Skocz do zawartości
romek

AMD Sempron 64 - Kompendium

Rekomendowane odpowiedzi

Pisze dlatego, że żal mi się robi jak czytam takie rzeczy jak to z maxem 2.6GHz...

Macie problem z przekroczeniem jakiejś bariery? Pobawcie sie timingami, zmieńcie napiecie (nie zawsze to wyższe daje więcej, szczególnie na stockowym chłodzeniu). Przecież podkręcanie nie kończy się na ustawieniu HTT 360Mhz i wciśnięciu F10 :mad:

 

z maxem 2,6 to tyczylo sie tylko sempa 2600+. bedzie semp 3000+ to i pewnie pojdzie na 2800mhz czy 2900mhz. Masz 1 giga roznicy w tej skali. Pisze pi razy oko. Przeciez nie bedziemy sie klucic o 100 czy 150mhz

Ja będę się kłócił nawet o 10Mhz

Głupoty gadasz :mur:

Edytowane przez kretfr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z maxem 2,6 to tyczylo sie tylko sempa 2600+. bedzie semp 3000+ to i pewnie pojdzie na 2800mhz czy 2900mhz. Masz 1 giga roznicy w tej skali. Pisze pi razy oko. Przeciez nie bedziemy sie klucic o 100 czy 150mhz

Ty se jaja robisz... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech mi tu ktory pokaze ze przekrecil proca o 1400mhz to zworce honor. Bo tak to mozna do jutra gadac. Ukazalem swoje zdanie i tyle. A wy politykujecie ze se zarty robie itd. Pokazcie jakies screeny to sie skonczy gadka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech mi tu ktory pokaze ze przekrecil proca o 1400mhz to zworce honor. Bo tak to mozna do jutra gadac. Ukazalem swoje zdanie i tyle. A wy politykujecie ze se zarty robie itd. Pokazcie jakies screeny to sie skonczy gadka

1400mhz? Z defaultowych 1600Mhz przy dobrej sztuce to bardzo możliwe.

Screeny mam na hwbot (kliknij w sigu)

Edytowane przez kretfr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jakis ewenement :D

Malo kto taki wynik by zrobil :-P

No to ladny wynik

Tyle ze ja tu Voltage widze prawie 1,7. Ten proc to prawie jak zaruwa pewnie swieci:>

Ktos tu dawal 1.8V i proc zyl :-P

 

Zamiast narzekać to idź podkręcać i nie pokazuj się bez 2,7Ghz bo tyle to na 99% pójdzie.

Chociaż tak się zastanawiam: sempron sempronem, ale porównywanie tutaj mojej manili do waszych palermo jest chyba nie na miejscu :wink:

Edytowane przez kretfr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie problem z przekroczeniem jakiejś bariery? Pobawcie sie timingami, zmieńcie napiecie (nie zawsze to wyższe daje więcej, szczególnie na stockowym chłodzeniu). Przecież podkręcanie nie kończy się na ustawieniu HTT 360Mhz i wciśnięciu F10 :mad:

 

O_O? yyy, to miało być do mnie? Ja problemu z oc sempa na 754 nie miałem :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos tu dawal 1.8V i proc zyl :-P

Ja nawet 1.9 dawałem... tylko że powyżej 1.7 i tak już mu tylko szkodziło na OC a nie pomagało, ale stestować nie szkodziło ;]

 

edit:

remek

No 1,55V spod biosu się zwykło nie przekraczać, temp core (czyli z coretempa czy sf) to tak do 55 można spokojnie jechać. (ale tego w sumei nikt naukowo jeszcze nigdy nie udowodnił, tak jakoś się przyjęło ;] )

Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech mi tu ktory pokaze ze przekrecil proca o 1400mhz to zworce honor. Bo tak to mozna do jutra gadac. Ukazalem swoje zdanie i tyle. A wy politykujecie ze se zarty robie itd. Pokazcie jakies screeny to sie skonczy gadka

a ja????????? :damage_wall:

czlowiniu gdybys choc troche poczytal tematu to wiedzialbys ze w sempach nie ma zadnej zasady!

ja raz mialem sempa co 2200mhz to byl problem (2800+), a innym razem mialem takiego co luzem robil 2450MHz (2500+). Gdzie tu Twoja logika? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walne off topa i zapytam czy ten Corsair bedzie dobry do oc??Bo Mój Gigus jakoś jest wybredny i z Geilami nie chce współgrać,a chce mieć więcej niż marne 2400mhz:/

http://www.komputronik.pl/Pamiec_DRAM/DDR_...pelny,id,21878/

 

P.S.

Skoro płyty na 754 nie moga miec wiecej niz 900HT ,wiec powinienem dać mnożnik na 2 zamiast 3?

Czy jeżeli ustawiam cpu/ram na 2/1.33 zamiast 2/1 lub innego to wydajność pamięci spada?

 

@kretfr Gdy ty podkrecasz to uzyskujesz to 3000mhz w biosie? Czy w biosie nie udaje ci sie i przechodzisz bootowanie z mniejsza czestotliwoscia proca a zmienia ci sie dopiero w windzie za pomoca clockgena za każdym razem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

widzę że kolega males66 ma coś nie tak z głową? buhahah poczytaj trochę tego tematu i zobaczysz sobie sempy o jakie Ci chodzi, i dowiesz się że grzesiu prowadził selekcję sempronów na 754 i myślę że raczej wie więcej od Ciebie... a "politykujesz" to chyba ty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jade powoli z magistrala i napieciem, z 2.2GHz i 1.2V zrobilo sie 2.3GHz i 1.25V w fazie testow, zobacze ile wyciagne na stand napieciu (sem. 2800 754)

Edytowane przez remek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kretfr Gdy ty podkrecasz to uzyskujesz to 3000mhz w biosie? Czy w biosie nie udaje ci sie i przechodzisz bootowanie z mniejsza czestotliwoscia proca a zmienia ci sie dopiero w windzie za pomoca clockgena za każdym razem??

EDIT: (dziwnie sie pisze na kacu :wink: )

 

Tak, 3009Mhz w clockgenie - wynik nie jest wyżyłowany :)

Edytowane przez kretfr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

z maxem 2,6 to tyczylo sie tylko sempa 2600+. bedzie semp 3000+ to i pewnie pojdzie na 2800mhz czy 2900mhz. Masz 1 giga roznicy w tej skali. Pisze pi razy oko. Przeciez nie bedziemy sie klucic o 100 czy 150mhz

Ja mam 3000+ i jest totalną padaką... Z 1800 na 2790 przy UWAGA 1.775V... Na 2700 potrzebuje 1.7 a na 2600 1.6. Padaka... :P

 

zapytam jeszcze raz :/

wyczytalem w temacie zeby na co dzien nie przekraczac 1.55V oraz temp powyzej 50 stopni ale to sie tyczy temp CPU czy CORE ?

Ktoś osiągnął 100* W ZIMIE bo freezer zmarzł [; Proc działał. Było nawet w tym temacie. Ogólnie sie przyjęło żeby nie przekraczać 50-55.

 

BTW: SKOŃCZCIE SIE KŁÓCIĆ!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym ktosiem byl afair majkel..

 

Mo proc troche dziwny jest - 2500 chodzi na 1.375 ale do 2700 ju potrzebuje powyej 1.55V. Ostatnio podczas zimowej zabawy, prawie w ogole nie chcial bootowac powyzej 350 htt :(

 

btw Chetnie bym kupil sempa z dobrym oc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

co w tym dziwnego? prawie każdy tak ma... (dziura napięciowa)

 

mój na standardowym leci 2200 a do 2450 już 1.6, a potem nic już nic nie daje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mój na defaulcie jedzie na 2400:D

Ale dalej już nie chce iść,ale uważam ze to przez pamięci...grzeją sie strasznie:/ I chyba gryza z Gigabyte,ale czytałem że Corsair będą dobre...

A że chce akurat wymienić na większe to akurat jest mi to na rękę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to pytanie nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, kontrolery są różne, na moim sempku 2600+ 2x1GB dwustronnych g.skill HZ raczej nie robił problemów z 1T, do 270MHz spokojnie leciało, wyżej już memki nie chciały. Nie wiem jak z pełną stabilnością było bo tylko testowałem max mem czyli pi32M i 3dmarki ale podjejżewam że kilka MHz niżej już powinno być full stable.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ufff, po długich bojach, mój Sęp robi 2800 @ 1,575V. Nie jest może do końca stable, ale mam jakiegoś stracha, czy dawać mu 1,6V. Widziałem jak ktoś pisał, że ma Venice na 1,675V przez ponad rok!! :blink: :blink: :blink: I niby wszystko jest ok...

 

Dziwnie bym się czuł gdybym mu podbił z 1,35V na np 1,65V...

 

PS. Może ktoś chce nabyć mojego Sępa? B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ufff, po długich bojach, mój Sęp robi 2800 @ 1,575V. Nie jest może do końca stable, ale mam jakiegoś stracha, czy dawać mu 1,6V. Widziałem jak ktoś pisał, że ma Venice na 1,675V przez ponad rok!! :blink: :blink: :blink: I niby wszystko jest ok...

 

Dziwnie bym się czuł gdybym mu podbił z 1,35V na np 1,65V...

 

PS. Może ktoś chce nabyć mojego Sępa? B-)

Śmiało daj 1,6V ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno kupilem sempka 3200+ 1.4V

Bez zmiany napiecia lecial na 295x9 - 2655MHz

 

Dalem mu teraz 300x9 - 2700MHz - 1.525V

Od godzinki leci SP2004 i mam nadzieje, ze bedzie dalej tez stabilnie.

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...