Skocz do zawartości
romek

AMD Sempron 64 - Kompendium

Rekomendowane odpowiedzi

co do spadania temperatury na as5 po jakims czasie, to jest prawda. u mnie po 2 dniach temp w idle spadla o okolo 3-4C. poczatkowo mialem 39 w idle dzisiaj mam miedzy 34-36C.

autosugestia raczej ;) obserwowalem na roznych kompach i jeszcze cos takiego mi sie nie zdarzylo a napewno nie o taka wartosc;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, sprzedaje proca, płytę i grafę no i mam taką propozycję od znajomego z sieci:

"SEMPRON 3000+ - potrafi skoczyć do 2650Mhz a na napięciu 1.45 chodzi bez problemu na 2520Mhz + ASROCK DUAL SATA, płyta ma ponad miesiąc ; za proca i płyte 350zł, płyta działa bez zarzutu."

 

Jest sens pakować się w tego Asroka i Sempa? 350zł to dobra cena?

Napędzi to jakoś 7900GS? Dzięki za pomoc, jak wrócę do domu to rozpocznę przeszukiwania na sieci testów i innych, piszę od razu, bo być może już jutro zabiorą mi bebechy starego kompa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Targowanie nie wchodzi w grę (podobno), ale i tak byłoby nieźle, bo za płytę i proca dostanę ponad 400zł (wystawiłem za 450zł, ale pewnie będe musiał coś opuścić). Najważniejsze, że płyta będzie miała pcie i miast przepłacac za słabą kartę na agp mogę tego 7900GS kupić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Targowanie nie wchodzi w grę (podobno), ale i tak byłoby nieźle, bo za płytę i proca dostanę ponad 400zł (wystawiłem za 450zł, ale pewnie będe musiał coś opuścić). Najważniejsze, że płyta będzie miała pcie i miast przepłacac za słabą kartę na agp mogę tego 7900GS kupić ;)

Zapytam się z ciekawości, jeżeli faktycznie dostaniesz ok 400zł za stary sprzęt a nowy kupisz za 350zł to czemu wahałeś się? Przecież decyzja powinna być natychmiastowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolesie na razie jeszcze tego nie kupili, więc mam czas (nie wiem dokładnie kiedy przyjdą, może jutro, może za tydzień...), a popytać nie zaszkodzi ;) Zawsze miałem Abity, dlatego nie jestem pewnien tego Asrocka, zresztą - prosta sprawa - źle wydam to po ptokach ;)

Edit:

Ogołnie polecasz? Nie będzie proc za słaby na 7900GS? Lepiej kupic nowego A64 i dac na tą płytę? W sumie skłaniam się do tego Sempa i Asrocka - tanio jest...

Pozdro!

Edytowane przez KZI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogołnie polecasz? Nie będzie proc za słaby na 7900GS? Lepiej kupic nowego A64 i dac na tą płytę? W sumie skłaniam się do tego Sempa i Asrocka - tanio jest...

Pozdro!

Kupując tego asrocka i sempka będziesz miał możliwość w późniejszym czasie zmiany na np x2 więc dobrze robisz.

 

Ludzie podobno chwalą to mobo ( jest duży temat o niej ) ja jednak jakoś nie mam przekonania ale to tylko moje myśli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie mam ;)

Zobaczymy, kurde, aby moje "bebechy" poszły, coś się tam zawsze kupi ;)

Dzięki!

 

EDIT:Ten Semp + płyta odpada, już nieaktualne, kolega nie sprzedaje. Musze szukać czegoś nowego ;)

Edytowane przez KZI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Semp + płyta odpada, już nieaktualne, kolega nie sprzedaje. Musze szukać czegoś nowego ;)

jak szukasz dobrego sempa i dobrej plyty to ja mam do sprzedania to co w sigu :D

 

wlasnie z nudow zapuszczam spi_16M na ac na prawie 3Ghz :> http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...24&st=5520#

Edytowane przez tomekmak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w s754 ale na a64 jest :)

fajnie ale jest jakaś różnica :P no a hary to szatan możesz wpaść i za pół roku i dalej lepszego nie będzie, nie ma się co łudzić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten na a64 s754 to az zal dupe sciska jak na niego patrze:

http://free.polbox.pl/t/tomekmak/super_pi/...'26.562.jpg

 

Takie takty i taki wynik... :mur: :lol:

 

Mem byly na 248 podobno... żal...

Niestety nie dało się inaczej :( 3.2V na pamięci to troche biednie......

Akurat bench'e na plycie, procku kumpla były po tym jak sprzedałem OCZ Boostera :(

Procek spokojnie chciał (przy mniejszym dzielniku na pamieciach) dzialac na 330x10 (3,3GHz by było), a memki spokojnie potrafią 278MHz przy 5-2-2-2, ale potrzebują te 3.5-3.6V

 

 

A wracając do obecnego procka to mam zamiar go na FC wrzucić, tylko by się jakieś fajne 2x512 BH5 lub TCCD przydały....można by się o jakiś rekordzik pokusić...

Edytowane przez tomekmak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiiesz, taki wynik to sie robi na sempku 2800+ na 3100-3120mhz... tamten wynik to bez niczego powinien byc ponizej 11 na moje oko, ja na swoim sempku 2600 z takimi taktami zszedlbym ponizej 11...

Nie przy 256 ram oraz taktach na pamięciach 248MHz.

Nierealne IMHO.

 

Jak wyżej napisałem z braku voltów taki wynik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przy 256 ram oraz taktach na pamięciach 248MHz.

Na s754 różnica pomiędzy 256 a 512mb ram to 3-5 sekund max, wiem bo sprawdzałem i nie ma co na to zwalać ;]

 

Nie chcesz nie wierz, ja wiem ze a tamtym procku na tamtych taktach bym z palcem zszedl ponizej 11minut ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na s754 różnica pomiędzy 256 a 512mb ram to 3-5 sekund max, wiem bo sprawdzałem i nie ma co na to zwalać ;]

 

Nie chcesz nie wierz, ja wiem ze a tamtym procku na tamtych taktach bym z palcem zszedl ponizej 11minut ;)

 

Słuchaj stary wyobraź sobie, że 3-5 sekund daje nam 11'21, nawet jeśli miałbym volty to pamięć poszła by 269MHz czyli około 20MHz róznicy w taktach. Może udałoby się zejść na 11'10.

 

Wiesz nie chce umniejszać twojej wiedzy, ale wierz mi że już troszkę czasu pi liczę i coś o tym wiem.

Reasumując, przy założeniu że miałbym volty (w testach procek się kończył przy 3300MHz około na FC) można by zejść poniżej 11 min. Ale oczywiście to tylko teoria. Zwróć uwagę na swój wynik - 11'42 przy 3115MHz.

Nie ma takiej #$%^&* możliwości :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na swój wynik - 11'42 przy 3115MHz.

Nie ma takiej #$%^&* możliwości :>

Jak patrze na mój wynik też mi żąl dupe sciska, tam powinno byc gdzies 11:20 albo lepiej, ale cóż, wyszło jak wyszło bo na szybko i mi zimno było ;]

 

Jak uda mi się powtórzyć takty kiedyś to ci udowodnie (ale to zalezy jaka zima bedzie w tym roku bo memki bez zimy to max 270mhz)...

 

Aha,i jakbyś nie wiedział różnica między 128 a 256 kaszy to jest poad 20 sekund w pi16 a już nie mówie o różnicy 128 a 512...

Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mówią że 754 wymiera a tutaj dyskusja z najlepsze :D

 

Jak patrze na mój wynik też mi żąl dupe sciska, tam powinno byc gdzies 11:20 albo lepiej, ale cóż, wyszło jak wyszło bo na szybko i mi zimno było ;]

 

Jak uda mi się powtórzyć takty kiedyś to ci udowodnie (ale to zalezy jaka zima bedzie w tym roku bo memki bez zimy to max 270mhz)...

No to czekamy na zimę :P nie wiedziałem że twoje ramy to tak tylko w zimę :P nie no rozczarowałem się ;) a jakie chłodzonko było? (jak w zimę benchowałeś)

 

 

 

Aha,i jakbyś nie wiedział różnica między 128 a 256 kaszy to jest poad 20 sekund w pi16 a już nie mówie o różnicy 128 a 512...

No co ty :blink: tego to ja nie wiedziałem bynajmniej :P Edytowane przez Kaaban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co ty :blink: tego to ja nie wiedziałem bynajmniej :P

2331397[/snapback]

No to czekamy na zimę icon_razz.gif nie wiedziałem że twoje ramy to tak tylko w zimę icon_razz.gif nie no rozczarowałem się icon_wink2.gif a jakie chłodzonko było? (jak w zimę benchowałeś)

Jak to jakie? -20st temp otoczenia :lol:

Tzn nie dokładnie jets tak jak napisałem, gorsza kostka robi 270 na 3,60V lepsza 277MHz na tym v w temp pokojowej przy najostrzejszych alphah. Ale powyzej 280 to tylko zima, lepsza kostka pewnie gdzies 290MHz powinna zrobic, to się sprawdzi ;-]

Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie - hary stosujesz jakieś tweaki? czy ot tak stawiasz system, jakos konfigurujesz, wyłaczasz to i owo i koniec? a i co do chłodzenia chodzi mi o radiator jaki był na procu - standart czy ten zalman? i jak mniemam z wyłączonym wiatrakiem :P

 

I pytanie ogólne do posiadaczy 754 - zastanawiacie się nad zmianą? bo mnie czasami nachodzą myśli na celerona :P

Edytowane przez Kaaban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie - hary stosujesz jakieś tweaki? czy ot tak stawiasz system, jakos konfigurujesz, wyłaczasz to i owo i koniec? a i co do chłodzenia chodzi mi o radiator jaki był na procu - standart czy ten zalman? i jak mniemam z wyłączonym wiatrakiem :P

Ano stosuje, wszystkie standardowe, żajnych tajemnych i tylko mi znanych nie uzywam ;) Na procu zalman i napewno nie z wylaczonym wentyatorem bo to troche strata wydajności ;)

 

I pytanie ogólne do posiadaczy 754 - zastanawiacie się nad zmianą? bo mnie czasami nachodzą myśli na celerona :P

Mnie AM2 nachodzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...