jak wiadomo bardzo mocno zalezy od ilosci procesorow, a mniej od cachu :wink:).

po 3.) dobra robota i tak trzymac! jak ktos ma Celeronka z 256 cachu to chetnie zrobilbym takie samo porownanie z CedarMillem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie porownania:

po 1.) mialem dostac cynk na GyGy zeby pochwalic, a nie dostalem.

Trzeba być dostępnym a się nie ukrywać na GyGy :lol:

 

po 2.) trzeba bylo dodac jakies gry (niekoniecznie Ogame.pl bo to jak wiadomo bardzo mocno zalezy od ilosci procesorow, a mniej od cachu :wink:).

Paaanie... skąd ja gry wezme? Ja biedny jestem, nie stać mnie na gry... :P

 

po 3.) dobra robota i tak trzymac! jak ktos ma Celeronka z 256 cachu to chetnie zrobilbym takie samo porownanie z CedarMillem :D

THX ziom! Ano przydaloby się porownanie celin... ;)

 

Zawsze możmy zrobić porónanie twojej celiny z moim sempem takt w takt :D :D

 

Edit:

A jak trzeba bylo screeny zhostowac to wiedziales ze jestem na "niedostepnym" ? Zreszta czy ja przez ostatni miesiac bylem kiedykolwiek dostepny ?

Byłeś, 2 dni temu... jak szukałeś kogoś z mic'iem czy cuś w tym stylu :P Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...