Skocz do zawartości
romek

AMD Sempron 64 - Kompendium

Rekomendowane odpowiedzi

a tak btw - ktoś sie orientuje może jakie są WR w sempronach ? (mam na myśli podkręcanie)

Masz na myśli max screen? Czy max stabilny w 16M?

Tez byłbym ciekaw.

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy robi jak chce + AM2 jest niewątpliwie przyszłość - procki 0,65nm choć 939 już też ostro spadło :) (Venice @2900 MHz widziałem za 200 zł + DFI LP nf4 za 300/lub w tej samej cenie Asus A8N-SLI Premium)

 

btw. Jak się zdecydujesz na zmiane to jestem zainteresowany twoim DFI z podpisu :rolleyes:

Przesadziles z tymi 300zl za LP... na allegro uzywane najtaniej za 400zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No popatrz... a w sklepie 399pln, i to nawet ultra-d -> http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...roducts_id=1602 :lol:

No to faktycznie nie oplaca sie kupowac w tym momencie na allegro.

Mialem na mysli oczywiscie wersje ultra-d, UT-Infinity sa juz od 320 zyla.

 

Btw maly cos ten wr na sempach, te procki sa niszowe i dlatego takie slawy jak k|ngp|n tego nie ruszaja, bo pewnie by cos kolo 4ghz padlo. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie nie oplaca sie kupowac w tym momencie na allegro.

Mialem na mysli oczywiscie wersje ultra-d, UT-Infinity sa juz od 320 zyla.

Nie ma czegoś takiego jak UT-Infinity (wogóle to UT to oznacza UV Tuning, bo pewnie nie wiesz to ci napisałem :P) ale jest DFI LP -d bez ultra.

 

Btw maly cos ten wr na sempach, te procki sa niszowe i dlatego takie slawy jak k|ngp|n tego nie ruszaja, bo pewnie by cos kolo 4ghz padlo. ;]

Na sempkach raczej ciężko, wyniki rzędu 4GHz to mogą paść tylko na procach typu FX które mają odblokowany mnożnik i CB nie jest im aż tak straszny (im niższa temp tym niższe max HTT co dyskwalifikuje możliwość tak wysokiego podkręcenia jakiegokolwiek sempa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesadziles z tymi 300zl za LP... na allegro uzywane najtaniej za 400zl.

Była za 300 zł http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=211715&hl=

Asus A8N-SLI Premium chyba nadal aktualnie za 300 zł jest dostępny albo wczoraj ktoś go sprzedał.

Venice @2900 MHz wczoraj za 200 zł poszedł...

 

btw. W przypadku przejścia z nF3 na nF4x trzeba reinstalować system :?:

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak UT-Infinity (wogóle to UT to oznacza UV Tuning, bo pewnie nie wiesz to ci napisałem :P) ale jest DFI LP -d bez ultra.

Na sempkach raczej ciężko, wyniki rzędu 4GHz to mogą paść tylko na procach typu FX które mają odblokowany mnożnik i CB nie jest im aż tak straszny (im niższa temp tym niższe max HTT co dyskwalifikuje możliwość tak wysokiego podkręcenia jakiegokolwiek sempa).

Fakt, mialem na mysli zwykla infinity. ;]

 

Co do 4ghz na sempie, to istnieje takie cos jak semp 3400+ z taktowaniem 2ghz. Z infinity da sie wyciagnac ponad 400htt, np. Świder wyssal 430htt stabilnie, wiec teoretycznie da sie osiagnac wynik rzedu 4ghz a nawet wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do 4ghz na sempie, to istnieje takie cos jak semp 3400+ z taktowaniem 2ghz. Z infinity da sie wyciagnac ponad 400htt, np. Świder wyssal 430htt stabilnie, wiec teoretycznie da sie osiagnac wynik rzedu 4ghz a nawet wiecej.

Ale bariera nie tkwi w HTT jakie mobo może zrobić tylko w Cold Bugu, myślisz że istnieje semp co w temp pokojowej robi 4GHz? Myślisz że kingpin to na AC czy WC wyniki robi? Nie!! Chodzi o to że wraz ze spadkiem temperatury maleje maksymalne HTT jakie jest on w stanie zrobić i trzeba podkręcać mnożnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale bariera nie tkwi w HTT jakie mobo może zrobić tylko w Cold Bugu, myślisz że istnieje semp co w temp pokojowej robi 4GHz? Myślisz że kingpin to na AC czy WC wyniki robi? Nie!! Chodzi o to że wraz ze spadkiem temperatury maleje maksymalne HTT jakie jest on w stanie zrobić i trzeba podkręcać mnożnikiem.

Niedługo spróbujemy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja nie ogarniam tego że im niższa temp tym mniej można wyciagnac <_< czyli chlodzenie powinno byc byle jakie?

Nie o to chodzi, jeśli chodzi o temp pokojowe to wiadomo że im mniej tym lepiej, ale jak już się zbliżamy do zera albo schodzimy na minus kilka, kilkadziesią spada maksymalne HTT, tak że np. w temp pokojowej zrobisz 5x450 ale na -20 na przykład (zależy od proca, jeden może protestować na +5 a drugi dopiero na -30) jest już dużo trudniej to zrobić bo coldbug zaczyna się dawać we znaki. I nie chodzi że mniej w sensie mniejsze MHz proca tylko mniejsze MHz na HTT.

 

Nie mam pomysłu jak ci to inaczej wytłumaczyć.

Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak położysz DI i zrobisz HTT 400MHz to wisze ci piwo :D

 

DI sie nie da bo nie mam kontenera ani samego DI. Ale jutro juz u mnie będzie paczka z FC. :)

Przyszły tydzień będzie tygodniem prawdy :)

 

btw 9x400MHz mmmm miodzio by było :D

Edytowane przez tomekmak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie o to chodzi, jeśli chodzi o temp pokojowe to wiadomo że im mniej tym lepiej, ale jak już się zbliżamy do zera albo schodzimy na minus kilka, kilkadziesią spada maksymalne HTT, tak że np. w temp pokojowej zrobisz 5x450 ale na -20 na przykład (zależy od proca, jeden może protestować na +5 a drugi dopiero na -30) jest już dużo trudniej to zrobić bo coldbug zaczyna się dawać we znaki. I nie chodzi że mniej w sensie mniejsze MHz proca tylko mniejsze MHz na HTT.

 

Nie mam pomysłu jak ci to inaczej wytłumaczyć.

no o to chodziło ;) dzięki za wyjaśnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnosnie kretliwosci sempronow na am2

2688MHz @ 1.42V

 

na 1.4V jakies 40MHz mniej.

powyzej 2.7GHz - sciana, nawet 1.5V nic nie daje :/

spi 1m - max 2744MHz

1.8V by dało kopniaka :) Sempy na 754 tez tak mają - dziura napięciowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.8V by dało kopniaka :) Sempy na 754 tez tak mają - dziura napięciowa.

Hehe, u mnie powyżej 1,7V nie raeaguje, w temp pokojowej, za ciepło mu... :P

 

Wogóle ostatnio się na mnie obraził i już nie chce robić nawet 2,9GHz... Ostatnio moda na mobo przerabiałem i wszystko rozbierałem ale nie chciało mi się obsmarowywać CLP od nowa i pewnie dlatego (aczkowlwiek tempki przy 2640MHz@1,475 się nie zmieniły, więc nie wiem) :P

Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś mógł to weź strzel pi1 i pi16 na tym sempku i daj scr, co? ;)

a prosze bardzo ;)

dla spi 1m troche przyciasnilem timingi:

2336390[/snapback]

Ras Precharge też 4 jest?

tak, 4-4-4-12 w tamtym przypadku.

nie wiem czemu ale czasem cpuz nie wyswietla tego timingu..

 

btw. dla sempow na am2 tez 1,55V uznaje sie za bezpieczne? ;)

Edytowane przez tomos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a prosze bardzo ;)

THX ;)

Wyniki są całkiem niezłe, jutro je jeszcze dokładniej se przeanalizuje i porównam z innymi bo dziś już mi sie chęć myślenia wyłączyła.

 

btw. dla sempow na am2 tez 1,55V uznaje sie za bezpieczne? ;)

Semp na AM2 to to technologicznie samo co na 939 czy 754, więc ja myśle że nawet 1,6V można se 24/7 jechać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, ja sie troche tez pobawilem przy okazji nowego biosu do M2N-E (0402):

 

post-140229-1159510449_thumb.jpg

 

Wynik moglby byc lepszy, ale sprawdzalem tylko temperatury narazie i stabilnosc. W miedzyczasie korzystalem z tlena i firefoxa, w tle firewall. Zanim ustawilem okienka i screena zrobilem temp spadły, na koncowce testu były w SpeedFan Temp1: 56, Core: 48.

 

Napięcie procka w biosie na auto, pamięci 1.85V.

 

Wydaje mi się, że przy tej częstotliwości trzyma się ok, po weekendzie probuję dalej... Albo może najpierw nazbieram na coś lepszego do chłodzenia niż boxowy cooler:/

 

Aha - spi 1M przy tym zegarze (bez zbytniego wycinania usług w win:) wyszło mi 36s z małym hakiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki są całkiem niezłe, jutro je jeszcze dokładniej se przeanalizuje i porównam z innymi bo dziś już mi sie chęć myślenia wyłączyła.

to masz tu jeszcze jedno spi 16m @ 2725MHz z paroma usprawnieniami ;)

to juz chyba max - potrzebowalem kilku prob zeby sie nie zwiesilo. 1.55V tez nic nie dalo.

wieczorem moze jeszcze postaram sie poprawic 1m...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, ja sie troche tez pobawilem przy okazji nowego biosu do M2N-E (0402):

 

Wynik moglby byc lepszy, ale sprawdzalem tylko temperatury narazie i stabilnosc. (...)

Eh, tyle a nawet wiecej to ja juz od poł rok jade na codzień ;)

Popracuj torche nad tym wynikiem i postaraj sie wiecej papu dac na rdzeń. Wieczory są juz chłodne wiec sprzyjają overclockerom ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh, tyle a nawet wiecej to ja juz od poł rok jade na codzień ;)

Popracuj torche nad tym wynikiem i postaraj sie wiecej papu dac na rdzeń. Wieczory są juz chłodne wiec sprzyjają overclockerom ;)

Ja ze starym biosem na mojej M2N-E nie moglem wyjsc powyzej 2.36GHz. Narazie chce jak najwyzej wyciagnac bez podnoszenia vcore, a pozniej zobaczymy.

 

Co do chlodniejszych wieczorow - roznica to zbyt wielka mi sie nie zrobi, bo z chlodymi wieczorami do mojego malego pokoju przywedrowal drugi komp;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...