Skocz do zawartości
romek

AMD Sempron 64 - Kompendium

Rekomendowane odpowiedzi

w pokoju mam okolo 23

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

troche mnie dziwi fakt spadku napiecia z 11,71V do 11,63V im dluzej chodz s&m tym napiecie to spada

To zmierz napiecia na molexie miernikiem, wtedy bedziesz pewien, czy czasem chief nie wymieka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miernik pokazuje od 11,91 do 11,95, sa to skoki o 0,04V i jest jedna albo druga wartosc, czyli raczej wszystko jest ok

 

ath, widze ze masz ten sam procesor co ja, ale Twoj na 1,4V kreci sie az do 2,7 a moj tylko do 2,45 czy to wina plyty czy tez procek jest taki slaby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miernik pokazuje od 11,91 do 11,95, sa to skoki o 0,04V i jest jedna albo druga wartosc, czyli raczej wszystko jest ok

 

ath, widze ze masz ten sam procesor co ja, ale Twoj na 1,4V kreci sie az do 2,7 a moj tylko do 2,45 czy to wina plyty czy tez procek jest taki slaby?

Plyty nie sadze, skoro ze swojej wyciagnales 360htt a do 2,7ghz potrzeba tylko 300htt. Moze kwestia ustawien pamieci, timingow, napiecia, parametru odswiezania pamieci, czy jak to sie tam zwie, przyczyn moze byc duzo. :]

Moj na 2,4ghz potrzebuje tylko 1,2v. :] Na 2,8ghz - 1,45v, ale na codzien pracuje wlasnie na taktowaniach z siga.

Ostatecznie moze byc to tez wina procka, wiec na prawde trudno to tak stwierdzic na odleglosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój obecny wynik to 2,47ghz htt 274, dziwi mnie trochę to: dam htt na 275 to sp po 1:34 wywali błąd, htt ustawie na 276 i mam reset kompa :/

 

czekam teraz na dfi infinity sli(powinna być w poniedziałek), zobaczymy czy coś więcej uda się wycisnąć z tego semprona, oby

 

czym najlepiej przetestować wydajność procesora i pamięci, bo spurepi dużo zależy od optymalizacji systemu

Edytowane przez Adam83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

@lucas234, ładnie. Sprawdzałeś max screen'a ??

 

a ja dziś zrobiłem w pi1m 27s :D : screen

tyle mi sie udal zrobic max na boxie jeszcze w te cieple dni

V=1.55V z Biosu

post-115193-1185615852_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej plycie takie HTT wykreciles ??

Kurcze a ja sie mecze z HTT 300Mhz :/

Na allegro teraz Neo-F sa z 3msc gwara po 169pln :)

Kurcze zastanawiam sie.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thx, to cały czas ten sam semp...

 

zobaczymy co powie na "inną" zimę...

 

a co do do spi: 27.516s, w-g hwbota to wr, z tym że moje pamięci są słabitukie, a system jeszcze wymaga trochę dopracowania ;) (czytaj: ja tam widzę 26s do zrobienia) - ten wynik jest na najlepszych mhz procesora, z jakim pamięci nie wywalają systemu po cw ;) (albo to kontroler...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat chyba pomału umiera. Wszyscy sie przesiadaja na Core Duo albo X2.

Ja jeszcze mam semprona i zaczalem go meczyc po zmianie chlodzenia na freezera.

Na razie doszedlem na defaultowym voltarzu (1.408V) do 2470,31Mhz na 2500Mhz juz wyskakuja bledy w Prime wiec nie spodziewam sie rewelacji.

Jak dojde do jakichś wyników to sie pochwale :) gdyz zamierzam przywalic ostro voltami chociaż pewnie juz to nikogo nie zainteresuje bo kto teraz kupuje/ma semprony.

Pozdro for all

 

update:

 

Nie jest dobrze :/

 

Core speed 2643 MHz, przy 1.648V-1.680V, S&M rozgrzewa go do 62 stopni.

Bus speed 293.7 MHZ

HT Link 881.0Mhz

 

Pamięci na 220.2Mhz 2.5-4-4-8-12-1T teraz sie zajme nimi, moze uda sie zejsc z niektórymi timingami.

Edytowane przez grudzio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Ja chciałem sie pobawić swoim sempkiem jeszcze ale powyżej 300htt jest automatyczny reset biosu (tylko htt sie zmienia na 200), nawet nie chce osiągnąć tego co było jakiś czas temu (2700 na 1.7).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja 3 dniowa przygoda z sempem 3200+

 

Wszystkie wyniki na sucho, bez optymalek, miałem je dopracowywać ale semp odszedł po zdjęciu ihsa... teraz czeka sklejony kropelką na poniedziałek i wyjazd na gwarę <_<

 

Padaka totalna...

 

1m

Dołączona grafika

 

32m

Dołączona grafika

 

pifast:

Dołączona grafika

 

wyżej nie chciał lecieć do benchów <_<

 

max valid to 2935, wyżej tylko screnn, nie wrzucę validacji bo robiłem ją na wersji 1,40 a teraz wyszła nowa i nie chce przyjąć :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...