Skocz do zawartości
romek

AMD Sempron 64 - Kompendium

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Grzechu_1990

Freezer 64pro na max, przy 2700 i 1.7V 50 stopni :lol: A tak na co dzień to 2600 przy 1.6 i temperatura max 42 stopnie. W okolicach weekendu spodziewam sie jakiegoś małego zima cooling :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze nie mieszkasz nieco blizej bo mozna by sie umowic na jakies oc-party z a64 na s754 i udowodnić twoja teorię.

Ja nadal twierdzę że 11'42 przy 3000MHz na sempronie jest awykonalne.

Poczekamy na zimę - okaże się.

No to i czas otworzyć sezon, jeszcze ciepło ale już nowy osobisty rekord w Pi16 zdążyłem zrobić ;)

 

SCREEN

 

Tutaj dla porównania stary rekord

 

Jak widać poprawiłem wynik o niemal 5 sekund na taktach proca o 75MHz niższych no i automatycznie niższych na mem.

Troche się nauczyłem od roku ;)

 

W zasadzie to nie był jeszcze taki zbyt poważny benching, raczej taki dla odstresowania, nawet kompa na parapet nie wykładałem bo stwierdziłem że bez sensu bo za ciepło, więc tylko okno było otwarte ;]

 

Tak więc podczas liczenia pi było na procku 32-34*C wg. coretemp'a, czyli zbytnio bez polotu ;)

Mam nadzieje że w tym roku jeszcze będą większe mrozy jak -2*C i uda mi się ścignąć najlepsze 754 czyli TO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jakoś ucichła moja działalność na purepc, ale Harry zaprosił mnię do dyskusji.

Widać da się zrobić przyzwoity wynik na 3GHz, jednak jak nie trudno zauważyć tutaj mamy 3041MHz :)

 

Jednak ja już zmieniłem sprzęcik i obecnie nie bawię się w o/c. Agregat stoi w piwnicy i się kurzy.

Gratulacje Harry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam zamiar kupić semprona 64 2800+ lub 3100+

Na ile orientacyjnie teraz kręcą się te procesory?

 

Bardziej opłaca siębrać 2800+ czy 3100+? zależy mi na dość wysokim o/c

(chociaż 8/9x300)

 

Mam zamiar do tego brać płytę Gigabyte K8NS - podobno max HTT to od 320 w górę, czy to dobry wybór? (mam na myśli rev 1.1, raczej nie będę brał 2.0).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

khehe, dzięki w ogóle za odpowiedź, jeśli orientacyjnie jest od 2 do 3Ghz :lol: to ja poproszę troche dokładniejsze przybliżenie :)

 

Noi czekam na odp. innych na mój post :)

 

PS. Jakim cudem zrobiłeś na swoim sempie 3Ghz... ?? nieźle, gratki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Jakim cudem zrobiłeś na swoim sempie 3Ghz... ?? nieźle, gratki :)

Ja nawet na nim 3,2GHz zrobiłem, ale tylko do aibench, do pi16 max był 3115, z tym że to nie był max proca tylko mi się pamięci już kończyły ;]

 

Co do orientacyjnego oc to od 2,5-2,9GHz, 2,5 to każda sztuka będzie robić (poza starymi D0).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm, okay :) wow 3,2Ghz :)

 

Wie ktoś, czy można jeszcze gdzieś kupić K8NS w rewizji 1.1?

 

2,5Ghz to mi wystarczy, tam gdzie chce kupić mają rev. E6 - dobra ona jest?

 

Jeśli nie dostane tego gigabyte rev 1.1 to chyba będę szukał epoxa 8KDA3I, czy jakoś tak - może ktoś ma i może coś o nim powiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis podkręciłeś i dziś już wiesz że stabilne? Jasnowidz? Strange :blink:

przeszedł SP 16M a zasadzie 32M a to jak dla mnie jest wyznacznikiem stabilności . Nie bawie się w cało dobowe testowanie :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hary co poprawiłeś, że czasy są takie dobre? CPU wolniejsze, RAM wolniejszy a wynik lepszy, optymalizacja windowsa, timingi czy coś innego :> ?

 

Ja jako wyznacznika stabilności używam Cpu-Z, po co się bawić w jakieś S&M'y

Edytowane przez GDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Venom - Ja używam S&M zapętlonego i wydaje mi się, że wykrywa niestabilność trochę szybciej niż SP2004. SuperPI zupełnie się do tego celu nie nadaje, może się zdażyć tak, że przejdzie SPI32M a wywali się po kilku minutach S&M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie proc na @2.7Ghz się po 2h na SP wysypał.

SP potrafi się po 5, 10 a nawet 15h wysypać :P

U mnie najpoźnej się wysypał po 10h30m, zazwyczaj puszczam na 15-17h, chyba ze mi sie spieszy ;]

Pozatym ze 2-3h s'n'm + 8h GM6.64, czasem zapetlony mark01se, lobby chyba najlepiej wykrywa unstable.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAL-auto

RP-auto

DIV 333-aktualnie HT290 daje na pamięci 237MHz (D43 2,5CL 1T)

 

Zauważyłem, że Hynixy lepiej lecą na tym Sępie niż na A64 :D

Tylko że 290HT=>1,575V (z biosu). Troszke za dużo...

 

Czy MAL i RP mogą pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie że mogą, pisze to już n-ty raz i n-ty raz moge podać swój przykład kiedy to po odpowiednim dobraniu MAL i RP OC na moim sempku zrobiło się z 2660MHz@1,65V na 2780MHz@1,55V ;)

Spróbuj jeszcze przeploty na disable ustawić, też czasem pomaga.

 

Oczywiście ustawienia mogą indywidualnie zależeć od sztuki proca a czasem też płyty głównej, na początek sprawdź MAL=8ns i RP=6.0ns, jak nic nie da ustaw inaczej, może znajdziesz w końcu optymalne ustawienia (oczywiście nie ma gwarancji że to jakoś cudownie procka oświeci, jak jest lipny to mu nic nie pomoże) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie muszę się zadowolić się 9x290=2610MHz @ 1,575V (ustawione w Biosie, odczyt z biosu mówi, że więcej ale ja nie wierze :D ). DIV333, czyli na pamięciach coś ok 237MHz (A64 przy >220Mhz miał problemy).

 

Narazie testuję czy stabilnie, ale raczej tak :) Chyba więcej z niego nie wyciągne. Na 9x300 "nie budzi się". Myślę, że zasilacz daje radę, 25A na 12V (Fortron 350W MDN). Na A64 mogłem osiągnąć 9x300, ale kontroler pamięci mówił stop.

 

Zmiany MAL i RP niestety nie pomagają :cry: No czasem na tym 9x300 załaduje się Windows, ale ikon już nie zobaczę, bo natychmiastowy reset :mad:

 

Czyli pewnie na tym skończy się moja walka z tym Sempem i taki pozostanie...

Edytowane przez arek1313

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie;

 

Otóż kupiłem wczoraj płytę Gigabyte K8NS rev 1.1 i potrzebuję do niej procka na s754. Ma to byś sempron, procesor będzie dość mocno podkręcany (ile się da na vcore do ok. 1,6v). Chciałem kupić semprona 3100+ (256kB cache), ale chyba jest problem z jego dostępnością :(

 

W razie gdyby nie było sempa 3100+ to kupować 3000+ (128kB cache, 9*200, c'n'q), czy sempa 2800+ (256kB cache, 8*200) ?

 

Zależy mi na 256kB cache, ale też na wysokim taktowaniu (czyt. dobrym oc). Czytałem, że nie ma wielkiej różnicy między 128 a 256 cache, no ale jednak w paru zastosowaniach jest i to spora... (np. gra doom3). Na mojej płycie osiągnę FSB powiedzmy do 335 (na 325 na pewno chodzi - sprawdzana). Co bardziej opłaca się brać? Zależy mi na o/c chociaż 2,5-2,6Ghz. A może wiecie gdzie można tanio kupić sempa 3100+ BOX? (do 200zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...